Announcement

Collapse
No announcement yet.

Predsezona - PL & Championship 16/17 (pripremni mecevi, transferi, spekulacije)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Grdna
    Kicker says: Dortmund could now sell Mkhitaryan if someone pays at least €40m for him. Contract extension is currently very unlikely.
    sigpic

    Comment


    • #77
      Za Mikia sinoc cijena izletila 27m funti. To bi trebalo da je oko te cifre od 40m eura. Wengerica spreman da plati, ali je ipak poslao svog pregovaraca da to sredi u vise rata da se plati.
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • #78
        Klubovi iz Londona su zainteresovani kaze Kiker, Arsenal, Celsi i Totenhem.
        sigpic

        Comment


        • #79
          Ovdje cu prokomentarisati, da ne bi bilo pljuvanje u fan temi, iako pljuvanje nije.

          Arsenal je masivan klub zaista, sto se tice drustvenih mreza top 3 u Engleskoj iza Celsija i Mancestera, sto se tice finansijske moci ne znam, ali bih rekao cetvrti klub lige, znam da je sto se tice sponzora isto treci, ponovo iza Celsija i Mancestera, ali velicinu kluba ne odredjuje samo to. Odredjuju je trofeji, i to oni najveci. I tu je u Engleskoj sve kristalno jasno, Mancester Junajted i Liverpul su najveci klubovi sa ostrva, a u poslednjih 12 godina ispred Arsenala su Junajted, Celsi, Liverpul i Siti, i to su cinjenice.

          Trofeji ne lazu, u tih 12 godina Junajted i Celsi su osvajali lige i LS, Liverpul LS, a Siti dviije titule u PL. Arsenal nista od toga nije. Ako gledamo od pocetka novog milenijuma onda je Arsenal ispred Sitija definitivno, ali opet Liverpul od 2000. ima cetiri evropska trofeja, a Arsenal nijedan. Iako su lige velike stvari i ipak je vazno biti gazda u svojoj kuci, iako su Nepobjedivi bila jedna nevjerovatna fudbalska prica LS je veca, koliko god ja smatrao LE odnosno nekadasnji Kup Uefa sranjem imaju i to, dva Super kupa Evrope isto, a da ne pricam da su imali konstantnost pod Benitezom i igrali polufinala i finale LS pored titule.

          Ali Arsenal jeste masivan klub trenutno, ipak sto se navijaca tice mislim da i pored toga sto imaju vise pratilaca na drustvenim mrezama nemaju podrsku kao Liverpul globano. To je samo moj tuisak, vrlo je moguce da grijesim. Sad ne znam tacno, neko ce me vec ispraviti, ali prije godinu ili mozda dvije Liveprul je imao turneju po Maleziji cini mi se, pa to je ludnica bila. Bajern je u nekom slicnom periodu bio u Aziji na predsezoni i maltene se niko okrenuo nije, a kosnica kad je igrao Liverpul i kako su ih samo docekali kad su stigli do hotela.

          Arsenal je bez ikakve dileme sto se kompletne istorije tice treci engleski klub po velicini, broj trofeja, liga, ali ta mrlja postoji sto nikad nije bio gazda kontinenta, a mnogi klubovi iz Engleske su bili sampioni Evrope. No sad to vise nije vazno, gleda se finansijska moc i tu je Arsenal jak, ali niko ne moze da ospori da su neki drugi jaci i u tom segmentu. Sto se generalno Evrope tice ispred su Barselona, Real, Bajern i PSZ, kao i vec pomenuta tri engleska kluba. Juventus nije ali ako ce igrac da se lomi izmedju Juventusa i Arsenala vjerujem da ce izabrati Juve, koji finansijski ipak ne moze da parira. Ako taj segment gledamo Arsenal je zaista u top 10. Ako gledamo istorijsku velicinu klubova, sve trofeje, domace titule, evropske trofeje, evropski uticaj onda definitivno po meni nije.

          No istorija je tu da se mijenja, ovo ljeto moze sve da promijeni u politici Vengera i Arsenala.
          sigpic

          Comment


          • #80
            Jest sve to tacno ali evo Sancez je izabrao Arsenal ispred Liverpula,o tome ja pricam u datom,konkretnom trenutku je Arsenal bio ispred,pusti ti sta je Liverpul osvojio pod Benitezom

            Kad se vagalo da li da ode u Liverpul ili Arsenal zavrsio je covek kod Vengera

            Eto,mozda sad Klop ponovo digne Liverpul ali tesko da ce bez obzira na bogatu istoriju uzeti igraca ispred Sitija i Arsenala pa nek su u pitanju isti finansijski uslovi koji
            se nude

            Pricamo o konkretnim situacijama,sta taj klub moze da ponudi,prestiz,novac a ne u globalu,po tome je onda i Zvezda veci klub od Arsenala
            "When people get hurt, they learn to hate… when people hurt others, they become hated and racked with guilt. But knowing that pain allows people to be kind. Pain allows people to grow… and how you grow is up to you"

            Comment


            • #81
              Liverpul je u prethodnih par godina izgubio kredibilitet kad su transferi u pitanju. Da li je neko mogao Benitezu da otme Maskea, Toresa ili Alonsa? Dolazili ljudi zbog njega.

              Aleksisu cak i nije bilo toliko vazno jer su oba kluba nudila LS i ogromnu platu, u Liverpulu bi prakticno preuzeo Suarezovu od 170k nedeljno. Porodica je insistirala na Londonu a Venger je veci od Rodzersa, Ayre ubacivao neke idiotske klauzule u ugovor i sve je bilo gotovo.

              Nema to veze s velicinom kluba, to je trenutno stanje. Danas ce se i Menhengladbah izabrati pre Milana zbog haosa koji je tamo nastao.
              sigpic

              Comment


              • #82
                Alonso i Mascherano uopce nisu bili neki gro planetarno popularni igraci, Torres je slovio za mladog talenta. Nisu to bili etablirani svjetski popularni nogometasi kao spomenuti Sanchez. Alonso je dosao iz Sociedada, a Mascherano iz Corintiansa uz to sto je odigrao koliko, pet tekmi za West Ham .

                Comment


                • #83
                  Maske je bio otkrovenje SP 2006. ali su Zahavi i Jorabcan oprali pare preko njega i Teveza i upropastili WH na par godina, kao i Portsmut u kombinaciji s Mandaricem. Jedva je cekao da ode odatle jer je bio primoran da potpise.

                  Tores je imao 23 godine i bio najbolji spic Primere, licno izjavio da je mogao da bira ali da se posle razgovora sa Benitezom odlucio za nas. Alonso je umalo odvukao Sosijedad do titule.

                  Benitez je imao usmeni dogovor sa Silvom i jos nekim igracima ali su Hiks i Zile tad katastrofalno vodili klub i nisu mu dali pare a on nalazio ocajna alternativna resenja. U to vreme su ga Spanci nenormalno cenili, steta sto nije imao podrsku uprave.
                  sigpic

                  Comment


                  • #84
                    Slažem se sa Vladanom u većini stvari ali tu postoji još jedan faktor a to je da fudbalere ne zanima koliko je trofeja klub osvojio pre 50 godina . Svaka čast jednom Liverpulu što je gospodario ostrvom gotovo ceo vek kada nije osvojio PL više od 20 godina , a Ligu šampiona igra svaku petu . Nije ni Arsenal ništa bolji , većina u temi su malo poleteli sa izjavama da je među najboljim klubovima na svetu itd itd.

                    Poenta je da sve to pada u vodu kada je reč o dovođenju top igrača i da se to gotovo ne gleda. Naravno da će izjaviti kada potpiše da je srećan što dolazi u klub sa takvom istorijom ali njemu ta istorija ne znači potpuno ništa. Šta se gleda danas jeste finansijska moć-sigurnost , redovna Liga šampiona , osvajanje trofeja i osvajanje domaćeg šampionata. Tako da realno gledajući trenutno top timovi u Evropi i top destinacije za fudbalere su Real,Barsa i Bajern , lestvicu ispod njih je Juventus,Atletiko,PSŽ,Junajted i Čelsi i ispod njih timovi poput Arsenala,Milana,Borusije,Sitija,Intera itd .

                    Što se ostrva tiče svi znamo da je Junajted godinama važio za top klub i top destinaciju za sve fudbalere , Siti i Čelsi su suvim parama i abnormalnim platama koliko toliko upumpavali top igrače dok su Arsenal,Totenhem i Liverpul bili ispod njih.
                    sigpic

                    #PRAVDA ZA BRAĆU

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by saburo sakai View Post
                      Ne znam zašto se meni obraćaš,nikad ja nešto nisam napisao protiv Lestera,iskuliraj me sa tom pričom
                      stvarno nemam nameru bilo šta da ti odgovaram
                      Sad sam pogledao kako je sve počelo. Na arsenalovoj temi Aki nešto napisao, ja odgovorio njemu, a ti nakon toga citiraš mene iako nisam sa tobom polemisao, ali ok, imaš pravo na to, sa pričom kako preterujem i pričaš o nekom besmislu, na neki način me i vređaš sa tolikim nepoštovanjem mog mišljenja.

                      Ja ti odgovaram sasvim korektno, ti nakon toga kažeš da sam ti stavio u usta nešto što nisi rekao, što apsolutno nije tačno, ja pokušavam da ti objasnim da to nisam uradio.Ti na kraju pišeš ovo što sam citirao.

                      Ne radi se ovde o Lesteru, jebe mi se za to, imam svoje mišljenje o njima i mišljenje o tvom mišljenju, ali neću o tome.

                      Nesporazum je nastao zbog druge stvari. To sam pokušao da razjasnim i stvarno nisam ni očekivao da pričamo dalje o Lesteru.
                      Last edited by goku; 06-06-16, 17:43.

                      Comment


                      • #86
                        Status stabilnog premierligasa nije podcenjivanje i uvreda za klub koji je pre dve sezone uso/vratio se u prem

                        Ja samo to pomenem,ti se uhvatio za verovanje u nemoguce,podcenjivanje itd...

                        Ajde da je sad septembar i da imamo uvid u njihov(lesterov) sastav nego nemamo,nit znas koga ce da dovedu ni sta ce da se desi sa drugim timovima

                        Al bitno da si vec napao ljude da neko nekog podcenjuje
                        Last edited by saburo sakai; 06-06-16, 18:23.
                        "When people get hurt, they learn to hate… when people hurt others, they become hated and racked with guilt. But knowing that pain allows people to be kind. Pain allows people to grow… and how you grow is up to you"

                        Comment


                        • #87
                          Originally posted by Casiraghi View Post
                          Tores je imao 23 godine i bio najbolji spic Primere, licno izjavio da je mogao da bira ali da se posle razgovora sa Benitezom odlucio za nas.
                          Znaci ista stvar koju je Ozil napravio. Dosao u klub nakon razgovora s trenerom, a ne zbog kluba samog.

                          Comment


                          • #88
                            To i jeste najnormalnija stvar. Uprave dogovaraju uslove a trener prica sa igracem. Liverpul to nije imao poslednjih 6 godina. Rafa i Venger nisu imali Celsijev budzet tih godina ali ako dogovore transfer tesko da mozes da ga izbusis. Videlo se i u Napoliju, covek zavrsio Pipitu, Reinu i Albiola bez problema. Sari radi dobar posao ali plafon ce mu biti da dovede Zielinskog i igrace slicnog kvaliteta unutar lige.

                            Mojes je bio u Junajtedu, imao odresene ruke i niko osim Felainija nije hteo da dodje. Moras imati pravog coveka na klupi.
                            sigpic

                            Comment


                            • #89
                              Onda se ne moze koristit argument da su igraci odabrali klub radi velicine kad mnoge druge stvari ulaze u mix. Grad, trener, suigraci, ne samo divlja raw velicina kluba. Imao sam dojam da se pise kako su ti igraci isli u Liverpool jer je bio mocan i iskljucivo zato..
                              Last edited by Henryj; 06-06-16, 19:13.

                              Comment


                              • #90
                                Tada su dolazili na velicinu zbog Istanbula koji se desio i Rafine najave napada na ligu, posle 2009. ta prica nije mogla da prodje.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X