Announcement

Collapse
No announcement yet.

Linglong tire - Super Liga Srbije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by tamonajugu View Post
    Pa ponasate se kao da ga pratite od juce jer uvek negde gledate da izdvojite krivce od nevinih iako je "nevinost" nepostojeca kategorija u sexu i srpskom fudbalu.....
    "Var povecava mogucnost greske", "strane sudije bi ugusile nekog buduceg Mazica", "play-off nokaut sistem je nepravedan"....izgleda da je u nasoj ligi ipak sve na svom mestu cim nam nista novo ne treba i cim smo zadovoljni postojecim stanjem stvari.

    Ja mislim da je konstantna rezultatska tenzija jedini nacin da kroz samu ligu takmicenje podigne kvalitet tako da u tom duhu mi onakav play-off sistem deluje kao dobro resenje.
    Nije stvar u "gušenju Mažića", čak verujem da bi se i kvalitet sudija i suđenja podigao, ali ako "uvozimo" sudije, umereno. Sam Mažić, takođe, odrađuje utakmice u Emiratima, Kini, samo što to kod nas nije dovoljno cenjeno. Vi ste ga iz aviona naterali da sudi u Nišu, verovatno još uvek pod uticajem džet-lega i naravno "osakatio" vas je.

    Sa stranim sudijama, već poodavno je trebalo, odrađivati "večite derbije", a ovo ostalo ?

    Pitao bih vas ja (u Zvezdi i Partizanu) da imate budžet kao DInamo Vranje da li bi vam takve stvari padale na pamet. Ne može da se preskače, mora određenim redosledom da se rešavaju stvari. Prvo da se uredi vlasnička struktira, a onda posle možete da se izmišljate sa VAR-ovima, stranim sudijama, 3D i 5K tehnologijom....itd...itd...

    edit: lako će tuđim qurtzem koprive mlatiti. To mislim kad kažem da se "izmišljate"...što bi se reklo, narod da plaća VAR-ove i ostale zezancije, a vi ćete da troškarite....
    Last edited by Constantin; 13-11-18, 12:56.
    sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

    Comment


    • Pošto "riba uvek smrdi od glave" ja bih i čišćenje krenuo "od glave" pa po dubini. Doživotno diskvalifikovanje iz sporta...tužilaštvo da odradi za organizovani kriminal ili ti što su neki zagovarali "Kalčopoli" a ja bih rekao da završimo ono što je Šajber počeo.
      I pored toga kriminal u sportu se ne bi iskorenio ali bi se sveo u neke normalne okvire.
      Spoiler
      Ako mi časi smrti postanu bliski,
      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
      Nije umio da odstupi,
      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
      Pao unapred, a ne unazad,
      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
      Uračunato i u moj pad.

      Comment


      • Kao prvo ne znam po kojoj logici VAR tehnologija ne bi donela boljitak makar i onaj minimalni i zasto neko ne zeli makar mrvicu regularnosti nego NISTA ?
        Kako neko ko navodno zeli regularnost ne zeli VAR ? Jel moze neko da mi objasni taj fenomen ?

        VAR i gol tehnologija bi u ogromnoj vecini slucajeva uklonili teske sudijske greske poput onih u vezi penala, prelaska lopte preko gol linije, crvenih kartona, ociglednih ili nepostojecih ofsajda itd.....ostala bi i dalje mogucnost da sudija pogresi na nekim manjim stvarima ali cak i tada bi mu mnogo teze bilo da zazmuri i nastavi dalje. E ovo je prava zdrava vrsta pritiska na sudije, a ne prozivanje preko medija, hvatanje za gusu itd....

        Savez itekako ima novca da finansira VAR tehnologiju na svakoj utakmici u ligi bez ikakvog troska klubova. Takodje savez itekako ima novca da priusti na par utakmica u sezoni cak i najbolje svetske sudije.

        Sto se stranih sudija tice njih bi najbolje i najisplativije bilo koristiti u derbiju ili nekim drugim odlucujucim utakmicama. Ukoliko postoji ikakva sumnja da neki klubovi vrbuju domace sudije da sude u njihovu korist savez moze da dovede strane sudije za koje se nece znati ko su sve do dana utakmice i koji ce biti praceni non-stop.......e sad ukoliko je i savez u sprezi sa klubovima onda dovodjenje stranih sudija nema poentu....

        VAR je odlican sistem, to je nesto slicno poput "lavlje kandze" za kradljivce automobila - tesko mogu da ukradu kola bez neke vece stete ili veceg rizika...medjutim, poenta je ljudi moji da VARA biti nece ne zato sto je to los sistem vec zato sto nema interesa u Srbiji za regularnim fudbalskim takmicenjem, ovde je sve po politickoj liniji i apsolutno nikog ne zanima neizvesno takmicenje jer ovde ni jedan politicar ili neko drugi nece stati iza nekog kluba ukoliko nije siguran da ce taj klub opstati u ligi ili ce biti medju prvih 4 ili sta god da su mu ambicije i interesi....kazne za sudije su neadekvatne (cak bih rekao i podstrekivacke), fatalno ostete neki klub pa se vrate posle samo par kola opet da sude.....ako ti sudiju nisi u stanju da kaznis adekvatno onda ne mozes da kaznis adekvatno ni onog ko se buni u vezi sudjenja.
        Savez apsolutno nista ne radi kako bi povecao regularnost takmicenja, a reputacija lige se sve vise i vise srozava, niko vise nece ni na TV da je gleda iz udobne fotelje dok mu neka guzata brazilka masira butine....
        Last edited by tamonajugu; 13-11-18, 13:25.

        Comment


        • Ima dosta istine u ovome što kažeš.

          Od negativnih situacija, koji donosi VAR, pre svega mislim na smanjenje i to drastilčno, efektivne igre na utakmicama. Gledao sam, pre par kola, Špance...igrali su Huesca i (ajd sad ubi me ako mogu da se setim) gde je njihov protivnik postigao dva gola, koje je uz pomoć VAR tehnologije sudija poništio. Treći gol je bio regularan, odnosno vodeći za protivnike Huesce, ali je on bio predmet odlučivanja pomoću VAR tehnologije. Lepo je to, Huesca nije oštećena, ali radilo se o milimetarskim ofsajdima, ali to na stranu.....ova tri gola i jedna situacija oko penala, koji opet nije postojao, jer je bio opet ofsajd, je koštala utakmicu skoro 20 minuta vremena. Pa daj da sednu kapiteni ekipa, odigraju PES pa ko pobedi, njemu tri boda. Za gol-tehnologiju dižem obe ruke, ali ovo može da sačeka.

          KAžeš da Savez ima para.Ok neka ima, ali daj prvo da ove oranice pretvorimo u terene za fudbalsku igru. Pogledaj na šta liči Karađorđe. Tu još i mlada reprezentacija igra. U Surdulici igraju i Radnik i Dinamo, to se već pretvara u nešto slično kao u Novom Sadu. Niški Čair ima takođe lošu podlogu, lepa za oko, ali izuzetno meka, netretirana više od godinu dana. Na prste možeš pobrojati dobre terene. Da ne bude s VAR-om kao sa reflektorima. Gradimo kuću od krova...

          Na stadionu u Nišu, Novom Sadu, Beogradu....možeš lako da postaviš "ofsajd-kamere"...a gde ćeš ih postaviti u Bačkoj Palanci, Vranju....?
          sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

          Comment


          • VAR ne otklanja greske svih 100% ali svakako je taj procenat sa VAR-om neuporedivo blizi tom 100-procentnom broju pravilnih sudijskih odluka nego bez VAR-a.

            Sto se mogucnosti instaliranja tog sistema tice to jeste problem na nekim stadionima ali ne na svim. Tamo gde postoje uslovi za VAR i gol tehnologiju tamo se i treba to postaviti jer opet kazem bolje ista nego nista.

            Savez uz dobru volju moze da obezbedi novac ako ga ipak kojim slucajem nema dovoljno.....tu je u pitanju samo dobra volja, a mogucnosti svakako ima da se to ostvari. Radi se o manje od 2 miliona evra po sezoni.

            Comment


            • Originally posted by tamonajugu View Post

              Savez uz dobru volju moze da obezbedi novac ako ga ipak kojim slucajem nema dovoljno.....tu je u pitanju samo dobra volja, a mogucnosti svakako ima da se to ostvari. Radi se o manje od 2 miliona evra po sezoni.
              A to je više od 20 novih travnatih podloga.............
              sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

              Comment


              • Juce je bio bas lep mec drugog ranga, Trajal - Bezanija. Drugi minut utakmice Gasic (kapiten domacih) otvorenim djonom ide na igraca Bezanije i dobija zuti karton umesto crvenog i jos se bezobrazno unosi u lice sudiji, opsti mu sa majkom svasta nesto mu je sasuo u lice. Skoro svaka sudijska odluka j propracena takvom reakcijom kapitena domacina. Sudija valjda ne sme da mu pokaze drugi zuti i da ga iskljuci, jer kako ti posle da se opravdas direktoru BIA (koji je cak godinu dana bio bez funkcije) da si mu iskljucio sina, jel da?

                Ne znam kako je Bezanija dobila 2:1, verovatno iza njih stoji neko jos jaci
                Last edited by belgrade_owl; 13-11-18, 13:51.

                Comment


                • Originally posted by Constantin View Post
                  A to je više od 20 novih travnatih podloga.............
                  Da samo za postavljanje, a za odrzavanje nije dovoljno. U svakom slucaju regularnost je prioritet ali savez ne zanima ni kvalitet travnate podloge, a kamo li regularnost takmicenja.
                  Last edited by tamonajugu; 13-11-18, 13:55.

                  Comment


                  • Originally posted by belgrade_owl View Post
                    Juce je bio bas lep mec drugog ranga, Trajal - Bezanija. Drugi minut utakmice Gasic (kapiten domacih) otvorenim djonom ide na igraca Bezanije i dobija zuti karton umesto crvenog i jos se bezobrazno unosi u lice sudiji, opsti mu sa majkom svasta nesto mu je sasuo u lice. Skoro svaka sudijska odluka j propracena takvom reakcijom kapitena domacina. Sudija valjda ne sme da mu pokaze drugi zuti i da ga iskljuci, jer kako ti posle da se opravdas direktoru BIA (koji je cak godinu dana bio bez funkcije) da si mu iskljucio sina, jel da?

                    Ne znam kako je Bezanija dobila 2:1, verovatno iza njih stoji neko jos jaci
                    Bežanija je dobila na kvalitet...

                    sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                    Comment


                    • Eno ti start na drugoj sekundi snimka, ako ono nije za crveni ja ne znam sta jeste... ne postoji namera da se ide na loptu... ono je za 10 dana pritvora

                      Comment


                      • Originally posted by belgrade_owl View Post
                        Eno ti start na drugoj sekundi snimka, ako ono nije za crveni ja ne znam sta jeste... ne postoji namera da se ide na loptu... ono je za 10 dana pritvora
                        Ministrov sin je veća bitanga od ćaleta...
                        sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                        Comment


                        • Ministrov sin se pre par kola sklonio od lopte koja je išla u nebranjenu sopstvenu mrežu, premotati na 6:15 ..



                          Moraćemo da VARimo pre ili kasnije, to je neminovnost..

                          Gledam slike iz Subotice, ok_teren je nov, ali (za sada) nisu pipnuli horor i ruinu oko istog a 5.12. su planirali da tamo dočekaju šampiona!
                          Last edited by salelesa; 13-11-18, 15:01.

                          Comment


                          • Originally posted by salelesa View Post
                            1) Ministrov sin se pre par kola sklonio od lopte koja je išla u nebranjenu sopstvenu mrežu, premotati na 6:15 ..

                            2) Moraćemo da VARimo pre ili kasnije, to je neminovnost..
                            1) Mnogo brzo i naprečac donosimo odluke. Nema razlog da pustaju Teleoptik, a možda je hteo loptu da pusti u gol-aut samo je imao lošu procenu gde je....
                            2) Ma neka se uvede VAR, ja u principu nisam protiv....smao nisam za to da ako imaš "ćelave gume" i neispšravne kočnice, kupuješ prvo presvlake za sedišta i ugrađuješ Hi-Fi u trulu Z101...
                            sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                            Comment


                            • Originally posted by Constantin View Post
                              1) Mnogo brzo i naprečac donosimo odluke. Nema razlog da pustaju Teleoptik, a možda je hteo loptu da pusti u gol-aut samo je imao lošu procenu gde je....
                              2) Ma neka se uvede VAR, ja u principu nisam protiv....smao nisam za to da ako imaš "ćelave gume" i neispšravne kočnice, kupuješ prvo presvlake za sedišta i ugrađuješ Hi-Fi u trulu Z101...
                              1) Nadam se da nijesi ozbiljan..
                              2) Naravno, NOVI tereni first, pa ostala infrastruktura, a onda da zaVARimo..

                              Comment


                              • Originally posted by salelesa View Post
                                1) Nadam se da nijesi ozbiljan..
                                Pa dobro...nemoj da me brukaš pred ljudima Ne razumem motiv zašto bi ih pustili...to je bilo u 11. kolu a Trayal je dotle sakupio 4-5 bodova samo, a teleoptik 11-12...ne znam kako beše. Da su im dužni iz prethodne sezone, valjda nisu, jer ono bejaše Trayal sad upao ? Potseti me..
                                sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                                Comment

                                Working...
                                X