Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentativna kosarka (prijateljski mecevi, internacionalni turniri, kvalifikacije)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da sudija nije svirao faul, bio bi kos jer je Borisa ufacio u silaznoj putanji. Vlado da se pokrije usima, ovo nije licilo ninasta.

    Comment


    • 3/26 za 3 ...
      Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
      biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

      Comment


      • Možda nije za ovu temu...

        Blago. Neko je skoro na yt postavio onu čuvenu utakmicu, finale u19 protiv Amera onomad u Novom Sada. Lepo za pogledati kako su Katnić i Stojačić karijevski preko Stefona pogađali trojke odakle stignu, kako Mačvan školuje Majkla Bizlija, a Raduljica Deandrea Džordana...
        I kako su čudni putevi košarkaški, kako USA reprezentativaca (od kojih su neki kasnije igrali i za klubove sa ovih prostora), tako i naših igrača. Neki postali velike zvezde, neki se izgubili.





        Comment


        • Na kakvoj turneji je to nasa reprezentacija? U kom sastavu? Kad igraju?

          Comment


          • Kina – Srbija 74:71 (18:12, 17:14, 21:17, 18:28)
            Kina: Rui 6, Žiksuan 11 (4 sk), Meng 2, Hao, Han Lin 10 (7 sk), Ži Ming, Abudulašamu 15 (5 sk), Že Lin 13 (8 sk), Ji Vei 6, Šuo 11, Tai Long, Čang Dong.
            Srbija: Tejić, Pot, Stojanović 9, Ristić 14 (7 sk), Rebić 6, Brkić, Apić, Đoković 17, Pašajlić 10, Nenadić 3 (4 sk), Krstić 6 (4 sk), Huskić 6.
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Dobro je i rezerve uigravati.
              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
              Meša Selimović

              Comment


              • Jbt, više od pola ove reprezentacije ne žele ni domaći abaligaši.

                Comment


                • EP U18 u Letoniji ...
                  Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                  biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                  Comment


                  • Ne shvatam šta ljudi vide u Paunoviću, dečak je prosek.
                    Trener i sudijesu zaslužni za pobedu klinaca iz Litvanije.
                    Spoiler
                    Ako mi časi smrti postanu bliski,
                    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                    Nije umio da odstupi,
                    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                    Pao unapred, a ne unazad,
                    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                    Uračunato i u moj pad.

                    Comment


                    • Ali kakva 4/4 ...34 -18 za Litvance. Ukupno 29 izgubljenih lopti od toga 19 ukradenih

                      Comment


                      • BISER NAŠE KOŠARKE Evo koga je Srbija dobila u porazu od Litvanije na Evrobasketu http://sport.blic.rs/78mv5kp

                        Jel neko ispratio ovog malog? Meni deluje kao neki veliki hype, em stranica u blicu, em tata slavan kosarkas koji ga je doveo u tim, em menadzer Misko.... a na terenu 14 poena, ne 24ili34 pa da dobije ovoliki publicitet.

                        Comment


                        • Originally posted by mmajstor View Post
                          BISER NAŠE KOŠARKE Evo koga je Srbija dobila u porazu od Litvanije na Evrobasketu http://sport.blic.rs/78mv5kp

                          Jel neko ispratio ovog malog? Meni deluje kao neki veliki hype, em stranica u blicu, em tata slavan kosarkas koji ga je doveo u tim, em menadzer Misko.... a na terenu 14 poena, ne 24ili34 pa da dobije ovoliki publicitet.
                          Pazi on je dosta ispod radara bio jer je sa caletom bio u Turskoj, u Karsijaki. Nije on tako forsiran od strane oca, i ruzno je to reci. Profil igraca kao Dangubic, samo bolji dribling i sut kao osnova. Neki ga vode kao beka, ali on je krilo 100% o tome nema dileme. Kako stvari stoje mi cemo na pozicijama 3 i 4 imati dosta solidnih igraca koji izlaze u naredih par godina. Ali, klasicnih bek sutera necemo imati maltene uopste, osim nekih fizikalaca i ovih silovatelja tipa Paunovic. Pleja takodje nema. Centri su zarobljeni u 70-tima.

                          Svakako nije sjajno...

                          Evo ti ga mali Trifa u Karsijaki

                          Comment


                          • S obzirom na visinu verovatno ce moci da pokriva obe pozicije, sto mislis da ne bi mogao da igra na suteru?

                            Ima onaj Pokusevski u Olimpijakosu ali ga nisam video na spisku. Sto ga nismo zvali? Ako ga uzmu grci treba da se samoubijemo. Neko ga je sa 211 stavio na pleja, verovatno da razvija ball handling i pregled igre i ako se dobro razvije bice zver. Covek je izjavio da bi zeleo da igra a mi nista, mogao je sigurno biti u rosteru.

                            Comment


                            • Originally posted by mmajstor View Post
                              S obzirom na visinu verovatno ce moci da pokriva obe pozicije, sto mislis da ne bi mogao da igra na suteru?

                              Ima onaj Pokusevski u Olimpijakosu ali ga nisam video na spisku. Sto ga nismo zvali? Ako ga uzmu grci treba da se samoubijemo. Neko ga je sa 211 stavio na pleja, verovatno da razvija ball handling i pregled igre i ako se dobro razvije bice zver. Covek je izjavio da bi zeleo da igra a mi nista, mogao je sigurno biti u rosteru.
                              Igrao je za U 16 reprezentaciju Srbije

                              Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

                              Comment


                              • Originally posted by mmajstor View Post
                                S obzirom na visinu verovatno ce moci da pokriva obe pozicije, sto mislis da ne bi mogao da igra na suteru?

                                Ima onaj Pokusevski u Olimpijakosu ali ga nisam video na spisku. Sto ga nismo zvali? Ako ga uzmu grci treba da se samoubijemo. Neko ga je sa 211 stavio na pleja, verovatno da razvija ball handling i pregled igre i ako se dobro razvije bice zver. Covek je izjavio da bi zeleo da igra a mi nista, mogao je sigurno biti u rosteru.
                                Gradja, raspon ruku, sve ide u prilog da ce biti bolji na niskom krilu a ako doda jos neke santimetre, kad krene da stari mozda i lazna cetvorka. Za beka sutera mu treba brzi izbacaj, treba mu explozivniji korak prvi, nize teziste kad vodi loptu itd. Ne kazem ja da ne moze on da igra dvojku, verovatno i treba da je vise igra kao junior da bi razvio ono gde je deficitaran ali ce kao senior definitivno biti mismatch na trojci.

                                Evo ga Pokusevski sa SP do 17 godina. On nema motoriku da bude explozivna cetvorka/petica, kao neki Porzingis i slicno. Od toga nema nista. Naravno nije lose da razvije dribling, igru s loptom u rukama ali ne vidim ja u njemu neki ludi upside. Noge mi se uopste ne svidjaju. Morace on da nabaci dosta mase i da krene da se maklja unutra, pa da ih siri sutem spolja ako lepo sazri...

                                Comment

                                Working...
                                X