Announcement

Collapse
No announcement yet.

Hrana i piće

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Izrendaš tikvice, posoliš, malo sačekaš da puste vodu i rukama ih dooobro iscediš.
    E, kada to završim pitam skvo da li mogu u sobu. Ali sigurno znam da dalje idu sir, jaja, malo brašna i prženje.
    Pozdrav za Kronosovu darling.

    Comment


    • Moja dva omiljena recepta:

      Pljeskavice od tikvica sa fetom i nanom

      Spoiler






      Potrebni sastojci:
      • 5 tikvica (oko 800g)
      • 4 mlada crna luka
      • 250 g feta sira
      • 3 jaja
      • 1 šolja (300 ml) brašna bilo koje, može mešavina (pola heljinog, pola belog ili već po želji)
      • sveža nana
      • svež peršun
      • so, biber
      • malo aleve paprike
      • suvi začin Kotanyi - italijanska mečavina


      Napomena: sve količine i svežih i suvih začina su po ukusu

      Oprati tikvice i narendati ih na krupno, malo posoliti i ostaviti da puste vodu oko 30 minuta.

      Umutiti jaja, dodati sitno seckan luk, sveže začinske biljke, izmrvljen feta sir, brašno, začine i dobro oceđene tikvice.

      Sve izmešati i po kašiku ove smese spuštati u tiganj sa nekoliko ugrejanih kašika ulja i odmah svaku malo pritisnuti odozgo.

      Pržiti kratko dok ne porumene sa obe strane, pa ostaviti ih na ubrusu da upiju masnoću.



      Punjene tikvice


      Spoiler



      • 4 zelene mlade duze tikvice
      • 200 g svezih hlebnih mrvica (prezli)
      • 150 g narendanog Pekorina ili Parmezana
      • 1 cen b.luka izgnjecen
      • nekoliko listica majorana ili origana, svezeg
      • sitno naseckan persunov list
      • so, biber
      • 4 kasike maslinovog ulja



      Iseku se tikvice na pola po duzini, i izdube kasikom, tako da se dobiju 8 čamčića, pa napune sledecom smesom :

      izmešati u činiji prezle od svezeg hleba (sredinu sameljem u secku ili multipraktiku), narendan sir, izvnjecen b.luka, iseckano sveže začinsko bilje, maslinovo ulje i zacina po ukusu.

      Obilato napuniti camcice, da kipe poprskati jos malo m. uljem odozgo i peći u prethodno zagrejanoj rerni na 200 °C oko 30-35 min.



      Oba jela su odlicna i topla (sto ipak malo vise preporucujem) i hladna.

      tt
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Uvek može i dobra musaka sa tikvicama da se napravi.
        Recept je isti kao za onu moju čuvenu musaku sa rendanim krompirom.

        Tikvice izrendati, luk izdinstati i dodati mleveno meso...
        Ređati u vatrostalnu polovinu količine tikvica,meso, drugu polovinu tikvica.
        Umutiti nekoliko jaja,dodati pavlaku i malo mleka...zaliti i zapeći...
        Moja verzija je sa krompirom
        Spoiler
        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

        Comment


        • Pogled drage, kad je dosla s posla, na cufte u paradajz sosu (cufte su precnika oko 5cm) i krompir pire - neprocenjivo.
          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
          Meša Selimović

          Comment


          • A da....sledeci put kada neko bude trazio recept ovde, od mene ce dobiti...



            Spoiler
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Originally posted by miloolja View Post
              A da....sledeci put kada neko bude trazio recept ovde, od mene ce dobiti...



              Spoiler
              Vid`o bi ja tebe da kuvas butkicu, cekas da se o`ladi, ocistis i onda razmisljas da se zajebavas sa tikvicama jos po ure.
              Ovako: dodas jos mlevenog mesa, naberes zacina, izmesis , strpas u rernu, zapeces, prelijes sosom i posluzis uz krompir pire i salatu,
              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
              Meša Selimović

              Comment


              • Pa za trud onaj potrosen da ti ispisem dva recepta, fotke i ostalo...nisam trazila pice ne daj boze ili da konzumiram te djakonije koje pravis mozda..... ali neku reakciju svakako sam mislila da zasluzujem. ...u vidu hvala recimo .. i Mari, kao i onom clanu prvom sto je pisao, naravno

                tt
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Originally posted by miloolja View Post
                  Pa za trud onaj potrosen da ti ispisem dva recepta, fotke i ostalo...nisam trazila pice ne daj boze... ali neku reakciju svakako sam mislila da zasluzujem. ...u vidu hvala mozda .. i Mari, kao i onom clanu prvom sto je pisao, naravno

                  tt
                  Da ti pozajmim na par dana moje ukucane? Kod njih ne prolazi hamburger iz Meka, krilca iz KFC-a, Cezar salata iz gomile restorana... vec samo ono sto im ja spremim.
                  Hvala za recept, ali mislim da, sto se tice kulinarstva, mogu da izazovem bilo kojeg forumasa na dvoboj. (sa moje strane biram u Ziri Constantina i Ganca).
                  "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                  Meša Selimović

                  Comment


                  • Nemoj se dalje zakopavati...trazio si recept a ne dvoboj ..a na crtu ne daj boze da treba da mi stanes...osim sto ne bih da su oni u ziriju... sam bog zna koliko mogu da pojedu

                    tt
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Originally posted by miloolja View Post
                      Nemoj se dalje zakopavati...trazio si recept a ne dvoboj ..a na crtu ne daj boze da treba da mi stanes...osim sto ne bih da su oni u ziriju... sam bog zna koliko mogu da pojedu

                      tt
                      Ja za ziri biram ove sto jedu, a ne ove sto kljucaju zrnevlje i broje kalorije.
                      Sto se crte tice - svakome, uvek...
                      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                      Meša Selimović

                      Comment


                      • Originally posted by kronostime View Post
                        Pogled drage, kad je dosla s posla, na cufte u paradajz sosu (cufte su precnika oko 5cm) i krompir pire - neprocenjivo.
                        Čovjek se još i hvali!
                        Pored žive i zdrve žene on sprema ručak. Kuku....

                        "I love to speak with Leonard
                        He’s a sportsman and a shepherd
                        He’s a lazy bastard
                        Living in a suit ."
                        Leonard Cohen

                        Comment


                        • Zato on ima zenu, a ti ne.

                          tt
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Ne vidim nista lose u tome sto cu i ja spremiti nesto za jelo, pogotovo kad sam na odmoru. Cak sam i naslednika naucio da kuva i da ne ocekuje sve na gotovo.
                            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                            Meša Selimović

                            Comment


                            • Eeeheeee moj Bane...
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Originally posted by kronostime View Post
                                Ne vidim nista lose u tome sto cu i ja spremiti nesto za jelo, pogotovo kad sam na odmoru. Cak sam i naslednika naucio da kuva i da ne ocekuje sve na gotovo.
                                Biće i suđe pereš?

                                "I love to speak with Leonard
                                He’s a sportsman and a shepherd
                                He’s a lazy bastard
                                Living in a suit ."
                                Leonard Cohen

                                Comment

                                Working...
                                X