Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA League 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pretpostavimo da olympiacos igra aba ligu, i bude prvi u regularnoj sezoni, to znaci da bi se svi borili da na budu 4-ti, jer bi im sam ulazak u finale dao evroligu, kako grci vec imaju a licencu

    Comment


    • Može Oly u ABA ali da liga ima 2 mesta u EL jer će liga biti onda barem na nivou BBL-a.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Dayman (a-a-ah...)
        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
        Champion of the sun (a-a-ah...)
        You're a master of karate and friendship
        For everyone

        Comment


        • Zivim za dan i duel Krka-Oly u Novo Mesto. Mislim da bi sjutri dan izasli iz lige [emoji16]

          Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

          Comment


          • Originally posted by StefanPG View Post
            Zivim za dan i duel Krka-Oly u Novo Mesto. Mislim da bi sjutri dan izasli iz lige [emoji16]

            Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
            Kunem se da sam o tome i ja razmišljao jutros kada sam pročitao tu vest

            Comment


            • Što, njima za njihovu hrkljuš košarku savršeno odgovaraju obruči u Novom Mestu.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Originally posted by Nas View Post
                Trebalo im je 4-5 sezona da naprave iskorak, al' kada su ga napravili - uzastopna cetvrtfinala i onda F4 Evrolige... Ko danas od ABA ligasa ima kapacitet za nesto slicno? Uzgred, dok oni nisu napravili taj iskorak Cibona je bila redovan ucesnik Top 16 EL, pre toga i Olimpija... U sezoni koju si izdvojio titulu je uzeo Hemofarm, koji je igrao i polufinale ULEB kupa, sledece sezone titulu uzeo FMP koji je bio u 8 u ULEB kupu... To je ta dubina koja danas ne postoji.

                Zasto bas te ekipe da poredim sa danasnjim? Pa nisu to tada bile bas najkvalitetnije ekipe u EL, samo je Efes od navedenih igrao cetvrtfinale. Ja kada vidim Makabi sa Jasikevicijusom, Parkerom, Vujcicem, Bastonom, Tau Keramiku sa Skolom, Macijauskasom, Spliterom, Pridjonijem i Kalderonom... Pa Klimamio Bolonja sa Vujanicem, Bazileom, Smodisem, Lorbekom, mladjanim Belinelijem... Beneton, Skavolini, CSKA, PAO, Barsa, Unikaha - ili sam ja mnogo nostalgican, ili su ovo beton jake ekipe sa legendarnim igracima. Samo ako pogledas asove koji su tada igrali Evroligu, nema sanse da ova danasnja moze blizu da pridje. A da je bilo nekih zalutalih - bilo je, al' ima ih po mom misljenju i danas i to u ovom sistemu sa manje klubova.

                Tada je daleko manji broj igraca odlazio u NBA, danas odlaze masovno... I oni izrazito mladi koji nisu ni zaigrali EL, pa i oni koji su u prajmu, veterani, role player-i, Ameri koji se pokazu pa ih brze bolje vrate... Nivo skautinga je na potpuno drugom nivou, sve se prati i zna, NBA timovima nista sto potencijalno valja ne moze da promakne. To koliko i sta oni uzmu, a sta nam posalju u suprotnom smeru je u ogromnom disbalansu, ne vidim kako takav trend moze biti pozitivan po evropsku kosarku i kako Evroliga moze biti sve jaca. A samim tim, ako timovi iz regiona prave losije rezultate u Evropi nego ranije...
                b1. Prvo Olimpija , pa Cibona , pa Partizan , ali ne u isto vreme. Nakon Partizana je primat preuzela Zvezda i odmah pocela da pravi rezultate , prosle godine Buducnost cetvrtfinale EK i titula , ne kazem da je isto naravno , ali nije bas toliko tragicno. Drugo , ta dubina , kako kazes , je proizilazila iz toga da je mnogo vise timova bilo u borbi za EL , jer smo tada imali 3 mesta , EL je igrala npr. i Krka , sto je danas prakticno nemoguce bez obzira na ulaganja , pa se samim tim gubi i interes za ulaganja. Ako se uzme u obzir daleko losija ekonomska situacija u regionu , pre svega kod nas , a da drugi ulazu mnogo vise , dobija se potpuno druga dimenzija price.
                b2. Zato sto i danas igraju EL , napisao sam da je bilo 5-6 vrhunskih ekipa , ali ne vise. Ja sam mislio da sam ja nostalgican za tim vremenima , ali ti bas preterujes . Tacno je kad poredjas ta imena da to izgleda zastrasujuce , ali ti igraci nisu imali prakticno nikakvu podrsku sa klupe , danas timovi nemaju igrace takve klase , ali imaju 10-12 odlicnih igraca i igraju mnogo vecim intenzitetom , pre svega u odbrani.
                Beneton? https://www.euroleague.net/competiti...asoncode=E2004
                Skavolini? https://www.euroleague.net/competiti...asoncode=E2004
                Ulker , danasnji Fener? https://www.euroleague.net/competiti...asoncode=E2004
                U to vreme cetvrtfinalisti EL , tesko da su bolji od danasnje Valensije.

                Comment


                • Ево сад замишљам Човића, Бокана, Мијаиловића и Тедеског како схватају да учешћем Олимпијакоса у АБА можда баш њихов тим не буде уопште у прилици да се бори за пласман у ЕЛ (буде 5-ти на табели и не игра плеј-оф). Још би један од она остала 3 тима који ућу у плеј-оф ишао у истом на Олимпијакос те вероватно испао одмах.

                  Мислим да једва чекају да се сагласе са учешћем Олимпијакоса (или било ког другог ЕЛ великана) у АБА.

                  Comment


                  • Ako bi (a nece) oba giganta dosla u ABA, oni imaju licencu sto bi znacilo da bi ostalo jedno mjesto za sadasnji ABA tim ili sa nekim pregovorima mozda i dva za recimo one koji udju u PO pored ova dva tima. Jer realno ABA bi sa ta dva tima bila realno druga ili prva liga evrope. KAda bi to bio neki visegodisnji ugovor, lako bi Djordjo dodao jos jedno mjesto za ABA jer bi imali i vise para od marketinga i TV prava. Meni bi neki takav scenario bio ok.

                    Comment


                    • U principu ima više rezona da Grci učestvuju u regionalnoj ligi nego u njihovoj mafijaškoj, muljatorskoj domaćoj cirkus ligi. Tim pre što su i oni deo istog regiona.
                      Ko bi išao u EL? Oni koji budžetom, kvalitetom i znanjem zaslužuju da budu tamo. Donja granica će sledeće sezone biti 10 miliona €, pa da vidimo da li postoji rešenje da se toliki budžet obezbedi a da nije kuknjava od države/novac koji je došao prljavim kanalima do kluba.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Originally posted by Borca View Post
                        Ево сад замишљам Човића, Бокана, Мијаиловића и Тедеског како схватају да учешћем Олимпијакоса у АБА можда баш њихов тим не буде уопште у прилици да се бори за пласман у ЕЛ (буде 5-ти на табели и не игра плеј-оф). Још би један од она остала 3 тима који ућу у плеј-оф ишао у истом на Олимпијакос те вероватно испао одмах.

                        Мислим да једва чекају да се сагласе са учешћем Олимпијакоса (или било ког другог ЕЛ великана) у АБА.

                        Rat saoptsenja
                        u najavl
                        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                        Meša Selimović

                        Comment


                        • I sve ovo zbog onog finala njihovog Kupa. Onaj šizofreni komedijaš iz Panatinaikosa koristi priliku da ih poprckava sa pričom kako i oni žele u ABA jer ne mogu bez Olija. Ako Oli bude igrao, pitanje kakva će biti volja kod njihovih igrača i sa kakvim sastavom će igrati utakmice.

                          Comment


                          • Originally posted by kronostime View Post

                            Rat saoptsenja
                            u najavl
                            То би била сигурица, прво саопштење оног ко не уђе у плеј-оф, а одмах затим и оног ко у истом игра полуфиналну серију са Олимпијакосом. Биле би завере на све стране.

                            Comment


                            • Sad sam citao izjavu Djordija, fuj. Hoce tim iz Londona da ubaci, a London i Engleska poznati kao kosarkaska sila. Dakle ulaze englezi umjesto nekoga ko je vec u EL, ako uzmemo u obzir da ce EC davati dva mjesta, da ne zeli da izgubi francuze i svabe, jedino logicno rjesenje je da ce ABA izgubiti mjesto jer smo sirotinja. Od Spanije nece smjeti da uzme mjesto kao ni od Rusa, dakle jos godina dvije i cao.
                              Dzaba prst u bulju, vecere na Kalemegdanu, sluzba je sluzba.

                              Comment


                              • Ako dodju Oli i Pao, koji ce nam kurac EL.

                                Zvati i Reala jer su i oni najavili izlazak iz lige.

                                Moze ih Bokan zvati oko dva ujutro zbog razlike u vremenu. I na kraju Bokan, Covic i Ostoja da naprave novu EL.
                                Last edited by Nemam_ti_kad; 14-03-19, 22:28.

                                Comment

                                Working...
                                X