Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA Offseason 2010 (FA pijaca, tracevi, trejdovi, draft i jos mnogo toga...)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odg: NBA Offseason 2010 (FA pijaca, tracevi, trejdovi, draft i jos mnogo toga...)

    Došao je i taj čuveni 1. jul 2010. god. Ponekad mi se čini da vlasnici NBA klubova potpisuju ove velike ugovore sa NBA zvezdama jer ne žele da im hala bude poluprazna zato što nemaju neku veliku zvezdu u timu. Opet se vraćamo na priču o atraktivnim potezima i prosečnom obožavaocu NBA lige...Ako neće da dođe da gleda NBA tim uživo, taj verovatno neće ni da kupi dres nekog od igrača, majicu, kačket, i sl. Ako neki tim stvarno volite, i želite da se identifikujete sa njim, ili sa igračem koji igra za taj tim, onda će te doći i uživo da ga gledate, ako živite barem u okolini grada gde taj NBA tim igra utakmice kod kuće. Znači, ulaznice su ključne, kako za primarni profit vlasnika klubova, tako i za ostale izvore prihoda. Otuda verovatno i izraz franchise player, glavni igrač kluba, na kome će vlasnik/vlasnici kluba da "jašu" što se profita tiče, barem za tih 5-6 godina na koliko se potpisuju ti veliki ugovori. Znači postoji potreba da se i klubovi identifikuju sa jednim ili dva igrača. IME PRODAJE PROIZVOD. A tu je i ona priča o američkom individualizmu(koji ja volim), o jednom čoveku ili pojedincima koji su heroji, na ovaj ili onaj način...To je deo američke kulture. Zato po meni vlasnici nekih klubova žele da obavežu jednog ili dva igrača na više godina nudeći čak i nerealan novac sa stanovišta kvaliteta tih igrača. Barem da zarade od ulaznica, a na osnovu toga i od nekih sponzora koji se reklamiraju u hali ,dresova, majici, i sl. Ovakve stvari su nekada potez "niskog rizika". Nekada se ovakvi potezi prave i da bi se sačuvao neki važan igrač, jer ostali nosioci igre odlaze iz tima iz različitih razloga. A naravno tu je i želja igrača da zarade što više. Na potpisivanje ugovora nekad utiču i stvari koje bi nama, velikim ljubiteljima NBA lige možda izgledale čudno. Na primer, priča se da je Grent Hil svojevremeno postao član Orlanda i zbog toga što se ta sredina dopala njegovoj ženi, na koju su i čelnici Orlanda izvršili pozitivan uticaj. Po svemu sudeći, biće ovo dugo leto u NBA ligi. Momci, slažem se da je ovaj ugovor koji se nudi Rudiju Geju u najmanju ruku PREVELIK. Setimo se samo Rašarda Luisa koji je posle dve dobre sezone u Sijetlu potpisao 6-godišnji ugovor sa Orlandom za 118 miliona dolara, a sada je Orlando morao da dovede i Vinsa Kartera ne bi li se ponovo plasirali u veliko finale. Biće možda još ovakvih "iznenađanja" i još veće borbe za velike zvezde. Što bi rekao Majkl Bafer: "LET'S GET READY TO RRRUMBLEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE...!!!


    "Show me the moneeeeeeeeeeeeeeey!!!"
    -Kjuba Guding Džunior, kao igrač američkog fudbala
    u filmu "Džeri Megvajer"

    Comment


    • Odg: NBA Offseason 2010 (FA pijaca, tracevi, trejdovi, draft i jos mnogo toga...)

      [quote author=T-Mac link=topic=2597.msg145304#msg145304 date=1278024396]
      Melo odbio ugovor?
      Auuuuuu, to ce da napravi sranje u Denver-u. Ja sam i dalje misljenja da bi Nuggets-i izbacili LA, samo da je George Karl bio zdrav.
      [/quote]
      Melo baš ume da se cenjka. Hahahahahahahahahaha...
      Što se tiče Denvera u ovom plej-ofu, možda si i u pravu. Ja sam ubeđen da bi Denver dobio veoma oslabljenu Jutu, da je Džordž Karl zdrav. A Denver bi bolje parirao Lejkersima pod košem od Jute i ima iskusniju ekipu. Verovatno su Nagetsi izvukli pouke iz prošlogodišnjeg duela sa Lejkersima. Ko zna? Nadam se da će Džordž Karl brzo ozdraviti, to je ipak najvažnije.

      Comment


      • Odg: NBA Offseason 2010 (FA pijaca, tracevi, trejdovi, draft i jos mnogo toga...)

        pametan Melo... zasto bi dobijao manji ugovor od onog koji zasluzuje osim ako Denver ne planira da dovede jos nekog sa kim melo moze da igra pa da zrtvuje malo kesha... ali sto da prihvata ugovor? da igra sa afllalom, neneom i matorim k-martom? pa ni ja ne bih prihvatio... ako je pametan zatrazice trejd ili dovodjenje nekog sa kim moze da se igra @(*6sd$%

        Comment


        • Odg: NBA Offseason 2010 (FA pijaca, tracevi, trejdovi, draft i jos mnogo toga...)

          Pa jbg, nije da je imao losu ekipu pored sebe prosle sezone, bili su popunjeni na svim pozicijama, ali opet kazem bolest George Karl-a je sve poremetila.
          Sad se prica o Biedrins-u kao sto si ti rekao, ali ne znam bas koliki ce on da bude "upgrade" u odnosu na ono sto vec imaju.

          EDIT: Od najnovijih vesti nista posebno, Paul Pierce je poceo pregovore sa Celtics-ima oko novog ugovora, Brad Miller se sastaje sa Adelmanom, Boozer je imao sastanke sa Jazz-om i Heat-om, a ocekuju se i Bulls-i, Wizards-i su zainteresovani za Childress-a.
          sigpic


          "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

          Comment


          • Odg: NBA Offseason 2010 (FA pijaca, tracevi, trejdovi, draft i jos mnogo toga...)

            bio je loshiji tim...
            ne po imenima nego jednostavno godine su ucinile svoje... k-mart jedva igrao od bolova, Birdman kao da nije igrao, afflalo je jedini koji se pokazao kako treba... o billupsu da ne pricam , dovoljno sam zivaca izgubio gledajuci ga kako gadja trojke u stilu razuzdanog basketasha sa ulice 20 sekundi pre isteka napada i pogadja svaki 7i shut... u JR smitha sam se razocarao debelo..ovo je trebala da bude njegova godina ali je pokazao 0 od napretka u odnosu na prethodne sezone, Nene se ponasa pod kosem kao da ima 50 kila a ne 150 skoro... za razliku od prosle kad je bilo uzivanje gledati njega i gasola u borbi.. ty lawson je rookie i nije se moglo ocekivati da povede malo tim u plejofu tako da sve u svemu Carmelo ima svaki razlog da bude zabrinut za svoju buducnost u ovom timu.. $*(5f

            i jos nesto, ne verujem i nikad nisam bio za tu pricu kako je razlog neuspeha bolest G. Karla... po meni je on losh trener koji nikad nista nije uradio a imao je fenomenalne timove ( ispao sa seatlle-om one godine kad ih je bas denver kao 8i nosilac eliminisao u prvoj rundi) denveru treba mladi trener nesto poput doca riversa koji je za karla trenerska velichina iako neuporedivo mladji, ne po taktici i slicnom vec cisto po odnosu sa igracima i atmosferi koju gradi u timu.. a Karl se svadja sa JR smithom kao da su vrsnjaci a moze deda da mu bude.. #%d*

            Comment


            • Odg: NBA Offseason 2010 (FA pijaca, tracevi, trejdovi, draft i jos mnogo toga...)

              I poslednji update za danas:

              Amare ce se u ponedeljak sastati sa celnicima NY-a, a u utorak sa Chicago Bulls-ima i neocekivano sa Toronto Raptors-ima.

              Miami Heat je tokom sastanka Bosh-u ponudio ugovor, ali CB4 naravno jos nista nije odlucio.

              Tony Dutt, menadzer Rashard Lewis-a i Brandon Bass-a je izjavio da prica o trejdu izmedju Orlanda i Utah-e ne pije vodu. Da podsetim govorilo se o razmeni u kojoj bi Gortat i Bass otisli u Salt Lake za Carlos Boozer-a.

              Boston je zapoceo pregovore sa Ray Allen-om, a druge opcije su New York i Miami.

              Some details still being hammered out in Salmons contract. But he has $5 million in bonuses could make 5-year value $44 mil sted $39 mil Twitter
              Ni za ovo ne mogu da verujem, Salmons ima 30 godina, a dobio je petogodisnji ugovor vredan 40 miliona. #%d*

              Po nekim izvorima, Richard Jefferson bi mogao da dobije ili trogodisnji ugovor vredan 30 miliona ili petogodisnji vredan 45.

              To je to za prvi dan, cujemo se sa novostima oko podne. @(*6sd$%
              sigpic


              "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

              Comment


              • Odg: NBA Offseason 2010 (FA pijaca, tracevi, trejdovi, draft i jos mnogo toga...)

                [quote author=T-Mac link=topic=2597.msg145286#msg145286 date=1278018198]


                EDIT: I samo da prokomentarisem ugovor koji je dobio Rudy Gay, mislim da je vise nego smesan i neverovatno je sta vlasnici NBA klubova rade. #%d*
                Covek koji je prosle sezone imao 16.4 poena po mecu dobija max ugovor. #%d*
                [/quote]

                Hmmm... Ne bih se bas slozio sa tobom... Prvo Rudi ima 23 godine i tek treba da dodje do svog zenita u karijeri, a ima mozda najbolje atletske predispozicije u ligi samo malo da poradi na sutu i naravno da sazri kao igrac. Bolje dati njemu max. ugovor nego na primer Dzou Dzonsonu koji ce uci u 35 godinu kada mu istekne zadnja godina ugovora. Mada ni Dzonsonu nikako ne treba dati max ugovor. Ali mislim da ovo uopste nije los potez Memfisa... I Rudi je prosle sezone imao 19,6 poena po utakmici uz sasvim solidnih 46,6% suta iz igre...
                I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying...

                Comment


                • Odg: NBA Offseason 2010 (FA pijaca, tracevi, trejdovi, draft i jos mnogo toga...)

                  Moja greska, oko statistike, hteo sam da napisem 17.4 u karijeri, ne znam gde sam nasao ovih 16. #%d*

                  Bas zato sto ima 23 godine mislim da ne zasluzuje max ugovor i da su ovo prevelike pare. To sve stoji da je on ogroman potencijal i da ima neverovatne atletske sposobnosti, ali sta ako se recimo povredi ili odigra lose sledecu sezonu. Ko ce hteti da ga uzme sa takvim ugovorom? Niko. I sta je on to uradio u svojoj karijeri pa da se kaze da je zasluzio?
                  Ovo je pocelo da lici na proseravanje, prvo onaj ugovor Johnson-u, zatim Gooden, Salmons... Ko zna sta nas jos ceka do kraja. #%d*
                  sigpic


                  "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                  Comment


                  • Odg: NBA Offseason 2010 (FA pijaca, tracevi, trejdovi, draft i jos mnogo toga...)

                    ali sta ako se recimo povredi ili odigra lose sledecu sezonu

                    E pa to je rizik koji je Memfis preuzeo na sebe... Nije nista posebno, ali ljudi iz Memfisa(a i ja) misle da su njegove godine koje dolaze... Izmedju ostalog pokazace vreme... @(*6sd$%
                    I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying...

                    Comment


                    • Odg: NBA Offseason 2010 (FA pijaca, tracevi, trejdovi, draft i jos mnogo toga...)

                      E pa o tome ti pricam, bacili su toliki novac (uslovno receno), a ko zna sta nose naredne sezone...

                      Ali, sta uradi Atlanta ono nije normalno. Dati coveku koji ima 29 godina sestogodisnji ugovor vredan 120 miliona, neverovatno... #%d* #%d* #%d*
                      sigpic


                      "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                      Comment


                      • Odg: NBA Offseason 2010 (FA pijaca, tracevi, trejdovi, draft i jos mnogo toga...)

                        Pa pazi sto se tice Atlante.. Ima i tu malo logike.. Oni u cap-u imaju slobodno nekih 9 miliona i ne mogu da potpisu OVE sezone nijednog stara sem naravno Dzonsona... Smatraju da ako njega izgube da ce ekipa da se raspadne i da nece biti konkurenti za PO sledece sezone. Sa njim je to druga prica, dace toj ekipi jos jednu sansu(a realno Dzonson moze jos 3 godine minimum da igra na veoma visokom nivou), ekipa je zrelija dovesce novog trenera i celnici Atlante smatraju da mogu da napadnu istok.. A ako ga ne potpisu, onda opet moraju da cekaju par godina da prave tim za nesto vise...
                        I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying...

                        Comment


                        • Odg: NBA Offseason 2010 (FA pijaca, tracevi, trejdovi, draft i jos mnogo toga...)

                          Ipak nije gotovo. $#^%RT

                          Breaking News: Po ovome New Jersey i New York su zavrsili sa LB-om!
                          SpearsNBAYahoo

                          LeBron’s agent Leon Rose on talks with NY&NJ: “Both teams represented their organizations well and we appreciate their interest and effort.”

                          Atlanta je stavila na trading block Marvin Williams-a, a Golden State Warriors-i su ih vec kontaktirali. Takodje, zainteresovani su i za dvojac Houston-a Shane Battier-Trevor Ariza koji je isto na izlaznim vratima.

                          Riley's inability to lock up Bosh for right away runs contrary to the loud rumblings all week that Bosh to the Heat was a virtual done deal. The consistent word for the past 48 hours was that Bosh wanted to get the process over quickly and that the Heat were his first choice.

                          Chris Bosh: Just said what's up to @dwadeofficial as I was heading out. Good to see a fellow free agent going through the same process. Twitter

                          Joe Johnson is thinking through several scenarios before taking Hawks offer of $119 million, but sources insist Knicks unappealing to him. Twitter

                          Minnesota, Denver i NY Knicks-i su zainteresovani za Tyrus Thomas-a koji je ograniceni FA...

                          Jos jedan dogovor je i zvanicno postignut, Amir Johnson je dobio petogodisnji ugovor vredan 34 miliona dolara.

                          Za Tony Allen-a su zainteresovani LA Lakers-i, NJ Nets-i, Miami Heat i Chicago Bulls-i.


                          sigpic


                          "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                          Comment


                          • Odg: NBA Offseason 2010 (FA pijaca, tracevi, trejdovi, draft i jos mnogo toga...)

                            Lebron i wejd ce otici u majami, a rej alen i pirs ce se vratiti u boston...

                            Comment


                            • Odg: NBA Offseason 2010 (FA pijaca, tracevi, trejdovi, draft i jos mnogo toga...)

                              Prema nezvaničnim informacijama Phoenix Suns-i su ponudili petogodišnji ugovor Channing Frye-u po kome će on zarađivati 30 miliona $. Blizak izvor Frye-u kaže da je ovo gotova stvar i da će Fry-e u narednih pet godina biti član Phoenix-a.

                              Byron Scott i definitivno trener Cleveland Cavaliers-a. Danas, je potpisao četverogodišnji ugovor sa Cavs-ima.

                              Minnesota se pokušava rešiti ugovora Al Jefferson-a vrednog 42 miliona $. Prema zadnjim informacijama Minnesota je ponudila Jefferson-a Bullsima za Luol Demg-a a ako to propadne spremni su čak da ga ponude za Eric Dampier-a #%d*
                              sigpic

                              Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                              "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                              Batica Wilshere je gospodin covek...

                              All hail the Chan-Chan man!

                              Comment


                              • Odg: NBA Offseason 2010 (FA pijaca, tracevi, trejdovi, draft i jos mnogo toga...)

                                Duki, dobrodosao (*#^R^
                                Ne bih bas rekao da ce LeBron i Wade igrati zajedno, ali dobro, videcemo...

                                Da vidimo sta ima od vesti...

                                U poteri za Chris Bosh-om i Amare Stoudemire-om, Houston Rockets-i su spremni da ponude Shane Battier-a, Trevor Arizu i Luis Scola-u kao delove sign-and-trade-a.

                                Amare Stoudemire i Phoenix su prekinuli pregovore i vise ne postoji sansa da se Amare vrati u Arizonu.

                                Neki izvori smatraju da ako Paul Pierce ne zavrsi u Boston-u (za sta su vrlo male sanse) da su Dallas Mavericks-i najverovatnije njegov novi tim.

                                Christopher Reina: Chris Bosh seems like he wants six-year deal (therefore S&T involving Raptors) most badly. Twitter

                                I kao sto je D-Wade napisao, postignut je jos jedan dogovor, Channing Frye ce potpisati petogodisnji ugovor vredan 30 miliona dolara.
                                sigpic


                                "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                                Comment

                                Working...
                                X