Announcement

Collapse
No announcement yet.

Hrana i piće

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by limun View Post
    Veganske pljeskavice


    Luk iseckajte na sitno (možete i beli luk, ako volite) pa ga propržite u teflonskom tiganju i dodajte mu začine.
    Pljeskavice pržite u teflonskom tiganju koji ste prethodno namazali sa malo ulja, dok ne porumene, sa obe strane.
    Sta cemo sa tim sto je teflon kancerogen?
    sigpic

    Comment


    • Za mene je pojam posta na vodi kad na nekom splavu sluze dobru jagnjetinu.
      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
      Meša Selimović

      Comment


      • Znas ono kad stavis slaninu na rostilj pa ona pusti sok i zamirise pa ti krene voda na usta, je li vegani da li je i vama tako kad kosite travu?

        Jeste da je mali off ali sad me ova prica asocira na ovo.
        sigpic

        Comment


        • Ne vidim razlog da ismevas i omalovazavas tudje misljenje. Svakako da je limun u pravu sto se tice toga da li je zdravije, sve zavisi od toga sta je kome prioritet. Ja licno se nikada ne bih odrekao mesa, i ne vodim toliko racuna sta jedem, ukus mi je na prvom mestu, ali mi nikada nije palo na pamet da omalovazavam tudje misljenje jer je bas ruzno pre svega.
          Last edited by mark !t zer0; 04-12-17, 08:46.
          sloboda ili ništa

          Comment


          • Ruzno je ismevati, treba mu pokazati put, covek se ocigledno izgubio.

            Salu na stranu, vegani su velika opasnost po nas, otuda i moja netrpeljivost prema njima, jer ako nastave da jedu hranu koju moja hrana jede, ostacemo svi bez slanine.
            Originally posted by Dekinjo
            Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
            Originally posted by La Jugoslavia
            Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

            Comment


            • Sa cim si ti zakljucio da ja omalovazavam tudje misljenje, gde sam ja to njemu sugerisao da nije u pravu ili ga nagovarao da radi nesto suprotno, jedino sto me prica asocirala na vic koji sam odlucio podeliti ovde. A teflon jeste kancerogen i to je cinjenica.
              sigpic

              Comment


              • @srdjan_sl,
                Ne mora da se koristi iskljucivo teflon tiganj.
                Ne znam koliki je njegov uticaj na prosirenje kancera.

                @mark it zer0,
                Upravo to. Ostavio sam post o onom dokumentarcu jer bi se mozda nasao neko ko ce ga pogledati, razmisliti o tome i mozda promeniti ishranu, ali sam svakako ocekivao poneki komentar podsmevanja.
                Mada, ne smeta mi, cak sam i ja ranije to radio dok nisam malo vise istrazio o tome. Sto sam vise istrazivao, sve mi se vise gadilo meso tako da nisam mogao da uzivam u njemu, pa sam ga lako izbacio.

                Comment


                • Originally posted by bici View Post
                  Ruzno je ismevati, treba mu pokazati put, covek se ocigledno izgubio.

                  Salu na stranu, vegani su velika opasnost po nas, otuda i moja netrpeljivost prema njima, jer ako nastave da jedu hranu koju moja hrana jede, ostacemo svi bez slanine.
                  Ocigledno je da imas potrebu da uvredis nekog ko ne deli misljenje sa tobom.
                  Taj ko zeli da povredi, ne oseca se dobro.
                  Naravno da ces reci da nemas takvu nameru, ali i to je normalno.
                  Zato ne ulazim u raspravu.
                  Rasprava uvek moze da bude korisna ukoliko dve strane imaju nameru da razjasne stvari, ali kada jedna ima potrebu za omalovazavanjem tudjih stavova, to je kontraproduktivno i nepotrebno.

                  Comment


                  • Originally posted by bici View Post
                    Ruzno je ismevati, treba mu pokazati put, covek se ocigledno izgubio.

                    Salu na stranu, vegani su velika opasnost po nas, otuda i moja netrpeljivost prema njima, jer ako nastave da jedu hranu koju moja hrana jede, ostacemo svi bez slanine.
                    Ali onda pogledas: on ne jede slaninu, logicno onda da ima vise slanine za tebe.

                    Ma nek jede ko sta hoce, ja sam lik koji ne uziva nesto preterano u hrani(generalno), mislim da jedem samo jer moram, kao obaveza, zato me i ne doticu mnogo te price.

                    @srdjan Ok, ako ti tako kazes, neka bude, oprosti onda. Mada ti je vic bas glup.
                    sloboda ili ništa

                    Comment


                    • @limun Imas knjigu smrt iz tanjira, tako da ako te zanimaju te stvari preporucujem je za citanje.

                      Sa druge strane ja ne mogu a i ne zelim da se odreknem mesa ali svakako se trudim da popravim svoju ishranu.
                      sigpic

                      Comment


                      • Procitacu je, tnx

                        Comment


                        • Originally posted by limun View Post
                          Ocigledno je da imas potrebu da uvredis nekog ko ne deli misljenje sa tobom.
                          Taj ko zeli da povredi, ne oseca se dobro.
                          Naravno da ces reci da nemas takvu nameru, ali i to je normalno.
                          Zato ne ulazim u raspravu.
                          Rasprava uvek moze da bude korisna ukoliko dve strane imaju nameru da razjasne stvari, ali kada jedna ima potrebu za omalovazavanjem tudjih stavova, to je kontraproduktivno i nepotrebno.
                          Sori buraz, nisam znao da si toliko osetljiv. U raspravu nemam nameru da ulazim, probao si pršutu, znas da nema mesta raspravi.

                          Sto se boldovanog tice, ti si taj koji ovde vredja i povredjuje. Nazvati smesu semenki bundeve i pahuljica pljeskavicom, to me je duboko povredilo. Naravno da ces reci da nemas takvu nameru, ali i to je normalno.
                          Originally posted by Dekinjo
                          Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                          Originally posted by La Jugoslavia
                          Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                          Comment


                          • Originally posted by bici View Post
                            Sori buraz, nisam znao da si toliko osetljiv. U raspravu nemam nameru da ulazim, probao si pršutu, znas da nema mesta raspravi.

                            Sto se boldovanog tice, ti si taj koji ovde vredja i povredjuje. Nazvati smesu semenki bundeve i pahuljica pljeskavicom, to me je duboko povredilo. Naravno da ces reci da nemas takvu nameru, ali i to je normalno.
                            Ne znam zbog cega si zakljucio da sam osetljiv. Ja sam samo zakljucio da imas potrebu da uvredis, sto je ocigledno s obzirom na tvoj nacin pisanja.

                            Probao sam prsutu i ne razumem zbog cega nema mesta raspravi. Rasprava nije o ukusu vec o stetnosti mesa.

                            Foliras se.

                            Comment


                            • Originally posted by limun View Post
                              Ne znam zbog cega si zakljucio da sam osetljiv. Ja sam samo zakljucio da imas potrebu da uvredis, sto je ocigledno s obzirom na tvoj nacin pisanja.

                              Probao sam prsutu i ne razumem zbog cega nema mesta raspravi. Rasprava nije o ukusu vec o stetnosti mesa.

                              Foliras se.
                              Pa ako si probao dobru prsutu onda znas da je najcasnija smrt ona trombom izazvana zbog prekomernog jedenja prsute i slanine, tako da nema mesta raspravi.
                              Originally posted by Dekinjo
                              Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                              Originally posted by La Jugoslavia
                              Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                              Comment


                              • Nema mesta raspravi uopšte, obojica ste izneli svoje stavove i jasno je da ih nećete promeniti. Bockanja i sitna podjebavanja neće takođe ništa promeniti, sem eventualne mogućnosti da se popije ban, ako eskalira sukob.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X