Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA League 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Njih samo Peras moze da odvede do titule, ali verovatno je preskup.
    Mislim da su mnogo pogresili sto nisu zadrzali Zdovca.. Ocigledno je bilo da su promasili sa pojacanjima.. Upoznao se sa ekipom i video ko koliko moze i na koga moze da racuna.. Ocekivao sam da sledece sezone sa njim budu barem 30% jaci.. A i ove su bili bolji od Buducnosti i sa ovako losom rosterom. Jako je vazan kontinuiter u kosarci a Zdovc je bio neko kome su morali da daju sansu na barem 3 godine

    Comment


    • Oni su sa zdovcem izgledali gore nego mi sa alimpijevicem

      Comment


      • Vanbalkanski trener u balkanskom klubu uvijek je bio veliki rizik, tako da ne očekujem da Alonso uradi ne znam šta sa Cedevitom.
        Ali, nešto drugo je ovdje važnije. Ovo pokazuje da Tedeski i dalje ima ambicije i da ne smanjuje ulaganja u KK Cedevitu. Ako uzmemo da je Budućnost sada miljenik crnogorske države više nego ikada i da Olimpija gradi, kako kažu, ozbiljan projekat, ispada da će Zvezda, kao i Partizan, debelo budžetski kaskati za ABA konkurencijom.

        Sve mi se čini da će Zvezda ceh za sve loše odluke iz ove sezone još godinama plaćati.

        Comment


        • Stelmet dobio pozivnicu za EC?????????????????
          Kako stvari stoje Partizan nece igrati EC.

          Comment


          • Originally posted by quentin View Post
            Vanbalkanski trener u balkanskom klubu uvijek je bio veliki rizik, tako da ne očekujem da Alonso uradi ne znam šta sa Cedevitom.
            Ali, nešto drugo je ovdje važnije. Ovo pokazuje da Tedeski i dalje ima ambicije i da ne smanjuje ulaganja u KK Cedevitu. Ako uzmemo da je Budućnost sada miljenik crnogorske države više nego ikada i da Olimpija gradi, kako kažu, ozbiljan projekat, ispada da će Zvezda, kao i Partizan, debelo budžetski kaskati za ABA konkurencijom.

            Sve mi se čini da će Zvezda ceh za sve loše odluke iz ove sezone još godinama plaćati.
            Ova sezona nas je vratila 5 godina unazad a posledice iste videcemo vec naredne sezone.

            Comment


            • Ova sezona nije problematicna sa stanovista neosvajanja pehara, titula...nismo pretplaceni na iste i takmicenja bi bila jako nezanimljiva sa stanovista ostalih klubova i navijaca.
              Ono gde smo kao klub debelo fulali i gde ce se osecati posledice i narednih godina (koliko ne znam) jeste trener koji je bio, roster koji je i kako sklopljen i samim tim i igra tima. Sve je bilo nakaradno, ljudi su se zaigrali i rezultat samim tim ocekivan za neke, za nas navijace bas i nije ocekivan ovakav Armagedon za klub, dakle problem je u nazovi 'novom ciklusu' kojo je propao kao ideja vec u startu i sada nas ocekuje jedan novi 'restart' , jos jedan pocetak...izgubljena sezona.
              Last edited by nebitan; 07-06-18, 08:17.
              Spoiler
              Ako mi časi smrti postanu bliski,
              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
              Nije umio da odstupi,
              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
              Pao unapred, a ne unazad,
              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
              Uračunato i u moj pad.

              Comment


              • Loše odluke su bili i trener i čitav stručni štab i mnogi igrači, ali najgora loša Čovićeva odluka bila je da se u klubu okruži poltronima koji ne smiju da mu kažu da ponekad nije u pravu.

                Comment


                • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                  Stelmet dobio pozivnicu za EC?????????????????
                  Kako stvari stoje Partizan nece igrati EC.
                  Ne vidim sta je tu problematicno. Stabilan klub, imaju uslove i infrastrukturu. I bolje rezultate ostvaruju od Partizana u domacim takmicenjima

                  Jedino ako cemo da gledamo u istoriju, ali to ne vodi nigde...

                  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

                  Comment


                  • Evo ispade da svi imaju para samo nemaju CZv i PAR.... klubovi koji su od nastanka , preko SFRJ do dana danasnjeg bili najbogatiji. Klubovi koji su uzimali sve najbolje sto ima bivsa Jug. A nemojte molim vas.

                    Nije Par ostao bez Evrokupa definitivno. Ima nekoliko klubova koji vagaju sto im je bolje da igraju Ec ili Fiba CL. Medju njima je i Mornar. Ipak mislim da ce Par igrati EC.

                    Comment


                    • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
                      Evo ispade da svi imaju para samo nemaju CZv i PAR.... klubovi koji su od nastanka , preko SFRJ do dana danasnjeg bili najbogatiji. Klubovi koji su uzimali sve najbolje sto ima bivsa Jug. A nemojte molim vas.

                      Nije Par ostao bez Evrokupa definitivno. Ima nekoliko klubova koji vagaju sto im je bolje da igraju Ec ili Fiba CL. Medju njima je i Mornar. Ipak mislim da ce Par igrati EC.
                      Pa to je u Srbiji bar normalno..Nema tim para, jos predCednik radi pro bono..kako u kkp tako i u kkcz...predsednik drzave isto..premijer isto..svi dzaba rade..To srbin kad cuje, odmah skida gace..
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
                        Evo ispade da svi imaju para samo nemaju CZv i PAR.... klubovi koji su od nastanka , preko SFRJ do dana danasnjeg bili najbogatiji. Klubovi koji su uzimali sve najbolje sto ima bivsa Jug. A nemojte molim vas.

                        Nije Par ostao bez Evrokupa definitivno. Ima nekoliko klubova koji vagaju sto im je bolje da igraju Ec ili Fiba CL. Medju njima je i Mornar. Ipak mislim da ce Par igrati EC.
                        Slažem se da je besmislica, Zvezda u EL je imala taj minimum za EL u većini sezona koji je bio misaona imenica za sve u regionu (poslednja sa Radonjićem je bila oko 5 miliona čini mi se), Partizan isto tako je imao nedostižan budžet za sve ostale ABA ligaše dok je igrao EL, ove godine za EC po priznanju njihovog predsednika budžet između 2 i 2,5 miliona, što nije nimalo naivna cifra kad uzmeš u obzir broj odigranih utakmica u sezoni.
                        Budućnost je samo početkom 2000-ih imala respektabilan budžet, kad su igrali Tomašević, Šćepanović, Topić, Haris Brkić, Saša Obradović, Igor Rakočević, James koji je prethodno igrao u Zvezdi, a treneri bili Boša Tanjević i Muta Nikolić.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Originally posted by Ganac View Post
                          Armagedon za klub, dakle problem je u nazovi 'novom ciklusu' kojo je propao kao ideja vec u startu i sada nas ocekuje jedan novi 'restart' , jos jedan pocetak...izgubljena sezona.
                          Ovo podvuceno je najgore. Da izgubimo sve (ukljucujuci i KLS), a da imamo 6-7-8 sigurnih i sa dobrim potencijalom igraca za sledecu godinu (mladi, povratak u formu i sl.), bilo bi donekle prihvatljivo. Dogradi se sa 4-5, kao i obicno po plateznim mogucnostima. Ovako, ko zna ko ce ostati, a kako su nam nosioci bili stranci, cenim da ce svi otici i ostati par solidnih, ali samo solidnih igraca
                          Ja jedino ne znam da li je razlog ovakve sezone to sto mnogi (vecina) optuzuju NC-a da je mogao vise, a nije zbog sujete i toga sto misli da sve zna, ili su objektivne okolnosti bile takve. Tu mislim da price da se DR cekao do kasno, da je se tim onda sastavljao na brzinu, da nije bilo para pa se morala rasprodati ekipa, da je novi budzet bio ogranicen...
                          Ali, ma sta da je razlog, ne izgleda sjajno. Videcemo kakvi ce se potezi vuci u narednim mesecima.

                          Comment


                          • Originally posted by dekkard View Post
                            Slažem se da je besmislica, Zvezda u EL je imala taj minimum za EL u većini sezona koji je bio misaona imenica za sve u regionu (poslednja sa Radonjićem je bila oko 5 miliona čini mi se), Partizan isto tako je imao nedostižan budžet za sve ostale ABA ligaše dok je igrao EL, ove godine za EC po priznanju njihovog predsednika budžet između 2 i 2,5 miliona, što nije nimalo naivna cifra kad uzmeš u obzir broj odigranih utakmica u sezoni.
                            Budućnost je samo početkom 2000-ih imala respektabilan budžet, kad su igrali Tomašević, Šćepanović, Topić, Haris Brkić, Saša Obradović, Igor Rakočević, James koji je prethodno igrao u Zvezdi, a treneri bili Boša Tanjević i Muta Nikolić.
                            Meni se cini da je ovo avansno kukanje jer se ne igra EL i jer opet nemamo neku osnovu za sledecu godinu. Na to dolaze informacije o vec nekim 'kadrovskim' resenjima u klubovima konkurentima, dok se u KKCZ cuti o svemu.
                            Koliko ce para biti, a jos bitnije, kako ce se iskoristiti cemo videti.

                            Comment


                            • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                              Stelmet dobio pozivnicu za EC?????????????????
                              Kako stvari stoje Partizan nece igrati EC.
                              Tako stoje stvari kada jednom odbijes Djordija. To je poruka za sve ostale koji se jednom odluce za ligu sampiona umesto EC a i sada se premisljaju.
                              A jel Stelmet onaj klub sto je ranije igrao Evroligu u starom formatu pod drugim imenom?

                              Comment


                              • Originally posted by MannyCalavera View Post
                                Ne vidim sta je tu problematicno. Stabilan klub, imaju uslove i infrastrukturu. I bolje rezultate ostvaruju od Partizana u domacim takmicenjima

                                Jedino ako cemo da gledamo u istoriju, ali to ne vodi nigde...

                                Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
                                Prema ovom jednom tipu iz Poljske, Stelmet je isto u dugovima preko pola miliona eura, igraci domaci su im matori, treba komplet ekipe rebuild da se odradi, Muric i Savovic prodavali utakmice i kladili se na sebe, klub je u nekoj vrsti rasula (igraci su dobili samo 3-4 plate tokom sezone) a para trenutno nema. Prokom je prije par nedelja dobio EC WC i oni bi trebali prije Zielone Gore igrati ako nadju te pare, tu im je i GM Fenera Gherardini pomogao oko pozivnice.

                                Daleko su oni od stabilnosti. Cisto sumnjam da ima istine u ovom sto Blic pise da su ovi poslali njima WC, mnogo je za Poljsku ligu 2 EC tima a Prokom je prije par nedelja vec dobio pozivnicu.Igrace mozda 1 od ovih, ko prije skupi pare i ako Misko ovima nesto zavrsi.
                                Last edited by MrTwister; 07-06-18, 13:17.

                                Comment

                                Working...
                                X