Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA League 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kako vi ljudi otpišete igrače nakon pola odgledane utakmice...

    Comment


    • A neko ga je prizivao u Zvezdu nakon turnira na Kipru...ima masu, visinu ali je i "drvna građa koju treba tesati" a to je mukotrpan posao.
      Spoiler
      Ako mi časi smrti postanu bliski,
      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
      Nije umio da odstupi,
      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
      Pao unapred, a ne unazad,
      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
      Uračunato i u moj pad.

      Comment


      • Šta je sa Borišom?
        Ljubav, sloboda i osmeh i sreća i suza i mržnja i tuga i strah.

        Comment


        • Ko je sad bolji, Musa ili Nichols?[emoji50]
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Uh da znas samo na sta je licio Bolden na pocetku?

            Comment


            • pune tribine u Skoplju, a na papiru Partizan uopste ne deluje lose, pogotovo ako dovedu jos jednog visokog igraca. Moje misljenje je da je Partizan kvalitetniji od Cedevite.

              Comment


              • Rano je za ocene kvaliteta timova nakon pripremnih utakmica i nakon jedne odgledane na otvaranju ABA lige...treba malo vremena da sve to legne na svoje mesto, novi igrači, teške ruke, noge, #tvrdi obruči# i slično.
                Spoiler
                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                Nije umio da odstupi,
                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                Pao unapred, a ne unazad,
                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                Uračunato i u moj pad.

                Comment


                • Nije ovo strah od komsija, ali oni su uradili ono sto smo mi trebali. Napravili mladu fajtersku ekipu. Naravno na jednom nivou ispod nas. Imaju dva domaca prospekta. Goss ima karakter i to se vidi. Ako dodje taj jedan visoki amer to ce biti sigurno cetvrta ekipa u plej ofu.
                  Mzt imao prosle godine duplo bolji tim samo loseg trenera. Ovi stranci su im presmesni. Da ne pricam da qu doveli tri belca anerikanca☺ tu su lalic i qtojanovski i dalje najbolji
                  Last edited by NateHuffman; 29-09-17, 19:23.

                  Comment


                  • Originally posted by NateHuffman View Post
                    Mzt imao prosle godine duplo bolji tim samo loseg trenera. Ovi stranci su im presmesni. Da ne pricam da qu doveli tri belca anerikanca☺
                    Nemoj tako, meni oni deluju bolji od Cedevite [emoji16]
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Originally posted by NateHuffman View Post
                      Nije ovo strah od komsija, ali oni su uradili ono sto smo mi trebali. Napravili mladu fajtersku ekipu. Naravno na jednom nivou ispod nas. Imaju dva domaca prospekta. Goss ima karakter i to se vidi. Ako dodje taj jedan visoki amer to ce biti sigurno cetvrta ekipa u plej ofu.
                      Mzt imao prosle godine duplo bolji tim samo loseg trenera. Ovi stranci su im presmesni. Da ne pricam da qu doveli tri belca anerikanca☺ tu su lalic i qtojanovski i dalje najbolji
                      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                      Meša Selimović

                      Comment


                      • Ovo je tako fiba liga šampiona [emoji16]
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Čudna košarka u prva dva meča. Podseća na osamdesete... pripaljuje se iz svih pozicija, a odbrane nigde.

                          Comment


                          • Originally posted by mmajstor View Post
                            pune tribine u Skoplju, a na papiru Partizan uopste ne deluje lose, pogotovo ako dovedu jos jednog visokog igraca. Moje misljenje je da je Partizan kvalitetniji od Cedevite.
                            Mozda je bolji tim, uigraniji, kompaktniji ... kvalitetniji nije sigurno.
                            Malo igraca Partizana bi imalo mesta u timu Cedevite, a jedno 5-6 igraca tima iz Zagreba bi moglo da igra prvu opciju u Partizanu.
                            You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                            Comment


                            • Originally posted by madafaka73 View Post
                              Čudna košarka u prva dva meča. Podseća na osamdesete... pripaljuje se iz svih pozicija, a odbrane nigde.
                              History repeating... Pogledaj kako se igra u NBA, kako igra šampion najjače lige na svetu, koja su tendencije u evropskoj klupskoj košarci, evo sad i u reprezentativnoj, jasno je da trend ofanzivne igre preuzima primat.Tri do četiri igrača koje mogu svaku ekipu da zatrpaju koševima i oni su na spoljnim pozicijama i jedan Draymond Green i jedan Zaza Pachulia koji rade prljave poslove u odbrani, to je negde već sadašnjost a kod nas sasvim izvesno budućnost.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Uz jednu malu sitnicu: GSW ima najbolji defanzivni rejting u NBA

                                Meni je jasna ta priča za američku košarku, radi se sve da bi bila atraktivnija za gledanje. Mnogobrojne promene pravila igre u poslednjih 10-15 godina idu svesno u prilog favorizovanja napada i napadača, bržoj igri, sa više poseda, znači i više poena. A ultimativni cilj je više gledalaca u halama i pored TV/kompa, tj. više para.

                                Ne znam koliko je to primenjivo na evropsku košarku, jer za mnogo poena protiv jakih timova treba baš kvalitetan roster, ono što su prethodnih godina imali samo Real i CSKA. Fener je uzeo titulu na ipak jednu kontrolisanu košarku, šta reći za Oly. A kada pričamo o ABA kvalitetu i primeni te filozofije u regionu... šta reći. To meni izgleda baš siromašno, u nekim momentima i smešno.

                                Comment

                                Working...
                                X