Announcement

Collapse
No announcement yet.

WTA Tour

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • koliko se prati WTA

    Pliskova je obezbedila prolaz, a mec Venus-Muguruza direktno odlucuje ko ce jos dalje iz te grupe.
    U crvenoj grupi se tek danas igraju mecevi 2.kola.

    Sto se tice no.1 na kraju, pojma nemam ko je ostao u konkurenicji jer WTA ima suludo pravilo gde i poraz u grupi donosi poene
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Pratim ja, pogotovu jer me nervira izostanak bodova u fantaziju

      Ali pored rezultata da se osvrnemo i na stajling kao i svaki put na završnom turniru, pa da kažem... jedna mršava, mršava dvojčica

      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Ni meni nije jasno zasto nema bodova, a ja njih 5 stavila u tim

        hahaha, Ostapenko
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Originally posted by bojanaBG View Post
          koliko se prati WTA

          Pliskova je obezbedila prolaz, a mec Venus-Muguruza direktno odlucuje ko ce jos dalje iz te grupe.
          U crvenoj grupi se tek danas igraju mecevi 2.kola.

          Sto se tice no.1 na kraju, pojma nemam ko je ostao u konkurenicji jer WTA ima suludo pravilo gde i poraz u grupi donosi poene
          To pravilo sa bodovima je oduvek bilo s tim što je modifikovano prošle godine. Ranije je poraz nosio 70 bodova a pobeda 210. Sada pobeda nosi 250 a poraz 125 Tako da za 0-3 se dobije 375 bodova što je više nego finale turnira Premier kategorije (470 titula, 305 finale; analogno ATP seriji 500).
          A šansu za #1 na kraju godine imaju Muguruza, Halep, Pliskova, Svitolina, Venus pa čak i Wozniacki ako bude osvojila turnir bez poraza a kiksnu Muguruza i Halep što uopšte nije isključeno da se dogodi
          Last edited by wanderer; 25-10-17, 12:11.

          Comment


          • Znam ja ko je strucnjak za WTA na forumu, samo sam cekala da se javis

            A znam da je to pravilo sa poenima jos od ranije, ali mi je suludo da se toliki poeni dobijaju za poraz suludo mi je da se uopste dobijaju poeni za poraz
            Znaci samo je Ostapenko ostala bez sansi jer je ispala, sve ostale jos uvek mogu, posto je pred turnir samo Garcia bila bez ikakve sanse za no.1.
            Je l ima sanse da neka osvoji, a da neka druga bude no.1?
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              Znam ja ko je strucnjak za WTA na forumu, samo sam cekala da se javis

              A znam da je to pravilo sa poenima jos od ranije, ali mi je suludo da se toliki poeni dobijaju za poraz suludo mi je da se uopste dobijaju poeni za poraz
              Znaci samo je Ostapenko ostala bez sansi jer je ispala, sve ostale jos uvek mogu, posto je pred turnir samo Garcia bila bez ikakve sanse za no.1.
              Je l ima sanse da neka osvoji, a da neka druga bude no.1?
              Još pitaš Ima mnogo kombinacija, ali biće lakše napraviti tabelu posle današnjih mečeva ko može biti #1.
              Inače, od promene sistema bodovanja 2009 (uz male korekcije od pre 2-3 godine) Halep je postala #1 sa najmanjim brojem poena i samo jednom titulom - u Madridu

              2009 Serena 9075 3 titule
              2010 Wozniacki 8035 6 titula
              2011 Wozniacki 7485 6 titula
              ------------------------------------
              2012 Azarenka 10595 6 titula (Serena osvoja 7 - 9400, Sharapova osvojila 3 - 10045)
              2013 Serena 13260 11 titula
              2014 Serena 8485 7 titula
              2015 Serena 9945 5 titula
              2016 Kerber 9080 3 titule (2 Slema), Serena 7050 3 titula (1 Slem)

              A ove godine: 2017 Halep 5675 osovjen Madrid, finale Rolan Garosa i 2 puta gubila u prvom kolu Slema

              Ma, WTA uvek težio da se razlikuje od ATP. prvo, mogli su lepo da 9 velikih turnira proglase Mastersima i završe priču a oni komplikuju sa Premier Mandatory (1000) i Premier 5 (900 bodova) kategorijama a sada što su uveli novi "zavrpni turnir" gde igra ostatak top 20 igračica još više podriva smisao "glavnog" završnog turnira Da ne pričam o uništenoj dvoranskoj sezoni koja praktično i ne postoji...

              Comment


              • Taj zavrsni turnir gde igraju igracice do top 20 mi je najveca glupost, posebno sto se igra nedelju dana posle ovog, pa ispada da je on "glavniji"
                A ja, koliko god da se razumem u bodovanje na ATPu, cak i pre promene, toliko nemam pojma o bodovanju na WTA i tamo mi je sve sludjeno ne znam sta im je obavezno, sta smeju da preskacu, koliko od ostalih turnira mogu da igraju tj. koliko se broji itd.
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • U čemu je tajna Karolinine nemogućnosti gubljenja gemova ovdje

                  Comment


                  • Simona ne moze da se sastavi. Nadam se da nece biti prva na kraju ni u jednoj varijanti...sta radi sa dobijenim i zicer poenima a nije joj prvi put...sklona je ovakvim fejlovima i mecevima.
                    Sramno bodovanje ima WTA.

                    tt
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Originally posted by shminka View Post
                      U čemu je tajna Karolinine nemogućnosti gubljenja gemova ovdje
                      Tajna je u protivnicama

                      Da Ostapenko ima Karolinin servis...

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        Taj zavrsni turnir gde igraju igracice do top 20 mi je najveca glupost, posebno sto se igra nedelju dana posle ovog, pa ispada da je on "glavniji"
                        A ja, koliko god da se razumem u bodovanje na ATPu, cak i pre promene, toliko nemam pojma o bodovanju na WTA i tamo mi je sve sludjeno ne znam sta im je obavezno, sta smeju da preskacu, koliko od ostalih turnira mogu da igraju tj. koliko se broji itd.
                        Računaju se bodovi sa 16 turnira ali drugačije rasporedjeni za Top 10, Top 20, nove top 20, stare top 20 i ostale
                        Za top 20: obavezni su 4 Slema, 4 Premier Mandatory (Indian Wells, Miami, Madrid i Beijing, nose po 1000 bodova) i 2 najbolja rezultata sa Premier 5 turnira (Dubai/Doha, Rome, Canada, Cincinnati, Wuhan po 900) i ostatak dopunjuju najbolji rezultati sa ostalih turnira (uključujući i preostale Premier 5) pri čemu Top 10 moraju da igraju valjda minimum dva Premier 700 turnira (po 470 bodova) i dozvoljeno im je 2 International turnira godišnje (280 bodova)...
                        Last edited by wanderer; 25-10-17, 14:03.

                        Comment


                        • Boze koliko su zakomplikovali stvari
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Odlicam tenis Garsije i Svitoline.
                            Karolina servira za mec.

                            tt
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Bravo Garsija, bas lepo igra.
                              Da je vidimo sa imenjakinjom iz grupe za 2 dana.

                              tt
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Ajoj al su zakomplikovali, a tek što su mi bzvz ovi bodovi za poraz
                                Wanderer, ti proveri ako grešim , ali sad sam gledao projekciju i tamo stoji i da je već Venus izgubila šansu za prvo mesto jer ne bi imala dovoljno bodova da obiđe trenutno prvu Halep.
                                Sa jedne strane ovaj turnir će do kraja biti baš zanimljiv zbog borbe za prvo mesto Pošto se je tu sve moguće nadam se da neće Halep biti prva...
                                Nadam se da će Muguruza sutra biti dobra

                                Comment

                                Working...
                                X