Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA League 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Jaqen Hghar View Post
    Nemoj sad da se pravis da ne znas, da ABA liga ima nacionalni koeficijent,
    kojim se za narednu sezonu odredjuje broj ucesnika ABA lige, koji se kvalifikuju
    kroz nacionalni sampionat.
    Crna Gora ce sledece sezone imati 2 kluba kao i ove, ali samo zato sto su prvi u nacionalnom koeficijentu, inace bi imali 1 mesto u ABA ligi po NK.
    Mi cemo ostati sa 3 ekipe, znaci finalisti Superlige i sad taj treci nemam pojma pravila KLS, da li se igra tekma za trece mesto u plej ofu.
    4. mesto mozemo imati ukoliko u ABA 2, recimo Borac ili Vrsac pobede na F4 ABA2.
    .
    Nista tu meni nije jasno. Nacionalni koeficijent je do sada odredjivao koja zemlja dobija dodatno mesto. Sigurno da se nacionalne lige nisu igrale iskljucivo zbog tog dodatnog mesta, vec zbog svih mesta... zato i ne vidim kako bi ukidanje tog koeficijenta uticalo da se smanji svrha nacionalnih prvenstva?

    I to sve pod uslovom da si u pravu, jer je neko do skora pricao da se vise uopste ne gledaju nacionalna prvenstva za ucesce u ABA nego poredak u prethodnoj ABA sezoni.

    Comment


    • Originally posted by LosmiSK View Post
      Naravno da ucenjuju..Onda Bobi, sad Jokic ne igra..Zagorca bolelo uvo, ide covek da trenira u USA da izvuce neki dinar... ok njima je dobro iz njihovog ugla..ali gledamo iz ugla reprezentacije...Onda krenu moralisanja kako je Srbija sve ili tipa sta su oni dobili od drzave itd...sve je to ok,ali stavimo stvari na svoje mesto...

      Ako ti ne vidis sukob interesa da vlasnik aba kluba i ako ne na papiru, ima igrace u svakom klubu i da valja svoje kako hoce onda mozda ne gedamo iz dobrog ugla....

      Secam se emisije..Sarenac, Covic, Djilas... i Misko kao vodja navijaca Mege...bilo na rts-u to dovoljno govori u kakvim smo govnima sto se tice sporta....klupskog..

      ABA liga je liga kurton..niko ne ispada, ni Bog ne zna kako se ulazi, ako ispadne neki jaci,onda ga vracaju..otvoreni ugovori, beze dolaze kako hoce....itd..da ne ulazim u tu tematiku...videces TEK SLEDECE GODINE NOVA PRAVILA ))))))))

      Danilovic sta??? On je samo predsednik KKS..nije bio dok je bio predsednik partizana..kakve to veze ima sa Megom...
      Tebi ocigledno treba da se crta ....da li je neko od igraca rekao da mu menadzer brani da igra za reprezentaciju ? to tvoje slobodno tumacenje nema veze sa zivotom ....Igraci su sami rekli da nece da igraju zbog usavrsavanja i preporuke kluba tako da to sto ti pises nema veze sa realnoscu

      A Aba liga je odlicna stvar i to govore svi klubovi
      Alibi prica o nasim nekadasnjim centrima kosarke ne pije vode jer Aba 2 pruza upravo njima sansu ,te ti klubovi mogu da pokazu koliko vrede kroz ABA 2 i plasiraju se u ABA ako zasluzuju kvalitetom
      Nama je kosarka u unutrasnjosti pre svega a i u Vojvodini teskom kanalu ,90% zbog finansija tako da se o ozbiljnoj domacoj ligi ne vredi ni izjasnjavati ,to je neodrzivo
      Verovatno ako bi se ukinula Aba mislim da bi mi zavrsili sa ucescem u EL bez obzira na osvojen KLS ...
      Danilovic je SAMO predsednik saveza ...tip koji bije sudije ...
      Last edited by Ica; 10-02-18, 16:06.

      Comment


      • Pa kao sto razmisljas o Danilovicu, mislim da ne bi postajala jedna funkcija u Srbiji da je legitimna..

        Da oni odlucivali sa 20 godina da nece da igraju za repku, mislim druze sta to pricas. Nije nego ali ajde, kao sto kazes nema dokaza...

        Jok i nema para, pa VOJVODINA nije usla u ABA ligu zato sto od partizana nikad nisu dobili pare...oni kao kazu jesu ali nisu..od Tepica...ajde i to...nego SNS nije teo da da pare zato sto je na celu bio tad neki iz DS-a....pa je teo Bata ali umro itd...Stvar politike...Kad je Dinkic dao pare onda je bilo itd...

        ABA je dobra liga, ali realno je uzasno neregularna i to od osnivanja..suvisno je pisati o tome..
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Ako moze neko da mi objasni kako da posaljem sliku Dekkardu
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Braća P. igrala iz 2 u 1 [emoji41]
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Oce to tako
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Originally posted by LosmiSK View Post
                Pa kao sto razmisljas o Danilovicu, mislim da ne bi postajala jedna funkcija u Srbiji da je legitimna..

                Da oni odlucivali sa 20 godina da nece da igraju za repku, mislim druze sta to pricas. Nije nego ali ajde, kao sto kazes nema dokaza...

                Jok i nema para, pa VOJVODINA nije usla u ABA ligu zato sto od partizana nikad nisu dobili pare...oni kao kazu jesu ali nisu..od Tepica...ajde i to...nego SNS nije teo da da pare zato sto je na celu bio tad neki iz DS-a....pa je teo Bata ali umro itd...Stvar politike...Kad je Dinkic dao pare onda je bilo itd...

                ABA je dobra liga, ali realno je uzasno neregularna i to od osnivanja..suvisno je pisati o tome..
                Vojvodina je imala Grmusu koji je krao sakom i kapom i doveo klub situaciju da zbog 150.000 e ne ucestvuje u ABA iako su tada bili jako konkurentni i kvalitetni pod vodstvom Matica ..Bata nikad nije hteo u KK to je budalastina svetska..para nema i to je jasno svakome ko se u kosarku razume ...

                Comment


                • Originally posted by Ica View Post
                  Vojvodina je imala Grmusu koji je krao sakom i kapom i doveo klub situaciju da zbog 150.000 e ne ucestvuje u ABA iako su tada bili jako konkurentni i kvalitetni pod vodstvom Matica ..Bata nikad nije hteo u KK to je budalastina svetska..para nema i to je jasno svakome ko se u kosarku razume ...
                  Ti si neki naprednjak izgleda...Cuj krao sakom i kapom iz KK, ajde ne blamiraj se...Ko da mu da 150k evra...+ igraci itd...sta pises ti covece.....para ima, ima GRAD, placas svoj grad, da se ljudi druze, da budes poznat, da reprezentujes...a ne sve bacis na smesan nivo..Ej imas NIS, brdo firmi ..ma sta hoces i ti meni kazes nema para...hahah...Nemoj molim te vise..prekini, pobedio si..
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Originally posted by LosmiSK View Post
                    Ti si neki naprednjak izgleda...Cuj krao sakom i kapom iz KK, ajde ne blamiraj se...Ko da mu da 150k evra...+ igraci itd...sta pises ti covece.....para ima, ima GRAD, placas svoj grad, da se ljudi druze, da budes poznat, da reprezentujes...a ne sve bacis na smesan nivo..Ej imas NIS, brdo firmi ..ma sta hoces i ti meni kazes nema para...hahah...Nemoj molim te vise..prekini, pobedio si..
                    NIS...kome je sponzor nis ? brdo firmi? kojih firmi ?koje hoce da uloze u sport?...pa Zvezdi je Hrvatska firma sponzor pored toliko nasih firmi i grada jebonog ...
                    to da sam naprednjak to je najgora uveda koju mi je neku odavno rekao ...tako da pripazi na recnik
                    ima grad para i to znaci da imaju i klubovi ..kakva analogija ...ne ti si pobedio ,nema potrebe da repliciram vise

                    Comment


                    • I nema potrebe, sve si napisao...
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • AJMO DEKKARDE PRIPREMI SE, kako da ti brat posalje sliku ))
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Postavi je ovde naći ću je ja na netu i postaviti
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Simanicu sine mora li ta kosarka?

                            Comment


                            • Onda mi neko kaze da su Mega i FMP dobri za ovu ligu, hahaha
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • На целом свету само Црвена звезда оооо..

                                Comment

                                Working...
                                X