Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA League 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kakav problem za Delije. Dolaze im u goste braca jos ako i Pao se prikljuci kako da i njih ne docekaju. Kakva dilema u najavi.Bojkot ili ne?
    Last edited by Šarac; 15-03-19, 00:06.

    Comment


    • Jel stvarno bilo ko veruje u sranja Grka?

      Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

      Comment


      • Verovali ili ne u mogućnost i iskrenost želje/zahteva Olija učešće takve ekipe u ABA ligi bi povećao gledanost a verujem i kvalitet, bilo bi tu poraza brutalnom razlikom ali benefit iz toga za mlade igrače i najbolje današnje ekipe iz regiona bi bio nemerljv. Kada bi bilo kakvo glasanje ja bih obe ruke digao za.
        O ostalim varijacijama ko će onda iz ABA lige u EL je bezpredmetno raspravljati sada, ima lobanja u svakom klubu koje se samo tim problemom bave.
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • Originally posted by Jaqen Hghar View Post


          Beše li ono jedan od razloga zašto su pre nekoliko godina osnovali ovu sadašnju ABA jtd ligu,
          i to da više ne igraju klubovi poput Solnoka, Nymburka, Levskog i Maccabija u regionalnom takmičenju.

          ABA liga ima licencu da šampion igra EL, Olympiacos ima desetogodišnji ugovor, i svake godine evroligaški budžet.
          Niko mu ne može ni pera odbiti u eventualnom play off okršaju.
          Liga bi dobila na kvalitetu nesumnjivo, ali bi nesumnjivo izgubila na regularnosti i neizvesnosti.
          Izgubila bi na neizvesnosti?
          A sa Covicevom Zvezdom poslednjih godina je neizvesna u tri lepe materine. Mada su prosle sezone uspeli da ne osvoje, pa je sada kao neizvesna.
          Dosao bi veci baja u selo, pa sada worsiperi trenutnog Glavonje pronalaze nekakve razloge moralne i regularne prorode kako to ne bi bilo dobro (ne svi naravno) a u sustini im stalo samo do toga da njihov Glavonja me izgubi titulu najglavatijeg. Jer ovaj novi sto hoce da dodje ipak ima glavudzu dobranog obima.
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Pa nema problema za Delije ako dodje Oli
            Kada su laganica zrtvovali Zvezdu(koja bi trebala da im je najpreca) zbog svojih principa, sta je za njih da ignorisu i Oli.
            Oli je ionako stepenik iza Zvezde. Bar bi trebalo da bude tako. Tako da ce im biti jos lakse da ih ignorisu.

            Inace obe ruke za dolazak Oli i Pao. Ako moze i Makabi

            Comment


            • Delije ne idu na ABA utakmice, Zašto?
              Zato!
              Samim tim možda bi došli da navijaju za Oli.
              Spoiler
              Ako mi časi smrti postanu bliski,
              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
              Nije umio da odstupi,
              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
              Pao unapred, a ne unazad,
              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
              Uračunato i u moj pad.

              Comment


              • Kako li ce izgledati Coviceva saopstenja na grckom?
                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                Meša Selimović

                Comment


                • Ako bi ABA imala 4 mjesta ja sam za da oba kluba dodju. Pod uslovom da su iskreni i da potpisu na minimum 3 god. Za Oly vjerujem da iskreno zeli dok PAO podjebava. Sto rece @Ganac, obje ruke.

                  Comment


                  • Ja bih vol'o da dođe i Preletov Paok, pa da podelimo sa komšijama bratske timove na ravne časti..

                    Comment


                    • Originally posted by Ganac View Post
                      Delije ne idu na ABA utakmice, Zašto?
                      Zato!
                      Samim tim možda bi došli da navijaju za Oli.
                      I oni ne znaju šta oće. Koliko vidim pojedine vođe dolaze na utakmice, par puta su i pokretali navijanje. Par puta su i organizovano navijali kad je Partizan bio domaćin. Inače, nisu izgleda više ljuti na nas simpatizere što smo zviždali voljenom bati.

                      Comment


                      • Originally posted by Sandugp View Post
                        Izgubila bi na neizvesnosti?
                        A sa Covicevom Zvezdom poslednjih godina je neizvesna u tri lepe materine. Mada su prosle sezone uspeli da ne osvoje, pa je sada kao neizvesna.
                        Dosao bi veci baja u selo, pa sada worsiperi trenutnog Glavonje pronalaze nekakve razloge moralne i regularne prorode kako to ne bi bilo dobro (ne svi naravno) a u sustini im stalo samo do toga da njihov Glavonja me izgubi titulu najglavatijeg. Jer ovaj novi sto hoce da dodje ipak ima glavudzu dobranog obima.
                        Ko tebi drma kavez ?

                        Comment


                        • Vujošević: Ako Budućnost ne osvoji ABA sezona će biti skupa i propala
                          Duško Vujošević, crnogorski košarkaški trener, pričao je o završnici ABA lige i problemima sa kojim se suočava aktuelni šampion Budućnost.Vujošević je promenio mišljenje, pa sada više ne favorizuje Budućnost, aktuelnog šampiona ABA lige.

                          "Više ne mislim da je Budućnost favorit. Smatram da favorita nema, šanse su izjednačene. Veliki je ulog i to će sigurno povećati motivisanost i klubova i timova. Kod nekih će izazvati možda i veću dozu pristojnosti nego što u ovom momentu imaju. Mislim da Partizan nije bez šansi gledajući, u ovom momentu, kakvo je stanje i raspoloženje u svim klubovima", izjavio je Vujošević, prenosi portal "CdM".

                          Bivši strateg Partizana veruje da je problem kod Podgoričana nastao dovođenjem prevelikog broja stranaca.

                          "Kada su na njihova mesta dovedeni stranci, počeli su da se dešavaju problemi. A pre svega, izgubili su domaće prvenstvo prošle godine. Strani igrači koji su dovedeni letos počeli su da se ponašaju kao neko ko čašćava svojim prisustvom, za velike pare. Gledali su na domaće igrače sa neke visine, 'mereći' im objektivne kvalitete, ne shvatajući da to nije sav kvalitet tih igrača. I ne shvatajući da su ti igrači bili zaslužni za osvajanje ABA titule", dodao je Vujošević.

                          Vujošević kaže da će stvari biti veoma crne ako Budućnost ne odbrani titulu jadranskog prvenstva.

                          "Novo dovođenje stranaca od Budućnosti je napravilo tim koji ima više stranaca nego Makabi, koji je jako težak za vođenje. I jako je teško od takve ekipe napraviti skup onih koji su spremni da se žrtvuju na terenu. Sa naknadnom pameću, mislim da je bolja opcija bila ona iz prošle sezone, gde su bili stranci prosečnog kvaliteta, ali pozitivne ličnosti. Ovako se nije dobro prošlo u Evroligi. Pogotovo ako se ne osvoji ABA liga, sezona će biti skupa… Bojim se i sasvim propala".

                          Comment


                          • Cedevita lagano sa Mornarom. Komšije sutra da se nadaju čudu i porazu Budućnosti ako hoće 3. mesto. Ni njima neće biti lako protiv uvek neugodnog, žilavog i borbenog FMP-a.

                            Comment


                            • Originally posted by kronostime View Post
                              Kako li ce izgledati Coviceva saopstenja na grckom? [emoji3]
                              Ne gora od Limarovih, naprotiv.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Originally posted by Stojanče View Post
                                Cedevita lagano sa Mornarom. Komšije sutra da se nadaju čudu i porazu Budućnosti ako hoće 3. mesto. Ni njima neće biti lako protiv uvek neugodnog, žilavog i borbenog FMP-a.
                                groblje je nas i ciljalo. trinkijeri nas je na ovim utakmicama dobro snimio, nisam siguran da tomic ima nekog keca u rukavu. pregayice nas kao plitak potok

                                Comment

                                Working...
                                X