Announcement

Collapse
No announcement yet.

Linglong tire - Super Liga Srbije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by blond View Post
    Zar nije Orban bio na otvaranju akademije TSC?


    Koga biste voleli u Superligi od ovih timova?

    Meni se najmanje svidja ovaj Sindjelic (a ne znam ni da li imaju nekih ambicija)
    Radnicki je iz velikog grada i ima podrsku.
    Metalac moderan stadion, klub na visokom nivou za PLS.
    Javor je kost u grlu svakome, a igraju i najbolje.
    Indija ima originalne dresove, odudaraju od crvene i plave kombinacije prosarane sa belim i crnim.
    Zlatibor i TSC su novi klubovi, ulaze se tamo.

    Sindjelic - nikako, previše je klubova iz Beograda.
    Radnicki - svakako. Iz subjektivnih razloga - najbliži mi je od ponuđenih uz sve ono što si napisao + tradicija.
    Metalac - najbolje sam se osećao tamo, perfektan stadion, dobi ljudi. Znači opet subjektivno, ali....eto.
    Javor - zeznuta takmičarska ekipa i to daje draž.
    Indija - dresovi, tanka argumentacija
    Zlatibor i TSC su novi klubovi, ulaze se tamo. - Jbg. ne može svako ko uloži u infrastrukturu, bet tima da automatski uleti u Superligu. To mora sinhronizovano da bude.
    sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

    Comment


    • Originally posted by blond View Post
      Zar nije Orban bio na otvaranju akademije TSC?

      Indjija, Zlatibor, TSC, Javor, Sindjelic, Metalac i Radnicki ce se boriti za ulazak, PLS daje 2 mesta, plus pobednik baraza igra sa 14. iz superlige.

      Indjija i Zlatibor su imali neverovatne serije na pocetku lige, Javor je najefikasniji (tandem Markovic - Petkovic je najbolji u ligi), TSC je mislim imao 2 4 2, sad posle 20 kola imaju samo dva poraza, Sindjelic je valjda 13 kola bio neporazen, a Metalac i Radnicki su u nastavku igrali u jako dobroj formi. Verovatno svako ima nekog svog igraca.

      Koga biste voleli u Superligi od ovih timova?

      Meni se najmanje svidja ovaj Sindjelic (a ne znam ni da li imaju nekih ambicija)
      Radnicki je iz velikog grada i ima podrsku.
      Metalac moderan stadion, klub na visokom nivou za PLS.
      Javor je kost u grlu svakome, a igraju i najbolje.
      Indija ima originalne dresove, odudaraju od crvene i plave kombinacije prosarane sa belim i crnim.
      Zlatibor i TSC su novi klubovi, ulaze se tamo.
      Sindjelic je takodje zvezdina ekipa a to sto su iz Beograda ne bi trebalo da im bude prepreka da udju u visi rang. Urugvajska liga ima 16 klubova od toga je 11 iz Montevidea.
      Last edited by belgrade_owl; 20-12-18, 23:49.

      Comment


      • Originally posted by belgrade_owl View Post
        Sindjelic je takodje zvezdina ekipa a to sto su iz Beograda ne bi trebalo da im bude prepreka da udju u visi rang. Urugvajska liga ima 16 klubova od toga je 11 iz Montevidea.
        Primer treba da pratimo u "Ligi 5" ..... da ne objašnjavam
        sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

        Comment


        • Originally posted by blond View Post
          Zar nije Orban bio na otvaranju akademije TSC?
          Da, bio je...i drzao govor sat vremena...Kruzi neka prica da im daje neke sulude novce za kompletan projekat...Tamo je recimo Kokovic direktor akademije a svako zna da taj nigde ne ide bez mnooogo novca (on je u Kini kao mitsko bice kad se pomene fudbal)...Imaju najvise novca u prvoj ligi Srbije, to je fakat...e sad da li je to dovoljno, sto kaze Contantin mora neki red da se postuje
          "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

          Comment


          • Originally posted by ZvezdaIznadSvega View Post
            Da, bio je...i drzao govor sat vremena...Kruzi neka prica da im daje neke sulude novce za kompletan projekat...Tamo je recimo Kokovic direktor akademije a svako zna da taj nigde ne ide bez mnooogo novca (on je u Kini kao mitsko bice kad se pomene fudbal)...Imaju najvise novca u prvoj ligi Srbije, to je fakat...e sad da li je to dovoljno, sto kaze Contantin mora neki red da se postuje
            Koković je mitsko biće u KIni i čovek kojeg Srbi rado zaobilaze. On se toliko ugrađivao u ugovore trenera da to nije normalno.
            sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

            Comment


            • Руководство Динама поднело је кривичне пријаве против тројице фудбалера.

              – Вишем тужилаштву у Врању предали смо предмете против голмана Уроша Ђурића, Јована Зуцовића и Лазара Ђокића. Постоје оправдане сумње против све тројице да су се бавили нечасним радњама, у сукобу са спортским резонима. Нико наш образ не сме да каља, нити ћемо то трпети у будућности. Сва тројица су суспендована – обелоданио је тренер Динама Драган Антић.

              То није све:

              Поднећемо пријаву и против новинара са ТВ Партизан. Да барем на суду добијемо сатисфакцију за све неистине, изречене последњих дана на адресу нашег клуба. Динамо је чистији од Партизана, то гарантујем! Све нечасне радње добиће ускоро име и презиме, инспиратори и режисери, одговараће пред законом. Клуб са тим нема никакве везе и искористиће све правне механизме да такви умови одговорају пред законом. Нећу скрштених руку слушати болесне конструкције и лажи уперене ка Динаму!

              http://www.zurnal.rs/fudbal/super-li...o-od-partizana
              ....
              sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

              Comment


              • Originally posted by Constantin View Post
                Primer treba da pratimo u "Ligi 5" ..... da ne objašnjavam
                Da bi imao takmicenje kao sto je u ligi 5 moramo da imamo drzavu kao sto je u ligi 5, sportsku kulturu kao sto je u ligi 5, strukturu klubova kao sto je u ligi 5, infrastrukturu kao sto je u ligi 5. Urugvaj nam je po svemu nekako blizi. Uostalom u ligi 5 geografski polozaj kluba kao ni istorija kluba uopste nisu bitni za rang takmicenja u kojem ce igrati a politicki uticaj je minimalan... da ne objasnjavam.

                Comment


                • Originally posted by belgrade_owl View Post
                  Da bi imao takmicenje kao sto je u ligi 5 moramo da imamo drzavu kao sto je u ligi 5, sportsku kulturu kao sto je u ligi 5, strukturu klubova kao sto je u ligi 5, infrastrukturu kao sto je u ligi 5. Urugvaj nam je po svemu nekako blizi. Uostalom u ligi 5 geografski polozaj kluba kao ni istorija kluba uopste nisu bitni za rang takmicenja u kojem ce igrati a politicki uticaj je minimalan... da ne objasnjavam.
                  Naravno da ne moraš da objašnjavaš. Mislim da nama ,u ovoj državi i u ovoj fudbalskoj ligi, treba da bude težnja da nam takmičenje bude na njihovom nivou. Od infrastrukture do regularnosti. Mislim na ligu 5...ovo ostalo je opravdanje.
                  sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                  Comment


                  • Originally posted by belgrade_owl View Post
                    Da bi imao takmicenje kao sto je u ligi 5 moramo da imamo drzavu kao sto je u ligi 5, sportsku kulturu kao sto je u ligi 5, strukturu klubova kao sto je u ligi 5, infrastrukturu kao sto je u ligi 5. Urugvaj nam je po svemu nekako blizi. Uostalom u ligi 5 geografski polozaj kluba kao ni istorija kluba uopste nisu bitni za rang takmicenja u kojem ce igrati a politicki uticaj je minimalan... da ne objasnjavam.
                    Pomenuo si da u Urugvaju ima 11 klubova iz Montevidea. Ne znam koliko su poseceni njihovi mecevi jer ne pratim juznoamericki fudbal, ali u BG ti je bukvalno samo Zvezda, Partizan i gomila nebitnih klubova koji niti imaju navijace, niti neku tradiciju uspeha, niti neki kult oko njih koji se stvarao.

                    OFK Beograd je bukvalno pratilo nekih 300 ljudi, onda im dodje Partizan, pobedi ih 27. uzastopni put na "Omladinskom stadionu" (zaraslom u korov) i to vecina gledalaca proslave jer su dosli da gledaju Partizan. Cukaricki bukvalno niko ne prati, dodje Lalat sa decom u Zvezdinom dresu niko nista, dodje Stojkovic i Srnic i izjavi da trofej kupa posvecuje Zvezdinim navijacima i niko nista. Cemu ti klubovi, da bi gazde sebi stavljale pare u dzep i da bi navijaci klubova sa TB mogli gradskim prevezom da se odvezu i prate utakmice?

                    Nije ni u unutrasnjosti nista bolje ali se nadje po koja budala da navija za domace jer je to klub iz njegovog grada. Nije BG London koji je navijacki podeljen na 10 delova.
                    You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                    Comment


                    • Originally posted by blond View Post
                      ...
                      Nije ni u unutrasnjosti nista bolje ali se nadje po koja budala da navija za domace jer je to klub iz njegovog grada. Nije BG London koji je navijacki podeljen na 10 delova.
                      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                      Meša Selimović

                      Comment


                      • Ne staje lik.

                        Comment


                        • Ne pratim ni ja pomno juznoamericki fudbal, ali slucajno mi je ostao u malom mozgu taj podatak za Urugvaj.

                          Sto se gledanosti tice uspeo sam da nadjem


                          Sasvim je logicno da niko nece da gleda druge beogradske klubove kad se od rodjenja deca vaspitavaju da postoje samo zvezda i partizan. Tuga je sto Radnicki i Vojvodina u svojim gradovima, Nisu, Kragujevcu ili Novom Sadu imaju manje navijaca od zvezde i partizana. Mi pod jedan nemamo sportsku i navijacku kulturu a zatim sve ostalo.

                          Sto se OFK Beograda tice on ima i tradiciju i trofeje, a cak i ako pogledamo samo period od 1945. (jer tad je u Srbiji zapravo pocela da se kotrlja lopta), OFK je 4. najtrofejniji klub u drzavi sto nije mala stvar, ali tesko je boriti se u drustvu gde 2 kluba nose vecinu birackog tela pa pravo na titulu imaju samo oni dok kup mogu da uzmu koalicioni partneri kao recimo Jagodina.

                          Takodje procenama i brojkama domacih novinara nikada nisam verovao, znam da su uvek u unutrasnjosti dizali posetu, Constantin imao priliku i licno da se uveri u moju tvrdnju.
                          Last edited by belgrade_owl; 21-12-18, 20:31.

                          Comment


                          • Originally posted by blond View Post
                            ali se nadje po koja budala da navija za domace jer je to klub iz njegovog grada.
                            Hvala Blonde....
                            sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                            Comment


                            • Originally posted by kronostime View Post
                              Originally posted by Constantin View Post
                              Hvala Blonde....
                              Valjda ste shvatili da sam bio sarkastican. U ovoj zemlji se ljudi koji ne navijaju za dva kluba koji kupe sve trofeje i novac i smatraju budalama, sto je jos gore, pretpostavlja se kao da ne postoje.

                              Evo vam cooper i njegovo "i ovo ce proci", on smatra da u Srbiji treba finansirati samo dva kluba jer inace ne bi pisao da se prema Partizanu drzava odnosi kao maceha jer im daje manje nego Zvezdi. Jer bi inace shvatio da je njegov klub medju dva povlascena kluba u zemlji od svog osnivanja.
                              You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                              Comment


                              • Originally posted by blond View Post
                                Valjda ste shvatili da sam bio sarkastican. U ovoj zemlji se ljudi koji ne navijaju za dva kluba koji kupe sve trofeje i novac i smatraju budalama, sto je jos gore, pretpostavlja se kao da ne postoje.

                                Evo vam cooper i njegovo "i ovo ce proci", on smatra da u Srbiji treba finansirati samo dva kluba jer inace ne bi pisao da se prema Partizanu drzava odnosi kao maceha jer im daje manje nego Zvezdi. Jer bi inace shvatio da je njegov klub medju dva povlascena kluba u zemlji od svog osnivanja.
                                Priznajem, nisam odmah ukapirao da je sarkazam u pitanju. Pomislih da je tipično prestoničarsko mišljenje, ali dobro je što si razjasnio. A što se tiče Coopera, ja sam mislio da on ipak misli da treba samo jedan klub da se finansira,a eto saznah da su dva u pitanju. Šta će sve čovek da sazna na forumu.
                                Last edited by Constantin; 22-12-18, 09:55.
                                sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                                Comment

                                Working...
                                X