Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA League 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by StefanPG View Post
    Ps, nasi spominju Olimpijakos 3 godine u Aba ligi.

    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    To bi bila katastrofa

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

    Comment


    • To ce biti super stvar, podizanje kvaliteta i posecenosti a izgleda jedan od uslova je da placaju put i smestaj ekipama do Pireja.
      Spoiler
      Ako mi časi smrti postanu bliski,
      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
      Nije umio da odstupi,
      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
      Pao unapred, a ne unazad,
      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
      Uračunato i u moj pad.

      Comment


      • Sve bi to bilo u redu da ABA liga nije izlaz u beli svet. Ovako se obesmisljava ceo plej of, jer ce pobednik drugog polufinalnog para koji se igra na samo dve dobijene dobiti ucesce u evroligi, i to pod uslovom da se Evroliga smiluje pa pozove finalistu....sto ne mora po ugovoru. Sve se nadam da je to samo trac.
        Last edited by mmajstor; 17-04-19, 08:45.

        Comment


        • Dovodjenje Olimpijakosa je glupa stvar i nikakve veze sa mozgom nema i govori koliko daleko ide mito i korupcija sa takozvanim predsednicima klubova i neznalicama..umesto da podizu svoje klubove oni ce na osnovu Olija hteti da se ogrebu za nekog gledaoca vise itd..i ako znaju da ovo nece dugo trajati i ako se desi...

          Sto se tice Olimpije, ako to urade treba bojkotovati ovu ligu koja je dno dna i to samo pokazuje kakvi ljudi bez znanja i vizije i vode ovu ligu...ovo je za car svoj a ne navijaca...naravno da ce Oly ovo igrati iz zajebancije i prkosa prema savezu i vratice se sto brze i bolje..i taj usrani ugovor ne znaci nista, kao sto nije znacilo ni ovo pre sto su se dogovorili..

          Posle Makabija, Solnoka,Nymburka jos jedan samar ovoj ligi, gledace se PO u Atini..nigde veze...pre svega zalosno...posrali su se na ovaj solidan rad ovih eto 6meseci toliko su izdrzali posle toga sto su spasli Megu ili FMP da ne ispadnu u B ligu..KORUMPIRANA liga i sve sam vise da se ovo i ne igra....

          Da sam Djordi rekao bih 5g bez ABA tima u EL i da se lepo na normalan nacin sve ovo sredi..nema ovo veze sa sportskim manirima itd...
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Originally posted by mmajstor View Post
            Zordi je juce izjavio kako je donesena odluka da za 2 sezone ucesce u ligi ce obezbediti i finalista Evrokupa. S obzirom da naredne sezone istice ugovor sa ABA ligom nije tesko sabrati dva sa dva.

            Za ocekivati je da Alba dobije pozivnicu ove sezone, a ako neko ima sanse sa ovih prostora lobiranjem (placanjem) da dobije kartu to ce najverovatnije biti Buducnost, mada bih naravno vise voleo da to bude nas gradski rival.
            Originally posted by Cooper View Post
            Ma dovoljno je pročitati deo intervjua i zaključiti da ABA nema ni promil za WC, pogotovu ako Beograd obezbedi tokom ove nedelje svoje mesto.

            "Nećemo moći tu odluku da donesemo pre 11. jula. Sigurno ćemo doneti pravu odluku baziranu na dosta faktora. Berlin, Pariz, London su neke od destinacija na koje ćemo pre ili kasnije morati da obratimo pažnju, naravno uz nivo stabilnosti i sazrevanja tih tržišta. Postoji još interesantnih gradova poput Rima, Torina i još nekih koji mogu da budu pridodati. Istina, nema previše gradova koji bi mogli da se nađu na toj listi", rekao je nedavno Bertomeu.
            U pravu ste obojica, Zvezda igra EL u sezoni 2019/20. A od 2020-te se potpisuje novi ugovor sa ABA ili će na osnovu rezultata u poslednjih 10 godina i finansijske stabilnosti samog kluba odgovarajući klub dobiti A licencu na dve ili više godina.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Originally posted by Ganac View Post
              To ce biti super stvar, podizanje kvaliteta i posecenosti a izgleda jedan od uslova je da placaju put i smestaj ekipama do Pireja.
              Koji bi to klub prihvatio, nisu valjda ludi?
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Originally posted by Ganac View Post
                To ce biti super stvar, podizanje kvaliteta i posecenosti a izgleda jedan od uslova je da placaju put i smestaj ekipama do Pireja.
                Pričao je Duda kod Edina i Koleta o tome .Navodno je Oli dogovorio avio prevoz ,plus plaćena tv prava . To naravno znači da se opet menjaju principi o isključivom igranju timova iz ex-yu regiona i povećanje broja timova na 14 , što opet povećava broj utakmica itd....

                Tu je i problem , ne baš mali za tim koji ide na Oli u PO Plus bi delije morale da promene "zašto-zato"

                Kad sam već pomenuo Dudu , red je da kažem da je on izričito protiv
                Last edited by Samo Zvezda; 17-04-19, 10:33.

                Comment


                • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                  Pričao je Duda kod Edina i Koleta o tome .Navodno je Oli dogovorio avio prevoz ,plus plaćena tv prava . To naravno znači da se opet menjaju principi o isključivom igranju timova iz ex-yu regiona i povećanje broja timova na 14 , što opet povećava broj utakmica itd....

                  Tu je i problem , ne baš mali za tim koji ide na Oli u PO Plus bi delije morale da promene "zašto-zato" [emoji3]

                  Kad sam već pomenuo Dudu , red je da kažem da je on izričito protiv
                  Meni ja najzanimljiviji onaj deo kad je rekao da je Olimpijakos pokušao da dovede Cole-a ali da je izgubio finansijsku bitku sa Budućnošću.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Po meni nema smisla da se Olimpijakosu dozvoli da se takmiči. Niti bi njima bilo zanimljivo da odmeravaju snage sa npr. Igokeom, niti bi bilo neizvesnosti i takmičarskog duha, jer bi se unapred znao pobednik. Plus imaju A licencu. Plus bi se opet vijorila zastava sa krimosima na tribinama. Ja nisam za.

                    Comment


                    • Ali Ulicni i u Grckoj ligi oni imaju da ne preteram 70% takvih laganih i dosadnih utakmica.
                      Ljudi bi radije gledali Oli - Zvezda nego Karpos Sokoli vs Zvezda.
                      Spoiler
                      Ako mi časi smrti postanu bliski,
                      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                      Nije umio da odstupi,
                      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                      Pao unapred, a ne unazad,
                      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                      Uračunato i u moj pad.

                      Comment


                      • Originally posted by Ganac View Post
                        Ali Ulicni i u Grckoj ligi oni imaju da ne preteram 70% takvih laganih i dosadnih utakmica.
                        Ljudi bi radije gledali Oli - Zvezda nego Karpos Sokoli vs Zvezda.
                        Baš sam upravo na to mislio, dok sam pisao post. Tačno, i njihova liga je lagana. Samo PAO i možda Paok/Aris. Sve ostalo boranija. Ali opet mislim da bi više poremetili ulaskom u ABA. Ako mene pitaš, zgadili su mi se od onog proseravanja u Areni, kada im nije bila potrebna pobeda, a nama je bila ključna utakmica za Top 16.

                        Comment


                        • I ja sam zgađen tim bratstvom dva kluba™, ne sviđa mi se kako Olimpijakos igra, taj stil košarke, s druge strane imaju nedostižan kvalitet za većinu ABA ligaša (ne i za nas) i dve dodatne utakmice sa kvalitetnim protivnikom u sezoni bi svakako podiglo kvalitet lige i ostalih klubova, posledično.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Originally posted by Ganac View Post
                            Ali Ulicni i u Grckoj ligi oni imaju da ne preteram 70% takvih laganih i dosadnih utakmica.
                            Ljudi bi radije gledali Oli - Zvezda nego Karpos Sokoli vs Zvezda.
                            Nije bitno sta bi ljudi zeleli, bitno je sta si doneo kao zakon.Da ne idem u proslu godinu gde su bukvalno isli no risk da se odredjeni timovi ostave u ABA ligi i kad su kao presekli, onda dolazi Oly iz nekih svojih pobuna da igra ABA ligu..Tedeski je vec pricao da ne moze da se bori sa strasnim ulaganjima nekih klubova, ovo ce jos vise smanjiti razvitak ostalih timova u regionu. Na stranu sto ces imati eto jedan vise mec gde ce publika hteti da vidi Oly...ali sta je liga ili drzava bez zakona..znaci da je apsolutno sve moguce..da se plus doda ta prica oko Olimpije da sve bude js veci cirkus..

                            Ovo je liga bivsih republika i tako mora da ostane, tek je poceo proces vracanja i ozivljavanja klubova a ti si ga posle 8 mesweci vec presekao i popisao se na sve ...Liga bez smisla ako se ovo desi a stvarno se nadam da se ovo nece desiti i da nece 5 put ozivljavati Olimpiju gde je uprava mnogo gora nego u pola klubova...gde su dozvolili od prica od 5-6m budzetu da ispadnu iz lige i da im se opet dozovli da ostanu...Kakva je onda sansa da npr partizan, cibona itd ispadnu iz lige..nikakva..samim tim liga gubi kredibilitet...suvisno je i pricati koliko ce ovo lose biti za kosarku u regionu..
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Originally posted by LosmiSK View Post
                              Nije bitno sta bi ljudi zeleli, bitno je sta si doneo kao zakon.Da ne idem u proslu godinu gde su bukvalno isli no risk da se odredjeni timovi ostave u ABA ligi i kad su kao presekli, onda dolazi Oly iz nekih svojih pobuna da igra ABA ligu..Tedeski je vec pricao da ne moze da se bori sa strasnim ulaganjima nekih klubova, ovo ce jos vise smanjiti razvitak ostalih timova u regionu. Na stranu sto ces imati eto jedan vise mec gde ce publika hteti da vidi Oly...ali sta je liga ili drzava bez zakona..znaci da je apsolutno sve moguce..da se plus doda ta prica oko Olimpije da sve bude js veci cirkus..

                              Ovo je liga bivsih republika i tako mora da ostane, tek je poceo proces vracanja i ozivljavanja klubova a ti si ga posle 8 mesweci vec presekao i popisao se na sve ...Liga bez smisla ako se ovo desi a stvarno se nadam da se ovo nece desiti i da nece 5 put ozivljavati Olimpiju gde je uprava mnogo gora nego u pola klubova...gde su dozvolili od prica od 5-6m budzetu da ispadnu iz lige i da im se opet dozovli da ostanu...Kakva je onda sansa da npr partizan, cibona itd ispadnu iz lige..nikakva..samim tim liga gubi kredibilitet...suvisno je i pricati koliko ce ovo lose biti za kosarku u regionu..
                              Ne postoji košarkaški Ustav, a čak i Ustav se menja sporadično. Svedoci smo da se formati takmičenja menjaju vrlo brzo, evo ovogodišnji format EL je trajao 3 sezone, sledeće ga smenjuje format sa 17 klubova, a i on neće potrajati, smeniće ga format sa 2 divizije sa po 12 klubova i dvokružnim sistemom takmičenja, samo je pitanje vremena.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Originally posted by dekkard View Post
                                Meni ja najzanimljiviji onaj deo kad je rekao da je Olimpijakos pokušao da dovede Cole-a ali da je izgubio finansijsku bitku sa Budućnošću.
                                Evo cele emisije


                                Comment

                                Working...
                                X