Announcement

Collapse
No announcement yet.

Primera division 2011/12

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Majorka-Real Sosijedad 6-1, u ukupnom skoru 6-3 za ekipu sa ''velikog ostrva''.

    Ovo je zaista senzacija. Nisam ocekivao, a verujem da nije ni svako ko je gledao prvi mec. Real Sosijedad je izgledao tako sigurno toga dana...Ali danas su primili 4 gola za 6 minuta. Ovo je velika lekcija za Baskijce, a pogotovo za njihovog trenera koji je mec poceo sa legendarnim kapitenom Aranburuom na klupi. Pored njega su takodje bili Grizman i Agirece, glavni igraci u napadu kluba. Ipak, njih trojica nisu mogli nista da promene kada su usli. U svakom slucaju, cestitke igracima i strucnom stabu Majorke na borbenosti i pobednickom duhu.

    PS Treba pogledati cetvrti gol koji je primio Real Sosijedad...Sigurno ce se naci u nekim smesnim fudbalskim kompilacijama.
    Last edited by Bogi; 10-01-12, 22:31.

    Comment


    • Ja sam gledao Real i nakon prvog poluvremena nema golova,Real bolji i konkretniji ali je i Malaga imala par solidnih prilika koje je Iker ipak lako ukrotio.Nazalost povrijedio se Khedira,zakacio ga je igrac Malage a i sam je nezgodno doskocio tako da je Ozil morao uci,vratio se i Pepe a tu je konacno i Coentrao u prvoj postavi
      Zeljko Malnar-Nocna mora <3


      #the return

      Comment


      • Nista od kaznene ekspedicije, al vazno da ide, evo gola, Benzema

        Comment


        • Pobjeda na kraju,doduse zahvaljujuci golmanu Malage koji je katastrofalno kiksao nakon slabog suta Benzeme kojem trenutno sve ide od ruke,covjek ima ogromno samopuzdanje trenutno i drago mi je zbog toga.Arbeloa dobio crveni nakon cega je Mourniho cini mi se bas bio ljut na njega jer je taj karton bio nepotreban

          Samo da dodam da je Mourinho prije nekih mjesec dana rekao da Ozil ne pruza dobre partije,barem ne kakve on ocekuje od njega i bio je u pravu jer se Ozil ponovo sprda i igra fantasticno,nakon sto je u subotu imao tri asistencije,veceras samo jedna ali vrijedna
          Zeljko Malnar-Nocna mora <3


          #the return

          Comment


          • Mirandes Malaga je pokazala da je izuzetno jak tim . Steta sto su njihove greske presudile u ove dvije utakmice .

            Veceras pravi derbi izmedju Seville i Valencie.

            Comment


            • Danas i sutra nas cekaju preostali mecevi Kupa Kralja, posle kojih cemo znati sve ucenike cetvrtfinala ovog takmicenja.


              Levante u Valensiji docekuje Alkorkon posle poraza od 2-1 na prvom mecu. Nakon odlicnog starta sezone Levante se suocio sa padom forme koji je rezultovao izlaskom iz vodece trojke, ali su i dalje na, za njih sasvim zadovoljavajucem, cetvrtom mestu. U prosloj rundi Kupa Kralja oni su u Galiciji pretrpeli tezak poraz od Deportiva iz La Korunje(3-1), ali su u drugom mecu odgovorili istom merom, da bi njihov napadac, Aruna Kone, golom u prvom produzetku zapecatio sudbinu nekadasnjeg polufinaliste Lige Sampiona.

              Ekipa Barselone putuje u Pamplonu gde ce igrati revans sa Osasunom koju su u prvom mecu savladali sa 4-0. Ovde prakticno i nema sta da se pise, ali svakako ce biti materijala za ovaj deo kostura jer ce se u cetvrtfinalu Katalonci najverovatnije sudariti sa Real Madridom.

              Na San Mamesu cemo gledati duel Atletik Bilbaa i Albasetea. U prvom mecu, koji sam imao prilike da gledam, Baskijci su imali ozbiljnu terensku inicijativu koja nije krunisana golom. Najvise problema gostima pravio je mladi Iker Muniain koji bi istu ulogu trebao da odigra i danas. Marselo Bielsa ne bi trebao da napravi isto gresku kao i njegov kolega iz komsijskog Real Sosijedada koji je juce najbolje igrace ostavio na klupi. Sa druge strane, treba spomenuti da Albasete, iako clan Segunde B, nema poraz ni u jednom takmicenju od 4. decembra prosle godine, kao i da su na putu ka osmini finala izbacili favorizovani Atletiko iz Madrida.

              Ekipa koja je pre tri dana zasluzeno uzela Barseloni 3 boda, Espanjol, pokusace da prodje u cetvrtfinale. Njima ce se susprostaviti Kordoba koja ih je u prvom duelu savladala preokretom u poslednjih deset minuta meca. Plavo-beli ce probati da ponove igru iz revans meca poslenje runde Kupa Kralja sa Seltom iz Viga, koju su savladali sa 4-2. Kordoba je inace poslednjom prvenstvenom pobedom u Segundi u usla u prvih sest ekipa na tabeli, a ako uspe tu da se zadrzi igrace plej-of za ulazak u Primeru.

              I na kraju, u derbiju runde, na stadionu Ramon Sancez Pishuan u Sevilji, istoimeni klub docekace Valensiju. U prvom mecu Valensija je bila bolji rival, igrala ofanzivno i stvarala izgledne sanse za gol, dok su njihovi protivnici sve nade polagali na svoju desnu stranu, tj. Hesusa Navasa. Sevilja moze biti zadovoljna sto je izgubila 1-0. Ipak, na svom terenu Andaluzani ce noseni publikom pokusati da najpre neutralizuju vodjstvo Valensije, a onda i nesto vise. Ekipa Valensije ima jasan cilj u ovogodisnjem izdanju Kupa Kralja, a to je sam trofej. Iako su za svoje standarde igrali lose protiv Viljareala, i dalje su u jako dobroj formi. Sevilja je u poslenjem kolu izgubila od Rajo Valjekana, cime se nastavio njihov niz od dva uzastopna poraza u Primeri. Bice ovo jako zanimljiv duel.
              Last edited by Bogi; 11-01-12, 23:07.

              Comment


              • nema sta da se prica o sld protivniku reala a to je barca,jedino ako ne budu imali par igraca iskljucenih,pa da to iskoristi osasuna,pa napravi iznenadjenje sto je za tesko poverovati stoga u cetvrfinalu real vs barca

                Comment


                • Bogi je ovo odlicno srocio,nema se tu puno sta dodati.Ocekujem izuzetno zanimljiv i borben mec izmedju Seville i Valencije jer je rezultat vrlo aktivan za obije ekipe

                  Sto se tice vjecitog derbija,mislim da je ovo samo jedan od 4-5 koliko ce igrati do kraja godine,ovdje dva,u Primieri jos jedan,a u LS ce se gotovo sigurno sastati sto znaci ako se sastanu prije finala onda cemo gledati 5 meceva,a ako budu igrali u finalu onda 4,uz sav respekt ostalim ekipa ja stvarno ne znam ko moze ova dva tima dobiti
                  Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                  #the return

                  Comment


                  • Upravo se zavrsio mec u Sevilji. Sada znamo jos tri ucesnika cetvrtine finala Kupa Kralja.

                    Levante nije dozvolio iznenadjenje. Gradski rival Valensije savladao je Alkorkon rezultatom 4-0. Golove su skolski rasporedili: sredinom i krajem prvog i pocetkom i sredinom drugog poluvremena. Njih u cetvrtini finala ceka Valensija koja je izgubila u Sevilji sa 2-1 ali je prosla na osnovu gola u gostima.

                    Napisao sam u prethodnom postu da ce Espanjol pokusati da ponovi partiju iz prosle runde kada su savladali Seltu iz Viga sa 4-2. Ispostavilo se da su upravo tim rezultatom danas pobedili ekipu Kordobe. Ipak, danas je do 88. minuta bilo 3-2 i tim rezultatom bi ekipa iz Segunde prosla u narednu fazu takmicenja. Njihove snove je rasprsio Vaskez i postavio konacnih 4-2.


                    Sevilja-Valensija 2-1


                    Poraz ''slepih miseva''. Jos jedanput je na delu vidjen fenomen pozitivnog rezultata iz prvog meca: iako tim mozda zeli da odigra ofanzivnije i protivniku uskrati sansu da neutralise njegovu prednost, kako vreme prolazi preuzima se sve manje rizicnih poteza, trosi se vreme i vise se radi na destrukciji igre protivnika. Ovo nije samo takticki, nego pre svega psiholoski problem i na treneru je da radom sa igracima proba da eliminise to. Elem, Sevilja je pocela veoma agresivno, sa Manuom iza Negreda i povratnikom Rejesom na levom krilu. Ivan Rakitic, starter na prvom mecu, bio je na klupi. Valensija je brzo pocela da zatvara bokove i do kraja meca Andaluzani nisu mogli nista da urade po bokovima. Albelda i Banjega su dobro saradjivali, iako su bili suoceni sa pritiskom u prvoj cetvrtini meca. Cini se da je trener Sevilje Marselinjo taj recept uzeo od Viljareala ciji su veznjaci isto to radili za vreme poslednjeg duela protiv Valensije u Primeri. U drugom poluvremenu je Zonas poceo da se vraca, da odvlaci protivnike od ove dvojice. To nije dovelo samo do smanjivanja pritiska na njih, vec i do toga da je Zonas potpuno neometan umutio prelep pas ka Soldadu kome nije bilo tesko da postigne gol za 1-0. Posle toga sledi Emerijeva izmena: Tino Kosta umeso Zonasa i malo pomeranje Banjege unapred. Odmah posle toga sledi gol za Sevilju kojeg je postigao danasnju rezervista Rakitic posle odbitka. Na kraju, u prvom minutu nadoknade, autogol Viktora Ruiza, koji je, cini mi se, pokusao da vrati loptu golmanu ramenom. Sve u svemu, tesko da je Valensija danas zasluzila da izgubi. Ipak, nije zasluzila ni pobedu tako da je neresen rezultat bio pravedan. Istakao bih Matijea koji je majstorski odigrao citav mec i imao mnogo dobijenih vazdusnih duela. Gol u gostima je presudio ovde. Treba napomenuti da je bilo koskanja danas. U njima su se istakli Medel i Kaseres, koji su na momente pokazivali krajnje nesportsko ponasanje. Trenutak koji je bio potpuna suprotnost tome bio je kada su se Tino Kosta i Emir Spahic, nekadasnji saigraci iz Monpeljea, zagrlili i uz osmehe ocigledno konstatovali da je fer-plej i postovanje protivnika i sudija iznad svega.

                    Comment


                    • Taj Soldado me masina igrac. U sljedecem kolu imamo gradski derbi izmedju Valensije i Levantea, bit ce zabavno mada ocekujem prolaz sismisa. Sutra ce nadam se Barsa rutinski ovo privesti kraju i onda el klasiko jos jedan

                      Comment


                      • Kako mislis nadas se da ce Barsa ovo rutinski privesti kraju ? Najjace da ce da ispuste 4:0 iz prvog meca, moze Gvardiola da izvede Barselonu F na teren.
                        Cuj prvi maj

                        Comment


                        • A valjda si u pravu. Ja samo hocu da gledam el klasiko

                          Comment


                          • Upravo je zavrsen mec izmedju Atletik Bilbaa i Albasetea koji su Baskijci resili u svoju korist rezultatom 4-0.

                            Kao sto sam pokusao da pretpostavim u nekom od predhodnih postova, Marselo Bielsa nije zeleo da rizikuje kao komsijski Real Sosijedad ostavljajuci najbolje igrace na klupi u revans mecu. Cak naprotiv, on je izveo neke izmene u sastavu koje su dovele do toga da je igra njegovog tima bila ne samo ofanzivna kao i u prvom mecu, nego i veoma produktivna. Naime on je promenio formaciju na 4-3-3, udarajuci akcenat na Albaseteov vezni red koji se i u prvom mecu i danas sastojao samo od dva igraca. Treba naravno cestitati na hrabrosti treceligasu sto je izveo dva napadaca, ali danas je to iskorisceno protiv njih. U prvom poluvremenu u velikom broju situacija bili nadbrojani na sredini. Prvi gol je postigao Susaeta posle divne asistencije Ikera Muniaina iza ledja odbrane. Desnokrilni igrac je divnim potezom loptu prebacio preko istrcalog golmana Albasetea. Ponekad se stvarno isplati drzati na levom krilu desnjaka i obrnuto, pogotovo ako on ume da asistira. To je demonstrirao mladi Muniain. Sa druge strane, najvise problema odbrani crveno-belih pravio je brzi krilni igrac Tete, nad kome su pocinjena dva faula sankcionisana zutim kartonima. On je i u prvom mecu bio medju zapazenijima.

                            Drugo poluvreme je obelezio pocetak zestokih napada po bokovima Albasetea koji ce trajati do kraja utakmice. Nazad je ostajao samo zadnji vezni Ituraspe sa dvojicom stopera. Na momente je igra Atletik Bilbaa licila na igru Barselone. Ipak, ne sme se zaboraviti trenutak kada je, pri rezultatu 1-0, Cavi Ernandez povukao za dres napadaca tima iz Segunde B, Kaljea i to u sesnaestercu. To je morao biti penal. Drugi gol za Baskijce postigao je Gaicka Tokero, posle centarsuta sa boka, i to petom sa pet metara. Time je podsetio ljubitelje fudbala na jednog drugog Gaicku, koji je ne tako davno briljirao u dresu Valensije...Treci gol je posle konfuzije u odbrani protivnika postigao Ander Erera, koji se, zajedno sa De Markosom, neprestano ubacivao iz drugog plana u sesnaesterac treceligasa. Tacku na i stavio je Mikel San Hoze, koji je glavom postigao pogodak takodje posle ubacivanja sa boka.

                            Danasnja igra Atletik Bilbaa se moze, po mom misljenju, uzeti kao model kako igrati kad imas jaci tim i ulogu favorita, a opet si ugrozen pravilom o golu u gostima. Ekipi Albasetea sve cestitke na dosadasnjoj igri u Kupu Kralja uz zelje da ih sledece godine gledamo u Segundi, za sta imaju izgledne sanse.


                            Poslednjeg clana cetvrtine finala saznacemo za najkasnije dva sata. Vec sad mozemo napisati ko ce to biti, ali iz postovanja prema strucnom stabu, igracima i navijacima Osasune mislim da je ispravno sacekati kraj meca i konacni rezultat.
                            Last edited by Bogi; 12-01-12, 21:27.

                            Comment


                            • Marcelo Bielsa je jedan car,covjek koji kazu gleda fudbal najmanje 6-7 sati dnevno,zna igrace kako disu,nazalost po njega ne obraca bas paznju na odbranu kao na vezni red i napad.Svakako da je dobar potez celnika Atletica koji su ga doveli,on je jednici stranac u ekipi imajuci u vidu ono njihovo pravilo o igracima strancima,ali svakako iako mogu imati trenera stranca vrlo je tesko izabrati jednog tako dobrog s obzirom da njihov budzet nije veliki.Ne znam jesu li ikad ispali iz Primiere,kako je ja pratim i znam nisu nikad,klub sa velikim ponosom.Najbolji plasman im je drugo mjestu u sampionatu

                              Inace imaju i jednu od najboljih akademija na svijetu i maksimalno forsiraju svoje mlade igrace(logicno jer nemaju izbora),a takodjer imaju ogorman broje reprezentativaca u mladjim kategorijama selekcije Spanije...svaka cast Bogi na izvjestaju,pises kao Marca
                              Last edited by AK47; 12-01-12, 21:46.
                              Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                              #the return

                              Comment


                              • Hvala, i ti dobro pises prijatelju.

                                Nikad nisu ispali...samo oni, Real i Barsa. Cak je i moja Valensija ispadala. Svaka im cast na tom kontinuitetu.

                                Oni su uspeli da svoju akademiju usklade(ojacaju) sa politikom kluba i na taj nacin su postigli da ta politika i dalje funkcionise. Drugi po velicini klub iz Baskije i njihov rival, mada u neku ruku i srodan klub, Real Sosijedad, napustio je tu politiku krajem 80-ih godina. Doduse i dalje im vecinu cine Baskijci. U pravu si, veliki ponos imaju i to treba postovati.
                                Last edited by Bogi; 12-01-12, 21:45.

                                Comment

                                Working...
                                X