Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA League 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by madafaka73 View Post
    Jbt, nasmeja me čovek u nekoliko rečenica. A nije me lako nasmejati u ova tmurna vremena.
    Cedevita ničim nije nagovestila da će rasti, a ni Zdovc u dosadašnjoj karijeri da će biti uspešan trener. To je potpuno otvorena priča, procenjujem sa većim šansama da propadne nego da bude uspešna. Budućnost može da se potuče sa nama i da popije po nosu, živi bili pa videli. Za otkaze u Zvezdi ne znam, očigledno da je Kešelj najbliži izlaznim vratima, a što se rekonstrukcije tima tiča, moguće je neko pojačanje ako bude para. Tim i trener svakako neće psihički padati posle eventualnog niza poraza u EL, jer je jasno da mi ove sezone nemamo šta ozbiljnije da tražimo u ovom takmičenju.
    Slažem se sa svim sem sa poslednjom rečenicom
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Originally posted by madafaka73 View Post
      Jbt, nasmeja me čovek u nekoliko rečenica. A nije me lako nasmejati u ova tmurna vremena.
      Cedevita ničim nije nagovestila da će rasti, a ni Zdovc u dosadašnjoj karijeri da će biti uspešan trener. To je potpuno otvorena priča, procenjujem sa većim šansama da propadne nego da bude uspešna. Budućnost može da se potuče sa nama i da popije po nosu, živi bili pa videli. Za otkaze u Zvezdi ne znam, očigledno da je Kešelj najbliži izlaznim vratima, a što se rekonstrukcije tima tiča, moguće je neko pojačanje ako bude para. Tim i trener svakako neće psihički padati posle eventualnog niza poraza u EL, jer je jasno da mi ove sezone nemamo šta ozbiljnije da tražimo u ovom takmičenju.

      Na osnovu uspeha koje ie Zdovc imao sa Olimpijom i sa reprezentacijom Slovenije moze se steci utisak da se radi dobrom treneru. Sa nasim Alimpijem se ne moze uporediti njegova karijera .
      Ono sto je problem kod Zdovca je sto se previse autoritativno postavlja, ali ako mu to prodje i ako uspostavi svoj autoritet, pre svega kod stranaca, ekipa ce mu funkcionisati besprekorno.
      Videcete, i ti i Laki, da ce Cedevita rasti i biti sve bolja kako sezona bude odmicala.
      Last edited by Antona; 12-11-17, 22:42.

      Comment


      • Originally posted by madafaka73 View Post
        Svi za klasu ispod Budućnosti? Da nije malo prejaka konstatacija? Razumem radost zbog trenutnog prvog mesta u ABA, posebno pobeda nad Zvezdom i Cedevitom, ali daleko ste vi od tog statusa. Cedevita je večeras odigrala očajnu utakmicu, a vi za nijansu bolju. Indeksi korisnosti oba tima govore sve. Onomad protiv Zvezde Gordić nas je praktično sam dobio, nije da je Zvezda u tom meču briljirala, naprotiv. A kakav je trener Džikić ćemo videti na kraju sezone kada se podvuče crta.
        Coek ima pravo da tako misli pogotovo kad rezultati i pobjede u derbijima ove sezone idu u prilog njegovom misljenju.Da je kojim slucajem situacija obrnuta da li bi bilo prejako reci da je Zvezda za klasu iznad svih?

        Sto se statusa i "radosti" tice, Buducnost je jedan od osnivaca lige kao i Zvezda i Cedevita, a dobijali su i ranije i ove sezone oba kluba tako da nije ovo neka vanredna okolnost koja se dogodila samo ove sezone pa su se ljudi nesto nalozili oko tih pobjeda.Protiv Zvezde je Gordic odigrao dobro a onih 5/5 za 3 Rochestiea se brzo zaboravise, bez toga bi glatko izgubili dvocifrenom razlikom, a bas i nocas vs Cedevite isti covjek pogodi 2+1 u kljucnom trenutku, a valjda se i Buducnost nesto pitala oko tih ocajnih izdanja Cedevite i Zvezde

        Sustina je da je Buducnost imala odlican start, da nas nije Wright sahranio u Laktasima pravo sa aerodroma mozda bi i neporazeni bili ali bez obzira na sve daleko je i nezahvalno prognozirati ko ce osvojiti istu nakon nesto jace od mjesec dana od pocetka takmicenja. Nije zgoreg ni malo respekta imati nakon dosadasnjih rezultata Buducnosti, ako nista drugo sportski je cestitati pogotovo za ekipu koja je najprijatnije iznenadjenje do sada.
        Originally posted by Ganac View Post
        Isforsiraće se onaj klub koji pobedi u finalu, kako misliš "isforsira"? Ako naša Zvezda ne pobedi neko / neka siva eminencija će da pogura Budućnost?
        Najbolji će osvojiti ABA ligu i tu mislim da nema dileme (bar kod mene).
        Ne razumijem tu neku pricu gdje se pominje neko forsiranje i zakulisne radnje oko ucesnika u EL. Bokan je vec par puta rekao da Buducnost ne ispunjava te neke EL uslove i stoga bi bilo tesko za njih da igraju to takmicenje sve i da osvoje tako da neka prica oko forsiranja Buducnosti jednostavno ne pije vodu. Ambicije Buducnosti se nijesu promjenile od pocetka sezone, o tome se prica na svakom pressu, igrace se takmicarski i u cilju promocije ovih domacih igraca dok je titula u ABA u drugom planu, bez obzira na trenutne rezultate koji su iznad ocekivanja. Buducnost trenutno "rotira" nekoliko povrijedjenih igraca koji pauziraju ili igraju manje minute usled povreda ili igraju na sopstvenu odgovornost i nikom ne pada na pamet da reaguje na trzistu, iako mogu. Jednostavno, drze se tog cilja ustanovljenog na pocetku za sada.

        Ilic ima slomljen prst i rupturu nekog trbusnog misica, Popovic igra sa zastitnim kastom oko sake na svoju odgovornost nakon sto je istu bio slomio, Barovic se isto prije vremena vratio nakon povrede oka koja ga je mogla ostaviti da dovijeka ko Amar'e nosi one naocare i vidi samo 20% na to oko, Gordic i Ivanovic imaju neke lakse povrede koljena i clanka, Sead Sehovic se jos oporavlja od povrede zadnje loze al igra nekad on nekad Starovlah, Suad isto ima neku povredu lakta ali svi igraju i pristup se generalno promjenio.

        Comment


        • Meni je bitno samo da smo konkurentni, da u najvecoj mjeri igraju nasa djeca i da se mozemo potuci sa svima....ostalo titule i evroliga...mene licno boli uvo za to, volio bih da gledam ali ne po cijenu dovedjenja gomile stranaca i starih igraca...Pa kad se potrefi dobra generacija tada ce biti i trofeja.

          Comment


          • Будућност је до сада највише показала и заслужено је на челу табеле, добро гурају и у Еврокупу. Тим им има много више смисла него неки у претходним сезонама, а најјачи су на позицији 1 где имају 2 одлична играча. Мислим да ће бити веома интересантно доигравање у Априлу.

            Comment


            • @ MrTwister
              Ne znam kako smo u roku od dve,tri nedelje došli do toga da ti od jednog uzdržanog, kritičkog pogleda na igru i roster Budućnosti dođeš u poziciju da braniš stav da su Podgoričani za klasu ispred svih u ABA? Da li su razlog za to dve pobede protiv Zvezde i Cedevite? Ja vam čestitam na obe pobede, kao i na trenutno prvom mestu, ali mislim da Budućnost u te dve pobede nije pokazala dominantnu igru, kao i na ostalim mečevima u ABA gde su zabeležili pobede, da bi mogli zasigurno tvrditi da su za klasu bolji od svih. Da navedem primer Zvezde, posebno iz prethodne dve sezone. To je bio neki prototip ekipe koja je potpuno dominantna u regionalnoj ligi, to mišljenje su delili malte ne navijači svih klubova i stručna javnost. Ako ti i tvoj prijatelj po klupskim bojama mislite da ste na nivou tih igara, rezultata i kvaliteta, onda stvarno nemamo šta više da diskutujemo, sem da sačekamo kraj sezone, pa da se ponovo pogledamo u oči.

              Comment


              • A druze zajrbavao sam se ovo vezano za klasu,a cini mi se da ni twister ne razmislja tako.Ko normalan moze da iskreno misli ono sto sam napisao za ekipu onakvog sastava.Ono je krs ekipa po imenima,za sredinu tabele.Naravno to ovom prvom mjestu daje jos vecu tezinu,a samim tim i velike pohvale Dzikicevom radu.

                Comment


                • Nema nikakvih problema druže, niti treba da osećaš potrebu da naglašavaš da nisi preozbiljan bio kod te izjave. To je tvoj legitiman stav, mišljenje, šta god, uostalom, ko može da kaže sa sigurnošću da Budućnost ipak neće uzeti ABA ove godine? Ne mislim da je to tim za sredinu tabele, sviđa mi se kako je posložen, ima odličnu vezu spoljne i unutrašnje linije, čini mi se dobru hemiju i za sada jasno raspoređene uloge. To će svakako biti ratnička ekipa koja će igrati u kontinuitetu blizu svog maksimuma. Ostaje pitanje da li će biti spremni na dodatni skok u kvalitetu i biti najbolji kada je najpotrenije. Moje simpatije, posle Zvezde, idu Podgoričanima, eto voleo bih da se sretnemo u finalu, pa da vidimo šta će biti.

                  Comment


                  • Ne nadam se ja tituli,volio bih da ovi domaci igraci napreduju zbog reprezentacije.A mislim da Bokanu sad ponude titulu Aba lige on bi to odbio.Nedje sam citao da bi nam igranje EL samo donijelo trosak,vise bi potrosili na adaptaciju SC Morace za igranje EL meceva nego sto bi zaradili.Tako da ne znam,valjalo bi kad bi u finale usli cisto da razbiju maler koji ih prati zadnjih par sezona.

                    Comment


                    • nazor u ciboni. dobar trener u losoj ekipi

                      Comment


                      • Zagorac baš nema ponuda čak ni u Evropi, ko bi to očekivao [emoji23]
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Originally posted by dekkard View Post
                          Zagorac baš nema ponuda čak ni u Evropi, ko bi to očekivao [emoji23]
                          U Megu uvek moze da se vrati, a preko EL kluba mu se lahko dize cena.
                          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                          Meša Selimović

                          Comment


                          • Originally posted by kronostime View Post
                            U Megu uvek moze da se vrati, a preko EL kluba mu se lahko dize cena.
                            Nije spominjao nijedan EL klub, shvatio dečko na vreme koji su mu trenutno dometi [emoji41]
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Originally posted by Пера Ложач
                              Он је брат, он је гробар, али паре су у питању??
                              Зар није тако било и са генералом Дулом?
                              Ко ће сад веровати?
                              Мада не видим који ће им мој Загорац??
                              Он на једну годину не теба ни Меги, јер би то било завршено!
                              Тврди се пазар диже цена, због нечега!
                              Крај ће касти !
                              Cekaj dok Radonja pocne da naplacuje dugove - guslace se odje naveliko
                              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                              Meša Selimović

                              Comment


                              • Мислиш да је и он Б(Р)АТ ?

                                Comment

                                Working...
                                X