Announcement

Collapse
No announcement yet.

WTA Tour

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prije ca 20 dana na blogu "tennis has a steroid problem" sam naisao o kratak clanak o izvjesnom doktoru Jasonu Rileyu koji je upleten u doping skandale, njegovi klijenti (pored mnogobrojnih igraca americkog fudbala) su bili i neki top teniseri : Sharapova, Haas, Blake, Azarenka, Isner...
    Iskreno na Mariju nisam sumnjao, kad je rijec o dopingu moj top 5 sumnjivaca u tenisu su Nadal, Djokovic, Ferrer, Errani i Kerber

    Comment


    • Ne mora da znači da uvek ima neka priča iza. Hajde da sačekamo. Ali ako bih za neku teniserku rekao da nikada to ne bi uradila, to je ona.

      Comment


      • Meldonijum"

        Malo guglanja i čanak na Vikipediji daju sledeće podatke:
        - Proizvodi se u Letoniji
        - Koristi je u Istočnoj Evropi, eksplicitno navode Rusiju
        - Nije odobren za upotrebu u SAD
        - U pitanju je lek za srce, koristi se kod hroničnih srčanih problema, kor srčanog udara i kao anti-ishemijski lek
        - ukratko - omogućava bolji protok kiseonika kroz ćelije, širi krvne sudove i aktivira procese u telu koji troše manje kiseonika. Zato se, pretpostavljam, i našao na listi zabranjenih supstanci - omogućava sportistima da izdrže veći napor.

        Sto znaci da Sarapova u celoj karijeri koristila supstancu koja omogucava izdrzavanje veceg napora , neverovatno..

        Comment


        • Nema nikakvog ALI ! Zali boze sto ce biti blaga kazna. Za mene je mrtva !
          Sramota. Jebo ti vise zakone i za doping, atleticari uspeju da nadzive 10. dozivotnih (shatro) suspenzija pa opet trce, biciklisti isto...
          Florans Grifit Dzojner jedna od najvecih ikona, krepala k`o pregazna macka, pola atleticarki iz DDR-a brkato i bradato, samo sto im jos djokice ne rastu...
          al` jebi ga... sada ti krojac trenerki vrslja po sportu i njegovim osnovnim nacelima.

          Sta bi Dusko Korac rekao na ovu farmakolosku vest, nikada necemo saznati.
          >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

          Comment


          • Ovo nam samo govori da oni na koje najmanje sumnjamo su ustvari ti koji se dopinguju.

            Meni njeno saopstenje sve govori, razocarala sam navijace, sport, to nisu govorili Troicki i Cilic, a Gaske je izmislio pricu i prihvatio kaznu koja mu je izrecena. Tako ce i Masa da prodje sa manjom kaznom, jer ona saradjuje, a i znacajna je za tenis. Potrebnija je ona tenisu nego tenis njoj u ovoj fazi karijere.
            sigpic

            Comment


            • Meni je ovo bezveze. Ona je po sopstvenom priznanju koristila taj isti lek ili sta vec od 2006 i nijednom nije pala na testu jer nije bio na crnoj listi. Sad odjednom 2016 WADA je naprasno stavlja na crnu listu. Smesno.

              Comment


              • I have a family history of diabtes, so I thought I take illegal substances for it, while making candy for kids to get diabetes.


                Idi kuci Maso, pijana si.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by AIRBORNE View Post
                  Nema nikakvog ALI ! Zali boze sto ce biti blaga kazna. Za mene je mrtva !
                  Sramota. Jebo ti vise zakone i za doping, atleticari uspeju da nadzive 10. dozivotnih (shatro) suspenzija pa opet trce, biciklisti isto...
                  Florans Grifit Dzojner jedna od najvecih ikona, krepala k`o pregazna macka, pola atleticarki iz DDR-a brkato i bradato, samo sto im jos djokice ne rastu...
                  al` jebi ga... sada ti krojac trenerki vrslja po sportu i njegovim osnovnim nacelima.

                  Sta bi Dusko Korac rekao na ovu farmakolosku vest, nikada necemo saznati.
                  Bio je u cuvenom zagrebackom Fokusu iz 70-ih clanak pod nazivom One su muskarci, bas o tim brkatim zenama na cini mi se Evropskom atletskom prvenstvu... pominjali jednu rumunsku bacacicu kugle, recimo samo da sam odmah presao na sledecu stranu
                  Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                  sigpic

                  Comment


                  • Najlakše je osuditi drugog. Njoj je sada najteže. Ja i dalje verujem da je greška u pitanju.(nije znala) Inače ne verujem ni u šta, u svemu tražim neku skrivenu logiku itd ali ovo je Marija i ja ne mogu da verujem jednostavno. Da su mi rekli Ana Ivanović poverovao bih, jer je na nivou deteta što se psihe tiče, ali ovo, ne.

                    Comment


                    • Njen slucaj najbolje pokazuje kako funkcionisu prevare u sportu. Pronadju se supstance koje poboljsavaju performanse ali iz nekog razloga nisu stavljene na dopingu listu i onda se ta supstanca uzima dok ne bude zabranjena. Ona je bila svjesna sta uzima i uzimala je to posljednjih 10 godina, legalno se dopingovala.

                      Comment


                      • Sasvim je jasno da se svi u vrhu tenisa rokaju kojekakvim čudima, samo je pitanje kad će šta od tih čuda na crnu listu

                        cirkus je što su neke stvari u nekim državama zabranjene, a u nekima nisu, u nekim si zemljama pravi sportista, a u drugima nisi

                        Comment


                        • Originally posted by Uroš View Post
                          Najlakše je osuditi drugog. Njoj je sada najteže. Ja i dalje verujem da je greška u pitanju.(nije znala) Inače ne verujem ni u šta, u svemu tražim neku skrivenu logiku itd ali ovo je Marija i ja ne mogu da verujem jednostavno. Da su mi rekli Ana Ivanović poverovao bih, jer je na nivou deteta što se psihe tiče, ali ovo, ne.
                          Nije moguće da nije znala. U decembru (tačnije 22.12.) je po sopstvenim rečima dobila listu zabranjenih supstanci za 2016. I da je nije dobila, na sajtu WDA se uredno objavljuju liste dozvoljenih i zabranjenih supstanci.
                          Nema opravdanja...
                          Mislim da će dobiti ban od 12 meseci. Ali u njenom slučaju i 6 je previše jer ipak je ovo Olimpijska godina.

                          Originally posted by black_sax View Post
                          Njen slucaj najbolje pokazuje kako funkcionisu prevare u sportu. Pronadju se supstance koje poboljsavaju performanse ali iz nekog razloga nisu stavljene na dopingu listu i onda se ta supstanca uzima dok ne bude zabranjena. Ona je bila svjesna sta uzima i uzimala je to posljednjih 10 godina, legalno se dopingovala.
                          Ne slažem se sa tobom da se, kako ti kažeš, legalno dopingovala. Do 1.1.2016. ta supstanca je bila dozvoljena i to nije bio doping. Onaj ko nastavi da je uzima nakon stavljanja na listu je dopingovan igrač i krši pravila.

                          Krvni doping je doping od prošle godine čini mi se, a mnogi su ga pre toga koristili...Ili bilo koja druga supstanca...

                          U svakom slučaju dobro je da je priznala. Međutim njena najveća greška je što je uzela lek koji je stavljen na listu bez da tu listu prethodno pročita. Bez obzira na to šta joj kaže njen lekar ili bilo ko drugi, sva odgovornost je na njoj.
                          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                          Comment


                          • Originally posted by shminka View Post
                            Sasvim je jasno da se svi u vrhu tenisa rokaju kojekakvim čudima, samo je pitanje kad će šta od tih čuda na crnu listu

                            cirkus je što su neke stvari u nekim državama zabranjene, a u nekima nisu, u nekim si zemljama pravi sportista, a u drugima nisi
                            Tacno. U Saudisku Arabiju ti zabranjen alkohol, a u Skopje dodjes i ojadis se od alkohola ako oces i u parku.
                            Cudan svjet.
                            OVAKO

                            Comment


                            • Ide andol na listu od 2017.
                              sigpic

                              Comment


                              • I ne samo andol. Zabraniti lepo sve lekove i gotovo... Čak i ove fore sa raznim orašastim plodovima...
                                Ironična sam naravno, ali sve što nije zabranjeno i na listi je dozvoljeno. Zar ne?
                                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                                Comment

                                Working...
                                X