Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP vs WTA - podjele nagrada, ravnopravnost, sovinizam i seksizam

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by bojanaBG View Post
    Ja samo primenjujem njegovu logiku, a ako je po tebi njegova ispravna, ne znam sto se bunis ako se primeni na sve osobe koje se bave tenisom

    I nisam ga ja razapela, baci malo pogled po tviteru, ja sam ektremno blaga u ovom slucaju
    To uopste nije njegova logika. Ne trazi on od zena da daju deo svojih nagrada muskarcima. On se samo bori - kao u ostalom i svi muski teniseri za sto vece nagrade u njihovoj konkurenciji, ali ne na ustrb zenskih nagrada. Lepo je to objasnio. Samo sto su dezurni dusebriznici jedva docekali bilo sta pa da krenu da pljuju po njemu - totalno nezasluzeno i neosnovano.
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • #17
      Originally posted by Sandugp View Post
      To uopste nije njegova logika. Ne trazi on od zena da daju deo svojih nagrada muskarcima. On se samo bori - kao u ostalom i svi muski teniseri za sto vece nagrade u njihovoj konkurenciji, ali ne na ustrb zenskih nagrada. Lepo je to objasnio. Samo sto su dezurni dusebriznici jedva docekali bilo sta pa da krenu da pljuju po njemu - totalno nezasluzeno i neosnovano.
      On je rekao da oni zasluzuju vise para jer su popularniji, privlace vise gledaoca itd.
      Dakle, ako se primeni takva logika i na tenisere, onda tu raspodela para nije dobra, neki su popularniji od drugih

      I nisu dezurni dusebriznici, pogledaj samo tviter, cak i strani novinari koji su blagonakloni prema njemu, su ga osudili.
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • #18
        A na tviteru sve pametni i svi u pravu.Na tom tviteru je veliki broj ljudi podrzavao Kiriosa posle one njegove bljuvotine sa Vavrinkom.I ne bunim se ja,samo kazem da su to sve obicne gluposti.Obicno licemjerje i nista vise.Kao sto rekoh dvostruki arsini
        A novinari su u danasnje vrijeme inace bas,bas objektivni.Sve je do oka posmatraca.
        Samo Nole he.. i ne zaustavljaj se.
        Last edited by gagana; 21-03-16, 08:50.

        Comment


        • #19
          Ne kazem da su svi pametni...
          Ali nema veze, ocigledno muskarci vise vrede u ovom svetu, zeni je mesto za sporetom
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • #20
            Originally posted by bojanaBG View Post
            On je rekao da oni zasluzuju vise para jer su popularniji, privlace vise gledaoca itd.
            Dakle, ako se primeni takva logika i na tenisere, onda tu raspodela para nije dobra, neki su popularniji od drugih

            I nisu dezurni dusebriznici, pogledaj samo tviter, cak i strani novinari koji su blagonakloni prema njemu, su ga osudili.
            Bojana - ne banalizuj.
            Ne porede se ovde odredjeni sportisti kao jedinke, vec generalno gledano muski i zenski tenis.
            Pojedinci na osnovu svoje licne popularnosti dobijaju sponzorske ugovore od kojih zaradjuju astronomsku lovu. I niko nije kriv Novaku na primer sto je Federer popularniji od njega. A samim tim isti taj Federer ce namlatiti vise love od sponzora u odnosu na njega.
            A ovde se radi o istom sportu samo u dve razlicite konkurencije muskoj i zenskoj. I tu se gleda opste stanje u jednoj u odnosu na opste stanje u drugoj sferi muskoj i zenskoj. Ne razvrstava se posle sve to na pojedince. I po tome muskarci zaista zasluzuju vise para od zena. Ali stanje je takvo kakvo jeste - meni licno ne smeta - a Novaku sigurno ne smeta. Jer ima on dovoljno to je sigurno, a dokazao je milion puta da nije alav - sto se love tice.
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • #21
              Originally posted by bojanaBG View Post
              Ne kazem da su svi pametni...
              Ali nema veze, ocigledno muskarci vise vrede u ovom svetu, zeni je mesto za sporetom
              I sama sam zena i vrlo dobro znas da to nije mislio.
              Generalno, Đokovića ne vole ni navijači ni novinari (o razlozima nećemo) i šta god da on kaže naići će na loš prijem.
              Tako da nije u pitanju izjava, nego onaj ko je dao izjavu

              Comment


              • #22
                Originally posted by gagana View Post
                I sama sam zena i vrlo dobro znas da to nije mislio.
                Generalno, Đokovića ne vole ni navijači ni novinari (o razlozima nećemo) i šta god da on kaže naići će na loš prijem.
                Tako da nije u pitanju izjava, nego onaj ko je dao izjavu
                Ne, ovaj put je problem do izjave, ko god da je dao ja bih ga ispljuvala, jer po ovome ispada da zene ne zasluzuju da zaradjuju isto kao i muskarci, nema veze sto se podjednako zrtvuju, treniraju itd....ipak imaju te hormone i nisu vredne
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • #23
                  Cudi me nespretnost Novakove izjave. Dobro se zna da u takvim izjavama ne smes da budes iskren, vec kazes ono sto svi zele da cuju i cao zdravo, ionako je to tema koja je totalno nebitna.
                  Lepo ga je covek pitao ako bi zene privlacile vise publike i svega ostalog da li bi zasluzile vise kesa i on lepo odgovara - apsolutno. Iole normalnom coveku sa gramom mozga ne treba vise bilo sta da se kaze. Sta cemo sad da se pravimo nesto fini korektni i jednaki, kad svi zivi pljuju WTA, njegov kvalitet i zanimljivost.
                  Uvek sam mrzeo kada zensko krene sa nekom pateticnom pricom i projekcijom gomile predrasuda. Uvek sam zene posmatrao kao svako drugo zivo bice i ako je u necemu bolja od mene rado cu to priznati i odati postovanje. Ali ako ti forsiras pricu da su muskarci i zene jednaki, pritom nas je priroda uredila da smo itekako nejednaki u raznim segmentima, onda si samo iskompleksirana osoba sa dosta problema u ziovotu koje ne mozes da pobedis, pa maltretiras druge ljude
                  It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                  Comment


                  • #24
                    Pa, izjava Djokovica je prilicno jasna. Muskarci zasluzuju vise. Jer tako sponzori rezoniraju, i jer novac (ogromni) koji i on dobija je zbog ogromne popularnosti muskog tenisa u zadnjih desetak godina. A, zene treba sami da se izbore za svoja prava. Ako, ovu logiku primenite u svakodnevnom zivotu to se zove sovinizam i nepoznavanje koncepta covekovih prava. Jer do toga dolazimo zar ne?
                    Ako je to njegov stav, nema potrebe da se brani od samog sebe. Ali, neka trpi i kritike.

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by prskaj View Post
                      Cudi me nespretnost Novakove izjave. Dobro se zna da u takvim izjavama ne smes da budes iskren, vec kazes ono sto svi zele da cuju i cao zdravo, ionako je to tema koja je totalno nebitna.
                      Lepo ga je covek pitao ako bi zene privlacile vise publike i svega ostalog da li bi zasluzile vise kesa i on lepo odgovara - apsolutno. Iole normalnom coveku sa gramom mozga ne treba vise bilo sta da se kaze. Sta cemo sad da se pravimo nesto fini korektni i jednaki, kad svi zivi pljuju WTA, njegov kvalitet i zanimljivost.
                      Uvek sam mrzeo kada zensko krene sa nekom pateticnom pricom i projekcijom gomile predrasuda. Uvek sam zene posmatrao kao svako drugo zivo bice i ako je u necemu bolja od mene rado cu to priznati i odati postovanje. Ali ako ti forsiras pricu da su muskarci i zene jednaki, pritom nas je priroda uredila da smo itekako nejednaki u raznim segmentima, onda si samo iskompleksirana osoba sa dosta problema u ziovotu koje ne mozes da pobedis, pa maltretiras druge ljude
                      Prskaj nije to pateticna prica, to je realna situacija u zivotu, musko zaradjuje vise, ima vecu platu, zensko obavezno pitaju kad planira porodicu (na svakom intervjuu za posao su me to pitali) itd.
                      To je najgori sovinizam koji postoji i ne sme da se precuti...
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by bojanaBG View Post
                        Prskaj nije to pateticna prica, to je realna situacija u zivotu, musko zaradjuje vise, ima vecu platu, zensko obavezno pitaju kad planira porodicu (na svakom intervjuu za posao su me to pitali) itd.
                        To je najgori sovinizam koji postoji i ne sme da se precuti...
                        Ali kakve to veze ima sa Novakovom izjavom, koji uvek i kada god stigne odaje postovanje zenama???
                        Uzgred to sto si upravo napisala je tacno - to za posao i slicne stvari. I slazem se sa tobom.
                        A opet Novak nije rekao nista protiv zena vec je izjavio ono sto svi znaju. A cak i to u uvijenoj formi. Muski tenis je kvalitetniji, popularniji, zanimljiviji od zenskog. Za sponzore privlacniji i samim tim i zasluzuje vise love. Medjutim on nikada nije izjavio da nije fer da zene imaju isto, vec da muskarci treba da se bore za svoj sport, kao u ostalom i zene za svoj.
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by bojanaBG View Post
                          Prskaj nije to pateticna prica, to je realna situacija u zivotu, musko zaradjuje vise, ima vecu platu, zensko obavezno pitaju kad planira porodicu (na svakom intervjuu za posao su me to pitali) itd.
                          To je najgori sovinizam koji postoji i ne sme da se precuti...
                          Apsolutno se slazem, i nemoj misliti da ne znam kako se razni poluljudi( realno muskarci ) ponasaju prema vama. To zestoko osudjujem i uvek cu se truditi da pomognem po tom pitanju koliko god mogu. Ali isto tako smatram da cesto umete da preterate i nepotrebno pribegnete kukanju kojim nista ne postizete. Moj stav povodom toga je isti kao i povodom svega drugog u zivotu oko cega se treba boriti - suck it up, posveti se sebi, ojacaj i budi iznad svega, svoj.
                          It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                          Comment


                          • #28
                            I voleo bih da razgranicimo o cemu se prica ovde - ne pricamo o zene vs muskarci vec WTA vs ATP. Da, bas mi se slama srce za te sirote zenice sto zaradjuju isto para koliko i muskarci koji su neuporedivo bolji, zanimljiviji u tim aspektima sportske teniske price. Eto, zamalo da im Novak svojom izjavom ukine prava, pa da ih tretiraju kao crnce u robovlasnicko doba.

                            Manite se prazne price, mogu i ja da se otkinem od treninga i posvecivanja kao Ivana Spanovic, al ako ja skocim 2 metra u dalj, mozes samo da me potapses po ramenu i kazes mi ne pali se momak.
                            It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by Sandugp View Post
                              Ali kakve to veze ima sa Novakovom izjavom, koji uvek i kada god stigne odaje postovanje zenama???
                              Uzgred to sto si upravo napisala je tacno - to za posao i slicne stvari. I slazem se sa tobom.
                              A opet Novak nije rekao nista protiv zena vec je izjavio ono sto svi znaju. A cak i to u uvijenoj formi. Muski tenis je kvalitetniji, popularniji, zanimljiviji od zenskog. Za sponzore privlacniji i samim tim i zasluzuje vise love. Medjutim on nikada nije izjavio da nije fer da zene imaju isto, vec da muskarci treba da se bore za svoj sport, kao u ostalom i zene za svoj.
                              Zene su se izborile za equal prize money i koliko god se muskarci sad borili zavise para, to onda povlaci da ce i zene da dobiju isto toliko, zato sto je nerealno da bilo koji turnir ukine to pravilo. Dakle, to je toliko logicno, a on opet prica o tome kako muskarci trebaju vise da zaradjuju

                              Evo ti deo Serenine izjave:
                              "Last year the women's final at the US Open sold out well before the men. I'm sorry, did Roger play in that final or Rafa or any man play in a final that was sold out before the men's final? I think not.
                              I ja ne vidim nikakvo postovanje, jer on prica sve super o zenama i onda ubaci jedno ali.. e pa to ali ponistava sve pre toga receno
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by prskaj View Post
                                Apsolutno se slazem, i nemoj misliti da ne znam kako se razni poluljudi( realno muskarci ) ponasaju prema vama. To zestoko osudjujem i uvek cu se truditi da pomognem po tom pitanju koliko god mogu. Ali isto tako smatram da cesto umete da preterate i nepotrebno pribegnete kukanju kojim nista ne postizete. Moj stav povodom toga je isti kao i povodom svega drugog u zivotu oko cega se treba boriti - suck it up, posveti se sebi, ojacaj i budi iznad svega, svoj.
                                Cesto kao zena nemas tu priliku, jer ne dobijes tu prvu sansu.
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X