Announcement

Collapse
No announcement yet.

Primera division 2011/12

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odg: Primera division

    Konačno, sve je spremno za fudbalski blokbaster, utakmicu svih utakmica, španskog, evropskog i svetskog fudbala, duel između Real Madrida i Barselone! Dva giganta sastaće se u ponedeljak od 21 sat na stadionu Kamp Nou, "tvrđavi" dvostrukog španskog prvaka, čiju dominaciju žele da sruše Madriđani predvođeni Žozeom Murinjom i mašinom za golove, Kristijanom Ronaldom. Na drugoj strani čekaće ih argentinsko čudo od igrača, Leo Mesi, i upravo će senzacionalni momak iz Rozaria, uz već pomenutog Portugalca biti u centru pažnje fudbalske javnosti večeras.

    Ronaldo je prvi strelac lige sa 14 golova, a u stopu ga prati as Barse sa jednim golom manje, tako da će sudar najvećih španskih klubova biti i svojevrstan obračun dvojice trenutno najboljih svetskih fudbalera.

    Real u "El Klasiko" ulazi kao lider Primere posle 13 kola sa bodom prednosti u odnosu na najvećeg i jedinog konkurenta. Madriđani nisu izgubili nijedan meč ove sezone, dok je tim Pepea Gvardiole doživeo jedan neuspeh, u duelu sa novajlijom u ligi, Erkulesom, i to na svom terenu.

    Trener Reala, harizmatični Murinjo, u prošlosti je imao uspeha u duelima njegovih ekipa sa Barselonom, a pred novi meč sa Kataloncima očekuje, pre svega, pobedu i "lep fudbal".


    - To jeste važan meč, jer igramo protiv direktnog konkurenta za prvo mesto. Međutim, šta god da se dogodi, ostaje nam još 25 utakmica u ligi. Očekujem lepu utakmicu u kojoj će igrači pomoći sudijama i u kojoj će u centru pažnje biti fudbal. Mi nećemo promeniti stil igre, jer isto poštujemo svakog protivnika. Barselona jeste jača od ostalih ekipa u Primeri, ali mi uvek pristupamo isto mečevima - rekao je Murinjo.

    I njegov kolega, Gvardiola, očekuje utakmicu koja će se dugo prepričavati i pamtiti.

    - Nadam se da ćemo gledati fantastičnu utakmicu. Vrlo je teško ne podleći sveopštoj euforiji kada nam Real dolazi u goste. Ali, to je normalno. Igrači Reala nisu samo spektakularni, oni su sjajno fizički spremni, efikasni, brzi, i super organizovani. Murinjo zna da ćemo ih napasti i da će oni nas napasti kada im se za to ukaže šansa. Čak i ako izgubimo, želim da posle meča konstatujem da smo bili Barsa - rekao je Gvardiola.

    BARSELONA - REAL MADRID, početak 21.00

    STADION: Kamp Nou
    SUDIJA: Ituralde Gonzales


    BARSELONA: Valdes, Alveš, Pujol, Pike, Abdial, Buskets, Ćavi, Inijesta, Pedro, Vilja, Mesi. TRENER: Đozep Gvardiola

    REAL MADRID: Kasiljas, Ramos, Karvaljo, Pepe, Marselo, Kedira, Alonso, Di Marija, Ozil, Ronaldo, Iguain. TRENER: Žoze Murinjo.

    IO NON RUBO IL CAMPIONATO
    ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
    C'E SOLO L'INTER

    Comment


    • Odg: Primera division

      Kako igraju, moze lako da se desi da bude nikad bolji ...

      Comment


      • Odg: Primera division

        Ubedljivo 2 najjace ekipe na svetu po kvalitetu igraca.Prenos ce biti na ArenaSport3 koji ima vrlo mali broj ljudi.Sramota da jedna takvu utakmicu koju zele da gledaju svi koji prate fudbal ne mogu da gledaju.Od ljudi sa foruma koji nemaju Arena3,poslacu im link ako ne mogu da se snadju posto i ja moram preko neta da gledam.

        Videcemo sta ce spremiti Mourinho.Zaustavio je vec jednom Messija,moze li opet?Messi znamo kakav je u mecevima sa Realom,izuzetno efikasan.Takodje vrlo bitna stvar je ti dueli na sredini terena izmedju Xavija i Inieste sa Khedirom i Xabi Alonsom,zavisi od situacije na terenu.Abidal,kako li ce se on nositi s Ronaldom,ostaje da vidimo u nadam se jednom spektakularnom mecu.

        Jedino sto ne znam je sta je s Mascheranom?
        sigpic

        Comment


        • Odg: Primera division

          Maskerano u svakom slučaju ne bi bio u prvoj postavi @(*6sd$%

          A pojavila se informacija da Higuain neće početi meč od prvog minuta...
          IO NON RUBO IL CAMPIONATO
          ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
          C'E SOLO L'INTER

          Comment


          • Odg: Primera division

            [quote author=Krle link=topic=2530.msg207986#msg207986 date=1291037677]
            Maskerano u svakom slučaju ne bi bio u prvoj postavi @(*6sd$%

            A pojavila se informacija da Higuain neće početi meč od prvog minuta...
            [/quote]
            Mascherano ne igra prvu u Barci a igra onaj Busquets?Nisam pratio Primeru nemam gde,ali ovo je uzas. #%d* #%d* #%d*
            sigpic

            Comment


            • Odg: Primera division

              Meni se cini da se u Barsin koncept igre, ipak, Buskets vise uklapa,nego Maskerano ...

              Comment


              • Odg: Primera division

                [quote author=Don Markoni link=topic=2530.msg207995#msg207995 date=1291037971]
                Meni se cini da se u Barsin koncept igre, ipak, Buskets vise uklapa,nego Maskerano ...
                [/quote]
                Pa njima treba taj zadnji vezni iza Xavija i Inieste da kvari igru,a tu je Mascherano car,sto se tice njega i Busquetsa to se ne moze porediti.
                sigpic

                Comment


                • Odg: Primera division

                  Lepo sam ja pričao da će on grejati klupu u Barsi &+I}\

                  Gde da igra pored Busketsa kad je ovom ćale trener u Barsi a i ovaj je igrao u prvoj postavi u finalu svetskog prvenstva!!!

                  Da je ostao u Pool'-u bolje bi mu bilo...
                  Ili da je pak došao kod Rafe l5'%9
                  IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                  ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                  C'E SOLO L'INTER

                  Comment


                  • Odg: Primera division

                    Murinju je ovo prvi teski ispit u Realu ,ako ga polozi(pobjedi) nista ga nece zaustaviti na putu do titule.
                    Osudjeni smo na hvatanje strima.
                    sigpic
                    Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

                    Comment


                    • Odg: Primera division

                      Mascherano,Xabi i Gerrard su bili stvarno sjajna trojka i falila su krila i neko pojacanje u odbrani a sad Lucas igra prvu. #%d*
                      Pa Busquetsov cale je bio Pepov saigrac i cim je Pep seo na klupu Busquets je iz C tima prebacen u A tim nije ni igrao za B tim.Bio bi Mascherano dosta korisniji od Busquetsa.
                      sigpic

                      Comment


                      • Odg: Primera division

                        Ja možda i gledam preko TV-a &8@^J h5g6k8

                        Pre koju godinu prenosili su FOX, B92 i BK. To su bila vremena %QWT&W

                        IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                        ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                        C'E SOLO L'INTER

                        Comment


                        • Odg: Primera division

                          [quote author=caniggia7 link=topic=2530.msg207996#msg207996 date=1291038047]
                          [quote author=Don Markoni link=topic=2530.msg207995#msg207995 date=1291037971]
                          Meni se cini da se u Barsin koncept igre, ipak, Buskets vise uklapa,nego Maskerano ...
                          [/quote]
                          Pa njima treba taj zadnji vezni iza Xavija i Inieste da kvari igru,a tu je Mascherano car,sto se tice njega i Busquetsa to se ne moze porediti.
                          [/quote]

                          Ne moze se porediti u tom segmentu, ali je svakako veci kreativac .. Uostalom, igrao je i u prvoj postavi Spanije na SP i to sasvim OK ..

                          Comment


                          • Odg: Primera division

                            Kamenovan Realov autobus

                            http://www.b92.net/sport/fudbal/vest...;nav_id=475746

                            Uzeli sliku za članak što sam ja postavio ovde &*#GI(]
                            IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                            ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                            C'E SOLO L'INTER

                            Comment


                            • Odg: Primera division

                              [quote author=caniggia7 link=topic=2530.msg208007#msg208007 date=1291038514]
                              Mascherano,Xabi i Gerrard su bili stvarno sjajna trojka i falila su krila i neko pojacanje u odbrani a sad Lucas igra prvu. #%d*
                              Pa Busquetsov cale je bio Pepov saigrac i cim je Pep seo na klupu Busquets je iz C tima prebacen u A tim nije ni igrao za B tim.Bio bi Mascherano dosta korisniji od Busquetsa.
                              [/quote]
                              Al ako nema kvalitet za A tim Barse zasto igra za spansku reprezentaciju pored toliko kvalitetnih veznih igraca???
                              sigpic
                              http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                              Comment


                              • Odg: Primera division

                                Juce samo jedan promasaj.
                                Necu da se hvalim,ali mislim da sam dobar prognozer.
                                Sta vi kazete?
                                Anaheim Ducks,Philadelphia Eagles,Orlando Magic,Crvena Zvezda,Liverpool,Valencija,Torino,KFC

                                Comment

                                Working...
                                X