Announcement

Collapse
No announcement yet.

Hrana i piće

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma nije odvratno salio sam se, preukusno je. Evo mi komsijine kokoske kazu preko mekinja nema.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by miloolja View Post
      Obavezno se lan samelje i to pre nego što se koristi, nikako ne ranije (gubi svoja svojstva), u suprotnom, ako se ne samelje, samo prođe kroz sistem za varenje.. i ništa.
      Blender tu odradi većinu posla. Ne može sve da semelje, ali može dobar deo.

      Koja je fora sa chia semenkama? To je dosta popularno, a mislim da dobar deo ljudi to uzima samo zato što i drugi uzimaju.

      Ovesene, ražane, laneno, suvo grožđe....meni je to dovoljno, ali ako su te chia semenke tako dobre, mogao bi da dodam i jednu kašiku toga.
      I LOVE HOUSE MUSIC!!

      Comment


      • Originally posted by Vladan View Post
        Ma nije odvratno salio sam se, preukusno je. Evo mi komsijine kokoske kazu preko mekinja nema.
        Moja baba, Bog dajoj dusu prosti, je to zvala - prekrupa. Sto su rasli prasici od toga....
        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
        Meša Selimović

        Comment


        • Originally posted by limun View Post



          @olja
          Po cemu je to cejlonski cimet bolji? Citam cesto da ljudi to pisu po forumima
          Kinseki cimet ili kasija je jačeg mirisa i ukusa, oporiji, tamnije boje i vodi se odavno polemika oko njega i cejlonskog, tzv pravog cimeta i njihovog sastava, odnosno otrovnog sastojka tzv. kumarina, koga u kasiji ima oko 5%, a u ovom pravom oko 0,4% i koji pod određenim uslovima, stajnjima po magacinima i ko za gde, kombinaciji namirnica, određenim spojevima.. itd, itd... možda da izazove neke probleme sa jetrom i bubrezima. Naravno ako je čovek umeren, verovatno mu se neće ništa desiti, ali u svakom slučaju ukus cejlonskog mi je nezamenljiv i mnogo prijatniji, mada je on i dosta skuplji od kineskog.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Sta spremate za Novu Godinu?
            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
            Meša Selimović

            Comment


            • Originally posted by kronostime View Post
              Sta spremate za Novu Godinu?
              Gnjecenu bananu, pire krompir, supa.

              Mozda padne i smoothie, ako ne dobijem opstipaciju od banana i kuvanih jaja

              Mada bi mogla neka jagnjetina, sarma, ruska salata i kiseli kupus.
              There's something wrong with me chemically
              Something wrong with me inherently
              The wrong mix in the wrong genes
              I reached the wrong ends by the wrong means
              It was the wrong plan
              In the wrong hands
              With the wrong theory for the wrong man
              The wrong lies, on the wrong vibes
              The wrong questions with the wrong replies

              Comment


              • Danasnji dan

                Uneseno 3093 kalorija, potroseno 2579.

                Caloric surplus: 513.6, ali sam jucer bio u minusu tako da je sve okej.

                118 grama proteina, vise nego dovoljno za danas.
                Pivo nadoknadilo nedostatak vitamina B2 i B3, malo ce iscrpiti sutra organizam zbog detoksikacije ali tu je caj od semena koprive i zeolit.

                Spoiler

                Comment


                • Originally posted by limun View Post
                  Danasnji dan

                  Uneseno 3093 kalorija, potroseno 2579.

                  Caloric surplus: 513.6, ali sam jucer bio u minusu tako da je sve okej.

                  118 grama proteina, vise nego dovoljno za danas.
                  Pivo nadoknadilo nedostatak vitamina B2 i B3, malo ce iscrpiti sutra organizam zbog detoksikacije ali tu je caj od semena koprive i zeolit.

                  Spoiler
                  Je l`to izgledalo slicno ovome?

                  "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                  Meša Selimović

                  Comment


                  • Moram da spremim rusku salatu da imam sad za Novu. Nisam nikad ranije pokusavao, ali i ako ne ispadne kako treba boze moj, sto da se radi. Ima tuda oko kuce mahovine i sisarki, pa moze nesto i od toga da se spremi.

                    Ja mislim da sam danas u sebe usuo pa jedno 5-6 hiljada kalorija. Minimalna fizicka aktivnost tako da sigruno nista od toga nije izgorelo

                    Comment


                    • Originally posted by limun View Post
                      Danasnji dan

                      Uneseno 3093 kalorija, potroseno 2579.

                      Caloric surplus: 513.6, ali sam jucer bio u minusu tako da je sve okej.

                      118 grama proteina, vise nego dovoljno za danas.
                      Pivo nadoknadilo nedostatak vitamina B2 i B3, malo ce iscrpiti sutra organizam zbog detoksikacije ali tu je caj od semena koprive i zeolit.

                      Spoiler
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • nije off topic

                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Originally posted by limun View Post
                          Moj smoothie:

                          - 1 sargarepa
                          - 1 avokado
                          - 1 stap celera
                          - 1 solja ovsenih mekinja (bolje nego ovsene pahuljice)
                          - 2 kasike crnog chia semena
                          - 1 kasika mlevenog lanenog semena (mnogo bolje od celog semena jer se lakse apsorbuje)
                          - 1 kasika sirovog oljustenog suncokreta
                          - 1 kasika sirove bundevine semenke

                          Vodu sipam onoliko da ne bude previse gusto. Odstoji u frizideru pola sata, pa onda jedem.
                          Takozvani "smoothie pa prospi"? Po principu: samo zdravo stojim pravo
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Originally posted by kronostime View Post
                            Je l`to izgledalo slicno ovome?

                            Sta jel izgledalo slicno tome? Zeolit? Pivo?
                            I kakav je to prasak?
                            Imas u spojleru spisak mojih jucerasnjih namirnica, ako te iskreno zanima fizicki izgled nekih od njih, kucaj na guglu. Mada to su uglavnom jabuka, sargarepa, socivo, paprika itd. Nista specijalno, ako ne razumes engleski nadji nekog da ti procita.

                            Comment



                            • "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                              Meša Selimović

                              Comment


                              • Mesna industrija je najvise zasluzna za klimatske promene i globalno otopljenje. Kao glavni uzrocnik emisije stetnih materija u atmosferu sa cak 18%, u poredjenju sa transportom (svi automobili, kamioni, avioni u svetu) koji donosi 13% stetnih gasova, mesna industrija je daleko najzasluznija za unistavanje ozona.

                                Ne samo sto unistava Zemljin stit, vec i trosi resurse na Zemlji mnogo vise nego bilo koja druga industrija. Primera radi, za jedan veganski obrok je potrebno potrositi 10x manje resursa od obroka zivotinjskog porekla. Istrazite i sami, postoje mnoga ispitivanja koja dokazuju ove tvrdnje.

                                Osim toga, postoji mnostvo istrazivanja koja pokazuju da je biljna ishrana daleko zdravija za coveka, i ne samo sto je zdravija, vec leci posledice dobijenih iz ishrane koja sadrzi meso i proizvode zivotinjskog porekla.

                                Ovo nista nije rekla-kazala, cak SZO objavljuje dokaze o tome. Znaci zakljucak je: unistavamo zemlju, unistavamo svoje zdravlje, bespotrebno vrsimo masakr nad milijardama zivotinja godisnje i sto je najgore, neko zbog toga zaradjuje ogromno bogatstvo i od toga placa vladama i raznim organizacijama novac koji se ulaze u propagandu o zdravoj mesnoj ishranj.

                                :facts:
                                Last edited by limun; 28-12-17, 10:05.

                                Comment

                                Working...
                                X