Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA League 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Uuu..ovaj kao skakavac...samo kuca..
    "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

    Comment


    • Originally posted by ZvezdaIznadSvega View Post
      Uuu..ovaj kao skakavac...samo kuca..
      Nece valjda Novica to da radi

      Comment


      • Reklo bi se još jedan specijalista za pozicioni napad [emoji23]
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Originally posted by dekkard View Post
          Reklo bi se još jedan specijalista za pozicioni napad [emoji23]
          Dobar je defanzivac. Kombo krilo SF/PF, izuzetnih atletskih predispozicija. Nema sut iz driblinga, ali je dobar spot up i za 3.

          Svakako bolji igrac od Bjelice

          Comment


          • Originally posted by MannyCalavera View Post
            Dobar je defanzivac. Kombo krilo SF/PF, izuzetnih atletskih predispozicija. Nema sut iz driblinga, ali je dobar spot up i za 3.

            Svakako bolji igrac od Bjelice
            Uštopovaće njega Jankela, celu svoju karijeru je igrao protiv takvih [emoji41]
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Originally posted by MannyCalavera View Post
              Dobar je defanzivac. Kombo krilo SF/PF, izuzetnih atletskih predispozicija. Nema sut iz driblinga, ali je dobar spot up i za 3.

              Svakako bolji igrac od Bjelice
              Naravno, svi su bolji od Bjelice, pogotovo neko ko je dosao u AEK u septembru i otpusten u decembru 2017. sa izvanrednim prosekom od 3 kosa po utakmici.
              A i taj sut sto spominjes... dvojke ispod 50 posto (uz to, kuca vecinu, sto znaci da sut za 2 ne postoji), slobodna ispod 70 i pristojnih 30% za tri.
              Stvarno je bolji od Bjelice...
              Ne znam da li je sala ili nije (stavio si kao nekog smajlija), ali ono... Shvatili smo da je Bjelica los (ima vas nekoliko koji to stalno potencirate), ali da ga poredis sa trecerazrednim igracima je ne malo, nego previse bez veze.

              Comment


              • Prvo pogledaj coveku karijeru celu. Covek je u dve sezone u Evrokupu sutirao preko 50% za 2, preko 40% za 3. Uz to je covek rezerva koja je igrala 17-20 minuta, a ne starter. Izmedju 6-8 poena, 4skoka uz dobru defanzivu i malu potrosnju lopti. Da to je dobar igrac. Ali to sto u AEK-u nije odigrao, on je kanal.

                Ovamo s druge strane imas lika koji je kanal u defanzivi. Da 10ak poena u proseku kad mu je dan, ali ti nasteti itekako vise. I to sto daje, daje samo sto mu se trpa lopta i moze da pripaljuje kad hoce. Bandja uzima 5-6 suteva po tekmi pa ti vidi kako je los sa tim prosecima u 18 minuta po tekmi.

                Comment


                • Originally posted by MannyCalavera View Post
                  Prvo pogledaj coveku karijeru celu. Covek je u dve sezone u Evrokupu sutirao preko 50% za 2, preko 40% za 3. Uz to je covek rezerva koja je igrala 17-20 minuta, a ne starter. Izmedju 6-8 poena, 4skoka uz dobru defanzivu i malu potrosnju lopti. Da to je dobar igrac. Ali to sto u AEK-u nije odigrao, on je kanal.

                  Ovamo s druge strane imas lika koji je kanal u defanzivi. Da 10ak poena u proseku kad mu je dan, ali ti nasteti itekako vise. I to sto daje, daje samo sto mu se trpa lopta i moze da pripaljuje kad hoce. Bandja uzima 5-6 suteva po tekmi pa ti vidi kako je los sa tim prosecima u 18 minuta po tekmi.
                  Nemojmo da se zajebavamo, razumem animozitet prema igraču ali je blasfemija upoređivati igrača koji ima desetogodišnje iskustvo igranja u EL i igrača koji u najboljim igračkim godinama dolazi iz jebenog AEK-a. Milko se nalazi u neumitnom padu što je očekivano, ali ono što ga je krasilo kao igrača i zbog čega je imao takvu karijeru kakvu je imao mogli smo da vidimo i ove sezone, i to ne jedanput. Nisam ni ja oduševljen što ga 2017/18 vidim u timu za koji navijam, ali treba stvari postaviti u pravu perspektivu.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Originally posted by dekkard View Post
                    Nemojmo da se zajebavamo, razumem animozitet prema igraču ali je blasfemija upoređivati igrača koji ima desetogodišnje iskustvo igranja u EL i igrača koji u najboljim igračkim godinama dolazi iz jebenog AEK-a. Milko se nalazi u neumitnom padu što je očekivano, ali ono što ga je krasilo kao igrača i zbog čega je imao takvu karijeru kakvu je imao mogli smo da vidimo i ove sezone, i to ne jedanput. Nisam ni ja oduševljen što ga 2017/18 vidim u timu za koji navijam, ali treba stvari postaviti u pravu perspektivu.
                    Ovaj Bjelica u ovom fizickom stanju. O tome se price. Da je Bjelica iz Rytasa ili Baskonije pa da pricamo o tome. Ne pricamo o tome ko ima bolju karijeru (Bjelica), vec ko je bolji igraca sada u ovom trenutku. Bjelica svakako to nije. Uporedi brojke Bjelice u rezervnoj ulozi od prosle godine, i dobices da Bandja Sy u toj ulozi je bio superioran.

                    Realno nemam nameru da shirim ovu pricu, jer je prvo to bilo receno s primesom humora zbog cele priche koji je kanal Bjelica. Ali eto neki hoce da se napucavaju i prepiru. Ako mislite da je Bjelica bolji, neka vam je. Meni ne moze da bude...

                    Comment


                    • Originally posted by MannyCalavera View Post
                      Ovaj Bjelica u ovom fizickom stanju. O tome se price. Da je Bjelica iz Rytasa ili Baskonije pa da pricamo o tome. Ne pricamo o tome ko ima bolju karijeru (Bjelica), vec ko je bolji igraca sada u ovom trenutku. Bjelica svakako to nije. Uporedi brojke Bjelice u rezervnoj ulozi od prosle godine, i dobices da Bandja Sy u toj ulozi je bio superioran.

                      Realno nemam nameru da shirim ovu pricu, jer je prvo to bilo receno s primesom humora zbog cele priche koji je kanal Bjelica. Ali eto neki hoce da se napucavaju i prepiru. Ako mislite da je Bjelica bolji, neka vam je. Meni ne moze da bude...
                      Hoću da kažem, i ovaj je samo jedan u nizu stranih igrača kojih se niko neće sećati već sledeće sezone (Robinson, Gordon, Vilson, Vilijams...). Ali, mene kao navijača Crvene zvezde može samo da raduje takva poslovna politika večitog rivala.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Originally posted by dekkard View Post
                        Hoću da kažem, i ovaj je samo jedan u nizu stranih igrača kojih se niko neće sećati već sledeće sezone (Robinson, Gordon, Vilson, Vilijams...). Ali, mene kao navijača Crvene zvezde može samo da raduje takva poslovna politika večitog rivala.
                        Mi smo kao klub bili godinama u takom stanju, ja se još uvek bojim da se naš klub može vratiti u taj mod.
                        Zato je bitno učiti iz pogrešnih postupaka KKP i ne ponoviti te greške.
                        Spoiler
                        Ako mi časi smrti postanu bliski,
                        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                        Nije umio da odstupi,
                        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                        Pao unapred, a ne unazad,
                        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                        Uračunato i u moj pad.

                        Comment


                        • Originally posted by Ganac View Post
                          Mi smo kao klub bili godinama u takom stanju, ja se još uvek bojim da se naš klub može vratiti u taj mod.
                          Zato je bitno učiti iz pogrešnih postupaka KKP i ne ponoviti te greške.
                          Nema tu učenja iz tuđih grešaka, dobri moj Ganac. Mi smo mala i siromašna zemlja koja ne može sebi da priušti stabilno finansiranje čak ni dva kluba, a kad se na to nadoveže da su sportski klubovi oduvek bili partijski plen i prilika za bogaćenje pojedinaca u ili bliskih vlasti ničemu dobrom se ne treba nadati. Jedina iracionalna stvar u svemu je ljubav običnog navijača prema klubu, svi ostali su tu da tu ljubav zloupotrebe zarad sopstvenih interesa. Dok god klubovi ne budu bili uređeni tako da podležu tržišnom poslovanju neće doći do bilo kakvog poboljšanja, sportskog i finansijskog.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Pazi uvek postoji i fora da se napravi partnerski ugovor sa velikanima i da tako obezbedis finansiranje dok ne stanes na nogu. Recimo napravis dogovor sa Fenerom ili Realom za par milki godisnje. Oni potpisuju long-term ugovore sa igracima i svoje klince mogu da ti posalju, ti im garantujes da ce igrati. Nadogradis nase igrace domace iz pogona i nekog veterana. Konkurentan si, oni imaju razvoj i za sitne pare proverene talente koji su na opcionim ugovorima. Delite NBA otkupnine u nekom procentu i sl. Svaki promasaj velikana kosta bas jak novac i ima mnogo slucajeva. Tehnicka saradnja uvek moze da bude isplativa za obe strane. A njima recimo 2 milke godisnje za tako nesto nece biti problem. Radis razmenu trenera, sve i svasta.

                            Kad stanes na noge i uspes da se stabilizujes da mozes da funkcionises finansijski da mozes sam da izbacis ekipu za EL i sl. onda zatvoris tu saradnju pod takvim uslovima ili modifikujes na neku light varijantu. I prangijas se.

                            Comment


                            • Originally posted by MannyCalavera View Post
                              Pazi uvek postoji i fora da se napravi partnerski ugovor sa velikanima i da tako obezbedis finansiranje dok ne stanes na nogu. Recimo napravis dogovor sa Fenerom ili Realom za par milki godisnje. Oni potpisuju long-term ugovore sa igracima i svoje klince mogu da ti posalju, ti im garantujes da ce igrati. Nadogradis nase igrace domace iz pogona i nekog veterana. Konkurentan si, oni imaju razvoj i za sitne pare proverene talente koji su na opcionim ugovorima. Delite NBA otkupnine u nekom procentu i sl. Svaki promasaj velikana kosta bas jak novac i ima mnogo slucajeva. Tehnicka saradnja uvek moze da bude isplativa za obe strane. A njima recimo 2 milke godisnje za tako nesto nece biti problem. Radis razmenu trenera, sve i svasta.

                              Kad stanes na noge i uspes da se stabilizujes da mozes da funkcionises finansijski da mozes sam da izbacis ekipu za EL i sl. onda zatvoris tu saradnju pod takvim uslovima ili modifikujes na neku light varijantu. I prangijas se.
                              Da budemo Realov FMP?[emoji16] To bi svakako stabilizovalo finansije, ali bi sasvim izvesno izostajao sportski rezultat, pitanje je da li bi kao takvi mogli uopšte da učestvujemo u EL, kao filijala postojećeg učesnika.
                              Nama je potreban nezavisan i dugoročan izvor finansiranja, a to se neće desiti sve dok smo pod državnom šapom.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Originally posted by dekkard View Post
                                Da budemo Realov FMP?[emoji16] To bi svakako stabilizovalo finansije, ali bi sasvim izvesno izostajao sportski rezultat, pitanje je da li bi kao takvi mogli uopšte da učestvujemo u EL, kao filijala postojećeg učesnika.
                                Nama je potreban nezavisan i dugoročan izvor finansiranja, a to se neće desiti sve dok smo pod državnom šapom.
                                Zasto mislis? Oni ti daju dva stranca koji dodju kod tebe za male pare ili nikakve (tipa neki Goss i slicno), posalju ti nekog klinca. Ti dodas domacicu i platis par veterana, mesano. Ja ti garantujem da se ABA uzima i da u EL ce biti slicno rezultati kao sada ako nista drugo. Recimo da su ti dali ovog Yustu ili Radoncica da igraju ono sto je Gudura igrao svoje prve sezone. Da su ti dali Hernangomeza pre 3-4 sezone i sl. O tome pricam. Ta deca tamo nece da igraju jos neku godinu, a ovde bi mogli.

                                Dodas i nase malo, dovedes nekog Rochestija i sl. I prangijas. Nema da pravis dugove, pravis planove za buducnost. Kapne s vremena na vreme neki NBA otkup. To je to...

                                Comment

                                Working...
                                X