Announcement

Collapse
No announcement yet.

Linglong tire - Super Liga Srbije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ne pisem ono sto nisam video. Gledao sam poslednjih 5 min plus nadoknada meca u Krusevcu. Ako imas neki materijal postavi ili oznaci gde na klipu mogu da vidim te kljucne trenutke posto nisam video ni penal Zvezde.

    I plus kako je ono penal za Partizan u onom slobodnom udarcu, kada covek bukvalno stoji sa rukama kao u crkvi da je, plus nikakvu kretnju napravio nije ka lopti rukom, a pitanje i da li je bilo u 16m (nije bio usporen snimak iz lepog ugla za taj detalj). Bukvalno je mogao samo da odsece sebi ruku. Isto ovo ali ISTO bih napisao i da je Zvezdi ovo bilo, kao sto kazem da su joj svirana 2 apsolutno SRAMNA penala u 3 kola.
    Tako sto je ruka malo vise od lakta, a ne samo do lakta i nameran pokret igraca da delom ispod ramena skrene loptu je faul tj. u ovom slucaju penal jer je stajao na lniji 16 a ona je sastavni deo 16. To su one cuvene "fore" igraca kad satro stavi ruke na muda i proba laktom da skrene loptu pa se pravi lud u fazonu "pa sta drzao sam uz telo". Da je skocio vertikalno to se ne bi smatralo namerom ako bi ga tu pogodila ali je napravio pokret koji jasno stavlja do znanja da je hteo da iskoristi ruke, a ne telo, da blokira sut.
    Last edited by tamonajugu; 07-10-19, 00:14.

    Comment


    • Penal Zvezde je otprilike u rangu sa cuvenim "penalom" nad Kaduuom pre X godina. Nema potrebe da saljem video veruj mi, kontakta nikakvog nije bilo, bacio se Ben kao u bazen.

      Comment


      • Da, sad sam video ali tu situaciju oko Bena nisam uspeo da nadjem. Koji je minut to bilo ?
        Last edited by tamonajugu; 07-10-19, 00:19.

        Comment


        • Razumem ja da je ruka vise od lakta i ne sporim da ga je lopta pogodila izmedju bicepsa i tricepsa ali ne znam sta bilo ko moze da uradi tu osim da je isece jer nema gde vise da je priblizi telu, to ti nijedan VAR ne bi svirao, inace bi na svakoj bukvalno utakmici imao penal, ne mislim na nasu ligu nego uopste. Ne postoji klasicniji primer ruke uz telo (ne mogu da kazem cak ni prirodni polozaj jer to nije prirodni polazaj ruke, posto ih je skupio, ali i logicno posto nije u trku i mora tako da se postavi a ne sa opustenim rukama). Sad sam gledao snimak na EON-u, apsolutno nije krenuo decko ka lopti ni telom a kamoli rukom, cak se izmakao koliko je mogao, i usled te rotacije lopta umesto da ode kao aut liniji skrece u 16m.


          Pogledaj ako imas snimak kako je bio nagnut na dole levo da smanji ugao ili sta je vec imao u glavi, i u trenutku kada vidi gde ide lopta ispravlja se cak bezeci koliko moze od lopte, bez da se cm pomerio levom tezisnom nogom.
          Last edited by colchonero; 07-10-19, 00:26.

          Comment


          • Ja sam ti rekao sta se vidi, a ti tumaci to kako hoces, a kako bi to video tehnologija posmatrala ne znamo jer nije uvedena niti ce ikad biti. Covek jasno pravi trzaj ka lopti i ona ga pogadja ispod ramena.

            Comment


            • Originally posted by tamonajugu View Post
              Ja sam ti rekao sta se vidi, a ti tumaci to kako hoces, a kako bi to video tehnologija posmatrala ne znamo jer nije uvedena niti ce ikad biti. Covek jasno pravi trzaj ka lopti i ona ga pogadja ispod ramena.
              E sta mi radis, teras me da vratim snimak 5-6x. Pogledaj snimak jos jednom i njegov pokret, polozaj ruke, tela, sta god. Apsolutno nema trzaja ka lopti, kazem cak ima i izmicanja, ali i da ga nema da je samo stajao, opet on tu loptu moze da izbegne jedino ako nema ruku. Odoh umoran sam vec, malo spavao ovih dana.

              Comment


              • Izmice guzicu a naginje se nadole nalevo da skrese loptu rukom. Nego nikako da nadjem tu situaciju oko laktanja i Bena.....mora da je mnogo bitna cim je nema nigde

                Comment


                • Pre par min sam pisao da je pre udarca nagnut na levo da li da skrati ugao ili sta je vec imao u glavi sto je legitimno. I onda kada vidi gde lopta ide dize se i izmice, bas zato ga je samo i skresala i nastavila ka 16m, inace bi ga lupila po sred bicepsa i odbila se ka mestu prekida, najverovatnije. Kazem ti ako je ovo ruka onda je bukvalno sve ruka.

                  Imas na b92 u jednom istom clanku i taj faul laktom nad Benom u 16m i jos (dosta) vecu gresku onaj svirani penal nad Benom. Laku noc.

                  Comment


                  • Kod faula sudija nije pogrešio:



                    Na 1:50:42 je taj detalj.



                    Vulić je prvi stigao do lopte, kasnije ga faulira igrač Napretka.

                    Comment


                    • Pa dobro. Ne može ni sudija svaki put da pogreši. Svi uradimo pravu stvar ponekad.

                      Utisak meča je ipak bio golman Napretka. Nadmašio je i sudiju.

                      Marin taman krenuo da je pošalje pod nebo a golman:

                      "Marine u desno, u desno. Ja idem u levo.."
                      -Važi buraz.

                      Comment


                      • Originally posted by Chiwwi View Post
                        Pa dobro. Ne može ni sudija svaki put da pogreši. Svi uradimo pravu stvar ponekad.

                        Utisak meča je ipak bio golman Napretka. Nadmašio je i sudiju.

                        Marin taman krenuo da je pošalje pod nebo a golman:

                        "Marine u desno, u desno. Ja idem u levo.."
                        -Važi buraz.
                        I dalje mislis da je namesteno?
                        insta: engleski_dopisnik

                        Comment


                        • Pa igrači Napretka nisu uspeli da nameste ali zato golman jeste. Biće nova konzolica za njega, komentator reče da voli da igra igrice.

                          Razmišlja čovek nekoliko koraka unapred, mislim, vidi se to.

                          Ili to, ili je mnogo glup. Jer onakvo postavljane sebe i živog zida ni Marin nebi namontirao.

                          Comment


                          • Sad ja gledao u win win, PS4 za 38000 dinara.

                            Šta je to za Terzu, kad može 100k eura da donira Tiršovu, može i ovom mališi 300.

                            Comment


                            • Originally posted by Stojanče View Post
                              Kod faula sudija nije pogrešio:



                              Na 1:50:42 je taj detalj.



                              Vulić je prvi stigao do lopte, kasnije ga faulira igrač Napretka.
                              Ne ide to tako. Covek otvorenim stopalom, kramponima i visoko podignutom nogom ide na loptu....cist faul za Napredak. Kad uklizas otvorenim stopalom i odneses loptu to je opasna igra i opet je faul, a kamo li ovako kao karatista. Pre tog faula nije dosudio jos jedan faul za Napredak tamo kod aut linije na centru. U tom finisu je iz petnih zila trazio bilo kakvu priliku da Zvezdi omoguci prednost sto krozpreveliku nadoknadu koju je i dodatno produzio sto zbog ovakvih stvari.

                              PS Video sam onu situaciju Bena kad mu je ovaj iz Napretka lupio cusku (to se desilo oko 11 minuta ?)......mozda je simulirao cim je osetio gurkanje, a mozda i nije ali ono sto se jasno videlo je to da sudija gleda skroz levo, a ne u 16 metara gde se to desilo i zato verovatno nije svirao nista jer s obzirom kakav je kriterijum imao siguran sam da bi i tada svirao penal bez problema da je video tu situaciju (inace takve situacije video tehnologija utvrdjuje bez problema ali kod nas je nikad nece uvesti).

                              Sudija na mecu Partizan-Vozdovac je verovatno poklekao pod pritiskom zvezdaske logistike pa je zato gresio jer na utakmicama Partizana je do sada bilo manje-vise korektno sudjenje bez da se osteti i protivnik i Partizan. Tako da ne verujem da je on ovde nesto namerno osakatio Partizan vec da ovaj bolestan pritisak koji je nametnut posle derbija sudijama u glavi stavlja misao "bolje cu proci ako pogresim na stetu Partizana nego ako pogresim u njihovu korist".

                              Sa druge strane sudija u Krusevcu je ocigledno navlacio za Zvezdu svih 90 minuta i tu nema govora o nekim sudijskim greskama vec se radi o coveku koji je imao zadatak da Zvezdu pogura svim sredstvima kad i ako zatreba.
                              Last edited by tamonajugu; 07-10-19, 10:44.

                              Comment


                              • Stojanče je objasnio situaciju oko faula ovom sjajnom slikom. Sve je jasno, faul je postojao.
                                Penal nad Benom je takođe postojao, postoji kontakt.

                                Ovo sve na jednu stranu, a na drugoj je ponašanje sudije koje je čist bezobrazluk.
                                Potpuna suprotnost je utakmica Partizan-Voždovac gde se sudija poneo kao pravi gospodin, bez obzira na to da je verovatno načinio grešku kod penala. Njegovo ponašanje (sudijino) je bilo gospodsko iako je napadač Voždovca u nekoj meri simulirao.
                                C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                                Comment

                                Working...
                                X