Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA League 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aba liga jeste ozbiljna liga a bice ozbiljnija iz godine u godinu jer ce se generisati kvalitet zbog postojanja Aba 2 ....Olimpija sledece godine ulaze ludacke pare ,fuzija Cedevite i Cibone ,Mornar koji ima jake finansije ,Partizan koji je guran od drzave i ove godine ,Zvezda ....niko ne moze da ospori kvalitet jer ove godine i u EC vrlo dobro su nastupali klubovi iz ABa ...cast izuzecima ...u EL sa ovim sastavom Zvezda igra iznad ocekivanja i belezi dobre rezultate

    Comment


    • Originally posted by mark it zer0
      Na stranu i da su svi reprezentativci, kako mogu da smatram ABA ligu ozbiljnom ligom ako jedan covek ima dva tima u njoj a pritom je i predsednik lige?
      To sada nije tema, vec uvodjenje novih pravila za ulazak i izlazak iz lige.

      Iako je primedba na mestu, cim pratis kosarku na ovim prostorima ona je za tebe dovoljno ozbiljna...verovatno i zbog toga zato sto nismo uocili da je doslo do zloupotrebe tog konflikta interesa, tj. nismo primetili da je FMP namerno izgubio neku utakmicu zbog Zvezde, ili obrnuto.

      Comment


      • Originally posted by mark it zer0
        Na stranu i da su svi reprezentativci, kako mogu da smatram ABA ligu ozbiljnom ligom ako jedan covek ima dva tima u njoj a pritom je i predsednik lige?
        Predsednik je ove godine a vec sledece nece biti ...to je promenljivo i tako i treba da bude ..ABA 2 je pun pogodak to je jasno svima a i normalna je stvar da pokusa svaka zemlja da progura sto vise svojih klubova ...odavno sport nije samo sport nego i politika i biznis ..nemojte da se pravimo blesavi

        Comment


        • Originally posted by mark it zer0
          Nismo videli to, ali smo videli da se igraci prebacuju iz jedne ekipe u drugu cak i u toku sezone. Fakticki ova druga igra za ovu prvu. Mozda nije tema, ja sam samo odgovorio na tvoje pitanje da li bismo pre gledali Split u ABA nego FMP.
          Ja bi pre gledao FMP

          Comment


          • Originally posted by mark it zer0
            Nismo videli to, ali smo videli da se igraci prebacuju iz jedne ekipe u drugu cak i u toku sezone. Fakticki ova druga igra za ovu prvu. Mozda nije tema, ja sam samo odgovorio na tvoje pitanje da li bismo pre gledali Split u ABA nego FMP.
            U toku sezone je bilo samo za vreme prelaznog roka. To nije problem...transfer igraca iz jednog u drugi klub za vreme prelaznog roka nije sporan i to rade svi klubovi.
            Ako ovaj drugi tim igra za onaj prvi, onda ce taj drugi neminovno ispasti iz lige. Ispostavilo se da to nije bas tako. Mladi igraci nemaju bas neku znacajnu minutazu naustrb rezultata, pa bice da FMP ipak juri sto bolji rezultat kao i svaki drugi klub u ABA ligi. Pa ne znam sto bi onda pre gledao Split...sta imas od Splita sem sto igraju losiju kosarku od FMP-a?

            Comment


            • On bi pre gledao FMP

              Za Olimpiju su samo price, nema tih ludackih para jos...fuzija Cibone i Cedevite je samo misao i to Tedeskog to u praksi se nece desiti zato sto su i tamo zajahali politicari...Mornar velike pare...lol....

              Mmajstore, nije to za sledecu vec za ovu sezonu, to jeste poenta price...takmicis se u ovoj sezoni za sledecu itd..po ovoj sezoni mibi trebali imati 3 predstavnika a CG dobiti jednog...ali neko da prica da voli da gleda pre FMP, Megu naspram Splita,Sibenika,Borca, Bosne,Vojvodine ,Rabotnickog itd je sumanota..Pa na mecevima FMP-a nema 300 ljudi...
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Originally posted by mmajstor View Post
                Pa ne znam sto bi onda pre gledao Split...sta imas od Splita sem sto igraju losiju kosarku od FMP-a?
                Pa to zbog zelje da se bude politicki korektan, a uz put napljuje NC. Nidje veze.
                Neko je ovde lepo napisao - ABA1 bi trebalo da bude liga najboljih timova iz ex YU. Da li ih ima 5 iz Srbije, ili Hrvatske je nebitno. Mozda treba odrediti da mora barem jedan tim iz svake republike da igra, a ostali po plasmanu. Mada ni ovo ne mora bas da bude pravilo jer je MZT ove godine to obesmislio. Najbolji iz ABA2 u ABA1, najgori iz ABA1 u ABA2 i to je to. Nacionalne lige da odredjuju plasman u ABA2 i to bi bilo to.
                Naravno, donosenje pravila pri kraju sezone je bzvz.

                Comment


                • Originally posted by LosmiSK View Post
                  ali neko da prica da voli da gleda pre FMP, Megu naspram Splita,Sibenika,Borca, Bosne,Vojvodine ,Rabotnickog itd je sumanota..Pa na mecevima FMP-a nema 300 ljudi...
                  Mislim da je taj neko rekao da FMP igra bolju kosarku od Splita i to je jedino sto treba da bude merilo - kvalitet kosarke i postignuti rezultat.
                  Ja to podrzavam i licno bi mi bilo draze da bude vise nasih timova, ali pod uslovom da budu bolji i kroz regularne uslove obezbede ucesce.
                  To sto je neko bio tri puta sampion ne znaci da sada igra dobar basket. Ne znam da li je uloga ABA da ozivljava centre kosarke. Ja mislim da nije. Ako jeste, e ajde onda da damo mesto Splitu, Bosni i Rabotnickom (A licence), pa da bude super.

                  Comment


                  • Hrvati i ne igraju ABA 2 ligu...npr...znaci to je sto je...Bosna manje vise isto...FMP i Mega spaseni realno...sve je to ok..ali da se to odredi od sledece sezone da se svi savezi i klubovi mogu skontati sta raditi i sta je u interesu...

                    Ko uopste garantuje da kad dodje sledeci predsednik ovako nesto nece promeniti npr...i ne mora da znaci da ce iz ABA 2 uci nas klub...i da udje Cacak vec se prica da ce Ostoja da napravi neku saradnju sa Cackom, sto bi tek bilo smesno itd...

                    Po meni 14 timova, 8 u PO, da ima smisla...2 aut i jedan playout...Imas 12 timova ijedan ispada, 4PO...jasno se zna 4 kluba, evo sad tri...ali neke specificne tezine nema do PO...+6 drzava, ne mozes naci vise od 12 timova, niti ima bilo kakvih kriterijuma...

                    Kako ces npr ako udje Cacak, i oni ne ispadnu iz lige, nijedan nas...koji qur onda onaj tim igra ABA ligu 2...

                    Jasno da su radjeni kompromisi i da realno ova liga je sve slabija i slabija...
                    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                    2× German League champion (2018, 2019)
                    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                    Comment


                    • Originally posted by LosmiSK View Post
                      Kako ces npr ako udje Cacak, i oni ne ispadnu iz lige, nijedan nas...koji qur onda onaj tim igra ABA ligu 2...
                      Realno bi bilo da najslabiji srpski ABA1 tim igra baraž sa pobjednikom ABA2 (ako bude iz Srbije), ali to je jedan od brojnih detalja koje je potrebno definisati.

                      Tačno je da je košarka na ovim prostorima ukupno gledano sve slabija, ali za to nije kriva ABA. Da nje nema, vjerovatno bi bila još slabija, jer vjerovatno niko sa ovih prostora ne bi igrao EL i ne bi mogao tome da se nada.

                      Košarka u Srbiji je takva kakva jeste, ali gledano ukupno stanje u društvu i ekonomiji, mislim da je ovo najviše što može da se očekuje. Zvezda i/ili Partizan ipak nekako nalaze neki malo ozbiljniji novac. Mega i FMP funkcionišu kao razvojni/menadžerski timovi, ali nisu bez kvaliteta. Pored njih svakih godina pojavi se neko sa kakvim-takvim ambicijama. Sad je to Borac, Vršac se budi, Dinamik... nije to sve tako crno. U Srbiji se ipak voli košarka i u poređenju sa nekim drugim sportovima u kojima je ranije takođe bilo nekih klupskih uspjeha (rukomet, vaterpolo, odbojka) košarka je još u odličnom stanju.

                      Na nivou regiona, ogroman pad desio se u Hrvatskoj. Osim Tedeskija, tamo niko neće kintu za košarku da da. Otprilike, koliko su sponzori u Srbiji zainteresovani da ulože u rukomet, toliko su Hrvatskoj spremni da daju pare za košarku.

                      Dakle, nije Srbija kriva za pad kvaliteta regionalne košarke, kriva je Hrvatska, prvenstveno, onda Slovenija. Od Bosne i Makedonije i ne očekujem trajni kvalitet, samo neke bljeskove (kao one neke sezone Širokog i Igokee...). Budućnost i Mornar mislim da dobro rade, u poređenju sa ostalima.

                      Comment


                      • Originally posted by LosmiSK View Post
                        Hrvati i ne igraju ABA 2 ligu...npr...znaci to je sto je...Bosna manje vise isto...
                        Inače, Split igra ABA2, osmi je trenutno. Slabi su baš, gledao sam ih par puta.
                        Bosna je pretposljednja, nakon što je otpustila pola tima i jedva se spasila drugog bankrota.

                        Niko njih ne sprečava da uđu u ABA ligu, ali preslabi su. Nemaju para, nemaju kvalitet. Nije tu ABA ništa kriva. ABA im daje šansu da se kako-tako afirmišu.
                        Last edited by quentin; 14-03-18, 12:30.

                        Comment


                        • A gde je nestao Siroki....oni ne igraju cak ni ABA2?

                          Comment


                          • Originally posted by mmajstor View Post
                            A gde je nestao Siroki....oni ne igraju cak ni ABA2?
                            Pad Širokog može da se poveže sa raspadom košarke u Hrvatskoj. Uglavnom su se oslanjali na sponzore odande, tretirani su kao domaći klub de fakto. Sad toga nema... Igraju ligu BiH.

                            Comment


                            • Ima Zrnjiski ....

                              A sve je pitanje usera...eto vidis npr FMP se bio raspao pre NC dolaska u CZ...niti para niti icega...Vojvodina je one sezone bila 4ta..niko joj nije dao od 150k jos 100k posto su imali 50k...niko...a zasto...pa zato sto su gradom i drzavom bili SNS a na mestu vose DS..nebitno sta i kako se tu izdesavalo ali da jedan grad neda svom klubu tu cifru i da ljudi uzivaju usportu je kriminalno...posle se zna ko je i kako usao...

                              Meni su svi sportski radnici manje vise smesni, kao i navijaci..svuda je tu jbna politika...ne samo u Srbiji....i tu nesto pisemo ovi bolji ovi ne...prica za budale...Split da oce, moze da pokrene, ali jebe im se....Imas Banjaluku moras do neke selndre da odes da gledas ABA...itd...meni su te stvari neverovatne...

                              Inace pozdravljam Dekkarda, znam da viri vec negde tu
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • "reci nesto na temu FMP i ABA"
                                Tema je bila regularnost ABA lige , poenta je bila da je ABA liga daleko regularnija od evrolige. Ako skaces od srece kad igras evroligu i nije te briga za regularnost tog takmicenja , a potenciras nepravilnosti u ABA ligi , koja se igra u regionu koji generalno slabo mari za postovanje zakona , u najmanju ruku si licemeran. Sport je nazalost postao cist biznis i to je globalni fenomen koji naravno nije zaobisao ni nas. Ocekivati postovanje moralnih nacela i pravila u biznisu je vrlo naivno. De jure , FMP ne bi smeo da igra na Jadranu , de facto , niko se nije zalio na regularnost ijedne njihove utakmice , pa ako igranje FMP-a ne smeta ostalim klubovima koji inace upravljaju ligom , ne vidim zasto toliko smeta navijacima. Siguran sam da prvi put kada bude doslo do bilo kakve sumnje u korektnost FMP-a , klubovi ce dici glas i zastiti svoj interes.

                                Comment

                                Working...
                                X