Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA League 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Realno Borac je najjači , igraju kući f4 .Sve je na njihovoj strani

    Comment


    • Primorska je bolje po meni...ali videcemo...

      Covic i Misko su odradili posao nema sta...zalosno sta se radi, da budem iskren...Sve da Mega ostane i FMP i nasli su nacin...
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Originally posted by LosmiSK View Post
        Covic i Misko su odradili posao nema sta...zalosno sta se radi, da budem iskren...Sve da Mega ostane i FMP i nasli su nacin...
        Zasto zalosno....vise bi u ABA ligi voleo Split i Primorsku nego FMP i Megu? Mi i treba da imamo minimum 4 tima, a ne 3....u zadnjih 15 godina klubovi iz Srbije su osvojili 12 titula. Pa nije u redu da nemamo bar jedan vise.

        Comment


        • Mmajstore...nebitno sta bih ja zeleo...Meni je iskreno zao nas, mi smo toliko pglu da je najbolje da im damo vazalin, cisto da se nesto lepo desi...
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Nije novi sistem omogucio FMPu da se takmici zajedno sa Zvezdom, vec stari.
            To verovatno jeste sukob interesa na koji niko od nas nema uticaj, dok za los ukus nam niko drugi nije kriv. Klub iz Kambodze? Ovi mladici iz FMP-a su svi kandidati za reprezentaciju....nasu.

            Comment


            • Originally posted by LosmiSK View Post
              Mmajstore...nebitno sta bih ja zeleo...Meni je iskreno zao nas, mi smo toliko pglu da je najbolje da im damo vazalin, cisto da se nesto lepo desi...
              Ne treba nikoga da ti je zao....ponajmanje nas, sebe ili ne znam koga drugog. Sve je ovako kako je iz nekog smislenog razloga, tako da bi bilo bolje samo promeniti ugao gledanja na stvari.

              Comment


              • Mmajstore ocigledno si previse dobar momak i razumem te kako razmisljas...Rekao sam svoje kako to izgleda po meni..Onda se cude sto nema ljudi a u principu ih boli patka..Meni je najsmensije sto se od nekih funkcionera na sire mislim, pravi neki kult...sve je crno ili crveno...bitno je gde ce kuglica da padne...
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Misko je magija ,ocekivalo se ovako nesto ..mnogo jaka njuska je to

                  Comment


                  • "Pre bih gledao kosarkaski klub iz Kambodze u ABA ligi nego FMP jer je to sramota za ligu i sukob interesa."
                    A to sto je sponzor evrolige istovremeno i sponzor jednog od klubova u evroligi nije sukob sramota i interesa?
                    Nema veze , u ovoj parodiji od drzave je vazno je da se mrzi.

                    Comment


                    • Kad već postoji ABA2, logično je da je sistem ovakav.
                      Šta je alternativa? Da pobjednik ABA2 uđe u ABA1 umjesto najslabijeg tim iz svoje zemlje? Teoretski, to bi mogao biti i učesnik plej ofa, a neka sprdnja od tima mogla bi pri tom da ostane u ABA1 sa 20 poraza u sezoni.
                      ABA1 je elitna divizija, 12 najboljih timova iz regiona bez obzira na države iz kojih dolaze. ABA2 je kvalifikaciono takmičenje kroz koje je svakome dana mogućnost da se izbori za najviši rang takmičenja. Mislim da regionalno takmičenje nikad nije bilo ovako dobro postavljeno.

                      Ima mnogo toga što mi se ne dopada kod Nebojše Čovića, ali činjenica je da su za njegovog mandata pokrenuti ABA2 i ABA juniorsko takmičenje. O te dvije stvari pričalo se mnogo godina, a ništa se nije radilo. Sad se u godini dana pokazalo da je i jedno i drugo sasvim izvedivo.

                      Comment


                      • To ce biti nesumnjivo kvalitetnije takmicenje.....problem je u tome sto se moze desiti da jedna od drzava moze ostati bez ijednog kluba u ABA1 (ili dosta manjeg broja klubova), a tada ce verovatno doci do preispitivanja da li je to u interesu te drzave ili ne.

                        Comment


                        • Originally posted by mmajstor View Post
                          To ce biti nesumnjivo kvalitetnije takmicenje.....problem je u tome sto se moze desiti da jedna od drzava moze ostati bez ijednog kluba u ABA1 (ili dosta manjeg broja klubova), a tada ce verovatno doci do preispitivanja da li je to u interesu te drzave ili ne.
                          Država može ostati bez mjesta u ABA1, ali ne i bez mjesta u ABA2. Ako ih nema u ABA1, znači da nemaju kvalitet, ali i dalje učestvuju u regionalnom takmičenju kroz ABA2. Ako se desi da neka država trenutno nema dovoljno dobar tim, ništa im neće značiti da igraju ABA1 i sve gube. Kao MZT ove godine, ili kao što je Bosna na silu zadržavana u ligi, a nije imala kvalitet.

                          Ono što mi nije jasno, je šta biva ako država već ima 5 timova, a njihov tim osvoji ABA2. Onda ide finalista ili bolji u ligaškom dijelu? Ali, to su već finese.

                          Comment


                          • Verovatno finalista....konacni poredak se uvek odredjuje plej-ofom, mada moze i drugacije da se naredi.
                            Jos je zanimljivije/bezveznije da ukoliko jedan klub osvoji cak trece mesto u ABA2 moze ostati bez ucesca u istoj....ukoliko iz te zemlje dva kluba ispadnu iz ABA1, ili samo jedan a drugi osvoji drugo mesto u ABA2. Ako su vec skidali nacionalne koeficijente, mozda su trebali da izbrisu sve odluke koje se ticu drzava. Ima tu jos dosta stvari za fine tuning.
                            Last edited by mmajstor; 14-03-18, 09:04.

                            Comment


                            • .Nikada u zivotu nisam video da se na kraju regularnog dela sezone,prave pravila za tu sezonu, evo neka neko kaze da je to video nekad u bilo kom sportu
                              Last edited by LosmiSK; 14-03-18, 09:48.
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • To jeste nenormalno. Svaka promena pravila ove vrste bi trebalo da vaze od naredne takmicarske sezone.

                                Mada mislim i da Evroliga ima takve fore.

                                Comment

                                Working...
                                X