Announcement

Collapse
No announcement yet.

Hrana i piće

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by limun View Post
    Mesna industrija je najvise zasluzna za klimatske promene i globalno otopljenje. Kao glavni uzrocnik emisije stetnih materija u atmosferu sa cak 18%, u poredjenju sa transportom (svi automobili, kamioni, avioni u svetu) koji donosi 13% stetnih gasova, mesna industrija je daleko najzasluznija za unistavanje ozona.

    Ne samo sto unistava Zemljin stit, vec i trosi resurse na Zemlji mnogo vise nego bilo koja druga industrija. Primera radi, za jedan veganski obrok je potrebno potrositi 10x manje resursa od obroka zivotinjskog porekla. Istrazite i sami, postoje mnoga ispitivanja koja dokazuju ove tvrdnje.

    Osim toga, postoji mnostvo istrazivanja koja pokazuju da je biljna ishrana daleko zdravija za coveka, i ne samo sto je zdravija, vec leci posledice dobijenih iz ishrane koja sadrzi meso i proizvode zivotinjskog porekla.

    Ovo nista nije rekla-kazala, cak SZO objavljuje dokaze o tome. Znaci zakljucak je: unistavamo zemlju, unistavamo svoje zdravlje, bespotrebno vrsimo masakr nad milijardama zivotinja godisnje i sto je najgore, neko zbog toga zaradjuje ogromno bogatstvo i od toga placa vladama i raznim organizacijama novac koji se ulaze u propagandu o zdravoj mesnoj ishranj.

    :facts:
    Prerada mesa i ne zagadjuje tolikoatmosferu koliko primarna proizvodnja tj. uzgoj zivotinja. Najveci procenat povecanja metana u atmosferi potice od uzgoja biljojeda.
    U prevodu - krave pasu i prde.
    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
    Meša Selimović

    Comment


    • Upravo. A metan je 30x stetniji od karbon dioksida.
      Sve je to industrija mesa.

      Comment


      • Originally posted by limun View Post
        Upravo. A metan je 30x stetniji od karbon dioksida.
        Sve je to industrija mesa.
        Wrong - krupna stoka se najvise uzgaja zbog mleka i mlecnih proizvoda, a ne zbog mesa.
        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
        Meša Selimović

        Comment


        • Da, lose sam se izrazio - industrija proizvoda zivotinjskog porekla.

          Comment


          • "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
            Meša Selimović

            Comment





            • Vecera: Socivo
              rsz_img_7781.jpg

              Dorucak: Smoothie
              timg_7790.jpg

              Spoiler
              #LiveHealthy
              Last edited by limun; 29-12-17, 09:39.

              Comment


              • ::



                tt
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Pogled gospodje kad udje u kucu (radila danas), a ispred mene gril ploca i pravim joj cips za veceru - neprocenjivo.

                  Attached Files
                  Last edited by kronostime; 30-12-17, 16:03.
                  "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                  Meša Selimović

                  Comment


                  • Na koji nacin te treba pogledati da bi ovo moglo da se jede?

                    Ja evo sad odvalio dve gnjecene banane i pire krompir, jedva cekam februar da odem na jagnjetinu...
                    There's something wrong with me chemically
                    Something wrong with me inherently
                    The wrong mix in the wrong genes
                    I reached the wrong ends by the wrong means
                    It was the wrong plan
                    In the wrong hands
                    With the wrong theory for the wrong man
                    The wrong lies, on the wrong vibes
                    The wrong questions with the wrong replies

                    Comment


                    • Originally posted by miloolja View Post
                      ::



                      tt
                      Jedna lasta ne čini proleće.
                      Spoiler
                      Ako mi časi smrti postanu bliski,
                      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                      Nije umio da odstupi,
                      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                      Pao unapred, a ne unazad,
                      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                      Uračunato i u moj pad.

                      Comment


                      • Originally posted by Indigo View Post
                        Na koji nacin te treba pogledati da bi ovo moglo da se jede?

                        Ja evo sad odvalio dve gnjecene banane i pire krompir, jedva cekam februar da odem na jagnjetinu...
                        Hrskava grilovana slanina >>> cips.
                        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                        Meša Selimović

                        Comment


                        • Originally posted by kronostime View Post
                          Pogled gospodje kad udje u kucu (radila danas), a ispred mene gril ploca i pravim joj cips za veceru - neprocenjivo.

                          Ovo kad bih pojeo povraćao bih u roku od dva, tri sata, pripadne mi muka i kad gledam sliku
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Bas mi te je zao

                            Comment


                            • Koji si sad pa ti?
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Covek kome je zao coveka koji bi povracao od jedenja slanine

                                Comment

                                Working...
                                X