Announcement

Collapse
No announcement yet.

Hrana i piće

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by miloolja View Post
    Zna li neko gde mogu kečigu da nabavim? Znam da je u Dunavu opsta nestasica ove ribe ko zna koliko godina unazad...a obozavam je. Na vidikovackoj pijaci naidjoh na nekog lika ono koji sa strane prodaje svakakvu...ali ripčići kečige su malo veci od papalina

    tt
    Olja jako ćeš teško veće naći, i po restoranima su te baš sitne već godinama unazad
    Nažalost kako nam se vode čuvaju za koju godinu neće ni takvih biti
    ¡Si Señor!

    Comment


    • Znam dobro da ih i ima uopste...jer jos od deteta slusam da ih nema skoro u vodama.
      A te sitne sam pronasla na svojoj pijaci...znaci to je to. Da vidim jos u Zemunu, mada sam trazila prosle ili pretprosle...i nije ih bilo.
      A jela sam ih pre par godina u nekom restoranu...jao ne secam se kom...prepecene..uzas kako sam se razocarala.

      tt
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Originally posted by miloolja View Post
        Znam dobro da ih i ima uopste...jer jos od deteta slusam da ih nema skoro u vodama.
        A te sitne sam pronasla na svojoj pijaci...znaci to je to. Da vidim jos u Zemunu, mada sam trazila prosle ili pretprosle...i nije ih bilo.
        A jela sam ih pre par godina u nekom restoranu...jao ne secam se kom...prepecene..uzas kako sam se razocarala.

        tt
        Nema ih od kad su `80-ih ubacili babusku i tolstolobika u Dunav i Savu, pa najebase keciga (inace ugrozena izgradnjom Djerdapa ranije), grgec i deverika.
        Mogu se nac pristojni primerci na zemunskoj i boleckoj pijaci rano subotom ujutru - ali retko.
        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
        Meša Selimović

        Comment


        • Originally posted by miloolja View Post
          Zna li neko gde mogu kečigu da nabavim? Znam da je u Dunavu opsta nestasica ove ribe ko zna koliko godina unazad...a obozavam je. Na vidikovackoj pijaci naidjoh na nekog lika ono koji sa strane prodaje svakakvu...ali ripčići kečige su malo veci od papalina

          tt
          Minimalna dozvoljena lovna veličina za kečigu je 40 cm čime je sve ispod toga prekršaj kako od strane nesavesnih ribolovaca tako i onih koji takvu ribu stavljaju u promet.
          Pošto je stanje ribljeg fonda naših voda na ivici katastrofe pozivam i molim da se takva riba iz krivolova makar ne kupuje ako već nema volje za kakvu prijavu nadležnim službama.
          Inače izgradnjom Đerdapa prekinute su migratorne rute jednom broju ribljih vrsta među kojima i kečigi. Postoje riblje staze ali neadekvatne tako da mali broj jedinki njima prođe. Ove sezone se desilo čudo tako što su prošla čitava jata. Na veliku žalost tu ribu su dočekali mesari sa svojim alatima i potamanili najveći broj pridošle ribe. Napunjen su zamrzivači da bi se dočekala sezona posta a time i viša cena.
          Za spas naših voda još jednom molim, ne kupujte takvu ribu.
          sigpic

          Comment


          • Ko ovog nesrecnika prijavljuje kada radi na sred prolaza i ulaza u pijacu..gde se seta i komunalana i regularna policija i to ko zna koliko godina unazad.

            Nikada nista ovde nije valjalo, a u ovom pomracenju sumraka tek....

            tt
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • E sto se mene tice, sve ribe svijeta mogu sjutra da nestanu.. zajedno sa oktopodima, lignjama i ostalim morskim nemanima i morskim plodovima.

              Sam miris ribe kad je spremaju je dovoljan da mi bude muka. Jednostavno se rodio takav Ribu ne mogu ni rijecnu ni morsku je se sav ospemposle 2 zalogaja.

              A ove krakene, skoljke, jastoge, rekove i ljige ne jedem jer su mi izuzetno gadni pojavo.

              Comment


              • Originally posted by miloolja View Post
                Ko ovog nesrecnika prijavljuje kada radi na sred prolaza i ulaza u pijacu..gde se seta i komunalana i regularna policija i to ko zna koliko godina unazad.

                Nikada nista ovde nije valjalo, a u ovom pomracenju sumraka tek....

                tt
                I kada se prijavi taj nesrećnik koji u suštini nije nesrećnik već kriminalac to reši mitom kako se već inače rešavaju stvari kod nas.
                Struja, plin, eksploziv, lov ispod mere, lov u vreme zabrane, lov nedozvoljenim alatima samo su deo sa spiska načina devastacije ribljeg fonda u našim vodama.
                Pravo veliš sumrak samo se bojim da ni mrak nije daleko.
                Last edited by pecaros; 25-12-17, 10:46.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Powerslave View Post
                  E sto se mene tice, sve ribe svijeta mogu sjutra da nestanu.. zajedno sa oktopodima, lignjama i ostalim morskim nemanima i morskim plodovima.

                  Sam miris ribe kad je spremaju je dovoljan da mi bude muka. Jednostavno se rodio takav Ribu ne mogu ni rijecnu ni morsku je se sav ospemposle 2 zalogaja.

                  A ove krakene, skoljke, jastoge, rekove i ljige ne jedem jer su mi izuzetno gadni pojavo.

                  "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                  Meša Selimović

                  Comment


                  • Masti ti tom toljagom do mile volje, nema toga sto bi me natjeralo bilo sta iz vode da pojedem. Koliko samo gadosti dolje gmize.... piiiihhhh

                    Comment


                    • Haha molim jedan crni rizoto sa hobotnicom i musulama za 'slavea
                      Uz casu-dve belog, nekog vrhunskog

                      tt
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Originally posted by Powerslave View Post
                        Masti ti tom toljagom do mile volje, nema toga sto bi me natjeralo bilo sta iz vode da pojedem. Koliko samo gadosti dolje gmize.... piiiihhhh
                        A cacanskog brancina?
                        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                        Meša Selimović

                        Comment


                        • Originally posted by miloolja View Post
                          Haha molim jedan crni rizoto sa hobotnicom i musulama za 'slavea
                          Uz casu-dve belog, nekog vrhunskog

                          tt

                          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                          Meša Selimović

                          Comment


                          • Originally posted by pecaros View Post
                            Minimalna dozvoljena lovna veličina za kečigu je 40 cm čime je sve ispod toga prekršaj kako od strane nesavesnih ribolovaca tako i onih koji takvu ribu stavljaju u promet.
                            Pošto je stanje ribljeg fonda naših voda na ivici katastrofe pozivam i molim da se takva riba iz krivolova makar ne kupuje ako već nema volje za kakvu prijavu nadležnim službama.
                            Inače izgradnjom Đerdapa prekinute su migratorne rute jednom broju ribljih vrsta među kojima i kečigi. Postoje riblje staze ali neadekvatne tako da mali broj jedinki njima prođe. Ove sezone se desilo čudo tako što su prošla čitava jata. Na veliku žalost tu ribu su dočekali mesari sa svojim alatima i potamanili najveći broj pridošle ribe. Napunjen su zamrzivači da bi se dočekala sezona posta a time i viša cena.
                            Za spas naših voda još jednom molim, ne kupujte takvu ribu.
                            Kad smo vec kod katastrofe u nasim vodama, procitajte "Ribolovstvo" od Mike Alasa. Pise dosta o istoriji naseg ribolova. Beograd je nekad bio toliko krcat ribom da je samo sirotinja jela meso ribe. Inace knjigu sam slucajno dobio, pricao devojci koliko je Mika Alas najkuliji lik ikada, poznati matematicar koji je lovio kitove na severnom polu. I na kraju dobih njegovu knjigu u kojoj nema tih njegovih prica Al svakako zanimljivo stivo.
                            Originally posted by Dekinjo
                            Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                            Originally posted by La Jugoslavia
                            Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                            Comment


                            • Originally posted by bici View Post
                              Kad smo vec kod katastrofe u nasim vodama, procitajte "Ribolovstvo" od Mike Alasa. Pise dosta o istoriji naseg ribolova. Beograd je nekad bio toliko krcat ribom da je samo sirotinja jela meso ribe. Inace knjigu sam slucajno dobio, pricao devojci koliko je Mika Alas najkuliji lik ikada, poznati matematicar koji je lovio kitove na severnom polu. I na kraju dobih njegovu knjigu u kojoj nema tih njegovih prica Al svakako zanimljivo stivo.
                              Zahvaljujem na preporuci, potražiću knjigu. Postoji mogućnost da sam je i pročitao jer mi se štivo čini poznatim ali ne mari ponoviti. Znam da je uz Miki Alasa i Đorđe Karađorđević bio strastveni ribolovac što potvrđuju i fotografije sa kapitalnim somovima.
                              Katastrofa koja je u toku datira od 90-ih a isključivi krivac je krivolov. Vode su nam sada čak čistije jer su mnoge fabrike a veliki zagađivači prestali sa radom dok je ribe sve manje.
                              sigpic

                              Comment


                              • Za veceru:


                                Spoiler










                                Originally posted by Dekinjo
                                Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                                Originally posted by La Jugoslavia
                                Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                                Comment

                                Working...
                                X