Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA League 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Jimi22 View Post
    Simanic mi zaista nije jasan.
    Mnogi bi dupe dali za talenat i onakve predispozicije, a on kao mrtvo puvalo, bukvalno.
    Prima 160k mesecno, strasno. To je cak vise nego sto placamo Ropeu.
    Revidirati ugovor svakako, ali ovako nastavi, do kraja sezone ili da ostane u FMP-u jos jednu godinu za duplo manju platu, ili da ga zavaljamo Misku za Cancara i da nam sredi nekog amera, tipa Rocesti, Feldin ili recimo Kenny Gabriel(gotovo da ne igra u Panati).
    Kako ti misliš da se revidiraju ugovori, tako što jedna strana poželi da promeni samoinicijativno uslove ugovora? Od toga nema ništa, mora i on da pristane. Ako ne pristane ugovor važi dok ne istekne. Jedina mogućnost je da neko otkupi važeći ugovor, ili tri strane da postignu novi dogovor.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Originally posted by Jimi22 View Post
      Simanic mi zaista nije jasan.
      Mnogi bi dupe dali za talenat i onakve predispozicije, a on kao mrtvo puvalo, bukvalno.
      Prima 160k mesecno, strasno. To je cak vise nego sto placamo Ropeu.
      Revidirati ugovor svakako, ali ovako nastavi, do kraja sezone ili da ostane u FMP-u jos jednu godinu za duplo manju platu, ili da ga zavaljamo Misku za Cancara i da nam sredi nekog amera, tipa Rocesti, Feldin ili recimo Kenny Gabriel(gotovo da ne igra u Panati).

      160k je bilo u prvoj godini ugovora. Logicno je da je ugovor rastuci.
      Raskovic je nedavno izjavio da je to najveci ugovor za jednog mladog igraca.

      Comment


      • Originally posted by dekkard View Post
        Kako ti misliš da se revidiraju ugovori, tako što jedna strana poželi da promeni samoinicijativno uslove ugovora? Od toga nema ništa, mora i on da pristane. Ako ne pristane ugovor važi dok ne istekne. Jedina mogućnost je da neko otkupi važeći ugovor, ili tri strane da postignu novi dogovor.
        Slazem se, ali on ako ovako nastavi, tesko ce biti u zvezdi naredne sezone.
        Sigurno nece Coki davati 160k na igraca koji nista ne doprinosi, a deluje mi kao da mu je ova godina presudna.

        Comment


        • Momak ima problem sa stavom, treninzima itd, pricao je malo po kraju i njegov stric o tome ali talenat niko ne spori, ako se ne otrezni nazalost imace karijeru Tejica za sad.

          Comment


          • Originally posted by LosmiSK View Post
            On treba da ide kod psihijatra..mentalna blokada...kad sma citao interviju Raskovica i video sta je odbio iz NCAA, ono nisam verovao..Najbolji program, cale gorstak i to je kraj jbga...
            Pa vidi, to dete koje ode u NCAA, osim basketa treba i da barem malo uci. Koliko vidim Borisu mrzi i da trenira, a kamoli da sedi nad knjigom. Tu je naravno i pitanje kapaciteta i za igru i za ucenje.
            Mozda njegovi bolje znaju sta je ono gde se on moze pronaci...
            U svakom slucaju, ono sto je Ristic uradio je po meni jako dobro. Da imam talentovanog (ne extra talentovanog) klinca, to bi mi bila ideja br. 1. Do neke 22-23 obezbedis diplomu fakulteta sa kojom kucas na vrata bilo gde, a pri tome igras basket. Verovatno je napredovanje usporeno u odnosu na EL, ili EC, ali ako imas Borisine minute, ili prodjes kao Reba, ili Teja, ovo sto je Ristic uradio je win-win. Sta fali JJ sada? Imaju diplome, igraju na najvisem everopskom nivou. Plate imaju takve kakve ne bi imali kao pocetnici u nekom 'normalnom' poslu... I da ne budu nesto uspesni u u basketu, mogu da uzimaju 100k po sezoni. Par godina tako, pa onda da se lepo zaposle...

            Comment


            • Originally posted by Grof View Post
              Pa vidi, to dete koje ode u NCAA, osim basketa treba i da barem malo uci. Koliko vidim Borisu mrzi i da trenira, a kamoli da sedi nad knjigom. Tu je naravno i pitanje kapaciteta i za igru i za ucenje.
              Mozda njegovi bolje znaju sta je ono gde se on moze pronaci...
              U svakom slucaju, ono sto je Ristic uradio je po meni jako dobro. Da imam talentovanog (ne extra talentovanog) klinca, to bi mi bila ideja br. 1. Do neke 22-23 obezbedis diplomu fakulteta sa kojom kucas na vrata bilo gde, a pri tome igras basket. Verovatno je napredovanje usporeno u odnosu na EL, ili EC, ali ako imas Borisine minute, ili prodjes kao Reba, ili Teja, ovo sto je Ristic uradio je win-win. Sta fali JJ sada? Imaju diplome, igraju na najvisem everopskom nivou. Plate imaju takve kakve ne bi imali kao pocetnici u nekom 'normalnom' poslu... I da ne budu nesto uspesni u u basketu, mogu da uzimaju 100k po sezoni. Par godina tako, pa onda da se lepo zaposle...
              Bravo za svaku rec.

              Comment


              • Čitao onaj intervju Ostoje... Kad želiš da se posprdaš sa Zvezdom, a u stvari pospeš kofom govana sopstveni klub.

                Comment


                • Malkom Li napustio Igokeu i postao je novi igrac Oldenburga.

                  Comment


                  • Doleman u Buducnosti xD
                    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                    2× German League champion (2018, 2019)
                    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                    Comment


                    • Buducnost i pick&pop all night long... Sad su jos zajebanija ekipa za nadpucavanje se njima. Bokan hoce EL i vide sansu.

                      Comment


                      • Originally posted by Geronimo View Post
                        Buducnost i pick&pop all night long... Sad su jos zajebanija ekipa za nadpucavanje se njima. Bokan hoce EL i vide sansu.
                        Pitanje u kakvom je stanju imao je nekoliko bezuspešnih pokušaja da se vrati ... videćemo uskoro.
                        Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                        biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                        Comment


                        • “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Originally posted by dekkard View Post
                            Bandja Sy dolazi u Partizan.

                            Solidno pojacanje za Grobare. Igrao u Asvelu, nije rookie u Evropi. Jeste sirovina i limitiran, ali za njihove ambicije to je dobar igrac.
                            Last edited by MannyCalavera; 17-01-18, 11:47.

                            Comment


                            • Wtf is Bandja Sy?
                              "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

                              Comment


                              • Originally posted by ZvezdaIznadSvega View Post
                                Wtf is Bandja Sy?

                                Comment

                                Working...
                                X