Announcement

Collapse
No announcement yet.

WTA Tour

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Svitolina je izgubila sve sanse za prolaz, bas me zanima kako ce da igra
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Dakle spala kniga na dva slova, Pliškova ili Halep... neka od njih će na kraju završiti kao prva?
      Sa po jednom titulom u 2017..ova prva Istburn, druga Madrid...eh svašta!
      Koliko god da može ujednačenost u konkurenciji da bude veoma zanimljiva, kome li je palo na pamet samo ovakvo bodovanje??
      A i Garbinje baš igra s mene pa na uštap...mnogo neozbiljno.
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Originally posted by bojanaBG View Post
        Svitolina je izgubila sve sanse za prolaz, bas me zanima kako ce da igra

        Comment


        • Originally posted by p4p1 View Post
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Originally posted by miloolja View Post
            Dakle spala kniga na dva slova, Pliškova ili Halep... neka od njih će na kraju završiti kao prva?
            Sa po jednom titulom u 2017..ova prva Istburn, druga Madrid...eh svašta!
            Koliko god da može ujednačenost u konkurenciji da bude veoma zanimljiva, kome li je palo na pamet samo ovakvo bodovanje??
            A i Garbinje baš igra s mene pa na uštap...mnogo neozbiljno.
            Imala je Pliskova odlican start sezone sa titulama u Brizbejnu i Dohi, ali generalno kad god je trebala da pokaze "karakter" nije se proslavila. O Halepovoj da ne pricam, nekoliko propustenih sansi da jednom pobedom dodje do broja 1, dosta izgubljenih finala, na ovom turniru bez seta posle prvog kola, prevelike oscilacije za nekog ko je broj 1. Ali sta je tu je, vise bih voleo Pliskovu samo zbog toga sto bi dosla do broja 1 sa trijumfom u Singapuru. A Muguruza jos od onog proboja u vrh pre 2 godine nikako da se "poveze" u kontinuitetu, ali bar ima 2 GS trofeja za razliku od broja 1 (koja god bila).
            Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
            Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
            30 consecutive match wins - Stands alone
            3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
            Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

            Comment


            • Sve se slazem sto pises tata
              Inace Pliskovu mnogo gotivim, svidja mi se njen tenis, kao i Garbinje..prelepo igraju, mislim po mom ukusu. Ali Karolina je bas podbacila u nekim bitnom mecevima i marsirala uglavnom tokom cele godine cetvrtfinala-polufinala...pa zato i kazem steta sto Spankinja nije nekeko dosla do No1, jer pored Sinsija ipak ima i jedna GS ove godine
              Halep ima nesto sto mi se ne dopada....ali generalno to odsustvo nekog kontinuiteta veliki je problem kod zena...kako se samo Kerber raspala ove godine.
              I zaista je neverovatno bodobanje, cak i sramotno, gde devojke koje nisu osvajale GS zavrsavaju prve kao sto su i JJ ili Voznjacki, cak dva puta, svojevremeno.

              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Bodovanje je pre 2-3 godine malo korigovano na WTA turu, ranije se dobijalo više poena za početna kola. Pa mislim da je na Slemu bilo 10 bodova prvo kolo a odmah 100 drugo! Tako se i Wozniacki održavala skoro čitave 2011. godine na prvom mestu (Clijsters bila na nedelju dana prva, u februaru).

                Sada bodovanje nije WTA turnirima nije toliko problem (osim WTA Finals) koliko je problem odsustvo kvaliteta i igračica šampionskog mentaliteta.
                Halep je izjavila posle poraza da je jedva čekala da završi sezonu Na svakoj prepreci ove godine je pala. Ne bi imala ni to finale Rolan Garosa da Svitolina nije počela da brlja u tom drugom setu. Upravo je Elina bila najkonzistentnija ove godine ali joj fale rezultati na Slemovima. Samo jedno QF ove godine je baš malo i bila bi senzacija da postane prva igračica sveta bez ijednog GS polufinala.
                S druge strane, loša zaostavština Serene je to što sve više igračica daje značaj samo Slemovima. Jako volim kako igra Naomi Osaka, a devojka ima i ove godine treća kola na Slemovima a na nižerazrednim turnirima stav na terenu joj je kao da su je puškom naterali da igra.

                Comment


                • Svitolina danas krajnje profesionalno :hatof: drago mi je i zbog nje i zbog Garsije. Daleko uzbudljiviji tenis igra i sigurno će ostaviti sve sto ima na terenu i pokazati borbu za razliku od Halep koja bi po par puta pozivala trenera i pitala ga "Do you think I can win this match"
                  Kapa dole i Venus. I posle toliko godina želi i bori se na terenu. Biće uzbudljiv meč sa Garsijom, sigurno.
                  A dve Karoline po šesti put ove sezone igraju, mada na ovom sporom hardu bojim se da Pliskova nije ni u kakvoj prednosti, posebno kada zakaže servis. Razvlačiće je Woz levo-desno do sutra

                  Comment


                  • Prilično kvalitetan meč odigrale Karoline, bolja ona iz Danske. Prvi set presudan i generalno defanziva Dankinje. Wozniacki je imala i dosta vinera da budem iskren i čini mi se više as udaraca od Pliškove. Pliškova je jednom trenutku rekla treneru "I hate this court"

                    Ostaje Halep #1 na kraju 2017 sa jednom titulom u Madridu (pobedila Mladenovic) i 6175 bodova, a Muguruza druga. Razlika između njih dve 40 bodova.

                    Comment


                    • Halep prva na kraju godine Bože koja tragedija Pa i kad je Caro bila prva nije bila ovoliko očajan broj 1. Tad je skupljala male turnire i tako je bila prva , a Halep nema ništa... Muguruzi tako malo falilo
                      Samo je strašno kako su se njih dve takmičile koja će biti gora... Pošto sad broj 1 nije nikakva merilo. Bar će GS biti značajan, a Halep za to nema potencijal. Muguruza i Pliskova mogu iako Pliskova još nema GS.

                      Comment


                      • sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Ubedljivo najbolja na ovom turniru, bravo Caro

                          Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

                          Comment


                          • Odlican mec. Cestitke za Caro.

                            Comment


                            • Bogme, baš mi se dopao meč. Sjajna igra Karoline, koja mi je inače među omiljenim aktivnim teniserkama, i mnogo mi je drago što je osvojila ovaj turnir. Šteta što je ispalo tako da ne može da ga kruniše i 1. mestom.
                              Federer, O'Sullivan, Schumacher, Armstrong!

                              Comment


                              • Olga Danilovic izgubila finale u Spaniji iako je uzela prvi set I uzela vise poena od svoje protivnice.
                                Nije lose s obzirom da je dobila specijalnu pozivnicu organizatora.
                                Last edited by Indigo; 04-11-17, 15:53.
                                There's something wrong with me chemically
                                Something wrong with me inherently
                                The wrong mix in the wrong genes
                                I reached the wrong ends by the wrong means
                                It was the wrong plan
                                In the wrong hands
                                With the wrong theory for the wrong man
                                The wrong lies, on the wrong vibes
                                The wrong questions with the wrong replies

                                Comment

                                Working...
                                X