Announcement

Collapse
No announcement yet.

Hrana i piće

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by limun View Post
    Ma najlakse je umreti, ali ne dao ti Bog da prozivis poslednjih 10ak godina u onakvim mukama.
    Kad imas slaninu u ustima, muke ne postoje.
    Originally posted by Dekinjo
    Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
    Originally posted by La Jugoslavia
    Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

    Comment


    • Znam da je off ali jutros doručkovah malo prodimljeno a zatim prženo (vrlo malo) meso a nakon toga zasladio čvarcima...neopisiva eksplozija ukusa, kao i poplava endorfina...
      Spoiler
      Ako mi časi smrti postanu bliski,
      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
      Nije umio da odstupi,
      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
      Pao unapred, a ne unazad,
      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
      Uračunato i u moj pad.

      Comment


      • Originally posted by kronostime View Post
        Stig`lo lepo dimljeno sarance divljak 6 Kg.
        Losa stvar - jos sam na poslu.
        Dobra stvar - za 20 min. krecem s` istog.
        Pre 2-3 dana jeo dimljene filete šarana. Ajoj kako sam se razbio. Neverovatno ukusno.

        Generalno, sva dimljena riba je da prste poližeš.

        Sad ću za NG praznike da pazarim i lososa. Jeste da je blizu 2000 KG, ali vredeće svakako.
        I LOVE HOUSE MUSIC!!

        Comment


        • Originally posted by z0La View Post
          Pre 2-3 dana jeo dimljene filete šarana. Ajoj kako sam se razbio. Neverovatno ukusno.

          Generalno, sva dimljena riba je da prste poližeš.

          Sad ću za NG praznike da pazarim i lososa. Jeste da je blizu 2000 KG, ali vredeće svakako.
          Ako imas rostilj sa poklopcem - vrlo brzo i lako mozes da odimis po ukusu
          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
          Meša Selimović

          Comment


          • Originally posted by Ganac View Post
            Znam da je off ali jutros doručkovah malo prodimljeno a zatim prženo (vrlo malo) meso a nakon toga zasladio čvarcima...neopisiva eksplozija ukusa, kao i poplava endorfina...

            Ovi moji ukucani vec treci put polazu zakletvu od kad sam stavio pasulj na pec da se lagano krcka.
            Terenski pasulj, ne kasarnski, komso - znas o cemu pricam
            Last edited by kronostime; 24-12-17, 11:04.
            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
            Meša Selimović

            Comment


            • Originally posted by kronostime View Post
              Ovi moji ukucani vec treci put polazu zakletvu od kad sam stavio pasulj na pec da se lagano krcka.
              Terenski pasulj, ne kasarnski, komso - znas o cemu pricam
              Pasulj ne može da bude loš,
              pasulj-sa-kolenicom.jpg
              pasulj.jpg
              Može da bude samo dobar ili bolji...
              I, ne čudim se nestrpljenju.
              Spoiler
              Ako mi časi smrti postanu bliski,
              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
              Nije umio da odstupi,
              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
              Pao unapred, a ne unazad,
              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
              Uračunato i u moj pad.

              Comment


              • Originally posted by Ganac View Post
                Pasulj ne može da bude loš,
                [ATTACH=CONFIG]15600[/ATTACH]
                [ATTACH=CONFIG]15601[/ATTACH]
                Može da bude samo dobar ili bolji...
                I, ne čudim se nestrpljenju.
                Kuvam ga u alumunijumskom loncu na peci na drva - a za prolece planiram ovo
                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                Meša Selimović

                Comment


                • Jos ti samo vojska neka treba

                  tt
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Zna li neko gde mogu kečigu da nabavim? Znam da je u Dunavu opsta nestasica ove ribe ko zna koliko godina unazad...a obozavam je. Na vidikovackoj pijaci naidjoh na nekog lika ono koji sa strane prodaje svakakvu...ali ripčići kečige su malo veci od papalina

                    tt
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Originally posted by miloolja View Post
                      Zna li neko gde mogu kečigu da nabavim? Znam da je u Dunavu opsta nestasica ove ribe ko zna koliko godina unazad...a obozavam je. Na vidikovackoj pijaci naidjoh na nekog lika ono koji sa strane prodaje svakakvu...ali ripčići kečige su malo veci od papalina

                      tt
                      Mogu ti ja videti sa mojim likom za ribu. Jeste lopina ali ga mora voleti covek kada je riba uvek sveza i hoce da je ocisti pred tobom kod njega kuci
                      Jedino ti moram poslati brzom postom ako budu hteli da prime Jbg za Beograd idem tek posle Srpske Nove godine...
                      There's something wrong with me chemically
                      Something wrong with me inherently
                      The wrong mix in the wrong genes
                      I reached the wrong ends by the wrong means
                      It was the wrong plan
                      In the wrong hands
                      With the wrong theory for the wrong man
                      The wrong lies, on the wrong vibes
                      The wrong questions with the wrong replies

                      Comment


                      • Nesto nemam povjerenja u tu dunavsku ribu,rekao mi je jedan rodjak iz Novog Sada da je to otrov.Morska riba je morska riba,ipak je zdravija.Steta sto u nase more vise nema ribe no uvozimo nekakvi jad otrovni iz kineskih barustina.

                        Comment


                        • Originally posted by z0La View Post
                          Pre 2-3 dana jeo dimljene filete šarana. Ajoj kako sam se razbio. Neverovatno ukusno.

                          Generalno, sva dimljena riba je da prste poližeš.

                          Sad ću za NG praznike da pazarim i lososa. Jeste da je blizu 2000 KG, ali vredeće svakako.
                          Ja dimljenu skušu, mada bio je i šaran, ali ne filet. A ne volim da jedem ribe s Y kostima.. dimljeno je prva liga svakako

                          A što se lososa tiče, znaš da se tu nećeš pokajati. Kod nas fluktuira cena u toku godine od 1600 - 2400, tako da mi je prihvatljivo kad je ispod 2k. A i kako ovome da odoliš
                          https://i.imgur.com/SpYWtPz.jpg
                          https://i.imgur.com/T32ZRIX.jpg


                          A kad smo kod vanvasionskih riba, tuna je isto vrhunska i nešto drugačije
                          https://i.imgur.com/tUvT4o6.jpg
                          https://i.imgur.com/NmPsQLi.jpg

                          Generalno riba mi je u top 5 omiljenih jela, bar jednom nedeljno mi je na meniju. Uglavnom morska (orada/brancin/škarpina) ili ako ćale ulovi nešto. Jer bilo koja sveža riba je top. Mada od rečnih mi je som najdraži svakako. E sad on ume da bude drugačiji u zavisnosti od toga u koje doba godine je ulovljen, ali osim ako nema baš previše masnoće.. nije problem

                          Comment


                          • Uh, uh....znaš i ti papi šta valja.

                            Ma ne treba štedeti za to realno. Za kakve se sve gluposti daju pare, losos je nešto što treba jesti povremeno. Jednom mesečno da se kupi je sasvim prihvatljivo.

                            Ali eto, kome se ne daju pare za lososa, može da uzme i dimljenu pastrmku. Ona je za mene druga na listi iza lososa. Vrhunsko jelo.

                            Morsku ribu slabije jedem (ne računam konzerve). Obično to bude neka da kažem naša riba.

                            Som ume da bude dobar, ali ume i da bude previše mastan. Ja sam obično imao ikustva sa ovim drugim.

                            Jel jeo neko male ribice, tj. Zeke ili Klenove? Reširane, tako da ne vadiš kosti uopšte, već ih krckaš kao da su čips.
                            I LOVE HOUSE MUSIC!!

                            Comment


                            • Vazi sestro, dogovoricemo se

                              Brancin, orada i gof.. najbolje morske ribe

                              Od recnih divne su sve....smudj, grgeč, babuške...pa kad deda upeca i ispece, tj isprži..pa kaze..vidis kosti ko svila...sto znaci da ih je ispekao taman da ih nema, ne osetis, ali ne i prepekao. Pfffff...

                              tt
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Originally posted by z0La View Post
                                Uh, uh....znaš i ti papi šta valja.

                                Ma ne treba štedeti za to realno. Za kakve se sve gluposti daju pare, losos je nešto što treba jesti povremeno. Jednom mesečno da se kupi je sasvim prihvatljivo.

                                Ali eto, kome se ne daju pare za lososa, može da uzme i dimljenu pastrmku. Ona je za mene druga na listi iza lososa. Vrhunsko jelo.

                                Morsku ribu slabije jedem (ne računam konzerve). Obično to bude neka da kažem naša riba.

                                Som ume da bude dobar, ali ume i da bude previše mastan. Ja sam obično imao ikustva sa ovim drugim.

                                Jel jeo neko male ribice, tj. Zeke ili Klenove? Reširane, tako da ne vadiš kosti uopšte, već ih krckaš kao da su čips.
                                Kupis girice - papaline, ima ih u svakom vecem supermarketu, uvaljas ih u smesu brasna i malo aleve paprike, isprzis u dubokom ulju, posolis i udri.
                                Eh, to se nekad prodavalo na svakom cosku - uvijeno u fisek i samo glockas usput.
                                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                                Meša Selimović

                                Comment

                                Working...
                                X