Announcement

Collapse
No announcement yet.

WTA Tour

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kerber se povukla iz Moskve. A WTA neka bude sramota. Unistise nekad sjajni turnir! Bez top 10 na Premier turniru
    Last edited by wanderer; 13-10-13, 17:59.

    Comment


    • Originally posted by shminka View Post
      Jel se WTA vratio na Eurosport ili prenose samo par nekih turnira
      Pa British Eurosport prenosi WTA a ovaj izvorni valjda ne

      Comment


      • Prenosio je majstor Banjac ovaj turnir u Linzu, a kaze i da ce ovaj u Luksemburgu prenostiti od sutra

        Comment


        • Vesna Dolonc prosla kvalifikacije u Moskvi
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Danka se plasirala u glavni zreb Moskve! Njen prvi Premier turnir

            Comment


            • zato Vlajka nema, slavi se u CG
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Kleybanova se definitivno vraca nakon 2 izgubljene godine zbog bolesti... Dobra je bila na americkoj turneji, a danas savladala Lepchenko nakon prave drame koja je trajala (predugih) 3 sata i 11 minuta. Lepchenko uspjela osvojiti prakticno vec izgubljen prvi set, s obzirom da se 3 puta vracala iz brejka zaostatka, pri cemu je spasila 2 vezane set lopte Kleybanove, ali onda izgubila drugi set, iako je imala brejk prednosti na *3:2, a slicna situacija se ponovila i u trecem setu u kojem je dva puta imala brejk prednosti. Ipak nije izdrzala(morala spasavati skoro 30 brejk lopti )...

                Varvara Lepchenko - Alisa Kleybanova 7:6, 4:6, 4:6

                Za ocekivati je ekspresan povratak Kleybanove u Top 50...ukoliko bude potpuno zdrava...A onda je moguc i ozbiljniji rezultat na Grand Slam-ovima.

                Comment


                • A vjerujem i da ce Jovanovski "odraditi" Schiavone... ...iako je i tu neki triler u najavi, ali imam neki jak "feeling" da ce to Bojana uspjesno prebroditi, mozda cak i lakse nego sto se ocekuje. Nije Schiavone toliko dobra na ovoj podlozi, a Bojana bas snazno "mlati" onu lopticu, tako da ne vjerujem da ce Schiavone ovdje lako uci u ritam.

                  Comment


                  • Originally posted by B-Luka View Post
                    A vjerujem i da ce Jovanovski "odraditi" Schiavone... ...iako je i tu neki triler u najavi, ali imam neki jak "feeling" da ce to Bojana uspjesno prebroditi, mozda cak i lakse nego sto se ocekuje. Nije Schiavone toliko dobra na ovoj podlozi, a Bojana bas snazno "mlati" onu lopticu, tako da ne vjerujem da ce Schiavone ovdje lako uci u ritam.
                    I samo sto sam spomenuo to, Bojana vec izgubila svoj servis... Valjda ce uspjeti da se trgne...

                    Comment


                    • Ne odgovara njoj Franceska sigurno...vec zamisljam kako je ubija miksanjem

                      Comment


                      • Bojana k'o lokomotiva... ...od 2:4 do 6:4...U samo "par minuta" je sve okrenula. Jos jedan set i to je to... Jeste Francesca osvajala ovaj turnir, ali generalno nema ona bas igru za ovu vrstu podloge. Ne moze se ona nositi sa Bojanom u dvorani. Za ocekivati je da Jovanovski i drugi set odradi ekspresno. Bar se nadam da nece biti komplikacija...


                        Ali Bojana gubi servis vec na pocetku drugog seta...
                        Last edited by B-Luka; 14-10-13, 17:48.

                        Comment


                        • Vera Zvonareva se konacno vraca na teren u Shenzhenu 2014!

                          Comment


                          • Vesna Dolonc dobila Cibulkovu 3:6 7:5 6:3
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Vesna me bas prijatno iznenadila. Svaka cast!

                              Comment


                              • Dominika postala redovna musterija nasim teniserkama

                                Comment

                                Working...
                                X