Announcement

Collapse
No announcement yet.

Primera division 2011/12

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pa kako nece biti dosadno, kada bi Barsa i Real u svakoj ligi bili glavni konkurenti za titulu, nema te lige u kojoj ova dva tima ne bi bili glavni favoriti. Ljudi imaju kompletne timove, na svakoj poziciji imaju odlicne igrace.......
    sigpic

    Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

    "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

    Batica Wilshere je gospodin covek...

    All hail the Chan-Chan man!

    Comment


    • Druze pomiri se sa cinjenicom da su Real i Barselona kao Celtic i Glasgow,suvereno vladaju svojim ligama,a ako se ovako nastavi kvalitet ostalih timova iz Spanije nece biti mnogo iznad kvaliteta Heartsa itd.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by D-Wade View Post
        Pa kako nece biti dosadno, kada bi Barsa i Real u svakoj ligi bili glavni konkurenti za titulu, nema te lige u kojoj ova dva tima ne bi bili glavni favoriti. Ljudi imaju kompletne timove, na svakoj poziciji imaju odlicne igrace.......
        Tako je godinama i tako ce ubuduce biti i zbog toga je Spanska liga najdosadnija liga na svijetu.

        A to sto ti pricas kad bi bilo sta bi bilo, to ti nema smisla. Jer ce oni uvijek biti clanovi Spanske lige. ;)
        Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

        Comment


        • Nije valjda da je primera nekom stvarno najbolja liga? Ali ajde objektivno i argumentovano.

          Comment


          • Mozda je najdosadnija u smislu pracenja jer se unapred zna kako ce biti ali strasan se fudbal igra a i kad se pogledaju kvaliteti Valensije, Viljareala, Atletika i Sevilje, te ekipe bi se i u Kalcu i u Bundesu borili za Evropu, u Bundesu neko i za titulu. Problem je sto su Barsa i Real predomiantni pa ovi ispadaju slabi ali nisu. Uostalom, rezultati spanskih ekipa u Evropi poslednjih godina to dokazuju.
            sigpic

            Comment


            • Videcemo kakvi ce biti Valensija i Viljareal ove sezone. A u Atletiku sve zavisi od Fakaovog uigravanja sa ekipom,mada mislim da nece imati problema. Ne znam meni je ta liga bas odurna. Prvenstveno zato sto je veliki jaz izmedju 2 ekipe i ostalih par koje poseduju neki kvalitet.

              Comment


              • Originally posted by S-Nash View Post
                Mozda je najdosadnija u smislu pracenja jer se unapred zna kako ce biti ali strasan se fudbal igra a i kad se pogledaju kvaliteti Valensije, Viljareala, Atletika i Sevilje, te ekipe bi se i u Kalcu i u Bundesu borili za Evropu, u Bundesu neko i za titulu. Problem je sto su Barsa i Real predomiantni pa ovi ispadaju slabi ali nisu. Uostalom, rezultati spanskih ekipa u Evropi poslednjih godina to dokazuju.
                Sevilla sada nije uspjela uci ni u Evropu a i Valencia je znantno oslabljena. A recimo kada je LS u pitanju od spanskih klubova u posljednjih nekoliko godina Villarreal i Real( koji je godinama ispadao od Lyon-a) igrali po jedno 1/2 finale i Barcelona osvojila 3 puta. Ali nikada se nije desilo a i nece, da Spanci imaju 3 tima u 1/2 finala LS kao sto su imali Englezi. A Englezi ove godine najvise timova u Evropi imaju. Ljudi sirom svijeta zele napetost, neizvjesne utakmice, neizvjesnu sezonu a to je u Spaniji rijetkost.Ogroman jaz izmedju prva 2 tima u Primeri (Barcelona i Real) i izmedju ostalih ekipa...lagano su kao Skotska liga, samo 2 kluba.
                Last edited by bracala; 30-08-11, 16:09.
                Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                Comment


                • Nije bas uvek bila ovakva Primera... Secam se kada je pocetkom 2000., ako se ne varam negde do 2005. Valensija imala sjajan tim, tada je glavna zvezda bio Mendijeta i kada su i drugi klubovi bili konkurentni... E to je bila liga...
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Originally posted by tata Mumi View Post
                    Sevilla sada nije uspjela uci ni u Evropu a i Valencia je znantno oslabljena. A recimo kada je LS u pitanju od spanskih klubova u posljednjih nekoliko godina Villarreal i Real igrali po jedno 1/2 finale i Barcelona osvojila 3 puta. Ali nikada se nije desilo a i nece, da Spanci imaju 3 tima u 1/2 finala LS kao sto su imali Englezi. A Engelzi ove godine najvise timova u Evropi imaju. Ogroman jaz izmedju prva 2 tima u Primeri (Barcelona i Real) i izmedju ostalih ekipa...lagano su kao Skotska liga, samo 2 kluba.
                    Ja sam to i rekao da su predominantni Barsa i Real a na Evropu sam mislio za poslednje godine ne sada. Sevilja je ispala od Hanovera, sto nije sramota nikako. Cinjenica je da slabe i da je rezultatski dosadno za pracenje ali sam taj fudbal je extra uzivancija, odlicno igraju i Viljareal i Valensija i Sevilja i Atletiko, a bogami i ostale ekipe prilicno lepo igraju.

                    Originally posted by miloolja View Post
                    Nije bas uvek bila ovakva Primera... Secam se kada je pocetkom 2000., ako se ne varam negde do 2005. Valensija imala sjajan tim, tada je glavna zvezda bio Medijeta i kada su i drugi klubovi bili konkurentni... E to je bila liga...
                    2007 smo imali borbu 3 tima do poslednjeg kola Barsa-Real-Sevilja za titulu, od tada je krenulo nizbrdo.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by S-Nash View Post
                      Mozda je najdosadnija u smislu pracenja jer se unapred zna kako ce biti ali strasan se fudbal igra a i kad se pogledaju kvaliteti Valensije, Viljareala, Atletika i Sevilje, te ekipe bi se i u Kalcu i u Bundesu borili za Evropu, u Bundesu neko i za titulu. Problem je sto su Barsa i Real predomiantni pa ovi ispadaju slabi ali nisu. Uostalom, rezultati spanskih ekipa u Evropi poslednjih godina to dokazuju.
                      Sve je ovo tacno sto si ti napisao.
                      Ali Valensija,Viljareal,Deportivo,Sevilja,sve su to ekipe koje su pre bile mnogo bolje,neke pre 4-5 godina,a neke pre 10.
                      Njihov kvalitet iz godine u godinu opada i opadace i dalje...

                      P.S.

                      Bas to sto je Olja napisala,Valensija je igrala dva finala LS u dve godine,bili su mi jedan od najdrazih timova( i sada su jedini tim koji gotivim iz Spanije),ali nazalost nikad vise nece biti takva.
                      sigpic

                      Comment


                      • I Brazilska liga je lepa za gledanje,pa je ja opet nikad ne gledam

                        Comment


                        • Tacno je to ali sam taj fudbal uopste nije dosadan, kao ni Kalco. Sad, zasto su drasticno opali, to je nesto drugo ali extra je i dalje gledati taj fudbal.
                          sigpic

                          Comment


                          • Ja više volim Primeru i Kalčo posebno oduvek, ali ne mogu da se porede sa Švabama i Englezima

                            Comment


                            • Originally posted by S-Nash View Post
                              Tacno je to ali sam taj fudbal uopste nije dosadan, kao ni Kalco. Sad, zasto su drasticno opali, to je nesto drugo ali extra je i dalje gledati taj fudbal.
                              To jest,ali nece ni to biti jos dugo.Kad u prvom kolu Barselona i Real pobede sa 5-0 i 7-0,to je dovoljno...a takvih utakmica ce biti najmanje 12-13 ove sezone.
                              Last edited by Black Mamba 24; 30-08-11, 16:26.
                              sigpic

                              Comment


                              • Sevilja i Valensija ce propasti zato sto im igraci idu u Barselonu ili Real,mislim koji je IQ predsednicima tih klubova?Prodati Vilju,Alvesa,Keitu,Barseloni je idiotski potez,eto im sada,jel se neko seca sastava Sevilje koja je osvojila EL?Danas samo Kanute igra,ostali gde su?

                                Comment

                                Working...
                                X