Announcement

Collapse
No announcement yet.

Hrana i piće

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by kronostime View Post
    Spremio ja tasti i tastu u njihovoj vikendici na moru u CG - izeli sve, a onda pitali A gde se one kornjace iz potoka i ko stavi ove oklope iza kuce da se suse?
    Salu na stranu - odlicna supa, samo ti treba dosta kornjaca za normalnu supu, posto im je meso samo oko nogu.
    A vjeruj mi ima ih dovoljno,ali nikad ih nisam povrijedio ili nesto simpaticne su mi i ne prave mi nikakvu stetu.Neki ih potrpaju u dzakove pa ih bacaju u rijeku kao i macad.To je previse surovo.

    Comment


    • Originally posted by Uroš View Post
      Kinezi su idioti koji su zaostali na civilizacijskom stepenu razvoja. Pravom civilizacijskom. Najjače je kada ovde brane te idiote i kažu pa to je kod njih normalno kao kod nas svinja. Izvini, pas je najbolji čovekov prijatelj i to je životinja koja je kućni ljubimac i koju možeš šetati i za to je stvorena - po naravi. za kućnog ljubimca.

      A ti idioti ništa im sveto nije, boli me uvo što ćete me i vi osuditi.

      Pre bih pojeo Kineza kao kanibal nego psa jebote. Koliko pas ima dobru dušu i koliko nije za jelo i ti moraš da budeš kakav čovek da jedeš psa. Fuj.

      Ne bih kročio u te zemlje da mi plate milijardu evra. Dno dna. Ej psa jedu jebote, psa. Bolje govno da su pojeli.

      Samo zamišljam da neko od tih bolesnika jede mog psa -bolesnici.
      Kinezi su, magarce neuki, jedna od najstarijih kultura, koji su imali pismo i civilizaciju, dok su moji i tvoji preci jos ziveli po zemunicama i pecinama.
      Isto vazi i za Tajlandjane, Japance, Indijce, Sirijce, Iracane, Egipcane, Eritrjce, Etiopljane... sve to je bilo civilizacija vekovima pre nego sto su Heleni i Romani stupili na scenu, da ne pricam o Germanima, Galima, Hunima, Slovenima....
      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
      Meša Selimović

      Comment


      • Originally posted by Ivan_PG View Post
        A vjeruj mi ima ih dovoljno,ali nikad ih nisam povrijedio ili nesto simpaticne su mi i ne prave mi nikakvu stetu.Neki ih potrpaju u dzakove pa ih bacaju u rijeku kao i macad.To je previse surovo.
        To bacanje moze samo neuka stoka da uradi - supa od kornjace je vrlo ukusna, ali dosadna za spremanje, mada, ko je cistio puzeve od sluzi - kornjace su mu easy job
        Plus, ostane ti oklop da napravis lampu, pukslu, trzalice za gitaru...
        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
        Meša Selimović

        Comment


        • To sto su oni jeli macke i pse se cesto objasnjava cestim gladnim godinama,pogotovo u zadnjih nekoliko vjekova.I to je vladala takva glad kakvu mi ovdje ne mozemo ni da zamislimo.Na hiljade i hiljade,mozda cak i milioni ljudi godisnje su umirali.

          Comment


          • Originally posted by Ivan_PG View Post
            To sto su oni jeli macke i pse se cesto objasnjava cestim gladnim godinama,pogotovo u zadnjih nekoliko vjekova.I to je vladala takva glad kakvu mi ovdje ne mozemo ni da zamislimo.Na hiljade i hiljade,mozda cak i milioni ljudi godisnje su umirali.
            Ne, kuhinje se razlikuju prvenstveno po dostupnim namirnicama: ono sto imas - to i koristis.
            Zato i postoji takva razlika u kuhinjama.
            Paradajz je 200 godina uzgajan kao ukrasna biljka, krompir se prosirio tek nakon Napoleonovih ratova, paprika i kukuruz isto....
            Sta su jeli ljudi pre toga?
            Ono sto su imali u okolini - nisu imali 24Kitchen kanal.
            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
            Meša Selimović

            Comment


            • Originally posted by kronostime View Post
              Ne, kuhinje se razlikuju prvenstveno po dostupnim namirnicama: ono sto imas - to i koristis.
              Zato i postoji takva razlika u kuhinjama.
              Paradajz je 200 godina uzgajan kao ukrasna biljka, krompir se prosirio tek nakon Napoleonovih ratova, paprika i kukuruz isto....
              Sta su jeli ljudi pre toga?
              Ono sto su imali u okolini - nisu imali 24Kitchen kanal.
              U Kolasin kad odes kazu ti da prave kacamak(koji se inace pravi od krompira u cg) po receptu starom 800 godina.Tome se onaj Goran Milic smijao kad je pravio reportazu.

              Comment


              • Originally posted by Ivan_PG View Post
                U Kolasin kad odes kazu ti da prave kacamak(koji se inace pravi od krompira u cg) po receptu starom 800 godina.Tome se onaj Goran Milic smijao kad je pravio reportazu.
                Skakavce przene na zejtinu sam prvi put jeo na Pesteru sredinom `80-ih, mada oni u Kini su veci primerci, a ni oni po CG primorju nisu za baciti.
                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                Meša Selimović

                Comment


                • Originally posted by kronostime View Post
                  Skakavce przene na zejtinu sam prvi put jeo na Pesteru sredinom `80-ih, mada oni u Kini su veci primerci, a ni oni po CG primorju nisu za baciti.
                  Za to prvi put cujem.Jede li se to i u Cg?Volio bih da probam to mora da su hrskavi,to dodje kao cips.

                  Comment


                  • Originally posted by Ivan_PG View Post
                    Za to prvi put cujem.Jede li se to i u Cg?Volio bih da probam to mora da su hrskavi,to dodje kao cips.
                    Najobicniji plehani tiganj, malo ulja i skakavci pohvatani po livadi - lokalni cobani nam spremili kao "mladim izvidjacima".
                    Hrskavo, ukus k`o smoki - al` pljuckas oklop i nozice k`o kod suncokreta.
                    EDIT: I bogatije belancevinama nego jaja - cisto za Urosevu dijetu, a potpuno prirodno i bez kontraindikacija.
                    Last edited by kronostime; 28-08-18, 20:30.
                    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                    Meša Selimović

                    Comment


                    • Originally posted by kronostime View Post
                      Kinezi su, magarce neuki, jedna od najstarijih kultura, koji su imali pismo i civilizaciju, dok su moji i tvoji preci jos ziveli po zemunicama i pecinama.
                      Isto vazi i za Tajlandjane, Japance, Indijce, Sirijce, Iracane, Egipcane, Eritrjce, Etiopljane... sve to je bilo civilizacija vekovima pre nego sto su Heleni i Romani stupili na scenu, da ne pricam o Germanima, Galima, Hunima, Slovenima....
                      Jesi ti čuo, matori čoveče(da te ne nazivam magarcem), za lepenski vir i vinču? Pripadnik si jedne od najstsrijih civilizacija na svetu a..

                      Prvo što nisu najstarija civilizacija drugo što ako su to radili davno nekada ne pravda da i dalje to rade. Mogli su do sada uvideti da nisu normalni. Ali badava.

                      Ako su imali nekada potrebu više je zasigurno nemaju.

                      Hvala Kronose odoh sutra da se nahvatam skakavaca da ih ispržim. Ja nisam gadljiv ni na šta, jedino sam ptica gadljiv.

                      Pre bih ručao u wc nego da je papagaj neki pored mene.
                      Last edited by Cassius Clay; 28-08-18, 20:49.

                      Comment


                      • Koje vam je omiljeno pecenje.Meni je jagnjetina najbolja,svinjetinu ne jedem a teletinu mogu kad se dobro spremi.

                        Comment


                        • Ima ona stara: Dok ne probam lava za mene je svinja kralj životinja

                          Comment


                          • Originally posted by Uroš View Post
                            Kinezi su idioti koji su zaostali na civilizacijskom stepenu razvoja. Pravom civilizacijskom. Najjače je kada ovde brane te idiote i kažu pa to je kod njih normalno kao kod nas svinja. Izvini, pas je najbolji čovekov prijatelj i to je životinja koja je kućni ljubimac i koju možeš šetati i za to je stvorena - po naravi. za kućnog ljubimca.

                            A ti idioti ništa im sveto nije, boli me uvo što ćete me i vi osuditi.

                            Pre bih pojeo Kineza kao kanibal nego psa jebote. Koliko pas ima dobru dušu i koliko nije za jelo i ti moraš da budeš kakav čovek da jedeš psa. Fuj.

                            Ne bih kročio u te zemlje da mi plate milijardu evra. Dno dna. Ej psa jedu jebote, psa. Bolje govno da su pojeli.

                            Samo zamišljam da neko od tih bolesnika jede mog psa -bolesnici.
                            Mozes ti setat i kravu, jagnje, kozu, patku, kornjacu, svinju.. i pripitomit je da ti bude najbolji drugar...

                            Konobar daj mi rota reš pečenog..

                            Comment


                            • Ne možeš. Mislim hipotetički možeš ali vidi se po njihovim funkcijama i sposobnostima za preživljavanje za šta su, pas ne pase travu i on je stvoren za ljubimca. On nije ni lovac. Znam ja da svako hoće da bude pametan al moraju malo klikeri da se uključe.

                              Comment


                              • Pas je lukav, gleda da se uvali nedje dje se dobro jede i spava.. Pas je čuvar, lovac.. nekad bio.. Sad su 98% pasa beskorisni.. masu hibrida je stvoreno zadnjih 100godina, raznih ukrštanja.. svinje i vucijaka.. Paśa mafija je jedna od najjacih na svijet.

                                Ne igram se ja klikera..
                                Last edited by Pusjo; 30-08-18, 15:20.

                                Comment

                                Working...
                                X