Announcement

Collapse
No announcement yet.

WTA Tour

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Meni je i dalje potpuno neshvatljivo da njen ogroman tim redovno ne proverava spisak nedozvoljenih supstanci

    A sponzori je napustaju, Nike je suspendovao ugovor, TAG Heuer resio da ne produzi, Porsche je sledeci itd.
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Normalno da je napuštaju, najbolje da joj plaćaju masne ugovore dok ona odmara u Miamiu minimalno godinu dana.

      Comment


      • Da je povredjena i da odmara godinu dana, ne bi je napustali, ali sad moraju jer bi inace ispalo da sponzorisu sportistu koji je priznao da se dopingovao.
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Ovo sredstvo ona koristi 10 godina, znaci da ima isti efekt tokom upotrebe. Znaci od ove godine se racuna kao doping, jer su bas sada utvrdili da je nedozvoljeno, odnosno da ima karakter dopinga. A, prosle nije bio, ali je imao isti efekt? Smesno, nesto ne valja u celom sistemu. Ne ulazim u tome da je njen tim trebao znati i ostalo. Po ovom principu tokom vremena sva stimulativna sredstva nekad ce postati doping, a igraci su ih tokom karijere "dozvoljeno" koristile. Znaci bitan je tajming i dobar tim, a ne princip "cistog"sporta, jer to ocito ne postoji. Doduse, kada je zarada na prvom mestu, svakako da je sve dozvoljeno i potrebno. Kome kako zapadne ili mozda ko je na meti.

          Comment


          • Originally posted by Marija81 View Post
            Doping je korišćenje NEDOZVOLJENIH supstanci, i to bih jako volela da svi shvatimo. Doping nije korišćenje svega onoga što je dozvoljeno. Što ne znači da se već naredne godine neće naći na listi zabranjenih. Pravila su jasna. Uopšte nije poenta gde je lek i supstanca dozvoljena ili ne (Rusija ili SAD) nadležna je WADA koja uvek uredno i pravovremeno ažurira informacije o zabrnjenim supstancama.
            Inače izgleda da su je sponzori pustili niz vodu.
            1.
            Naglasak ja na ovome nedozvoljenih. Sve sto nije zabranjeno nije doping! Sve sto nije zabranjeno je dozvoljeno. I tako mora da bude i pored toga sto se javlja puno opravdanih pitanja na koja nema dobrog odgovora. Ko odredjuje sto je zabranjeno? Da li je taj koji odredjuje objektivan ili radi za neciji interes? Kako to da je jedna supstanca godinama dozvoljena a onda odjednom zabranjena? Ali tako je uvijek sa svakom regulacijom.

            2.
            Ruska stranica upozorava da je preparat zabranjen. I to i u periodima kad se takmicis i kad se ne takmicis. Ocigledno je bio u sirokoj upotrebi.

            Kako onda da Marijin tim, koji joj miksa koktele dozvoljenih supstanci, nije primijetio da je ova postala nedozvoljena?

            Pogresno su procijenili vrijeme poslije koga se tragovi ne mogu otkriti?

            Racunali su da ce joj prvi put progledati kroz prste, kao moguce nekom drugom?

            Comment


            • Pa nauka napreduje, ne znam sta je to cudno sto se taj spisak stalno menja i dopunjava
              A cinjenica je da se oni svi dopinguju trenutno dozvoljenim sredstvima, a neki najverovatnije malo i predju tu granicu...
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Napustili bi je i tada samo naravno postoje klauzule u ugovorima koje im to ne omogućavaju. Ne znam kojoj to kući odgovara plaćati nekoga za nešto čime se trenutno ne bavi.

                Comment


                • Originally posted by Mrkela View Post
                  Napustili bi je i tada samo naravno postoje klauzule u ugovorima koje im to ne omogućavaju. Ne znam kojoj to kući odgovara plaćati nekoga za nešto čime se trenutno ne bavi.
                  Drugacije je kad je igrac povredjen, i dalje mogu da ga koriste za silne promocije, reklame itd., a pare samo kaplju.
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Masina prica deluje toliko nemusto da je sasvim moguce kako je istinita
                    sigpic

                    Comment


                    • Kolika uopšte može biti razlika u kvaliteti poboljšavanja performansi između dozvoljenih i nedozvoljenih sredstava?

                      Komplet ta antidoping pravila se čine kao pravi cirkus, one kisik sobe u SAD nisu zabranjene, na drugim kontinentima jesu i da li se sada sportista koji ih u SAD koristi dopinguje ili ne?

                      jedino pravilo koje bi svim sportistima dalo iste uslove bi bilo pravilo da nema nedozvoljenih sredstava, pa nek svako probere šta će raditi od svoga tijela

                      Comment


                      • Meni je vjerovatnija ova teorija koju je NI rekao.
                        Znala je da je supstanca postala nedozvoljena ali nije imala dovoljno vremena do ocisti organizam.

                        Comment


                        • Negde sam ja procitala da treba 1h-24h d se izbaci iz organizma, tako da prica da je znala da je zabranjeno, ali da nije imala dovoljno vremena da se ocisti, nikako ne pije vodu
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by shminka View Post
                            Komplet ta antidoping pravila se čine kao pravi cirkus, one kisik sobe u SAD nisu zabranjene, na drugim kontinentima jesu i da li se sada sportista koji ih u SAD koristi dopinguje ili ne?
                            Novaka su na MTF razapeli upravo zbog hyperbaric oxygen chambers koje je kpristio na ovogodisnjem AO posle meca sa Simonom.

                            "After he won a four-hour, 32-minute match at the Australian Open on Sunday, Novak Djokovic, the world’s best tennis player, showered, spoke to the media, and then hustled over to a quiet late-night spot that’s popular among several players: A small clinic two miles from the tournament that has four hyperbaric oxygen pods for rent.
                            The machines look like deep-sea diving submarines with glass windows and hatches in the back. Inside, players slip on a plastic breathing mask attached to a long tube. Once the hatch seals they’re off, compressor and regulator whirring and pressure building until they’re basically 40-feet under water and breathing 100% oxygen through the mask (outside air contains just 21% oxygen)
                            ."

                            http://www.wsj.com/articles/tennis-p...fix-1454023796

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              Negde sam ja procitala da treba 1h-24h d se izbaci iz organizma, tako da prica da je znala da je zabranjeno, ali da nije imala dovoljno vremena da se ocisti, nikako ne pije vodu
                              Ako je tako, onda sigurno da ne pije vodu. No da li je tako? Da li ima veze ako dugotrajno uzimas supstancu?

                              Originally posted by shminka View Post
                              Kolika uopšte može biti razlika u kvaliteti poboljšavanja performansi između dozvoljenih i nedozvoljenih sredstava?

                              Komplet ta antidoping pravila se čine kao pravi cirkus, one kisik sobe u SAD nisu zabranjene, na drugim kontinentima jesu i da li se sada sportista koji ih u SAD koristi dopinguje ili ne?

                              jedino pravilo koje bi svim sportistima dalo iste uslove bi bilo pravilo da nema nedozvoljenih sredstava, pa nek svako probere šta će raditi od svoga tijela
                              Tvoj pozicija je naivna.

                              Da li su vitamini nedozvoljena sredstva? A minerali? A sredstva koja poboljsavaju resorpciju odredjenih minerala... I tako redom do ne dodjes do ocigledno nedozvoljenih srestava.

                              Pri to m moras proci sivu zonu. Da li je ruski preparat zabranjen jer je neko pronasao jednako dobar preparat koji se, bar za sada, ne moze otkriti? I taj jednostavno zeli da iskoristi prednost?

                              Pustiti sve bi tek bila katastrofa. Za 10 godina bi imao desetke mrtvih dnevno.
                              Last edited by NI; 08-03-16, 11:12.

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                Ako je tako, onda sigurno da ne pije vodu. No da li je tako? Da li ima veze ako dugotrajno uzimas supstancu?
                                Ne znam, ali u svakom slucaju, jos tokom 2015. je bila na listi supstanci koji su monitorisali, od septembra se zna da ce dospeti na listu zabranjenih i to se desilo 1.1.2016. i stvarno ne pije vodu da njen tim to nije znao.
                                Uglavnom, ogroman udarac za tenis, ipak je u pitanju Sharapova
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X