Announcement

Collapse
No announcement yet.

Newcastle United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • AU REVOIR YOHAN CABAYE


    Yohan Cabaye je i zvanično prešao u PSG.

    Newcastle United je za Cabaye-a tražio 24 miliona evra, što je nešto malo manje od 20 miliona funti, će PSG i platiti.

    Cabaye je za Newcastle United odigrao 93 utakmice, postigavši 18 golova.

    Yohan Cabaye će u PSG-u nositi dres sa brojem 4.

    Želimo Yohan Cabaye-u sve najbolje u daljoj fudbalskoj karijeri.

    Last edited by Mags Serbia; 30-01-14, 10:18.
    "What is a club in any case? Not the buildings or the directors or the people who are paid to represent it. It’s not the television contracts, get-out clauses, marketing departments or executive boxes. It’s the noise, the passion, the feeling of belonging, the pride in your city. It’s a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his father’s hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love." - Sir Bobby Robson

    Comment


    • LUUK DE JONG POTPISAO (POZAJMICA)


      Napadač Borussia-e Monchengladbach, Luuk De Jong potpisao je za Newcastle United.

      Reč je o pozajmici do kraja sezone, sa opcijom potpisivanja permanentnog ugovora.

      De Jong će nositi dres sa brojem 18 i ima pravo igranja u subotu protiv sunderland-a.

      Last edited by Mags Serbia; 30-01-14, 10:15.
      "What is a club in any case? Not the buildings or the directors or the people who are paid to represent it. It’s not the television contracts, get-out clauses, marketing departments or executive boxes. It’s the noise, the passion, the feeling of belonging, the pride in your city. It’s a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his father’s hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love." - Sir Bobby Robson

      Comment


      • MREŽE MIROVALE NA CARROW ROAD-u

        NORWICH CITY - NEWCASTLE UNITED 0 : 0


        Svrake su propustile sijaset šansi za pobedu. Tri puta su se tresle prečke i stative Norwich-ovog gola. Remy je prvo pogodio stativu a zatim i prečku iz slobodnjaka, dok je i Sissoko jednom pogodio stativu Ruddy-evog gola. Ben Arfa je pred kraj poluvremena sa desetak metara promašio nemoguće.

        Međutim, posle silnih propuštenih prilika Svraka i Kanarinci su imali svoje prilike. Oni su takođe jednom pogodili prečku Krul-ovog gola preko Hooper-a, dok je nekoliko minuta pre kraja meča, Krul morao da brani udarac Snodgrass-a glavom.

        Loic Remy je dobio direktan crveni karton, zbog koškanja sa protivničkim igračem Bradley Johnson-om, koji je takođe dobio direktan crveni karton.

        Dakle, Remy neće igrati na naredna tri meča, a sledeći meč je već u subotu protiv sunderland-a.



        Konačan rezultat: 0 : 0


        NUFC: Krul, Debuchy, S.Taylor, Williamson, Santon, Tiote, Sissoko, Anita, Ben Arfa (Sh.Ameobi 75), Remy, Sa.Ameobi (Haidara 87).
        Subs n/u: Elliot, Yanga-Mbiwa, Dummett, Gosling, Armstrong.

        NCFC: Ruddy, Martin, R.Bennett, Bassong, Olsson, Snodgrass, Fer, Johnson, Pilkington (Redmond 71), van Wolfswinkel (Elmander 71), Hooper (Tettey 84).
        Subs n/u: Bunn, Whittaker, Garrido, Becchio.

        Sudija: Chris Foy

        Gledalaca: 26,752.

        "What is a club in any case? Not the buildings or the directors or the people who are paid to represent it. It’s not the television contracts, get-out clauses, marketing departments or executive boxes. It’s the noise, the passion, the feeling of belonging, the pride in your city. It’s a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his father’s hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love." - Sir Bobby Robson

        Comment


        • SUNDERLAND PONOVO PONIZIO NEWCASTLE UNITED

          NEWCASTLE UNITED - sunderland 0 : 3



          Sramotno izdanje igrača u crno-belim dresovima. Ovakva patetična igra igrača Newcastle United-a davno nije viđena.

          Golovima Fabio Borini-a sa bele tačke, Adam Johnson-a i Jack Colback-a, sunderland je ponovo ponizio Newcastle United na sred St James' Park-a, rezultatom 0:3.

          U prvih dvadesetak minuta igre nije se dešavalo ništa spektakularno. Samo je Santon jednom pripretio Mannone-u iz slobodnjaka, ali ništa više od toga.

          Igrao se 19. minut, kada je Phil Bardsley uleteo u šesnaesterac domaćih a na njega nepropisno i potpuno nepotrebno startovao Anita. Sudija Phil Dowd je pokazao na belu tačku. Lopti je prišao Fabio Borini, koji je majstorski izveo jedanesterac, poslavši loptu u gornji desni ugao Krul-ovog gola. 0:1 za sunderland.

          Čekalo se na odgovor Newcastle-a ali umesto toga gosti stižu do 0:2. Jack Colback je odlično šutirao sa ivice šesnaesterca, Krul je loptu odbio do sebe, gde je na petercu brži od Santon-a bio Adam Johnson, koji je šalje u mrežu. 0:2 minut 23.

          Do kraja poluvremena Newcastle je pretio iz slobodnih udaraca, ali nije uspeo da savlada Mannone-a.

          U nastavku igre, odmah na poluvremenu Pardew menja ponajboljeg igrača crno-belih u prvom poluvremenu mladog Sammy Ameobi-a a u igru šalje debitanta Luuk De Jong-a.

          Upravo je De Jong imao prvu priliku u nastavku za Svrake, ali je sa osamnaest metara mlako šutirao.

          Pokušao je i Tiote jednim lepim udarcem da savlada Mannone-a, ali on je danas jednostavno bio nesavladiv.

          Gosti su mogli i do još jednog gola, kada je Adam Johsnon felš udarcem drmao stativu Krul-ovog gola.

          Ono što nisu uspeli sredinom drugog poluvremena, gosti su uspeli u 80. minutu, kada je Ben Arfa izgubio loptu na polovini igrališta. Sevnula je kontra gostiju. Lopta odlazi na levi bok do Jack Colback-a, koji preciznim udarcem iz šesnaesterca, levom nogom, pogađa same leve rašlje Krul-ovog gola, za konačnih 0:3.

          Do kraja utakmice, tri domaća navijača su uletela u teren. Jedan je hteo da svoju sezonu kartu pokloni Pardew-u, drugi je loptu poslao u vis, dok je trećeg savladalo obezbeđenje na terenu.


          Konačan rezultat: 0 : 3


          NUFC: Krul, Debuchy, Santon (Dummett 64), Tiote, Williamson, S.Taylor, Sissoko, Anita (Marveaux 74), Sh.Ameobi, Ben Arfa, Sa Ameobi (De Jong 46).
          Subs n/u: Yanga-Mbiwa, Haidara, Elliot, Armstrong.

          safc: Mannone, Bardsley, Alonso, Bridcutt, O'Shea, Brown, Johnson (Larsson 77), Ki, Altidore, Colback, Borini (Gardner 89).
          Subs n/u: Wickham, Giaccherini, Vergini, Scocco, Ustari

          Sudija: Phil Dowd

          Gledalaca: 52,280

          P.S.
          Pardew - Poyet 0:4. Ovako se ne bori za boje svog kluba. Ovako se ne vodi jedan klub. Drugi prelazni rok zaredom, Mike Ashley i Joey Kinnear ne dovode niti jednog igrača na permanentnoj bazi, pritom prodaju najboljeg igrača. I dalje smo na 8. mestu na tabeli, ali nam se Southampton opasno približio. Sledeći meč je protiv Chelsea na Stamford-u u subotu (ako to ikoga zanima posle ovakvog rezultata i ovakve igre protiv sunderland-a).

          "What is a club in any case? Not the buildings or the directors or the people who are paid to represent it. It’s not the television contracts, get-out clauses, marketing departments or executive boxes. It’s the noise, the passion, the feeling of belonging, the pride in your city. It’s a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his father’s hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love." - Sir Bobby Robson

          Comment


          • CLUB STATEMENT: JOE KINNEAR


            Newcastle United can confirm that Joe Kinnear has this evening resigned from his position as Director of Football with immediate effect.

            The Club will be making no further comment.

            "What is a club in any case? Not the buildings or the directors or the people who are paid to represent it. It’s not the television contracts, get-out clauses, marketing departments or executive boxes. It’s the noise, the passion, the feeling of belonging, the pride in your city. It’s a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his father’s hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love." - Sir Bobby Robson

            Comment


            • HAZARD HAT-TRICK-om VINUO CHELSEA NA VRH

              CHELSEA - NEWCASTLE UNITED 3 : 0


              Eden Hazard je sa tri gola jednostavno, demolirao Newcastle United, a svoju ekipu Chelsea poslao na vrh tabele Premier League.

              Belgijski reprezentativac bio je nerešiva enigma za odbranu crno-belih. Hazard je golove postigao u 27, 34. i 65. minutu utakmice.

              Sa jedne strane kreativnost, volja, želja, napad, lucidnost a sa druge strane, bezvoljnost, sumornost, bezidejnost, letargija, učmalost, jad i beda.

              Prvi gol Chelsea postiže u 27. minutu, kada je Ivanović sa desnog boka divno pronašao Eden Hazard-a, koji sa dvanaestak metara preciznim udarcem šalje loptu iza leđa Krul-u, što je bilo dovoljno za 1:0.

              Nije se dugo čekalo da Chelsea stigne i do drugog gola. Hazard i Eto'o su razmenili dupli pas i Eden Hazard je mirno sa sedam metara lako matirao Krul-a, za 2:0, minut 34.

              Do kraja poluvremena Moussa Sissoko je imao divnu priliku da postigne gol, ali mu je udarac odbranio Cech.

              U nastavku igre, Chelsea je sa penala stigao do 3:0, preko Eden Hazard-a. Prethodno je Yanga-Mbiwa rvačkim zahvatom u svom šesnaestercu oborio Eto'o-a. Eden Hazard je mirno izveo jedanesterac u 65. minutu. Krul se nije ni pomerio na gol liniji.

              Do kraja meča ponajbolju priliku za Newcastle United imao je rezervista Marveaux, ali je on šutirao pored Cech-ovog gola.

              Poraz je mogao biti i ubedljiviji da je debitant u Chelsea, Salah bio malo prisebniji u nekoliko navrata.


              Konačan rezultat: 3 : 0


              NUFC: Krul, Debuchy (Yanga-Mbiwa 40), Williamson, S.Taylor, Dummett, Anita (Marveaux 84), Santon, Ben Arfa (Gosling 64), Sissoko, Sa.Ameobi, De Jong.
              Subs n/u: Elliot, Haidara, Sh.Ameobi, Armstrong.

              CFC: Cech, Ivanovic, Cahill, D Luiz, Azpilicueta, Matic, Lampard, Willian (Salah 78), Oscar, Hazard (Schurrle 85), Eto'o (Ba 71).
              Subs n/u: Schwarzer, Cole, Mikel, Ramires.

              Sudija: Howard Webb

              Gledalaca: 41,387 (2,200 Toon Army)

              P.S.
              I dalje smo na 8. mestu na tabeli Premier League sa 37 bodova, ali Southampton je tu odmah iza nas sa samo jednim bodom zaostatka. Sledeći meč je na St James' Park-u protiv probuđenog Tottenham-a, već u sredu u večernjim satima.

              "What is a club in any case? Not the buildings or the directors or the people who are paid to represent it. It’s not the television contracts, get-out clauses, marketing departments or executive boxes. It’s the noise, the passion, the feeling of belonging, the pride in your city. It’s a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his father’s hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love." - Sir Bobby Robson

              Comment


              • IGRAČI NEWCASTLE UNITED-a KAO RAZBIJENA VOJSKA

                NEWCASTLE UNITED - TOTTENHAM 0 : 4


                Igrači Newcastle United-a su na meču protiv Tottenham-a izgledali kao razbijena vojska. Tottenham je lako na St James' Park-u pobedio rezultatom 0:4.

                Golove za Pevce postigli su Emmanuel Adebayor u 19. minutu, zatim, Paulinho u 53. minutu, pa ponovo Emmanuel Adebayor u 82. minutu i Nacer Chadli u 88. minutu, za konačnih 0:4.

                Gosti su krenuli silno motivisani da se osvete za poraz u prvom delu sezone na White Hart Lane-u. Posle greške Santon-a, po levom boku, Krul je morao da interveniše poslavši loptu u korner.

                Sa druge strane, Papiss Cisse je na proigravanje De Jong-a glavom, imao vrlo dobru priliku, ali je njegov udarac sa šest metara odbranio Lloris.

                Međutim, Emmanuel Adebayor jednostavno nije mogao da pogreši i promaši šansu, kada je sa pet metara poslao loptu u praznu mrežu. U 19. minutu igre, po levom boku prodro je mladi Bentaleb, poslao upotrebljivu loptu na peterac, gde nije najbolje reagovao Krul, koji je kratko loptu odbio samo do Adebayor-a, koji je šalje u mrežu za 0:1.

                Papiss Cisse je imao polušansu da izjednači rezultat, ali je njegov pokušaj loba otišao pored gola Pevaca.

                Nedugo zatim Aaron lennon pogađa stativu Krul-ovog gola.

                U nastavku igre, zbog loše igre, u svlačionici je ostao Santon, kojeg je zamenio Dummett.

                Ponovo gosti kreću u napada, kako bi rešili meč. Već u 53. minutu, posle udarca Adebayor-a, Krul ponovo loše reaguje, odbivši loptu na peterac, gde se našao Paulinho, koji je loptu poslao u mrežu Svraka, za 0:2.

                De Jong je zamenjen i umesto njega je u igru ušao Ben Arfa u 63. minutu. Nedugo zatim, tačnije u 71. minutu Marveaux ulazi u igru umesto ponajboljeg igrača Newcastle-a, Sammy Ameobi-a.

                U 82. minutu Andros Townsend, upućuje udarac ka Krul-u, ovaj ponovo loše reaguje, odbija loptu do Emmanuel Adebayor-a, koji hvata polu-volej sa šesnaest metara i ona od trave u čudnom luku završava u mreži Krul-a za 0:3.

                Na 0:4 povisuje prelepim golom sa dvadesetak metara Nacer Chadli u 88. minutu utakmice.

                Do kraja meča, Pevci su još nekoliko puta mogli da zatresu mežu Krul-ovog gola.


                Konačan rezultat: 0 : 4


                NUFC: Krul; Debuchy, S.Taylor, Williamson, Santon (Dummett 46); Anita, Sissoko; Gouffran, Sammy Ameobi (Marveaux 71); Cisse, de Jong (Ben Arfa 63)
                Subs n/u: Yanga-Mbiwa, Gosling, Elliot, Sh Ameobi.

                THFC: Lloris; Walker, Kaboul, Vertonghen, Naughton; Capoue; Dembele (Townsend 64), Paulinho, Bentaleb, Lennon (Chadli 75); Adebayor (Soldado 83)
                Subs n/u: Dawson, Eriksen, Friedel, Kane

                Sudija: Neil Swarbrick

                Gledalaca: 48,264

                P.S.
                Šetanje po terenu igrača koji su već mislima na odmoru ili ko zna gde, obilo se o glavu Newcastle United-u. Sledi pauza zbog FA Cup-a i onda 23. februara na St James' Park dolazi Aston Villa. Nalazimo se na 9. mestu na tabeli Premier League.

                "What is a club in any case? Not the buildings or the directors or the people who are paid to represent it. It’s not the television contracts, get-out clauses, marketing departments or executive boxes. It’s the noise, the passion, the feeling of belonging, the pride in your city. It’s a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his father’s hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love." - Sir Bobby Robson

                Comment


                • SLOMLjENO SRCE

                  Oduvek sam moj odnos prema Newcastle United-u posmatrao, kao odnos prema devojci koju volim.

                  Šta da vam kažem, bila je to ljubav na prvi pogled. Zaljubio sam se u taj klub zbog boje dresova, napadačke igre, igrača kao što su Andy Cole, Les Ferdinand, Alan Shearer. Traje ta ljubav, evo bezmalo, dvadeset i kusur godina.

                  Svega je tu bilo. Baš kao u pravoj vezi sa devojkom. Nekad je ljubav bila uzvraćena a nekada ne. Imali smo ja i moj Newcastle United i uspeha i padova u toj vezi. Voleli se uzajamno veoma mnogo kroz napade na titulu u Premier League, kroz Champions League, kroz Uefa Cup (Europa League) i mrzeli se kroz ispadanje iz Premier League, kroz blamaže od Stevenage-a, Brighton-a, sunderland-a, Liverpool-a, Manchester United-a.

                  Eh, kad se samo setim kako mi je moj Newcastle United uzdahe mamio, kada je punio mreže svojih protivnika i igrao lep fudbal pod Keegan-om od 1992. do 1997. godine i pod Sir Bobby Robson-om od 1999. do 2004. godine. Kako sam ga tada samo voleo.

                  A danas? Osećam se kao da me je devojka ostavila. Kao kad te devojka izneveri i prevari sa najvećim gubitnikom u gradu, kojeg smo zajedno ogovarali.

                  Osećam da i moj Newcastle United mene još uvek voli ali onako, kao ljubav iz dosade, iz navike, onako reda radi.

                  Znate za onaj osećaj, kada vas devojka napusti a vi je još uvek volite i onda je vidite u gradu? Još je volite i nadate se, da će vam se ona vratiti.

                  Tako i ja i moja ljubav prema Newcastle United-u. Tu je ta ljubav, u srcu je, volim ga, ali moj Newcastle United je trenutno otišao od mene. Izneverio me je, ostavio me, napustio.

                  Ja još uvek čekam da se moj Newcastle United vrati meni, da se vrati na staze stare slave, kako bih ga ponovo neizmerno, bezrezervno, onako dečački ludo voleo, jer ovo stanje sada je patnja, tiho umiranje...


                  Vladimir Savić - autor bloga nufc.blog.rs

                  Last edited by Mags Serbia; 19-02-14, 15:43.
                  "What is a club in any case? Not the buildings or the directors or the people who are paid to represent it. It’s not the television contracts, get-out clauses, marketing departments or executive boxes. It’s the noise, the passion, the feeling of belonging, the pride in your city. It’s a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his father’s hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love." - Sir Bobby Robson

                  Comment


                  • Svaka cast majstore...

                    Ja nikad necu zaboraviti trenutak kada je taj Newcastle gostovao u Sarajevu protiv mog Zeljeznicara u pretkolu Lige sampiona i kada sam uzivao jednostavno.Samo lijepa sjecanja na taj klub Newcastle za mene



                    Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                    #the return

                    Comment


                    • Hvala AK47.

                      Bio sam na toj utakmici u Sarajevu. Rezultat je glasio 0-1 za moj Newcastle United. Gol je postigao Kieron Dyer.


                      Ja sam ovaj levo, u crno-belom dresu.
                      "What is a club in any case? Not the buildings or the directors or the people who are paid to represent it. It’s not the television contracts, get-out clauses, marketing departments or executive boxes. It’s the noise, the passion, the feeling of belonging, the pride in your city. It’s a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his father’s hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love." - Sir Bobby Robson

                      Comment


                      • LOIC REMY POGODIO ZA POBEDU

                        NEWCASTLE UNITED - ASTON VILLA 1 : 0


                        Povratnik u startnih XI crno-belih, posle suspenzije od tri meča, Loic Remy, postigao je gol u 92. minutu utakmice, za pobedu Newcastle United-a protiv solidne Aston Villa-e, rezultatom 1:0.

                        Prvu priliku za Newcastle United imao je Loic Remy posle dva minuta igre, ali je njegov udarac sa distance odbranio Guzan.

                        Međutim, sa druge strane i Aston Villa je odgovorila i to veoma snažno i odlučno. Gabriel Agbonlahor je oko 20. minuta pretio Krul-u ali ovaj mu je odbranio udarac.

                        Papiss Cisse je imao odličnu priliku da se upiše u strelce, ali je njegov udarac sa šest metara završio preko prečke gostujućeg gola. Villa je još jednom pretila preko Agbonlahor-a sa distance, ali i njegov udarac je završio preko prečke Krul-ovog gola.

                        U nastavku igre, tempo je dosta pao. Newcastle je imao prilike preko Yoan Gouffran-a i Paul Dummett-a, ali su njihovi udarci završili preko gola gostiju. Ulazak Luuk De Jong-a umesto Cisse-a u 72. minutu je možda i ključan momenat meča. De Jong je odmah uneo živost u napadu Svraka.

                        Odličnu priliku za gol imao je Remy u 88. minutu utakmice, kada je De Jong išeprkao loptu od Vlaar-a, gurnuo povratnu loptu do Remy-a, koji je levom nogom upućuje ka praznom golu, ali ona od stative završava u polju, ne i u mreži gostiju. Činilo se tada je je nerešen rezultat neminovan i neizbežan.

                        Međutim, nije tako mislio upravo Loic Remy koji je u drugom minutu sudijske nadoknade, prihvatio jednu loptu na desetak metara od gola gostiju, lepo se namestio na udarac i mirnoćom hirurga, levom nogom poslao loptu u mrežu gostiju za konačnih 1:0, minut 92.

                        Veliko slavlje domaćih igrača i navijača kod Strawberry Corner-a.


                        Konačan rezultat: 1 : 0


                        NUFC: Krul, Debuchy, Williamson, Coloccini, Dummett, Anita, Tiote (Gosling 89), Sissoko, Gouffran, Remy, Cisse (De Jong 72).
                        Subs n/u: Elliot, Yanga-Mbiwa, Haidara, S.Taylor, Sh.Ameobi.

                        AVFC: Guzan, Bacuna, Bertrand (Bennett 76), Westwood (Sylla 61), Baker, Vlaar, El Ahmadi, Delph, Benteke, Wiemann, Agbonlahor.
                        Subs n/u: Clark, Albrighton, Steer, Tonev, Holt.

                        Sudija: Martin Atkinson

                        Gledalaca: 50,417 (2,000 gostujućih navijača)

                        P.S.
                        Posle 27 kola, ponovo smo na 8. mestu na tabeli Premier League, sa sakupljenih 40 bodova, sa bodom više od Southampton-a. Virtualno smo ostali u Premier League.

                        "What is a club in any case? Not the buildings or the directors or the people who are paid to represent it. It’s not the television contracts, get-out clauses, marketing departments or executive boxes. It’s the noise, the passion, the feeling of belonging, the pride in your city. It’s a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his father’s hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love." - Sir Bobby Robson

                        Comment


                        • HULL CITY DEMOLIRAN, ALAN PARDEW ISKLjUČEN

                          HULL CITY - NEWCASTLE UNITED 1 : 4



                          Newcastle United je protutnjao Hull-om, demoliravši domaću ekipu rezultatom 1:4.

                          Prvu priliku za gol imao je Yoan Gouffran, ali je njegov udarac sa dvadesetak metara završio pored Hull-ovog gola. Zatim, sa druge strane Alex Bruce je iz jedne akcije čak dva puta šutirao ka golu Krul-a i Krul mu je oba puta odbranio udarac.

                          U nastavku akcije, Newcastle United stiže do vođstva, kada je Moussa Sissoko sa desetak metara zakucao loptu u mrežu domaćih, što je bilo dovoljno za 0:1, minut 10. Sav kredit odlazi Debuchy-u, koji je sa pozicije desnog krila, prelepo uposlio strelca Sissoko-a.

                          Zatim je Hull pritisnuo. Jelavic je imao jednu odličnu priliku, ali je on svoju šansu promašio. Elmohamady je takođe imao solidnu priliku, ali je i on šutirao pored gola Svraka. Nikica Jelavić je čak i prečku pogodio i to je bilo sve što je Hull učinio u prvom delu igre.

                          Međutim, Newcastle United stiže do 0:2 golom Loic Remy u 42. minutu utakmice, u situaciji kada je izašao jedan na jedan sa golmanom Hull-a McGregor-om, zaobišao ga i mirno sa petnaestak metara loptu poslao u praznu mrežu. Defanzivac Tigrova, Figueroa je pokušao loptu da vrati do golmana, ali je to loše uradio. Sve je to pratio Loic Remy, stigao do lopte pre McGregor-a i ishod svi dobro znate.

                          U drugom minutu drugog poluvremena, Curtis Davies glavom smanjuje na 1:2. Posle jednog centaršuta sa levog boka, Tim Krul je proplivao u prazno i Davies-u nije bilo teško da u 47. minutu loptu pošalje u praznu mrežu.

                          Međutim, posle Gouffran-ovog udarca sa dvadesetak metara, Moussa Sissoko posle loše reakcije McGregor-a, šalje loptu u mrežu sa pet metara, za 1:3, minut 55. Sissoko gol proslavlja baš ispred 2500 Toon Army.

                          Nažalost, Alan Pardew će biti na svim naslovnim stranama, jer je glavom udario igrača domaćih Meyler-a, zaradivši pritom isključenje. Možda ga očekuje suspenzija sa dvocifrenim brojem utakmica. Ni Meyler u ovom slučaju nije bio nevinašce., jer upravo je on i započeo ceo incident, odgurnuvši Pardew-a, na šta je ovaj uzvratio. Ko je pažljivije pogledao TV snimak, video je da je Pardew samo prislonio glavu na glavu Meyler-a.

                          Do kraja meča, Loic Remy je odlino šutirao sa dvadesetak metara ali McGregor je morao nešto i da odbrani.

                          Konačnih 1:4 postavlja Vurnon Anita u 93. minutu utakmice, udarcem sa tri metra. Prvi gol Vurnon Anita-e u Premier League.


                          Konačan rezultat: 1 : 4


                          NUFC: Krul, Debuchy, Williamson, Yanga-Mbiwa, Dummett, Anita, Tiote, Sissoko, Gouffran, Remy, De Jong (Gosling 89).
                          Subs n/u: Alnwick, S.Taylor, Sh.Ameobi, Cisse, Marveaux, Haidara.

                          HCFC: McGregor, Elmohamady, Rosenior, Figueroa (Koren 62), Bruce, Davies (Chester 86), Livermore (Aluko 62), Huddlestone, Long, Jelavic, Meyler.
                          Subs n/u: Harper, Boyd, Sagbo, Quinn.

                          Sudija: Kevin Friend

                          Gledalaca: 24,903 (oko 2500 Toon Army)

                          P.S.
                          Posle 28. kola, nalazimo se na 8. mestu na tabeli Premier League, sa sakupljenih 43 boda. Sledi pauza od dve nedelje zbog obaveza u FA Cup-u drugih timova.


                          "What is a club in any case? Not the buildings or the directors or the people who are paid to represent it. It’s not the television contracts, get-out clauses, marketing departments or executive boxes. It’s the noise, the passion, the feeling of belonging, the pride in your city. It’s a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his father’s hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love." - Sir Bobby Robson

                          Comment


                          • CLUB STATEMENT: ALAN PARDEW


                            "Newcastle United are disappointed with the actions of its manager Alan Pardew this afternoon (Saturday, 1st March).

                            "His behaviour was unacceptable and is not the behaviour we expect from the manager of Newcastle United.

                            "It is most disappointing that this incident has taken the focus away from what was a fantastic performance by the team and an excellent result away from home which leaves the club in eighth place in the Barclays Premier League.

                            "Sadly, the headlines tomorrow will not be focused on the result or the efforts of the players, but instead on the actions of our manager.

                            "Alan unreservedly apologised immediately following the game to the player, to Hull City Football Club and its fans, and to the fans of Newcastle United.

                            "We have held discussions this evening with Alan who has offered his sincere apologies to the Club and it is clear he deeply regrets his actions. Alan has accepted a formal warning from the Club in relation to his behaviour today and also a Club fine of £100,000.

                            "The Club is now drawing a line under this matter and will be making no further comment."

                            "What is a club in any case? Not the buildings or the directors or the people who are paid to represent it. It’s not the television contracts, get-out clauses, marketing departments or executive boxes. It’s the noise, the passion, the feeling of belonging, the pride in your city. It’s a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his father’s hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love." - Sir Bobby Robson

                            Comment


                            • ALAN PARDEW KAŽNjEN SA SEDAM UTAKMICA


                              Manager Newcastle Uniteda-a Alan Pardew, kažnjen je sa sedam utakmica zabrane vođenja tima sa klupe, zbog udaranja glavom igrača Hull City-a David Meyler-a.

                              Na prve tri utakmice, Pardew je kažnjen zabranom ulaska na stadion.

                              Pardew će morati da plati i kaznu u visini od 60.000 funti.

                              "What is a club in any case? Not the buildings or the directors or the people who are paid to represent it. It’s not the television contracts, get-out clauses, marketing departments or executive boxes. It’s the noise, the passion, the feeling of belonging, the pride in your city. It’s a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his father’s hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love." - Sir Bobby Robson

                              Comment


                              • Prvi put u istoriji Premijer lige je neki menadžer ovako kažnjen. Jeste retkost da se menadžer ovako obračunava sa protivničkim igračima, ali je kazna zaista preterana. FA nezaustaljivo grabi ka robotizaciji fudbala.
                                http://www.englezi.net

                                Comment

                                Working...
                                X