Announcement

Collapse
No announcement yet.

LaLiga Santander & LaLiga 1|2|3 2016/17

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Samo nastavio Sergio ovako. Ogromna 3 boda sa ne baš tako dobrom igrom, na svu sreću nije se ponovio Las Palmas.
    UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

    Comment


    • Uh da je Madrid ovde kiksnuo smeo bih da se kladim da sampion nece imati 90 bodova na kraju, sto se nije desilo od prosle decenije. To je bilo vreme kada su se titule uzimale skoro redovno sa 70 i nesto bodova. Znam da je Depor u njihovom prajmu uzeo titulu sa 67-8 bodova a Barsa bila 2. sa 64 Toga vise nema, stvorila se velika jaz izmedju jakih i slabijih. Sevilja je pre 2-3 godine bila 5. sa 76 bodova. U Deporovoj sezoni razlika izmedju njih(prvaka) i prvog van zone ispadanja je bila samo 24 boda. U poslednjih pet godina smo 2 puta imali razliku preko 60. Kordoba je ispala sa 20 bodova u 38 kola. Osasuna za sada ima sramotnih 10. Praksa poslednjih godina je da ne smes vise da kiksnes ako hoces titulu, jer konkurent nece izgubiti bodove nigde. Voleo bih kada bi se to promenilo.

      RM sada ima 62 boda 12 kola pre kraja. Tako da ce mozda otici preko 90.
      Last edited by colchonero; 12-03-17, 22:18.

      Comment


      • Jbg polako se sve lige 5 pretvaraju u PL gde sampiona ispod 80 bodova nije bilo u ovom veku. Cak je i Lester sakupio 81. Da se zakljuciti da su razlog za to pare. PL je uvek najbogatija, sada su i ostali velikani u ligama 5 pokupovali sve najjace. Pitanje kad ce se ponoviti neki Volfsburg, Stutgart, Deportivo, Valensija. Hajde Sevilja mi malo uliva nadu. Plus u ESP ima klubova kao sto su Selta, Bilbao, Viljar, jos ako se Valensija vrati imace ko da otkine bodove tu i tamo. Ove ostale lige, ne vidim kako. Pre ce to biti neko cudo kao Lester nego ujednacena liga. Paradoks je da se o PL prica kao o ligi gde se najvise prosipaju bodovi. Mislim da je to zato sto je najpracenija i ima nekoliko timova u borbi za Evropu.



        Edit: Samo da dodam. To ne znaci da je Primera tad bila slaba. Madrid je bio sampion Evrope 98'(4. u ligi) 00'(5. u ligi) 02'(3. u ligi) Valensija igrala 2 finala u nizu. Barsa uzela LS 06'.

        RM ove godine imao preko 40 utakmica bez poraza. Barsa do danas poslednju utakmicu u ligi izgubila u okotobru. I maltene svake godine isto. To je pre bilo nezamslivo u Spaniji. Retko kao sneg u avgustu.Nekada su svi grizli za Evropu, sto je znacilo i beg iz donje polovine tabele, jer je bilo zbijeno. Sada se pola lige zadovoljava ucestvovanjem u najvisem rangu. Neki cak i jednogodosnjim. Na primer Osasuna je znala(kao i vecina ljudi koji gledaju La Ligu) na pocetku sezone da samo ogromnim cudom nece ispasti. Prihodi od tv prava, sponzora i prodaje su im nikakvi.
        Last edited by colchonero; 13-03-17, 00:08.

        Comment


        • Nije samo Osasuna, vec bilo koji klub kada udje u najvisi rang prvi mu je cilj da obezbijedi opstanak za sledecu sezonu. Alaves je pravo osvjezenje u ovoj sezoni dok Leganes ima jos da se bori iako imaju sest bodova u odnosu na prvu ekipu koja je u zoni ispadanja sto je solidna zaliha.

          Realno, Osasuna ima mozda i najslabiji sastav pa i nije iznenadjenje sto su na samom dnu mada prikazivali su solidne igre sto je u suprotnosti sa rezultatima.

          Las Palmas i Selta su od ulaska u Primeru postepeno napredovali, imaju sistem u smislu da uvijek mogu zamijeniti igraca koji ih napusti i ne bi trebali u nekoliko narednih sezona da imaju problema sa statusom prvoligasa. Mislim da su i finansijski stabilni i postaju sve mocniji, ovo je samo moja procjena, ne znam zvanicne podatke oko toga.

          Eibar takodje odlican primjer, iako njima fali kvaliteta u odnosu na Seltu i Las Palmas recimo,oni sve nedostatke nadomjeste drugim faktorima kao sto je timska igra itd.

          Comment


          • Dobro slazem se, gornja polovina i ima ambicije, ali ima pola lige od skoro uvek ISTIH klubova koji se vec godinama se vrte od 10. mesta nanize(Osasuna, Granada, Levante, Espanyol, Betis, Depor, Gijón, Leganés hajde prva sezona ali onda umesto njih mozemo da ubacimo Getafe koji je igrao, onda Málaga zadnjih godina, i drugi kad udju tipa Rayo, Córdoba.) Ranije smo imali Sociedad jedne godine 2. na tabeli, pa naredne 15. Betis takodje 05' bili 4. 06' 14. Zaragoza je 2 puta igrala Evropu, a narednih godina bila 15. i 18. I tako mnogo primera.

            Kada samo jedan od ovih timova u zagradi koji su godinama u donjoj polovini bude bio u prvih 5 na tabeli kao sto su to nekada radili Villarreal (doduse i sada ce mozda) Mallorka, Sociedad, nekadasnji Depor, Zaragoza, Betis i jos neki(to se sve desavalo u nekih 10 godina), a sampion bude imao 70ak bodova, moj originalni komentar ce izgubiti na znacaju. Treba nam jos neki primer Villarreala koji je bio dno i digao se. Valenciu ocekujem, ali mi nije u zagradi, jer je ipak veliki klub i visestruki sampioni, kao ni Villarreal.
            Last edited by colchonero; 13-03-17, 22:58.

            Comment


            • Dobro, Valensija je ulozila veliki novac, Nuno ih je uveo u LS ali onda je uslijedio haos, totalno odsustvo jasnog cilja, i dalje lutaju.

              Espanjol je konacno uradio pravu stvar, doveli su odlicnog trenera i pritom planski kupovali. Mislim da su na dobrom putu ali tek sledece sezone treba vidjeti sta ce napraviti jer ovo sada mozemo u njihovom slucaju nazvati proces.

              Hetafe bio maltene siguran na sredini tabele prosle sezone ali drugi dio sezone jedna od vecih katastrofa u danasnjem fudbalu, ni sada mi nije jasno da se ono moglo desiti.

              Jasno je meni sta hoces da kazes ali ipak mislim da mozemo biti zadovoljni takmicarskim duhom klubova u Spaniji.

              Comment


              • modric protiv betis odigrao 200mec u dresu reala ljep gest

                http://www.madridistabalkan.com/vide...je-za-modrica/
                Hard work beats talent when talent doesn't work hard!

                Comment


                • Setien napusta Las Palmas na kraj sezone. #WelcomeToBarcelona



                  Vise bih volio njega nego Valverdea kad vec nece skupit muda za Sampaolija ili Tuchela.

                  Sent from my LG-H818 using Tapatalk

                  Comment


                  • Sampaoli bi se mogao dovesti ali pitanje je koliko ga zele. Poketino bi vec bio problem.

                    Comment


                    • Ogrooomna pobjeda za Real u Bilbau. Zizu je čudne neke izmjene radio (Modrića izveo u 60 a Ronalda u 75 min.).
                      UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                      Comment


                      • Prvom je osakatio tim, drugom vratio balans.

                        Sent from my LG-H818 using Tapatalk

                        Comment


                        • Voleo bih da vidim nekad Real u obliku 4-2-3-1 sa Jamesom na "Desetki" i sa manje centar suteva, mislim cinjenica je da imaju odlicne bekove i dobre, skocne igrace napred, ali jos im je jaca strana kontra i brz, ostar pas napred, i tranzicija odbrana-napad, ali za sad, sto se rezultata tice, sto je ipak najvaznije, Zizou pravi odlicne rezultate, idemo na La Duodecimu!!!

                          Comment


                          • Comment


                            • Prekid, Godin = lopta na centar.

                              Comment


                              • Godin potpuno neometan, nevjerovatno da ga niko nije cuvao.

                                Comment

                                Working...
                                X