Announcement

Collapse
No announcement yet.

Linglong tire - Super Liga Srbije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pa imate vi Pinta pa eto kako sve funkcioniše. Džaba tebi takav kalibar trenera ako on nema igrače koji će sprovesti njegove zamisli u delo. Očajni su i jedni i dugi za Evropu već 20 godina, i sva ta kampanja oko ulaska u evropske kupove se svodi samo na zaradjivanje koje moderne novčanice više i ništa sem toga. Klubovi dalje od toga i ne razmišljaju jer se taj sistem prodaje igrača odavno ustalio.

    Ne kažem ja niti veličam sad tog Rašovića, ali osetna je razlika kako su se igrači postavili u ovom derbiju u odnosu na onaj prvi na Marakani. Retko kad sam video da su ovako kidisali i borili se za svaku loptu. Dauda i Garido su toliko bili veličani i predstavljani kao da će da daju 5 gola Partizanu pa ih nije bilo nigde. Da li im je bio loš dan, da li je Partizan odigrao dobru defanzivu nad njima, ili se videli koliko su slabi u duelu sa iole malo ozbiljnijim protivnikom, ne znam, nešto ima.

    Što se tiče privatizacije, apsolutno se slažem i pobornik sam te ideje već godinama. Ali nažalost dokle god u Upravi sede ljudi poput Ružića, kadra SPS-a, i Čovića, za nas nema spasa. Takve klubove u koje je politika odavno umešala prste neće niko da kupi. Daj Bože da se nešto promeni u nekom kratkom periodu, mada nisam neki optimista.
    Originally posted by Brajkula
    Veruj meni, radi kako hoćeš

    Brajkula, 2014. N.E

    Comment


    • Mitrović sam ima više talenta nego ostalih 21 zajedno.
      dugo nije bilo takve igračine, prodaće tu Đuro vrlo brzo
      If it wasn't hard, everyone would do it. It's the hard that makes it great.

      Comment


      • Originally posted by Mladen View Post
        Pa imate vi Pinta pa eto kako sve funkcioniše. Džaba tebi takav kalibar trenera ako on nema igrače koji će sprovesti njegove zamisli u delo. Očajni su i jedni i dugi za Evropu već 20 godina, i sva ta kampanja oko ulaska u evropske kupove se svodi samo na zaradjivanje koje moderne novčanice više i ništa sem toga. Klubovi dalje od toga i ne razmišljaju jer se taj sistem prodaje igrača odavno ustalio.

        Ne kažem ja niti veličam sad tog Rašovića, ali osetna je razlika kako su se igrači postavili u ovom derbiju u odnosu na onaj prvi na Marakani. Retko kad sam video da su ovako kidisali i borili se za svaku loptu. Dauda i Garido su toliko bili veličani i predstavljani kao da će da daju 5 gola Partizanu pa ih nije bilo nigde. Da li im je bio loš dan, da li je Partizan odigrao dobru defanzivu nad njima, ili se videli koliko su slabi u duelu sa iole malo ozbiljnijim protivnikom, ne znam, nešto ima.

        Što se tiče privatizacije, apsolutno se slažem i pobornik sam te ideje već godinama. Ali nažalost dokle god u Upravi sede ljudi poput Ružića, kadra SPS-a, i Čovića, za nas nema spasa. Takve klubove u koje je politika odavno umešala prste neće niko da kupi. Daj Bože da se nešto promeni u nekom kratkom periodu, mada nisam neki optimista.
        Potpuno netacno. Imali i jedni i drugi veoma dobre timove, samo sto u tim momentima zreb nije bio ovako "lagan" za ulazak u Ligu sampiona, inace bi pre svega Zvezda sa Bastom i kompanijom igrala LS. Zvezdin tim iz 2005. godine bi ovu ligu prekucao bez poraza, s obzirom na kvalitet koji je trenutno u njoj. Zvezda i Partizan su u ovom momentu svedeni na po dva igraca koji mogu nesto promeniti. Kod vas Lazar i Mitar, kod nas Laza i Dauda i to je to.

        Druga je stvar sto su propali i jedni i drugi, a i klinci sada jure sa 16-17 godina velike pare, pa im se i ne ostaje u ovoj zemlji, sto i nije za cuditi. Druga je stvar sto vecina tih "velikih" talenata propadne. Sa druge strane se ima i primer klinaca koji su uspeli, kao Djuricic i Nastasic. Uspece i Markovic vrlo verovatno, ali i on prebrzo ode. Nema ni 20 godina, a vec utece iz zemlje. Kada bi se malo potrudili klubovi da zadrze najtalentovanije igrali bi i bolji fudbal.
        sigpic

        Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

        "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

        Batica Wilshere je gospodin covek...

        All hail the Chan-Chan man!

        Comment


        • Za žreb se donekle slažem, jer je Partizan jedan takav žreb prošao, a onda godinu dana kasnije ispao od protivnika koji sada trenutno igra treću slovačku ligu.

          Ne znam zašto kažeš da nije tačno da smo očajni i jedni i drugi za Evropu već 20 godina kad je za to vreme samo Partizan 2x izborio plasman u LŠ i sa starim i sa novim žrebom, i bez obzira kakav žreb bio grupna faza je bila najveći domet i ništa više sem toga. Drugo, Partizan je jedini naš tim koji je uspeo da prezimi u Evropi. Pod vodjstvom Vermezovića i to je bio najveći uspeh. I Zvezda i Partizan su više puta igrali u Kupu Uefa, Ligi Evrope pa su završavali po grupama, sa protivniciam iz približnog istog ranga. Znači nemojmo sad da pričamo kako bi nešto više tek napravili u Evropi u ono vreme kada je žreb bio znatno teži.

          Generacije se menjaju, drugo smo mi koji smo 20 i kusur stariji, rodjeni još u to neko "normalno" vreme pa sve i dan danas sve gledamo i doživljavamo sa emocijama. Ne sumnjam ja da bi ti ako treba do 25. godine živeo i igrao za Zvezdu samo da tom klubu bude bolje i da sa njim napraviš prvi ozbiljniji uspeh u svom životu, ali ovi klinci od kad se rode sanjaju da ganjaju loptu po nemački, engleskim, španskim terenima. Da imaju stanove, vile, brze automobile. A klubovi naši su tu da im sve to obezbede na brzinu, prodajući ih pošto-poto sa izgovorom da naši klubovi od toga žive.
          Originally posted by Brajkula
          Veruj meni, radi kako hoćeš

          Brajkula, 2014. N.E

          Comment


          • Zadnjih 20 godina je dug period Djomla. Zreb nije bio isti. Vi ste u LS bili u grupi sa Realovim galaktikosima, Marseille sa Drogbom i sa Portom i osvojili 3 boda. S obzirom na finansijske mogucnosti Partizana i drugih klubova to i nije uopste toliko lose. Zvezda je u kvalifikacijama za LS igrala sa Leverkusenom koji je te godine igrao finale LS sa Realom, sa PSV-om, koji je te sezone igrao polufinale LS, sa Milanom, koji je te sezone osvojio LS. Drugim recima, to je pretezak protivnik protiv kojeg imas minimalne sanse da prodjes. Nedostatak srece u pojedinim utakmicama je takodje faktor, mada je to vise uzrok neiksustva igraca i kod vas i kod nas. Da je bio ovakav tip zreba, da se olaksa ulazak u LS slabijim timovima, mi bi u vise navrata igrali LS, pa se i ne moze porediti neuspeh iz proslih godina sa ovim sadasnjim. U momentima kada je potrebna sreca u utakmicama nasih klubova, mi je nemamo, simple as that, pa primamo golove u nadoknadi ili vas Scepovic promasi sto bi pijanica u svako doba dana uterala u gol.

            Dosta puta se desavalo da se golovi primaju u nadoknadi ili da izgubis od protivnika koji ti da iz dva suta golove. Kao mi protiv Rangers-a i vi protiv Genk-a. Pre 2000. godine da ne pricam. Generalno gledano nasi timovi retko imaju srece u zrebu. Drugo, sto se tice mladih igraca. Ja ih licno i ne mogu kriviti. Doslo je vreme da je Bologna sigurniji izvor zarade nego Zvezda i Partizan pa nije ni cudo sto beze odavde, jer je i atmosfera u zemlji takva da bi se smorili Ronaldo i Messi.

            Smesno mi je kada se neko cudi sto odlaze brzo ljudi odavde, jer bi ovde 99.9% ljudi uradilo isto da je na njihovom mestu, jer igras za pare, ne za prestiz. Sansa da neko iz ove zemlje postane vrhunski fudbaler je da se rodi u drugoj zemlji, posto ce ovde da te zajebe ko stigne. Ides tamo gde ces imati platu, ime kluba na ovim prostorima odavno nista ne predstavlja, pa se svakojake seljacine mogu naci u nasa dva najveca kluba. Kada klubovi budu mogli obezbediti normalne uslove za klince, oni nece bezati tako brzo. Isto tako, posto kod nas u vecini slucajeva polovnjaci imaju prednost u odnosu na mladog i perspektivnog igraca i sto ce radije da se dovede neki krs stranac nego da se ukaze prilika klincu, oni ce da beze. Zivi bili pa videli koliko ce Mitar kod vas da ostane. Ne bi me cudilo da ga ne bude sledece sezone.
            sigpic

            Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

            "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

            Batica Wilshere je gospodin covek...

            All hail the Chan-Chan man!

            Comment


            • Ma sećam se ja tih svih utakmica Zvezde, i sa Rendžersom, i Leverom i Milanom, i kako je sve te utakmice Zvezda zaista dobro odigrala, ali, uvek postoji ono ali. Ti timovi Partizana i Zvezde bi u ovom sistemu sigurno prošli dalje, i to se slažem sa tobom. Ali veruj mi da bi u ovom sistemu kvalfiikacija, naši klubovi takodje bili učesnici Lige Šampiona kada bi se desilo upravo ono što si ti reko,a to je da se mladim igračima obezbede normalni uslovi ne samo za trening i napredovanje, nego i za ostatak u klubu, a ne da preko bare jure trbuhom za kruhom. I to će sve tako ostati dokle god ne uskladimo zakonodavstvo u domenu sporta, da se naš sport jednom za svagda otvori stranim investitorima koji će želeti da svoj novac ulože u sport.
              Originally posted by Brajkula
              Veruj meni, radi kako hoćeš

              Brajkula, 2014. N.E

              Comment


              • Originally posted by Mladen View Post
                Ma sećam se ja tih svih utakmica Zvezde, i sa Rendžersom, i Leverom i Milanom, i kako je sve te utakmice Zvezda zaista dobro odigrala, ali, uvek postoji ono ali. Ti timovi Partizana i Zvezde bi u ovom sistemu sigurno prošli dalje, i to se slažem sa tobom. Ali veruj mi da bi u ovom sistemu kvalfiikacija, naši klubovi takodje bili učesnici Lige Šampiona kada bi se desilo upravo ono što si ti reko,a to je da se mladim igračima obezbede normalni uslovi ne samo za trening i napredovanje, nego i za ostatak u klubu, a ne da preko bare jure trbuhom za kruhom. I to će sve tako ostati dokle god ne uskladimo zakonodavstvo u domenu sporta, da se naš sport jednom za svagda otvori stranim investitorima koji će želeti da svoj novac ulože u sport.
                Ovo nije problem sporta vec cele drzave. Budimo realni bar 90% mladih u Srbiji u bilo kojoj oblasti najvise zeli da ode odavde. Fudbal je odlicna precica.

                Jos jedna stvar, kako to da je Zvezda, ovi igraci, odigrala sasvim dobro protiv stabilnog francuskog prvoligasa Bordoa i izgubila znamo vec kako? Nije samo nekvalitet problem, vec i glava i fizicka sprema. A to ce se malo teze promeniti i popraviti.
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • Kao i što sam predvidio neki dan izgleda da će tako i biti razlika između Partizana i Zvezde opet na kraju oko 10 bodova. To i jeste neka realna razlika.

                  Što se tiče opstanka ko je sad u opasnoj zoni? Jako jako jako je teško naći bilo gdje tabelu JSL. Ne mogu da vjerujem da RTS niti prenosi ligu, niti šta objavljuje na sajtu o tom takmičenju sem rezultata Partizana i Zvezde a morali bi imati posebnu rubriku samo o JSL jer je ne prate prenosima. Ali .......
                  РК БОРАЦ - Куп европских шампиона 1975/76.

                  Comment


                  • Nema nista ni vredno. Najgora liga u Evropi, i nije ni za sta bolje.
                    Na celom svetu samo Crvena zvezda

                    Comment


                    • Bsk-29
                      Radnicki KG-30
                      Novi Pazar-30
                      To je borba za opstanak,a sto se tice borbe za titulu svake godine ista prica..
                      Originally posted by Casiraghi
                      Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                      Originally posted by Casiraghi
                      Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                      https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                      Originally posted by Casiraghi
                      Srecan Mane svima koji slave.

                      Comment


                      • Originally posted by mareliverpool View Post
                        Bsk-29
                        Radnicki KG-30
                        Novi Pazar-30
                        To je borba za opstanak,a sto se tice borbe za titulu svake godine ista prica..
                        Ako sam ja to dobro upratio, sva tri navedena gostuju u sljedećem kolu što bi značilo da je BSK najbliži da uz Smederevo napusti ligu.
                        Što se prvaka tiče, tako je i u Hrvatskoj. Nekada je Hajduk bio bolji danas ni primirisati ne može Dinamu. Obrnuo se ćurak. Gledam večeras Torcida svršava na Kup, igrali sa nekom Lokomotivom na Maksimiru pojma nemam, uglavnom slično kao u Srbiji, jedino mogu Kup osvojiti ponekad
                        РК БОРАЦ - Куп европских шампиона 1975/76.

                        Comment


                        • Konacno da se slozim sa Nebojsom .. liga nam je toliko jadna da ne vredi je i spominjati.
                          Ali kakva god da je nasa je .. drugu nemamo.
                          Borac sta fali Kupu?
                          Mene nervira sto svi omalozavaju to takmicenje.
                          Elem kad smo vec kod Kupa mogli bi Partizan i Jagodina pre pocetka prvog kola da odigraju Superkup.

                          A i da spomenem da navodno pocinje obnova stadiona Vose po ljubilarni 100ti put .. covek bi pomislio da smo dosad izgradili 12 stadiona xaxa.
                          Last edited by kimi; 24-05-13, 06:52.
                          Kačar: "Trčeći bih došao u Vojvodinu, za triput manje para"

                          Comment


                          • Jos na pocetku drugog dela je bilo jasno da uz Smederevo mora i BSK da ispadne i ako ce i da bude....BSK jednostavno nije zanimljiv klub i ucinice sve samo da oni ispadnu a da Radnicki i Novi Pazar opstanu jer to su klubovi iza kojih stoji ceo grad, imaju renovirane stadione i nikom nij u interesu da zvrje prazni i jednostavno to su razlozi zbog kojih ce oni opstati dakle nefudbalski....Radnicki je protiv Slobode i Vojvodine namestio i u to sam 10000% ubedjen...niko ne moze da me ubedi u suprotno...hoce da probude te takozvane fudbalske centre i zato ce ispasti onaj klub koji je najmanje zanimljiv....to pricam svima vec celu drugu polusezonu....

                            Comment


                            • BSK ce da se fuzionise sa Radom
                              sloboda ili ništa

                              Comment


                              • http://kapiten.rs/fudbal/otisao-nemi...-na-karadordu/

                                Zao mi nesto, bas neobicna stvar za vece stadione, bemti moderni fudbal
                                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                                Comment

                                Working...
                                X