Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian Open 2016

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • NI, ne znam ovo.... konačno se ne slažem sa tobom... zvuči kao da si se obradovao


    Mislim da ponekad previše analziraš, tako i naslov iz BBC da je Novak The Lionel Messi of tennis.. pa nije to ni sramota, ni greška napisati, u suštini znajući šta Mesi znači kao fudbaler sa individualnim kvalitetima, ne po onome šta je postigao isključivo, iako nije zanemarljivo ni to.. individualno samo 5 Balon d'Or. Možda neće biti najbolji na svetu svih vremena, možda sa ARG nije osvojio i neće ništa, ali Barsa def bez njega nije ista. Fudbal kao najpopularniji sport, verovatno, nemojte mi sada iznositi statistike po kontinentima , a nisu zanemarljivi ni novci koji se tamo vrte, msilim na njihov uticaj, naravno ne može biti izostavljen ni u jednom segmentu, niti izboru, niti listi bilo kakvoj i bilo čega, makar i na lokalnoj radio stanici.

    Mesi se uvek uzima kao primer, pandan, mera trenutno najboljeg, pojam za fudbal, da li je to po drugima Ronaldo ili ne znam neko treći, totalno je nebitno. Da li je to onda u nominaciji Lauresa bio Le Bron ili će sada Kari... opet nebitno..
    Fudbal kao takav, da kažemo najpopularniji...eto u Evropi recimo, pa i njegovi učesnici su i po uticaju i popularnosti daleko ispred nekih drugih, a ipak iza Novaka u mnogim izborima, bez obzira da li ih birali bivši sportisti ili navijači širom sveta.

    Moje kasnije pisanje o izborma za najboljeg sportistu ima veze sa tim da oni mogu da se porede, mešaju i trpaju u isti koš, u smislu talenta, onoga šta i koliko postižu, koliko su posvećeni (obojica su mislim po tome bez premca) nevezano kojim se sportom bave, da li taj uspeh zavisi isključivo od njih ili i od ekipe i da li iza njih stoji mašinerija i bogati klub ili su morali sve da prodaju da bi imali novac da putuju na razna takmičenja po svetu. Samo u tom smilu... sportskih veličina, sviđao se nekima fudbal ili ne ili opet tenis sa druge strane. Oni se i nominuju zajedno... i iz individualnih i iz kolektivnih sportova... i utoliko je uspeh veći. Po meni.
    Last edited by miloolja; 01-02-16, 14:31.
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Najbolje je, NI, ukini mu sve poraze da bude majstor na 100% dobijenih mečeva u karijeri

      Comment


      • Olja,

        Kad nema ama nikakvih razlika u misljenju, onda to nije dobro. Vlada jednoumlje.

        Vidim da ti volis Mesija.

        Sportski komentator uzima javnu percepciju kod tih komparacija. Shodno tome, ti si u pravu. Javna percecije je da je Mesi bog.
        Last edited by NI; 01-02-16, 14:45.

        Comment


        • A eto vidiš, pre ga izuzetno cenim, više nego volim.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Verovatno je bilo, ne znam nisam bio na forumu, ali vredi ponoviti. Zivimo u prelepom svetu, zasto se ne bismo tako i ponasali

            http://www.sbnation.com/lookit/2016/...gelique-kerber
            It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

            Comment


            • Originally posted by shminka View Post
              Najbolje je, NI, ukini mu sve poraze da bude majstor na 100% dobijenih mečeva u karijeri
              Evo da te malo razveselim. Ako se oduzmu Federeru svi porazi protiv Nadala, izbija na 3. mjesto u RG-u. (Borg je drugi sa 96.08% a Federer treci sa 85.5%)

              A ako se Novaku oduzme 7 meceva protiv Nadala (6 poraza i jedna pobjeda), onda on prestize Federera sa 90.3%.

              Originally posted by miloolja View Post
              A eto vidiš, pre ga izuzetno cenim, više nego volim.
              Da li se sjecas Maradone?
              Last edited by NI; 01-02-16, 14:49.

              Comment


              • Znam ja koliko je Roger dobar na šljaci, ali isto tako znam da je on za Rafu bio opasan na šljaci baš koliko je i Andy po Novaka na AOu

                Comment


                • @Shminka, za avatar

                  Dayman (a-a-ah...)
                  Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                  Champion of the sun (a-a-ah...)
                  You're a master of karate and friendship
                  For everyone

                  Comment


                  • Ponta je da mnogi ne shvataju koliko je Rodzer dobar na slajci zato sto je igrao u isto vrijeme kad i Rafa. Potuno isto vazi za Marija, spori hard i Novaka.

                    Comment


                    • Originally posted by Mr. Wolf View Post
                      @Shminka, za avatar

                      Stifler glavom i bradom
                      There's something wrong with me chemically
                      Something wrong with me inherently
                      The wrong mix in the wrong genes
                      I reached the wrong ends by the wrong means
                      It was the wrong plan
                      In the wrong hands
                      With the wrong theory for the wrong man
                      The wrong lies, on the wrong vibes
                      The wrong questions with the wrong replies

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post
                        Ponta je da mnogi ne shvataju koliko je Rodzer dobar na slajci zato sto je igrao u isto vrijeme kad i Rafa. Potuno isto vazi za Marija, spori hard i Novaka.
                        Bio je i majstor sa mog avatara odličan na travi, pa ga ovdje ne smatraju teniserom, šta da se radi

                        Comment


                        • Kad se Rodik nije rodio u Titogradu.

                          Comment


                          • Originally posted by shminka View Post
                            Bio je i majstor sa mog avatara odličan na travi, pa ga ovdje ne smatraju teniserom, šta da se radi
                            Bio. Pogotovo kada je uzeo Stefankija i malo naučio da igra bh.
                            There's something wrong with me chemically
                            Something wrong with me inherently
                            The wrong mix in the wrong genes
                            I reached the wrong ends by the wrong means
                            It was the wrong plan
                            In the wrong hands
                            With the wrong theory for the wrong man
                            The wrong lies, on the wrong vibes
                            The wrong questions with the wrong replies

                            Comment


                            • Kad se setim ovog:



                              Dayman (a-a-ah...)
                              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                              Champion of the sun (a-a-ah...)
                              You're a master of karate and friendship
                              For everyone

                              Comment


                              • Originally posted by Indigo View Post
                                Bio. Pogotovo kada je uzeo Stefankija i malo naučio da igra bh.
                                Bio je po meni i opasniji ranije, na bržoj travi, imao je Roger dosta sreće i 2003. i 2004...vrlo lako je moglo na drugu stranu. Valjalo je vratiti na onakvoj travi bombe...odigrao je i na USOu dva baš dobra meča
                                Last edited by shminka; 01-02-16, 15:02.

                                Comment

                                Working...
                                X