Announcement

Collapse
No announcement yet.

Predsezona 2016

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Bombonica

    Comment


    • #17
      Ne treba se igrati sa glavom ljudi i ne treba uvoditi dodatni rizik na takav način. Rizik i greške trebaju da kažnjavaju rezultate vozzača, a ne same vozače. Manje zone za izletanje, bliže ograde, izbacivanje astroturf-a i rava trava kao zamena. Dodatna zaštita za glavu? Uvek. Pitajte Massu...

      Comment


      • #18
        Zastita za glavu je uvjek potrebna ali brate jel je potrebno nesto ovako il se moze napraviti nesto drugacije dje bi spojili korisno i ljepo. Ako se ovo uvede, onda nek se promjeni naziv serije. Jel to bi bio pocetak neke novo ere jer vozili bi sve osim dobre stare formule 1. Uvjek se moze naci bolje rijesenje, dje bi bili zadovoljni jedni i drugi.
        To je sve sport i toga su svi svjesni.

        Comment


        • #19
          Pa gdje ste vidjeli da odmah prva verzija moze biti idealna? Logicno da ce se to doradjivati, sve u cilju publike. Evolucija se to zove. Valjda jednog dobijemo i zvukove motora nazad

          Spoiler
          1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
          1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
          sigpic

          Comment


          • #20
            Gledam ovaj video iznad i naletim na ovo.
            Kakvi kraljevi na 0:40.

            UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

            Comment


            • #21
              Originally posted by Dule Krtola View Post
              Zastita za glavu je uvjek potrebna ali brate jel je potrebno nesto ovako il se moze napraviti nesto drugacije dje bi spojili korisno i ljepo. Ako se ovo uvede, onda nek se promjeni naziv serije. Jel to bi bio pocetak neke novo ere jer vozili bi sve osim dobre stare formule 1. Uvjek se moze naci bolje rijesenje, dje bi bili zadovoljni jedni i drugi.
              To je sve sport i toga su svi svjesni.
              Koncept koji će po svemu sudeći biti usvojen je oreol koncept, koji je prezentovao Mercedes. Meni lično je to i dalje delimično rešavanje problema i nepotrebno mali korak, kakvih je u poslednje vreme doneto puno. Škrti su sa informacijama, navodno je ovo najbolje rešenje. Meni je puna providna kupola bila i ostala najbolja, ali ne taj koncept koji je neko samo naškrabao preko Mercedesa...

              Comment


              • #22
                Nesto kao kupola aviona lovaca. Javlja se problem izlaska vozaca.

                https://www.youtube.com/watch?v=8GSmNuaNGI8
                Last edited by Alan; 06-02-16, 20:35.

                Comment


                • #23
                  Imali smo na onom našem sajtu nekidan zajedničku kolumnu na tu temu i anketu, 87% glasova je ne, ne treba uvoditi zaštitu za glavu. Mnoge moje kolege su se isto složile, da je F1 opasan sport, vozači u 60-im i 70-im rizikuju živote, vizuelno odvratno, uzima dušu Formuli 1, bla bla bla... Ok onda, budite protiv toga, ali ako se u budućnosti desi još jedan slučaj kao Massa ili Jules ili de Villot, neću da čujem riječi od vas, ni suzu, ni negodovanje, ni žaljenje, već hoću da napišete i da stvarno mislite: to im je dužnost i znali su u šta se upuštaju. Bez trunke emocija, jer ste ovim potvrdili da ne marite ni najmanje za njihove živote.

                  Ja lično ne mogu prolaziti kroz ono što sam prošao zbog Julesa, ne treba mi ta patnja u životu, ni meni, ni ostalima, a posebno patnja kroz koju je prošao on i njegova porodica, i uži krugovi F1. Formula 1 je je kroz ovih 66-67 godina, koliko već, a i mnogooo duže, promjenila svoj izgleda nebrojano puta. Kada je Stewart pokrenuo akciju da sport postane sigurniji, šta su ljudi radili na početku? Svi, svi do jendog su negodovali. A šta se desilo 2-3 godine kasnije? Jackie je bio glavni na gridu, obavljao inspekcije staze prije svake trke koje su vozači zahtijevali, i svi su ga poštovali i obožavali jer je spasio mnoge živote. I 10 godina kasnije, i 20 godina kasnije, i danas, standardi se nisu mjenjali na gore i nismo težili da F1 postane manje sigurna, već su se samo poboljšavali.

                  Desilo se 3 puta u samo 5 godina(!) da vozač zadobije povrede u bolidu F1 zbog nezaštićene glave, jedinog izloženog dijela tijela. 67% vozača je završilo tragično. U narednih 10 godina da se dese još 3 takva slučaja, i da opet dvoje nastradaju, a da smo mogli i trebali nešto poduzeti oko toga, mislim da bi cijeli svijet bio u jako velikoj krizi i da ništa više ne bi imalo smisla, zatvoriti sport i to je to.

                  Jedini problem bi bio izlazak vozača iz kokpita u hitnim slučajevima, npr da eksplodira motor i da se javi vatra, ne bi bilo dobro da se vozač nađe zarobljen u kokpitu u takvoj situaciji. To se treba doraditi, ali Bože moj, zato i imamo najbolje inženjere svijeta u Formuli 1.
                  Last edited by Bastia33; 06-02-16, 20:50.

                  Comment


                  • #24
                    Kupola može da bude sasvim dobro rešenje. Ni sa oreolom neće biti lako naći praktično rešenje za otvaranje pri obrtanju vozila...

                    Comment


                    • #25


                      Ovo je slika sa twittera, još iz novembra... Dakle možemo očekivati ove promene. Ferrari je imao u planu kraći nos i za sezonu 2015, ali izgleda da su tražili specifično konstrukciono rešenje, pa ćemo ga tek sad videti...

                      Comment


                      • #26
                        Prve dvije slike su od AutoMoto-a, koje prenosi lik čiji sam tweet stavio na kraju, to je s izvora F1i.





                        Comment


                        • #27
                          Ferrari uvodi svoj size zero Fascinira me što se uvek za njih sve zna kako će biti pre predstavljanja bolida, šta su ti Italijani, ništa ne mogu da sakriju od njih

                          Comment


                          • #28
                            Usta stvorena samo za hvalisanje i pricu
                            1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
                            1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              Kako to da Manor nema vozace ili je stanica na wiki izbagovana?Jel ce se oni uopste takmiciti u ovoj sezoni?

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by Ricma View Post
                                Kako to da Manor nema vozace ili je stanica na wiki izbagovana?Jel ce se oni uopste takmiciti u ovoj sezoni?
                                Nema još, objaviće ih, dosta je kandidata u igri. Naravno da će se takmičiti, Manor kreće na jedno fino putovanje ove sezone, vjerovatno kroz par sezona postaje Mercedesu sestrinski tim, ono što je Toro Rosso Red Bullu. Zbog toga ja računam da je mali Pascal Wherlein već jednom nogom u Manoru, dok će za drugo mjesto biti zanimljivo, Rossi je baš izjavio da stvari izgledaju optimistično, kao i Stevens.

                                Comment

                                Working...
                                X