Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA League 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da to je sustina. Kronos je tako tacan ali bas zato je lose da budu neregularna po meni skoro svake godine....Mislim ni ovo sa klubovima nije dobro resenje...Treba da se zna gazda...Zna se da se ne moze bez Olimpije, kkp, Zvezde, Buducnosti, Cedevite, Cibone i da oni ne mogu ispasti sve da ispadnu...itd...Takve stvari se ne smeju desavati...Ajde da kazemo da ide ka bolje ali i dalje je mesto korupcije i svakakvih ruznih stvari...Treba da postoji i neko ko ce pratiti budzete i tokove novca..Ne radi to ni EL trenunto ali teze ka tome...

    Secam se sportsko tehnicke saradnje Igokea-kkp pa sad nas i FMP-a to prosto ne sme da postoji...Tim npr kao Cibona ako ne moze da igra EL zbog love ili neki tim evrokup,izbaciti iz lige iyd itd...Moras terati klubove ka boljim organizacijama...

    Ipak smo na Balkanu i tako nesto cak ni navijaci ne traze kamoli neki klub....
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Bostik napusta Zadar.

      Comment


      • Ma Aba liga i jedan i dva je spas za ovu kosarku ovde, dajte ljudi jos prvpligasi igraju po skolskim halama, secam se kad su neki Zvezdini ameri igrali Kls na kraju sezone da su bili zapanjeni gde igraju po Pancevu i slicno..ASto se tice propozicija Kls je kvalifikaciono za Abu dva s tim sto zadnji tim nece igrati Aba ligu, to je sad Mzt.

        Comment


        • Originally posted by VLADIMIR PERIC VALTER View Post
          Ma Aba liga i jedan i dva je spas za ovu kosarku ovde, dajte ljudi jos prvpligasi igraju po skolskim halama, secam se kad su neki Zvezdini ameri igrali Kls na kraju sezone da su bili zapanjeni gde igraju po Pancevu i slicno..ASto se tice propozicija Kls je kvalifikaciono za Abu dva s tim sto zadnji tim nece igrati Aba ligu, to je sad Mzt.
          Valjda prva 3 mesta u KLS (ili 4 u slucaju najboljeg nacionlnog koeficijenta) obezbedjuju ucesce u ABA1, a naredna dva mesta u ABA2? To jedino ima logike. Mada sa uvodjenjem ABA2 lige i ovaj koefiicjent postaje prilicno besmislen. Ako 12 klubova obezbedjuje ucesce kroz svoje nacionalne lige, ne vidim zasto dodatna dva tima ne bi bili oni koji to ostvare na terenu u ABA2, a ne samo jedan. Cemu taj nacionalni koeficijent?

          Comment


          • Ne, trebalo bi da plasman u ABA obezbeđuje učešće u narednoj sezoni (tako piše i u onom Pravilniku koji okačen ovde), a KLS da je bitan za ABA2 (jer i odgovara po kvalitetu tom takmičenju, ako izuzmemo ABA ligaše). Koeficijent takođe ima svoje opravdanje kao dodatna motivacija za klubove da ostvare bolji rezultat, iako recimo ne poseduju dovoljan kvalitet da bi bili među 4 najbolja u ABA.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Sta onda odredjuje koja ce 3 ili 4 kluba biti ucesnici?

              Comment


              • Pa napisao sam, ovogodišnji plasman u ABA ligi. Imaš pdf fajl propozicija takmičenja na prethodnoj strani, pročitaj član 9 tačku 3.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • На целом свету само Црвена звезда оооо..

                  Comment


                  • Fale Gagiceva, Lukoviceva, Lovernjova, Bertina,.... kucanja u derbijima
                    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                    Meša Selimović

                    Comment


                    • Ne fale , sve koje si nabrojao su teški diletanti kad je reč o zakucavanjima [emoji23]
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Originally posted by dekkard View Post
                        Ne fale , sve koje si nabrojao su teški diletanti kad je reč o zakucavanjima [emoji23]

                        Da te podsetim
                        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                        Meša Selimović

                        Comment


                        • U Aba dva ligi Borac u derbiju dobio Vrsac koji je otpustio Djokica, bas steta ocekivao sam da je on resenje za duge staze, 71-68, Stojadinovic 15, Carapic 14, kod Vrsca Simeunovic 23, Kutlesic 17..Dinamik konacno vezao dve pobede dobio u Sarajevu Bosnu 96-94 od zanimljivijih meceva, Stevanovic sjajan 29 poena.aVode Primorska i Borac sa po 11 pobeda , sledi Krka sa 10, Vrsac i Zrinski sa po 9..Da podsetim prva 4 igraju fajnal for kako informacije kruze najverovatnije u Cacku.

                          Comment


                          • Comment


                            • Comment


                              • Originally posted by VLADIMIR PERIC VALTER View Post
                                U Aba dva ligi Borac u derbiju dobio Vrsac koji je otpustio Djokica, bas steta ocekivao sam da je on resenje za duge staze, 71-68, Stojadinovic 15, Carapic 14, kod Vrsca Simeunovic 23, Kutlesic 17..Dinamik konacno vezao dve pobede dobio u Sarajevu Bosnu 96-94 od zanimljivijih meceva, Stevanovic sjajan 29 poena.aVode Primorska i Borac sa po 11 pobeda , sledi Krka sa 10, Vrsac i Zrinski sa po 9..Da podsetim prva 4 igraju fajnal for kako informacije kruze najverovatnije u Cacku.
                                Ja sam iz CA,te informaciju nisu stigle do mene ,,ozb? Inace ne propustam Borac na svaku tekmu idem, protiv Vrsca na misice,,uzima i danak KLS i AbA 2 ,nekako bez daha stalno u zavrsnicama meceva,,zato smo i izgubili bitan mec u CG protiv Lovcena...
                                Ovde kruze price da ce prvoplasirani organizovati F4 ,po meni najverovatnije Primorska,,finsiski deluju stabilno, i najbitnije laksi raspored u odnosu na nas,,A bilo bi steta Cacak da ne bude,,jer svaku utakm.skoro puna hala,bilo KLS ili AbA,
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X