Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentativna kosarka (prijateljski mecevi, internacionalni turniri, kvalifikacije)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    i još ih jedna Belgija buši 20 razlike

    Comment


    • #77
      Sportski pozdav svima...
      Kažu da su mu stradali ligamenti. 6-9 meseci pauze. Bedak, sad kad je na vrhuncu karijere, mogao je pružiti bar još 2-3 vrhunske sezone.
      Keep it simple.

      Comment


      • #78
        Kakva šteta za Sergia, baš mi je žao čovjeka. Najbolje godine, upravo je sastavio sezonu kakva se rijetko viđa kako se ispalio Rodrigez iz Reala, sve je bilo spremno da ponovi ovo i da zapali za Rocketse i ubode milione, i pazi kakav ga maler ošamari u život.

        Baš me zanima kakav će uticaj ovo imati na ostale igrače, prvobitno zvijezde, u daljnim odlukama da ljeto posvete reprezentaciji, hoće li biti još više odustajanja nego sada.

        Comment


        • #79
          Hrvati posle Francuske dobise i Litvaniju. Izgleda da igru u napadu forsiraju iskljucivo preko Bogdanovica i Sarica. Sto mislim da im nije bas tako pametno.

          Sto se tice Spanije tu je Po Gasol i dalje X faktor. Sa njim su prvi favoriti, bez njega cetvrti/peti. Neverovatan igrac. Ljuj je znatno napredovao zadnjih godina, i sigurno bi sa njim bili kao zemlja jaki, ali eto peh... svakome moze da se dogodi.

          Ne verujem da ce to uticati na odluku ostalih... prosto onaj ko se plasi plasi se, oni koji rizikuju znaju zasto rizikuju.

          Comment


          • #80
            Slaba je Spanija ali su generalno svi slabi. Mislim nije toliko slaba i dalje su prvi favoriti ali ovo je toliko tanka reprezentacija za njihive standarde. Tricky je zalutao, za njega je Chacho za ovu vrstu kosarke igrac sa druge planete, Gasoli su cudo i rade ogromnu razliku ali ovo ostalo je suvi prosjek, njima jedan Navarro igra, covjek nije sastavio tri utakmice 2 sezone, Abrines samo nazaduje u tom NBA.

            Za mene Srbija prvi favorit odsustvom Ljulja.

            Comment


            • #81
              Francuzi rutiniraju Litvaniju 17 razlike 4 minuta do kraja 3/4
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • #82
                Steta za Ljulja, steta i za evroligu. Jedan od retkih koji nije zeleo da napusti takmicenje nece igrati sledece sezone. Ostaju De Kolo, Caco, vec matori Span i brdo solidnih kosarkasa. Djordi ce morati nesto da uradi. Ovim tempom u takmicenju ce mu igrati otpaci iz NBA i kosarkasi u pokusaju iz Evrope.
                You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                Comment


                • #83
                  Meni je fascinantno kako Evropski klubovi nemo posmatraju šta im NBA liga radi, a oni ni da prstom mrdnu. U redu, NBA je jača liga i više se zarađuje, primamljivija je igračima, ali ne kapiram zašto klubovi u Evropi ne učine nešto da spreče egzodus igrača praktično za džabe.

                  NBA klubovi plaćaju igračima astronomske ugovore, a obeštećenje koje plaćaju Evropskim klubovima je mizerija (do $675k). Problem se sada još više proširuje jer su povećali plate u D-ligi, a samim tim Evropski klubovi teže dovode igrače koji nemaju prohodnost u NBA. Kad dodamo na to i Kinu koja plaća takođe astronomske cifre, Evropska košarka je u problemu, a biće u još većem. Nejasno mi je kako se neko ne odvaži i ne j..e im sve po spisku, kaže im da im iz godine u godinu šalju najbolje Evropske igrače, a ovi im vraćaju tako što duplo otežaju Evropskim klubovima da dovedu čak i onaj škart koji ni jedan klub u NBA neće. Nije mi jasno kako se Evropski klubovi ne dogovore i ne naprave striktnije ugovore, gde neće biti izlaznih NBA klauzula bez propisnog obeštećenja (ne ova mizerija do $675k već da to budu bar $1mil-2mil obeštećenja). Ako neće to da plaćaju, neće moći ni da odvode toliko igrača, a ne klub se polomi, stvori igrača ni iz čega i onda ga ovi za džabe pokupe...

                  Comment


                  • #84
                    Originally posted by la haine View Post
                    Meni je fascinantno kako Evropski klubovi nemo posmatraju šta im NBA liga radi, a oni ni da prstom mrdnu. U redu, NBA je jača liga i više se zarađuje, primamljivija je igračima, ali ne kapiram zašto klubovi u Evropi ne učine nešto da spreče egzodus igrača praktično za džabe.

                    NBA klubovi plaćaju igračima astronomske ugovore, a obeštećenje koje plaćaju Evropskim klubovima je mizerija (do $675k). Problem se sada još više proširuje jer su povećali plate u D-ligi, a samim tim Evropski klubovi teže dovode igrače koji nemaju prohodnost u NBA. Kad dodamo na to i Kinu koja plaća takođe astronomske cifre, Evropska košarka je u problemu, a biće u još većem. Nejasno mi je kako se neko ne odvaži i ne j..e im sve po spisku, kaže im da im iz godine u godinu šalju najbolje Evropske igrače, a ovi im vraćaju tako što duplo otežaju Evropskim klubovima da dovedu čak i onaj škart koji ni jedan klub u NBA neće. Nije mi jasno kako se Evropski klubovi ne dogovore i ne naprave striktnije ugovore, gde neće biti izlaznih NBA klauzula bez propisnog obeštećenja (ne ova mizerija do $675k već da to budu bar $1mil-2mil obeštećenja). Ako neće to da plaćaju, neće moći ni da odvode toliko igrača, a ne klub se polomi, stvori igrača ni iz čega i onda ga ovi za džabe pokupe...
                    Meni ovo što ti predlažeš liči na FIBA-like ponašanje u odnosu na EL. Jednostavno je, tržište određuje ko kosi ko vodu nosi i gde je poželjnije i prestižnije igrati. U Evropi se stvaraju igrači, ali još uvek se u mnogo većem procentu Amerika oslanja na svoje resurse i ne vidim da će se to menjati i u budućnosti. Kina plaća ali tamo se još uvek odlazi da se pred penziju uzme neka veća kinta i dok se ne podigne kvalitet igre to će biti tako. Po principu nemoj da ulaziš u fajt kad si slabiji...
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • #85
                      Očigledno da Evropa finansijski kaska za Kinom, SAD, Emiratima itd...pitanje je kad će početi da odvlače i druge sportiste.

                      Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
                      Keep it simple.

                      Comment


                      • #86
                        Univerizetska reprezentacija Srbije poražena je od domaće selekcije Kine sa 69:65 u okviru trećeg kola turnira u kineskom Dalijanu. Srbija: Jovanović 5, Brkić 9, Tejić, Nenadić, Veljković 2, Pavlović 2, Đoković, Nikolić 4, Šarenac 16, Topalović 8, Vraneš 16, Matić 2.

                        Comment


                        • #87
                          Večeras počinje i Trofej Beograda, pored naše selekcije učestvuju Grci i Crnogorci.

                          Comment


                          • #88
                            Koliko sam video, bila super konferencija. Tanjević isprozivao NBA i evroligu.

                            Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
                            Keep it simple.

                            Comment


                            • #89
                              Originally posted by zholinho View Post
                              Koliko sam video, bila super konferencija. Tanjević isprozivao NBA i evroligu.

                              Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
                              Veliki je trener Tanjević, četvrta reprenzentacija sa prethodne tri uzimao medalje.

                              Comment


                              • #90
                                Ja bi rekao i da je isprozivao Jokica... sa pravom.

                                Njegova sala vezano za crnogorce u nasem timu mi je neslana i fuj.

                                Comment

                                Working...
                                X