Announcement

Collapse
No announcement yet.

Hrana i piće

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ivan_PG View Post
    Bi li ti probala divlju svinju Oljice,ili mozda medjedinu kao ja prosle godine.
    Medjed je strvinar pa mu meso dosta smrdi,ali kad je nuzda moze to da se pojede.Zecetina je vele ukusna ali mi je zao malog zeca da ga jedem.
    Medjed je prvenstveno biljojed, ali se hrani mesom kad ima priliku. Sto se mirisa i ukusa tice - miris kod svake divljaci je jaci od pripitomljene marve, a ukus mu je kiselkast. Slicno je i sa jazavcem.
    Zecetina je fantasticna za gulas i paprikas -pecena ume da bude prilicno suva i bezukusna.
    Zato se sva divljac stavlja u pac bar 24h pre spremanja.
    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
    Meša Selimović

    Comment


    • Originally posted by Pusjo View Post
      Nema preko konjetine
      Ovo po mesarama ima vise hemije u sebi nego istocnonemacke atleticarke `80-ih.
      Uglavnom je kljusad iz raznoraznih "odgajivacnica" po hipodromima.
      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
      Meša Selimović

      Comment


      • Originally posted by kronostime View Post
        Medjed je prvenstveno biljojed, ali se hrani mesom kad ima priliku. Sto se mirisa i ukusa tice - miris kod svake divljaci je jaci od pripitomljene marve, a ukus mu je kiselkast. Slicno je i sa jazavcem.
        Zecetina je fantasticna za gulas i paprikas -pecena ume da bude prilicno suva i bezukusna.
        Zato se sva divljac stavlja u pac bar 24h pre spremanja.
        Zavidno znanje si pokazao o ovoj temi,da nisi i ti u lovu aktivan.

        Comment


        • Originally posted by Uroš View Post
          Slobodno mene poveži sa aktivistima za prava životinja. ne ljutim se. Mislim, u smislu mučenja životinja, lanac ishrane je lanac ishrane, samo mučiti životinje i jesti ih, žive drati pse, kao u Kini, pa to nisu ljudi to su bolesnici.

          Ako već jedeš životinju ubij je jednim potezom, a ne oni šta rade tim jadnim životinjama kljukaju ih, žive ih deru i ostalo. Bude mi loše samo pomisliti na to.

          Nego ljudi, ima li kod nas belance u tetrapaku? U inostranstvu ima a značilo bi mi puno ali nigde video nisam.
          Psi, koji se gaje za hranu u Kini, mada je to vise korejska kuhinja, se ne deru zivi, vec se ubijaju vrlo brzo jer zivotinja koja pati u trenutku smrti ispusta toksine koji zagorcaju meso. Isto vazi i za sve ostale zivotinje - divlje i domace.

          PS. Da predupredim pitanje - probao na OI u Pekingu (IT tehnicka podrska jednog od sportskih saveza).
          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
          Meša Selimović

          Comment


          • Jeo si psa?
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              Jeo si psa?
              Malo je zilav za moj ukus - ne pomazu svi oni sosevi i marinade, mada prilozi od raznoraznog bilja su im fantasticni.
              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
              Meša Selimović

              Comment


              • Originally posted by kronostime View Post
                Malo je zilav za moj ukus - ne pomazu svi oni sosevi i marinade, mada prilozi od raznoraznog bilja su im fantasticni.
                Aooo svaka ti cast kako si uspio to pojest.Prije bi one bubasvabe jeo sto prodaju po ulica no psa da mi daju.

                Comment


                • Originally posted by kronostime View Post
                  Malo je zilav za moj ukus - ne pomazu svi oni sosevi i marinade, mada prilozi od raznoraznog bilja su im fantasticni.
                  PS. U Bloku 70 imate u trznom centru par kineskih restorana - ali u 5 blokova naokolo nema lutalica.
                  "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                  Meša Selimović

                  Comment


                  • Originally posted by Ivan_PG View Post
                    Aooo svaka ti cast kako si uspio to pojest.Prije bi one bubasvabe jeo sto prodaju po ulica no psa da mi daju.
                    To je vec Tajland
                    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                    Meša Selimović

                    Comment


                    • Ima jedna pecenjara u Pg,i prije nego sto je otvorena taj kvart je bio pun macaka,to je nemoguce bilo.Od kad otvorise tu pecenjaru koja je inace jako jeftina nestadose mace,niko ih nije vidjeo evo godinu dana.

                      Comment


                      • Originally posted by Ivan_PG View Post
                        Ima jedna pecenjara u Pg,i prije nego sto je otvorena taj kvart je bio pun macaka,to je nemoguce bilo.Od kad otvorise tu pecenjaru koja je inace jako jeftina nestadose mace,niko ih nije vidjeo evo godinu dana.
                        Specijalitet kuce "prase sisance", a repic prav i dugacak.
                        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                        Meša Selimović

                        Comment


                        • Nisam im ga mnogo tamo zalazio.

                          Comment


                          • I posle se pitate što neki ne jedemo meso...
                            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                            Comment


                            • Originally posted by Ivan_PG View Post
                              Nisam im ga mnogo tamo zalazio.
                              Bilo koje meso, kad odstoji 2-3 dana u pacu, mozes spremiti i podmetnuti kao janjet`nu, prasetinu....
                              Jos kad ga lepo zacinis - jedu i pitaju je l` ima jos?
                              Eh, kad se setim kako sam gospodju naucio na lignje, a na Badnji dan joj uvalio koloniju zaba u vidu bataka (ociscenih od kostiju) zato sto Sumadinka ima predrasude prema hrani.
                              Zabe mi jos nije oprostila, al` lignje i plodove mora satire.
                              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                              Meša Selimović

                              Comment


                              • Originally posted by Marija81 View Post
                                I posle se pitate što neki ne jedemo meso...
                                Ne jedem ni ja karfiol ili brokoli kad ga neko kuva duze od 10 minuta - posle toga i sira okolina zgrade smrdi.
                                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                                Meša Selimović

                                Comment

                                Working...
                                X