Announcement

Collapse
No announcement yet.

2016 FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX (Melbourne)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Kako ga je imao u saci kad je ovaj bio oko 10 sec ispred? A Niko je menjao gume u pauzi.
    sigpic

    Comment


    • #77
      Mnogo toga se promjenilo nakon crvene zastave. Prije svega u strategiji. Al da nije bilo udesa i ja vjerujem da bi Vetel priveo lagano kraj. Imao je sve, ali bas sve al nakon udesa sve krenulo nizbrdo krenuvsi od lose strategije do greske u boksu.

      Ne znam ali cisto sumjam da ce se ista promjeniti sto se tice dominacije Mercedesa.

      Comment


      • #78
        Originally posted by woxer View Post
        Kako ga je imao u saci kad je ovaj bio oko 10 sec ispred? A Niko je menjao gume u pauzi.
        Ne, Rozberg je gume zamenio 3-4 kruga per incidenta, ustvari oba Ferarija i Mercedesa su gume zamenili pre pauze. Samo nisam siguran da li je Rozberg menjao i u pauzi, Hamilton nije. Trebalo bi da je Rozberg prvo stavio zute pa u pauzi bele. A razlika pre pauze je bila minimalna ni blizu 10 sek. Mozda gresim, bice repriza.

        Comment


        • #79
          Svake sezone ista prica, Kimi toliko nema srece sa bolidom i stvarno ne znam da li ga je neko urekao ili sta je vec problem...
          Vrlo los potez Ferarija da ostane sa super mekim gumama posle crvene zastave, to ih je kostalo pobede, a Haas je veoma gotivna ekipa, svaka cast.
          Vidi se napredak i kod Manora, zaostao je Wehrlein "samo" 1 krug, dok je proslih sezona bilo po 3-4 kruga i imaju dosta bolji tempo, tako da nije nemoguce da osvoje neki poen ove sezone.
          Steta za Maxa sto ga je tim kostao dobrog plasmana, opak vozac i lud, takve ja volim
          Dreams are coming true.


          Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

          Comment


          • #80
            Pre svega zabavan pocetak, slozio bih se sa nekoliko komentara da nije sve tako crno.. Mercedes je imao bolju strategiju posle pauze i to je to, inace bi Fetel bio prvi.. pod uslovom da se njemu nije desio peh kao Kimiju.
            Odlican start, ova situacija sa kvacilom je danas odnela prve zrtve, sigurno ce ih biti jos bar u pocetku sezone.

            Koliko je F1 u problemu govori i cinjenica koliko je dugo trajala ova promena sa kvalifikacijama, po mom misljenju kao i vecine, cista sprdnja je bila uvedena. Bar su brzo reagovali i ukinuli, treba odati priznanje za to

            Sve u svemu, pocelo je konacno, nadam se da ce biti uzivanje pratiti ovu sezonu

            Comment


            • #81
              Originally posted by Alen P View Post
              Ne, Rozberg je gume zamenio 3-4 kruga per incidenta, ustvari oba Ferarija i Mercedesa su gume zamenili pre pauze. Samo nisam siguran da li je Rozberg menjao i u pauzi, Hamilton nije. Trebalo bi da je Rozberg prvo stavio zute pa u pauzi bele. A razlika pre pauze je bila minimalna ni blizu 10 sek. Mozda gresim, bice repriza.
              Rosberg je kroz promenu stigao Vettela, ali je bio na sporijim gumama i Vettel je povećavao prednost. U suštini, na kraju bi Rosberg stizao Vettela i onda bi bilo šta bi bilo, danas je Vettel imao probleme da prestigne Hamiltona, a Hamilton je imao probleme da prestigne Toro Rosso. Kako bi Roberg prošao u tom teoretskom duelu sa Vettelom? To možemo da pretpostavimo, ali ne možemo da garantujemo.

              Što se tiče strategija i napada na Ferrari, obzirom da vidim kako su svi pametniji od trkačkih inženjera... Koja je smeša pneumatika najčešće bila na Mercedesu tokom testiranja, a koja na Ferrariju?

              Uf, ovo je bilo uništavanje a la Mad Max:

              Last edited by Vanja #66; 20-03-16, 15:51.

              Comment


              • #82
                Pogledas ovu sliku I pomislis, pa Alonso je izbacen iz bolida.

                Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

                Comment


                • #83
                  Lep pocetak sezone ,dobra trka, novi tim Ja zadovoljan, mecke nisu toliko bolje u tempu sto ohrabruje, ako se setite prosel god je bilo preko 30 sec vettel iza njih a dans da nije bilo crvene zastave i prekida vrlo izvesna pobeda.
                  Ostaju kvalifikacije jedini problem jer jos i pre dominacije mecke su bile opake u brzom krugu cak i za vreme red bulove vladavine.
                  Ceka se bahrein tu iskreno ocekujem jos jaci ferrari jer im vise odgovaraju visoke temperature imaju manju degradaciju od mecki. Setite se kako je Lotus sa Alisonom isto fenomenalan bio na visokim temperaturama.
                  Inace drago mi da je Alonso ok, i ja bi reko trkacki incident desi se pa se desi, takav sport ljudi.. Najbolje da nema cukanja uopste pa na sta bi licilo
                  Idemo dalje

                  Comment


                  • #84
                    Verstapena ukrstiti sa Fetelom. Jer dovoljno je lud da zamijeni Kimija
                    1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
                    1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
                    sigpic

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by Vanja #66 View Post
                      Rosberg je kroz promenu stigao Vettela, ali je bio na sporijim gumama i Vettel je povećavao prednost. U suštini, na kraju bi Rosberg stizao Vettela i onda bi bilo šta bi bilo, danas je Vettel imao probleme da prestigne Hamiltona, a Hamilton je imao probleme da prestigne Toro Rosso. Kako bi Roberg prošao u tom teoretskom duelu sa Vettelom? To možemo da pretpostavimo, ali ne možemo da garantujemo.

                      Što se tiče strategija i napada na Ferrari, obzirom da vidim kako su svi pametniji od trkačkih inženjera... Koja je smeša pneumatika najčešće bila na Mercedesu tokom testiranja, a koja na Ferrariju?

                      Uf, ovo je bilo uništavanje a la Mad Max:
                      Rozberg kroz promene stigao Vetela - to sam i ja rekao, sve ostalo je nagadjanje.
                      Od kad inzinjeri prave strategiju zar to ne rade kompletni vozaci?

                      Comment


                      • #86
                        Zanimljivo je kako je Hamilton danas na startu propao kao žeton.
                        Izgleda da mu ne odgovara novo kvačilo.

                        Comment


                        • #87
                          Originally posted by Alen P View Post
                          Od kad inzinjeri prave strategiju zar to ne rade kompletni vozaci?
                          Uputio bih te na Monako 2015.

                          Comment


                          • #88
                            ed0169294af05fa8cf64c6bfa24de9c0.jpg

                            Comment


                            • #89
                              Sad su več dosta mešovitiji izbori nego za Australiju. Postavićemo ponovo tu sliku na temi za Bahrein...

                              Comment


                              • #90
                                Originally posted by bice View Post
                                ... A Kimmi da nije onoliko lud sigurno bi bio najkompletniji...
                                Da, ali bi formula 1 izgubila najveceg cara komentara svih vremena. I ovako je smor od takmicenja postala, pa kad covek ode bice
                                sigpic
                                No turbochargers, superchargers, kompressors... pure V8!

                                Comment

                                Working...
                                X