Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentativna kosarka (prijateljski mecevi, internacionalni turniri, kvalifikacije)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pokusevski je tu najveci talenat po meni i Pecarski...Paunovic moze biti neki Dobric..ovaj Trifunovic mene podseca na Kuzminskasa..Ovaj centar je dobar, ako bude napredovao, Gonzaga moze ispasti dobro..ovoj generaciji fali plej najvise...i trener doduse ali nebitno..Sad to treba raziviti..da smo normalni da ovi klinci igraju i tabaju KLS vec negde...ovako ce biti na klupi FMP-a do tamo neke 22-23 godine..u Barsi B uvek igraju ti klinci, retko koji stariji ima itd..
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Ce vidimo protiv Britanaca koji su dole jaki bas, imaju dole dobre i jake igrace. Generalno mi se svidja kako Britanci rade, nemaju neku tehniku ali fiziku i razmisljanje super...Ovi nasi i neke ekipe, tu neke akcije,muda za bubrege..pusti decu da igraju...pravi od njih igrace, a ne tim...po meni bar...U Britaniji bar 3-4 dobra prospekta...koliko sam gledao juce sa CG, koja kad izrastu igraci, nema ih nigde...stameni ali bez motorike kvalitetne..
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Pokusevski mi lici na pokretljiviju verziju Divca.

        edit: u stvari bas i ne, on uglavnom igra licem ka kosu i stvarno ima dobar ball handling, tako da ne znam sto ovo lupih
        Last edited by mmajstor; 29-07-18, 11:20.

        Comment


        • http://www.fiba.basketball/europe/u1...-Great-Britain

          Svaka cast i ako nisam gledao...Klasicno...Pecarski i Petrusev..i mali Trifa grabi tatinim stopama ako Bog da..
          Last edited by LosmiSK; 01-08-18, 14:48.
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Ovo je zanimljivo, Arijan Lakic - 0 suteva a 8 asistencija

            Comment


            • U18 protiv Crnogoraca live...



              Comment


              • Koji Pokuševski, dečko se preziva Petrušev. On i Paunović su nekako najkompletniji za svoj uzrast. Pecarski je veliki talenat, ali mora da popravi fizikalije. Odbrana mu je nedopustivo loša, spore lateralne kretnje, a ima i problem sa čitanjem kod defanzivnih postavki, često se nađe na ničijoj zemlji, posebno kod odbrane od pika. Nisu blesavi Muta i Čanak što su ga ostavljali na klupi, dečko nije spreman da igra ozbiljnu košarku na seniorskom nivou, možda ni u KLS, o ABA da ne pričam.
                Inače, zanimljivo selektovana ekipa, izuzetno visoka (u proseku čak 202cm). Neverovatno zvuči, ali nemamo klasičnog pleja. Tri-četriri igrača se smenjuju u prenosu lopte, zove se napad i uglavnom spošta lopta dole na Petruševa ili Pecarskog. Paun ima svoje lopte kada kreira za sebe iz pika, brz je i dobar na lopti, ono što mu fali je jače finiširanje na obruču, ali to bi trebalo da dođe sa godinama, tj. sa popravljanjem fizičke snage/telesne mase.
                Iako smo jedva dobili momke iz Crne Gore (posle produžetka), deluje mi da smo kvalitetnija i svakako talentovanija ekipa, dok na stranu naših suseda ide brzina, snaga, borbenost. Pratiću ovo prvenstvo, baš me zanima dokle može ovaj naš tim. Podrška i za g. Bućana koji i pored svog zdravstvenog stanja vodi ovu ekipu.

                Comment


                • Originally posted by madafaka73 View Post
                  Koji Pokuševski, dečko se preziva Petrušev. On i Paunović su nekako najkompletniji za svoj uzrast. Pecarski je veliki talenat, ali mora da popravi fizikalije. Odbrana mu je nedopustivo loša, spore lateralne kretnje, a ima i problem sa čitanjem kod defanzivnih postavki, često se nađe na ničijoj zemlji, posebno kod odbrane od pika. Nisu blesavi Muta i Čanak što su ga ostavljali na klupi, dečko nije spreman da igra ozbiljnu košarku na seniorskom nivou, možda ni u KLS, o ABA da ne pričam.
                  Inače, zanimljivo selektovana ekipa, izuzetno visoka (u proseku čak 202cm). Neverovatno zvuči, ali nemamo klasičnog pleja. Tri-četriri igrača se smenjuju u prenosu lopte, zove se napad i uglavnom spošta lopta dole na Petruševa ili Pecarskog. Paun ima svoje lopte kada kreira za sebe iz pika, brz je i dobar na lopti, ono što mu fali je jače finiširanje na obruču, ali to bi trebalo da dođe sa godinama, tj. sa popravljanjem fizičke snage/telesne mase.
                  Iako smo jedva dobili momke iz Crne Gore (posle produžetka), deluje mi da smo kvalitetnija i svakako talentovanija ekipa, dok na stranu naših suseda ide brzina, snaga, borbenost. Pratiću ovo prvenstvo, baš me zanima dokle može ovaj naš tim. Podrška i za g. Bućana koji i pored svog zdravstvenog stanja vodi ovu ekipu.
                  Madafaka,

                  Pokusevski ne igra za ovu U18 repku, nego je igrao za U16 i U17. Nije ovde u selekciji. Evo ga.

                  https://youtu.be/l2Yu1IVpm0c

                  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

                  Comment


                  • Znam ko je Pokuševski, gledao dečka iks puta. Nego ne znam zašto se on stavlja u isti post sa Pecarskim, Paunovićem, Trifom JR kada je dečko druga starosna kategorija, nema ni 17 godina još. Zato sam odreagovao, ali je očigledno u tom postu bilo reči o našim talentima generalno, bez obzira na godište.

                    Comment


                    • Ne bih se složio za Paunovića oko njegove kompletnosti, katastrofalno je odigrao u oba pravca protiv Litvanije, daleko je on od seniorske košarke, mnogo dalje od Pecarskog.
                      Ova generacija ima problem zbog velike razlike u kvalitetu između 4 igrača (Pecarski, Petrušev, Trifunović, Paunović) i ostatka ekipe.
                      Na celom prvenstu igramo užasnu odbranu i to je najveća zamerka Bućanu. Najlošiji su ovi koji su lokomotiva ekipe, kao da su već zvezde i kao da ima netrpeljivosti među njima. Juče su nam Crnogorci za 1/4 dali preko 30 koševa, ovi naši igraju jedino kada imaju loptu u rukama, nema pomaganja pozadi, lagano nas probijaju, ostaju sami na šutu za dva i tri. Posebna priča je što nema pomoći kod prenosa (gde su nas Litvanci ubili pred kraj kada su preokrenuli udvajanjima po celom terenu), naročito zato što nemamo pleja koga ovde glumi Trifunović.

                      Comment


                      • Originally posted by bounty hunter View Post
                        Ne bih se složio za Paunovića oko njegove kompletnosti, katastrofalno je odigrao u oba pravca protiv Litvanije, daleko je on od seniorske košarke, mnogo dalje od Pecarskog.
                        Ova generacija ima problem zbog velike razlike u kvalitetu između 4 igrača (Pecarski, Petrušev, Trifunović, Paunović) i ostatka ekipe.
                        Na celom prvenstu igramo užasnu odbranu i to je najveća zamerka Bućanu. Najlošiji su ovi koji su lokomotiva ekipe, kao da su već zvezde i kao da ima netrpeljivosti među njima. Juče su nam Crnogorci za 1/4 dali preko 30 koševa, ovi naši igraju jedino kada imaju loptu u rukama, nema pomaganja pozadi, lagano nas probijaju, ostaju sami na šutu za dva i tri. Posebna priča je što nema pomoći kod prenosa (gde su nas Litvanci ubili pred kraj kada su preokrenuli udvajanjima po celom terenu), naročito zato što nemamo pleja koga ovde glumi Trifunović.
                        Zapravo cinjenica da neki igraci mnogo odskacu od drugih je pozitivna stvar. To znac da se radi o stvarno talentovanim igracima. Medalje u juniorima i njihovi uspesi su u principu go kurac i apsolutno nevazni. Kada bi mi u svakom godistu imali 2 igraca koji odskacu od svih i izuzetno su kvalitetni, i naprave dobar prelaz u seniore, mi smo na konju. Nazalost nije tako. Pogledaj recimo Turke oni godinama su uzimali neke medalje ali u tih zadnjih 15 godina osim Osmana i donekle ovog Korkmaza nema ljudskog prospekta za ozbiljnu kosarku. Ali su zato imali hemiju, nabrijani su igrali, peglali zonsku odbranu u juniorima (sto treba zabraniti i sl) i redjali medalje.

                        Ostalo sve sto si rekao se slazem. I ja nisam ljubitelj Paunovica, smatram da decko nista ne vidi ispred sebe. Realno mi se tu Petrusev namece kao neko ko ce biti najbolji profesionalac od njih.

                        Comment


                        • Au pa mi ili oderememo muski protivnika, ili se mucimo u neizvesnoj zavrsnici.

                          I ja se slazem da je dobro kada u tom uzrastu imamo nekoliko pojedinaca koji kvalitetom odskacu od ostalih nego da su svi ujednaceni jer bi to znacilo da su svi na nivou proseka. Kada bi svaka generacija takva bila imali bi odlicnu bazu u seniorskoj konkurenciji. A odbrana i takticke finese je bolje ostaviti za kasniju fazu razvitka nego da ih treneri sada time opterecuju na racun rada na tehnici.

                          Comment


                          • Meni je ovo super generacija,mislim da cmeo imati vise dobrih igraca iz ove selekcije...Pecarski,Petrusev , Paunovic i Trifunovic, sad koliko ce videcemo...ali za Pecarskog sam sgiuran i za Petruseva relativno...za ovo dvoje mislim da ce isto samo pitanje u kom obimu i kako ce se razvijati...Po meni jedna od boljih nasih generacija zadnjih 6-7 godina..
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Crna Gora pobedila Španiju i plasirala se u četvrtfinale.
                              Sistem takmičenja je pomalo kretenski jer su Crnogorci u grupi imali sva 3 poraza i plasirali se u 1/8, a u nokaut fazi im se vratilo za nezaslužene poraze od nas i Litvanaca.
                              Španci su bili ubedljivo prvi u svojoj grupi gde su pobeđivali rivale između 20 i 50 razlike.
                              Sva 4 tima iz naše grupe su u četvrtfinalu.

                              Comment


                              • Originally posted by bounty hunter View Post
                                Crna Gora pobedila Španiju i plasirala se u četvrtfinale.
                                Sistem takmičenja je pomalo kretenski jer su Crnogorci u grupi imali sva 3 poraza i plasirali se u 1/8, a u nokaut fazi im se vratilo za nezaslužene poraze od nas i Litvanaca.
                                Španci su bili ubedljivo prvi u svojoj grupi gde su pobeđivali rivale između 20 i 50 razlike.
                                Sva 4 tima iz naše grupe su u četvrtfinalu.
                                Sa Nemačkom u 1/4 finala pa u 1/2 na pobednika Fra-CG

                                Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

                                Comment

                                Working...
                                X