Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA League 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • misljenja sam da Mega treba da igra ABA zbog dobrobiti kosarke u Srbiji i afirmisanju mladih igraca ...isto mislim i za FMP ...mi svakako treba da imamo 4 predstavnika jer smo ubedljivo najjaci u regionu

    Comment


    • Originally posted by Ica View Post
      misljenja sam da Mega treba da igra ABA zbog dobrobiti kosarke u Srbiji i afirmisanju mladih igraca ...isto mislim i za FMP ...mi svakako treba da imamo 4 predstavnika jer smo ubedljivo najjaci u regionu
      Ekipno kad se gleda baš i nismo: Crna Gora je ove godine najbolja sa drugim i četvrtim mestom, a i Zadar je ove godine mnogo više pokazao od Mege, na primer. Najpravednije bi bilo da Mega ne igra sledeće godine ABA1.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Originally posted by dekkard View Post
        Ekipno kad se gleda baš i nismo: Crna Gora je ove godine najbolja sa drugim i četvrtim mestom, a i Zadar je ove godine mnogo više pokazao od Mege, na primer. Najpravednije bi bilo da Mega ne igra sledeće godine ABA1.
        prijatelju nije isto gledati koeficijent dve CG ekipe i koeficijent cetiri SRB ekipe ...ok pravila su takva ali moje je misljenje da je Mega izbacila za 3-4 god talenata koliko Mornar nece za 50 narednih ....iz tog ugla ja gledam ..instant timovi napravljeni od gomile para to je bas i ne priznajem

        Comment


        • Originally posted by Ica View Post
          prijatelju nije isto gledati koeficijent dve CG ekipe i koeficijent cetiri SRB ekipe ...ok pravila su takva ali moje je misljenje da je Mega izbacila za 3-4 god talenata koliko Mornar nece za 50 narednih ....iz tog ugla ja gledam ..instant timovi napravljeni od gomile para to je bas i ne priznajem
          Pravila postoje da bi ih se pridržavali, ne možeš da ih priznaješ kad ti odgovaraju, a negiraš kad ti ne odgovaraju. Ovo nije juniorska liga da je jedino važno da razviješ igrače, nego liga u kojoj je najvažnije postići rezultat, a rezultat je takav da Mega ne zaslužuje ABA1.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Mega je menadzerski klub da ima u ovoj Srbiji iole pravde, zatvorili bi taj klub a Misko bi bar platio neke velike kazne...To jednostavno ne posotji nigde...Nije on na papiru nista ali sveje to poznato i sprdnja od saveza i drzave...Zamisli Rijolu, uzme svoj klub i dovodi talente, kao wooow eno neki Miloje pravi igrace hahah..mislim svasta...Napravio je Jokica i sta sad treba da pustimo Megu da igra zauvek ABA ligu i ako ne ispunjava uslove.

            Meni nije jasno da ljudi zelje bolju npr drzavu ali prvi ne bi postovali nijedan zakon...drzavu ne cini predsednik vec ljudi koji su u njoj...da ne dodajem sto ucenjuje repku kako god zeli...i rotira igrace onako kako koji poptisuje ugovore...
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Megi je taman mera ABA 2, pa neka to gusla.
              Isto bih preporucio i nasem razvojnom timu FMP.

              Comment


              • A i ovaj nacionalni koeficijent je tek totalna glupost. Cemu sad to kada postoji ABA2?

                Comment


                • Da bi nacionalna prvenstva imala neku svrhu.

                  Comment


                  • Originally posted by dekkard View Post
                    Pravila postoje da bi ih se pridržavali, ne možeš da ih priznaješ kad ti odgovaraju, a negiraš kad ti ne odgovaraju. Ovo nije juniorska liga da je jedino važno da razviješ igrače, nego liga u kojoj je najvažnije postići rezultat, a rezultat je takav da Mega ne zaslužuje ABA1.
                    Pada kvota na Cedevitu )))) mada mozda ne igra Nikols :P
                    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                    2× German League champion (2018, 2019)
                    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                    Comment


                    • Originally posted by LosmiSK View Post
                      Pada kvota na Cedevitu )))) mada mozda ne igra Nikols :P
                      Kada smo se opkladili bilo je 81:19 u korist Cedevite, danas je 59:41 prema Sofascore-u [emoji41]
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Originally posted by Jaqen Hghar View Post
                        Da bi nacionalna prvenstva imala neku svrhu.
                        A koja je veza izmedju koeficijenta i prvenstva?

                        Comment


                        • Originally posted by LosmiSK View Post
                          Mega je menadzerski klub da ima u ovoj Srbiji iole pravde, zatvorili bi taj klub a Misko bi bar platio neke velike kazne...To jednostavno ne posotji nigde...Nije on na papiru nista ali sveje to poznato i sprdnja od saveza i drzave...Zamisli Rijolu, uzme svoj klub i dovodi talente, kao wooow eno neki Miloje pravi igrace hahah..mislim svasta...Napravio je Jokica i sta sad treba da pustimo Megu da igra zauvek ABA ligu i ako ne ispunjava uslove.

                          Meni nije jasno da ljudi zelje bolju npr drzavu ali prvi ne bi postovali nijedan zakon...drzavu ne cini predsednik vec ljudi koji su u njoj...da ne dodajem sto ucenjuje repku kako god zeli...i rotira igrace onako kako koji poptisuje ugovore...
                          Ucenjuje reprezentaciju kako god želi?
                          Jokic,Danguba, Zagorac, Musli, Bobi,Čančar,Luwawu. . . Spisak je podugačak. . . . A da je sve pravno valjano potvrdjuje to da Mega igra Aba,ako ćemo etički da gledamo onda po kom osnovu može Danilovic da bude na čelu saveza?

                          Comment


                          • Originally posted by dekkard View Post
                            Pravila postoje da bi ih se pridržavali, ne možeš da ih priznaješ kad ti odgovaraju, a negiraš kad ti ne odgovaraju. Ovo nije juniorska liga da je jedino važno da razviješ igrače, nego liga u kojoj je najvažnije postići rezultat, a rezultat je takav da Mega ne zaslužuje ABA1.
                            Pravila se ne postuju to je jasno i više puta se pokazalo ,tako da navijam da Mega igra Aba i dogodine kao i Fmp

                            Comment


                            • Originally posted by mmajstor View Post
                              A koja je veza izmedju koeficijenta i prvenstva?
                              Nemoj sad da se pravis da ne znas, da ABA liga ima nacionalni koeficijent,
                              kojim se za narednu sezonu odredjuje broj ucesnika ABA lige, koji se kvalifikuju
                              kroz nacionalni sampionat.
                              Crna Gora ce sledece sezone imati 2 kluba kao i ove, ali samo zato sto su prvi u nacionalnom koeficijentu, inace bi imali 1 mesto u ABA ligi po NK.
                              Mi cemo ostati sa 3 ekipe, znaci finalisti Superlige i sad taj treci nemam pojma pravila KLS, da li se igra tekma za trece mesto u plej ofu.
                              4. mesto mozemo imati ukoliko u ABA 2, recimo Borac ili Vrsac pobede na F4 ABA2.

                              Medjutim najveca smejurija pretpostavljam tek sledi.
                              Zna li iko kako ce sledece sezone izgledati ABA 2.
                              Jer tu nema nikakve logike.
                              Onaj Ohrid nema sanse da ce igrati opet, pa tek oni Teodo i slicni.
                              Tu niko ne zna kako se odredjuju ucesnici, po kom kljucu, i zasto se igrali
                              po onom formatu kvalifikacioni turniri za ucesce u ABA 2.
                              Last edited by Jaqen Hghar; 10-02-18, 13:54.

                              Comment


                              • Originally posted by Ica View Post
                                Ucenjuje reprezentaciju kako god želi?
                                Jokic,Danguba, Zagorac, Musli, Bobi,Čančar,Luwawu. . . Spisak je podugačak. . . . A da je sve pravno valjano potvrdjuje to da Mega igra Aba,ako ćemo etički da gledamo onda po kom osnovu može Danilovic da bude na čelu saveza?
                                Naravno da ucenjuju..Onda Bobi, sad Jokic ne igra..Zagorca bolelo uvo, ide covek da trenira u USA da izvuce neki dinar... ok njima je dobro iz njihovog ugla..ali gledamo iz ugla reprezentacije...Onda krenu moralisanja kako je Srbija sve ili tipa sta su oni dobili od drzave itd...sve je to ok,ali stavimo stvari na svoje mesto...

                                Ako ti ne vidis sukob interesa da vlasnik aba kluba i ako ne na papiru, ima igrace u svakom klubu i da valja svoje kako hoce onda mozda ne gedamo iz dobrog ugla....

                                Secam se emisije..Sarenac, Covic, Djilas... i Misko kao vodja navijaca Mege...bilo na rts-u to dovoljno govori u kakvim smo govnima sto se tice sporta....klupskog..

                                ABA liga je liga kurton..niko ne ispada, ni Bog ne zna kako se ulazi, ako ispadne neki jaci,onda ga vracaju..otvoreni ugovori, beze dolaze kako hoce....itd..da ne ulazim u tu tematiku...videces TEK SLEDECE GODINE NOVA PRAVILA ))))))))

                                Danilovic sta??? On je samo predsednik KKS..nije bio dok je bio predsednik partizana..kakve to veze ima sa Megom...
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X