Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA League 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Laza Kacanski View Post
    Buducnosti je najmanji problem da obezbedi budzet od 8-10 miliona evra.
    Kako je to kada drzava stane iza kluba videcemo naredne sezone na primeru Buducnosti.
    Nadam se da necemo vidjeti taj scenirao. Mnogo se ovdje i svuda lupaju cifre 8-10 miliona....ej pa vratite se u realnost. Mislite da ce neko da da tolike pare za jednu godinu igranja u evroligi. Ja se iskreno nadam da toga nece biti. Ako vec imaju 8 miliona vise bih volio da to rasporede na 4-5 sezona.

    Comment


    • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
      Nadam se da necemo vidjeti taj scenirao. Mnogo se ovdje i svuda lupaju cifre 8-10 miliona....ej pa vratite se u realnost. Mislite da ce neko da da tolike pare za jednu godinu igranja u evroligi. Ja se iskreno nadam da toga nece biti. Ako vec imaju 8 miliona vise bih volio da to rasporede na 4-5 sezona.
      Ako hocete da igrate EL to je nemoguca misija.Minimalan budzet za EL je 5 miliona bruto. Osim zadovoljstva koje donosi, EL podrazumeva u slucaju klubova sa nasih prostora i pruzanje vise nego sto si dugacak,sto je Zvezda jako dobro osetila na svojoj kozi poslednjih par godina.U prevodu osim sto je lepo,igranje EL i te kako boli.Ako ste spremni da to podnesete,ja vam zelim svu srecu u tom takmicenju sledece sezone
      Last edited by Gudura; 19-04-18, 09:14.

      Comment


      • Од распада бивше државе најбоље Европско кошаркашко клупско такмичење (како год се оно тада звало и какав год да је формат био) су играла 2 клуба из Београда, 2 клуба из Загреба, Олимпија и Будућност. Дакле тих 6 клубова је већ испуњавало услове за такмичење и нема никаквих препрека (сем да Ђорди и друштво не дигну минимални буџет на неку сумануту цифру за овдашње прилике) да неко од тих 6 клубова игра ЕЛ ако освоји АБА.
        Ове сезоне Будућност је заиста била далеко најбољи представник региона целокупно гледано, а то је потврдила и са 10-3 скором против 2 тренутно главна конкурента из АБА лиге те ће сасвим заслужено играти ЕЛ наредне сезоне.

        Comment


        • U ovoj Kls ligi je najinterasntnija borba za dva mesta za Aba dva ligu, posto zagarntovana mesta imaju Zvezda , Mega, Partizan i Fmp, ja tipujem na pojacani Dinamik i naravno Borac.

          Comment


          • Ja pisah da cemo tek videti koliko ce Buducnost biti jaka naredne sezone.
            Neki izvori kazu da ce Buducnost imati budzet za plate preko 5 miliona.

            Comment


            • Originally posted by Laza Kacanski View Post
              Neki izvori kazu da ce Buducnost imati budzet za plate preko 5 miliona.
              Ma to nema sanse. U tom slucaju bi ceo budzet trebalo da bude oko 8 miliona evra.

              Comment


              • Ja čuo iz istog izvora da grade halu cela Crna Gora da stane u nju.[emoji41]
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Originally posted by dekkard View Post
                  Ja čuo iz istog izvora da grade halu cela Crna Gora da stane u nju.[emoji41]
                  Kako te ne mrzi??? Kada ce ti dosaditi????

                  Comment


                  • Originally posted by dekkard View Post
                    Ja čuo iz istog izvora da grade halu cela Crna Gora da stane u nju.[emoji41]
                    Izgleda da su ovi iz vlasti bas voljni da uspu grdne pare za EL projekat,i to na vise godina.Mozda i bude nove hale ko zna.
                    Ne mora nista grandiozno,tu kapaciteta 10-15 000.

                    Comment


                    • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                      Ja pisah da cemo tek videti koliko ce Buducnost biti jaka naredne sezone.
                      Neki izvori kazu da ce Buducnost imati budzet za plate preko 5 miliona.
                      Uh, nije nemoguce obzirom na to da je ceo drzavni vrh stao uz klub..
                      Sa tim budzetom Dzile koliko god da omasi u odabiru stranaca bice prejaki za nas, plus EL iskustvo.
                      Nije lose to da dostojno reprezentuju ABA ligu

                      Comment


                      • Originally posted by Ivan_pg View Post
                        Izgleda da su ovi iz vlasti bas voljni da uspu grdne pare za EL projekat,i to na vise godina.Mozda i bude nove hale ko zna.
                        Ne mora nista grandiozno,tu kapaciteta 10-15 000.
                        Pricaj Ivane, sta se prica po gradu, ima li neki info?

                        Comment


                        • Originally posted by dekkard View Post
                          Ja čuo iz istog izvora da grade halu cela Crna Gora da stane u nju.[emoji41]
                          Tebi se zuri u banovinu?
                          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                          Meša Selimović

                          Comment


                          • Originally posted by kronostime View Post
                            Tebi se zuri u banovinu?
                            ova mu nije losa .. dobar fol hahahahah

                            Comment


                            • Originally posted by kronostime View Post
                              Tebi se zuri u banovinu?
                              A nemoj ga za to,benigna fora totalno.

                              Comment


                              • Originally posted by Antona View Post
                                Pricaj Ivane, sta se prica po gradu, ima li neki info?
                                Nema nikakvih informacija za halu, do avgusta mora da se zavrsi sve sto se tice Morace tako da price oko nove hale su glupost. Mozda da duzi period ali sad nista.
                                Sto se tice budzeta, prica se da se firme utrkuju da ucestvuju(licno sam cuo da firma 'oce da ucestvuje sa oko milion al' da li je patka il' ne nemam pojma), svi vodeci politicari govore kako ce Vlada da stane iza svega ne bi li skupili poene itd..
                                Al' vise manje je sve nagadjanje jer prvi igraci nemaju sve informacije (pricao sa Gordom i Ivanovicem prije/poslije radio emisije) i jedino ako je ko blizak Bokanu moze nesto vise da zna..

                                Comment

                                Working...
                                X