Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bundesliga 16/17

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kako me nerviraju te priče o navodno malom Leipzigu.
    Pa, nije to klub koji je iznikao sam iz pepela, i ničim izazvan
    počeo da se šeta ligama do vrha Bundeslige.
    On svakako jeste iznenađenje i mali klub po tradiciji,
    ali iza tog kluba stoji ogromna multinacionalna kompanija Red Bull,
    koja već ima nekoliko fidbalskih klubova, F1 timove, i čija kesa nema dno.

    To je isto kao kad je Abramovič 2003 kupio Čelsi, doduše klub koji ima veliku tradiciju,
    ali je uglavnom bio margina i u londonskim okvirima, koji je imao veliko rivalstvo posebno sa West Hamu,
    a nekad ranije u istoriji i Millwallom.
    Bili jednom šampioni Engleske negde polovinom pedesetih, tek kad je ovaj ušao kintu počeli su da dolaze
    i rezultati.

    Tako možda može i ovaj RB Leipzig.
    Čitao sam da je i ovaj Dietrich Mateschitz, godinama pokušavao da kupi neki klub u Nemačkoj,
    u nekom gradu koji nije baš mali, a koji opet nema Bundesligaša.
    Napori su mu se isplatili kad mu je neko predložio grad Leipzig, koji dugo ili nikad nije imao Bundesligaša (od ujedinjenja
    verovatno nikada), a koji ima nov stadion izgrađen za potrebe Mundijala 2006.
    Uglavnom da ne gnjavim sve o tome ima na Wikiju

    Comment


    • Samo sto Matesic ima saradnju sa Rangnikom koji je privremeno seo na klupu i uveo ih u Bundes a nakon toga odabrao trenera kao sto je odabrao Smita u Salzburgu. U Salzburgu su izbacili Manea, Kampla, Berisu, Alana, Hinteregera a isto se ocekuje i u Lajpcigu sa Forsbergom i ekipom. Vrhunski skauting i trening, rad sa mladima, presing, fajt, kontra... Nek je sto vise Lajpciga sto se mene tice. Uopste nisu u pitanju velika obestecenja i bahacenje vec sistemski rad.
      sigpic

      Comment


      • Meni su ovi domaci portali idioti jer svaki članak o Lajpcigu počinje: omraženi njemački bundesligas.
        DALE 1992-2020
        NIKAD ZABORAVLJEN

        Comment


        • Najjace je kad se Bajern zali na Lajpcig i kako je vjestacki klub, ja razumijem Borusije, Salke, Verder, pa i Hamburg sto se zale, ali dje Bajern monopolista i ubica njemackog fudbala, bolje da se pokriju usima ako ne mogu da budu ispred Lajpciga.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Jax Teller View Post
            Meni su ovi domaci portali idioti jer svaki članak o Lajpcigu počinje: omraženi njemački bundesligas.
            Uređuju ih idioti, tako da se sve transcedentuje na njihova dela.
            sigpic

            Comment


            • To je tačno.
              Najveći sistemski uništavač nemačkog, posebno klupskog fudbala je Bayern.
              Nikad ne mogu da skapiram da neko za njih može da navija.
              Nemačka, zemlja koja je skoro pa osmislila fudbal (dobro nije, ali eto),
              prećutno decenijama blagonaklono gleda na to da kad se eto neko drzne pa postane šampion,
              čak i takav klub sa takvom tradicijom i fanatičnim sledbeništvom kao Dortmund, ovi bez problema
              pazare sve najbolje iz tog butika i već sledeće sezone Bayern je ponovo šampion.
              Mislim da mi nije poznat nigde takav slučaj u zemljama koje drže do fudbala i tradicije.

              Skoro sve takve fudbalske sile u svojim matičnim ligama imaju neka rivalstva, negde i višestruka,
              pa čak i u ovo vreme korporativnog fudbala postaje presedan da neki igrač pređe u tabor najljućeg tradicionalnog rivala.

              Pokušavam da zamislim da smo mi bogatija država i da su nam Zvezda i Partizan organizovani i finansijski jednaki klubovima
              iz razvijenijih država, mislim da pogotovo tada ne bi bio moguć prelazak ijednog igrača iz Zvezde u Partizan ili obrnuto.

              Comment


              • Opet tu Bajern nije kriv nego rivalski klubovi i igraci rivalskih klubova, ljudi oce najbolje i to je ok, rivalski klubovi mogu da ih odbiju ili da prodaju te igrace preko grane, medjutim cesto i sami igraci zele bas u Bajern. Ali da se oni zale na nekoga je vec previse stvarno.
                sigpic

                Comment


                • Para vrti gde burgija neće, to važi za Lajpcig, važi i za Bajern, važi već 70 godina u fudbalu.

                  Verovatno su u Bajernu već osetili da im može biti ugrožena pozicija, ne sme se ništa prepustiti slučaju. Tek će postati zanimljivo ako Lajpcig nastavi ovako jahati do marta.
                  Last edited by Crni Đorđe; 03-12-16, 21:10.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Vladan View Post
                    Opet tu Bajern nije kriv nego rivalski klubovi i igraci rivalskih klubova, ljudi oce najbolje i to je ok, rivalski klubovi mogu da ih odbiju ili da prodaju te igrace preko grane, medjutim cesto i sami igraci zele bas u Bajern. Ali da se oni zale na nekoga je vec previse stvarno.
                    Sve si u pravu, ali to je specifičnost Bundeslige.
                    Nema takvih primera u ozbiljnim ligama.
                    Preš'o Figo, beše iz Barse u Real.
                    Al' to nije post'o običaj.
                    Ali toga nema, posebno ne tako drastično kao u slučaju Bundeslige.

                    Comment


                    • Pa realno zadnji prelazni rok Juve je po bavarskom receptu doveo Iguaina, cim se pravo pojacao i pri tom pravo oslabio Napoli.

                      EDIT: Sad mi i Pjanić pade na pamet.
                      Last edited by Jax Teller; 03-12-16, 21:18.
                      DALE 1992-2020
                      NIKAD ZABORAVLJEN

                      Comment


                      • Originally posted by Jax Teller View Post
                        Pa realno zadnji prelazni rok Juve je po bavarskom receptu doveo Iguaina, cim se pravo pojacao i pri tom pravo oslabio Napoli.
                        Jes vala, oslabio ih za 90 miliona.... Sram ih bilo.
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Kada daš oslobađajuće klauzule igračima, nije da se pitaš mnogo ubuduće.

                          Sve si u pravu, ali to je specifičnost Bundeslige.
                          Nema takvih primera u ozbiljnim ligama.
                          U Italiji je priličan broj igrača igrao u dva, tri ili čak četiri kluba od "sedam sestara". Baš, baš veliki.
                          Last edited by Crni Đorđe; 03-12-16, 21:25.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Jaqen Hghar View Post
                            Sve si u pravu, ali to je specifičnost Bundeslige.
                            Nema takvih primera u ozbiljnim ligama.
                            Preš'o Figo, beše iz Barse u Real.
                            Al' to nije post'o običaj.
                            Ali toga nema, posebno ne tako drastično kao u slučaju Bundeslige.
                            U Italiji redovna pojava oduvijek, izmedju milanskih klubova pogotovo, u Engleskoj i ne bas u poslednje vrijeme, mada se desava naravno, a u Spanija toga vise biti nece, bilo bi da je jedan klub mnogo bogatiji od drugog, kao sto je to bio slucaj sa prelaskom Figa, Barsa je bila u krizi, Real najbogatiji na svijetu, sad su tu, stize i Atletiko. Da Borusija ima resurse odbijala bi naopade Bajerna, ovako ne moze, jos ima igrace koji zele samo u Bajern, u problemu su, ali to nije Bajernov problem definitivno.
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Crni Đorđe View Post
                              Kada daš oslobađajuće klauzule igračima, nije da se pitaš mnogo ubuduće.



                              U Italiji je priličan broj igrača igrao u dva, tri ili čak četiri kluba od "sedam sestara". Baš, baš veliki.
                              Kao što je recimo Baggio
                              DALE 1992-2020
                              NIKAD ZABORAVLJEN

                              Comment


                              • Bajern radi po principu "neka komsiji crkne krava" ..

                                Lajpcig radi kao sto je radio ranije Dortmund sa Klopom .Kupovina mladih talentovanih igraca ,a ne zvezda.

                                Comment

                                Working...
                                X