Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA League 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Velika borba Partizana i Mege za 2. poziciju, Igokea 4.

    Comment


    • Originally posted by Bastia33 View Post
      Kakva je kanta ova Cedevita, pa treba da svoje skaute ili šta već zakopaju žive, oči krvare kad gledaš ovu nekošarku.
      Zasto, Boze, zasto se redovno njihova "pojacanja" ispostavljaju kao raspadi koji kao da nisu ni igrali nikada neko ozbiljno takmicenje. Murphy i Johnson kao da su zalutali u ABA ligu, Zoric koji se kod njih raspadao im je lagano dao 30 poena kao sa decom da igra ..
      Djordiju bi pametnije bilo da da neku licencu Zvezdi, nece ovde skoro biti nekog ozbiljnog konkurenta.
      You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

      Comment


      • Samjuels je ogromno pojacanje za Partizan. Odlican centar.
        Goss, Miler, Samjuels, Novica, Marinkovic, Andric je zaista dobra osnova.
        Bice ovo zaista zanimljiva ABA liga. Jaca od proslogodisnje jer sy neki timovi kao Patrizan, Mornar, Cedevita znacajno pojacali budzete. Verovatno vide sansu da ,,skinu,, Zvezdu sa trona. Bice vrlo zanimljivo.

        Comment


        • Gledao sam sinoc Cedevitu i tamo nema ni H od hemije.
          Ovaj njihov novi centar covek samo sto nije zaspao na klupi.
          Cheri nesto radio ali iskljucivo na svoju individualnost.
          Pored toga sto nisu nikada imali pobednicki mentalitet nemaju ga ni dalje, i iz godine u godinu prave iste greske
          dovode brdo igraca , skupih stranaca a nigde osnove niti baze, i zato ce tesko doci do bilo kakvog uspeha niti ove sezone.
          Super kup su uzeli samo zato sto ga Zvezda nije igrala, ni to ne bi uzeli.
          Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

          Comment


          • Ma i dalje su meki, odbrana losa.. Napad zavisi od suta. Samo trojke sibaju, protiv Igokee u 1/4 su sutnuli 10 trojki ja mislim. Sto je najgore dali su vecinu, i opet izgubili.. Jesu to solidni igraci ali koncepcije bez.

            Comment


            • Iako mi je drago što se tradicija nastavlja - da se posle par kola ustanovi da neće Cedevita baš da nas gazi kao plitak potok, čini mi se da baš rano skroz otpisujete Cedevitu. Možda će i tu pasti neko ,,mekelovanje'' ali biće bolja Cedevita kako vreme ide. Ne kažem da će biti prvi, ali apsolutno nema nikakve sumnje da će biti u top4 i to će 99% biti drugi, pa da po treći put u Zagrebu proslavimo Aba titulu.
              Ljubav, sloboda i osmeh i sreća i suza i mržnja i tuga i strah.

              Comment


              • Pisao sam prošlo kolo kad su pukli od Igokee.
                Tedeski mora da se otvori za 15 stranaca.
                Ima nešto u tome da klubovi koji nemaju armiju navijača,
                koji nemaju tradiciju, ne mogu ni parama da reše sve probleme.<

                Zvezda i Parizan su mnoge utakmice u EL dobili na ludnicu sa tribina i sinergiju.
                Dobra hemija u timu + atmosfera i padali su u Bgd i CSKA, Real, Barcelona, PAO, Makabi itd....

                Comment


                • Originally posted by Jaqen Hghar View Post
                  Pisao sam prošlo kolo kad su pukli od Igokee.
                  Tedeski mora da se otvori za 15 stranaca.
                  Ima nešto u tome da klubovi koji nemaju armiju navijača,
                  koji nemaju tradiciju, ne mogu ni parama da reše sve probleme.<

                  Zvezda i Parizan su mnoge utakmice u EL dobili na ludnicu sa tribina i sinergiju.
                  Dobra hemija u timu + atmosfera i padali su u Bgd i CSKA, Real, Barcelona, PAO, Makabi itd....
                  Pre bih rekao da ima nesto do toga da je pool dobrih domacih, hrvatskih igraca manji i nekvalitetniji, a u isto vreme im skauting sluzba i nije nesto razvijena.
                  Secam se ranije kada je Cibona igrala skoro pa cetvrtfinale evrolige. Nemaju ni oni bas bucnu publiku, ali su u svoje vreme imali jak domaci teren.

                  Znala je Cedevita dvaput da igra finale ABA lige, drugi put kada su nepravedno morali da gostuju treceplasiranoj ekipi na zavrsnom turniru.
                  Jednostavno je Zvezda uvek prejaka, da li jer stvarno ima veci budzet (kao u sezoni 2015/16) ili jer ima odlicne domace igrace i trenera koji ih je sjajno uklopio.
                  You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                  Comment


                  • Jedna od osnovnih razlika je odabir stranaca. Zvezdini stranci igraju za ekipu dok su Cedevitini po pravilu nabijaci statistike. Plus da se ne lazemo nasi su i makar za nijansu kvalitetniji, ali uvek je tudja trava zelenija, precenjujemo ih, a onda kada dodje ozbiljne tekme svodi se na indijanstinu.

                    Comment


                    • Ovo u Laktašima nije run'n'gun nego gun"n'gun,.57:63 kraj I poluvremena [emoji23]
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Sta je sa obrucima u Laktasima?? 73 kosa u cetvrtini?? Wtf

                        Comment


                        • Ako izgubi Igokea,bukvalno bi svi favoriti pukli ovo kolo
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Reginald Cousins View Post
                            Iako mi je drago što se tradicija nastavlja - da se posle par kola ustanovi da neće Cedevita baš da nas gazi kao plitak potok, čini mi se da baš rano skroz otpisujete Cedevitu. Možda će i tu pasti neko ,,mekelovanje'' ali biće bolja Cedevita kako vreme ide. Ne kažem da će biti prvi, ali apsolutno nema nikakve sumnje da će biti u top4 i to će 99% biti drugi, pa da po treći put u Zagrebu proslavimo Aba titulu.
                            generalno se ovde mnogo brzo daju ocene i konacni sud
                            i za igrace i ekipe uopste
                            tako imamo feldeina koji je novi tompson posle 2 tekme, NWG-a koji je novi mekejleb posle samo jedne, a eto i cedevitu za koju je jasno da opet nista nece uraditi
                            a i zdovc je dokazana neznalica

                            i to ne bi bio neki problem, da ljudi koji to pisu umeju da vremenom koriguju svoj stav(ako mu treba korigovanje)
                            umesto toga zauzme se busija na osnovu tog prvog utiska, i to svoje misljenje grcevito brani kroz sezonu

                            sto se tice cedevite, ocekujem da, kako vreme prolazi, budu sve bolja ekipa, i da ce zdovc uspeti da nametne svoju trenersku filozofiju
                            pored toga, cedevita je jedina ekipa u regionu sa stabilnim finansijama i mogucnoscu da u toku sezone reaguje ako vide priliku
                            a priliku ce svakako videti ukoliko je u zvezdi neke stvari ne promene

                            Comment


                            • Ne znam da li će se nastaviti ovaj trend sa 200 poena po meču, ili je to slučajnost, ali za sada deluje da se bar pola lige odlučilo za igru bez odbrane.
                              Neko sa strane ko gleda samo rezultate pomislio bi da sve pršti od ofanzivnog talenta.

                              Comment


                              • ne bih rekao da se odbrane ne igraju, ili da su odjednom eto treneri digli ruke od iste
                                ipak je ovo jugoslovenska skola kosarke, gde kroz istoriju dominiraju ti defanzivno orijentisani treneri, koji su i bili uzor ovim danasnjim

                                za ovoliki broj poena verovatno ima vise razloga, ali hajde da pokusam da ih nabrojim(moram da napomenem da ne drzim da je ovo moje misljenje potpuno tacno, mozda cak ni na pravom tragu...ali je svakako smislenije od "treneri resili da ne igraju odbranu"). dakle, ovako ja to vidim:

                                - trendovi u modernoj kosarci su takvi da je igra svake godine sve brza

                                - pace je veci, igra se na veci broj poseda, i tu vec dobijas odredjenu razliku u odnosu na ranije i ko sutne pre 18sekunde celava mu keva

                                - promene pravila od prethodne 2 godine dodatno favorizuju napad u odnosu na odbranu. iako se nakon inicijalnog udara ta pravila u nesto manjoj meri sprovode kako sezona odmice...ipak imaju uticaja. ocekujem da novo pravilo oko vodjenja lopte i koraka jos vise poveca napadacku produkciju igru kad se igraci naviknu i nauce da koriste tu prednost

                                - gledao sam nekoliko tih utakmica na 90-100 poena i moram reci da nisam video da se odbrana ne igra. rekao bih da se generalno sutira bolje nego prethodnih sezona. nisam siguran da li je taj shooting streak samo trenutna forma koja se pogodila kod vise ekipa, bolji kvalitet igraca(sutera) nego prethodnih sezona ili nesto trece
                                Last edited by djuras; 16-10-17, 21:25.

                                Comment

                                Working...
                                X