Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Finals - London 2015.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ne moze sve da mu padne na pamet, vodi mec... pa ziv covek pogresi.

    Comment


    • Role nezadrzivo juri ka onom sto vecina ovde ceka................osveti !
      Dayman (a-a-ah...)
      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
      Champion of the sun (a-a-ah...)
      You're a master of karate and friendship
      For everyone

      Comment


      • Originally posted by NI View Post
        Bojana,

        Napravio sam malu analizu vinera, neiznudjenih i iznudjenih.
        Code:
        	Novak	Kei
        ukupno 	60	32
        vineri	17	11
        neiznu.	14	22
        iznudj.	7	21
        U oci bode mali broj Novakovih neiznudjenih. Sto to zanaci? Kei nije mogao da ga pritisne. Sto onda radis? Ides na linije.

        A pogledaj sad ovu tabelu. Ona pokazuje koji je postotak od osvojenih poena svaki igrac dobio sopstvenom zaslugom a koliko je protivnik izgubio.

        Code:
        		Novak	Kei
        Sam dobio	63%	56%
        Prot. Izgub	37%	44%
        Za tebe vjerovatno zvuci nevjerovatno, ali Kei je u vecem postotku dosao do svojih poena Novakovom greskom nego obrnuto.

        Komparacije radi, dajem iste brojeve za mec Novak-Nadal finale WTF 2013. Novak je lako dobio mec 6:3, 6:4

        Code:
        	Novak	Nadal
        ukupno 	78	61
        vineri	19	9
        neiznu.	21	23
        iznudj.	31	36
        Novak ima daleko veci broj iznudjenih gresaka.

        I druga tabela.

        Code:
        	Novak	Nadal
        Sam dobio	71%	66%
        Prot. Izgub	29%	34%
        Opet je Nadal vise zavisio od Novakovih neiznudjene nego obrnuto.

        Da zakljucim, statistika uglavnom pokazuje ono sto sam vidio prostim okom. Kei nije imao nacina da ugrozi Novaka. Znacajan razlog je i Novakov servis. Cula si ga na kraju: "Isao sam na uglove i preciznost, znajuci da Kei nizak."
        kad je prezentacija statistike u pitanju, NI je sam Bog licno

        #1 bold.... super brojka, iskreirana da stekne laznu sliku kvalitetnog keija danas... dosta je samo da u taj proracun ubacis cinjenicu da je novak osvojio duplo vise poena od keija i vidis koliko je to nebitan i totalno irelevantan podatak za bilo kakvu analizu.... isto tako mozes da zakljucis da je od novakovih 60 poena, njih 42 doslo sa keijevog reketa (ue+fe) sto je 70%, ali je to skroz obrnuto od cilja zbog kog analiziras sve ovo pa nema nikakve potrebe spominjati....

        #2 bold... najbolje opisuje citav tok meca, tako da nema nikakve potrebe da se lincuje bojana.... rezultat, statistika i tvoj boldovani komentar sami govore da je novak bio odlican, a kei bezvezan

        p.s. 14 UE u isto toliko gemova i nije bas zacudjujuce mali broj gresaka... a kad se uzme u obzir da je to 14 poena od ukupno 32 koliko ih je japanac osvojio onda se tek vidi koliko je bio nemocan .... 44% poena dobijes protivnikovim neiznudjenim greskama.... pa jos na to dodas da si svetski top8 i ucesnik WTF-a... e onda si dosta daleko od dobro odigranog meca

        za novak-nadal .... ''novak ima daleko veci broj ue'' .... ima 7ue vise, zato sto je odigrano 5 gemova vise, odnosno 47 poena vise .... logicno da je i napravio vise gresaka, cak je to i proporcionalno vise kad se pogleda ukupan broj odigranih poena... protiv keija na svakih 6.57 poena, a protiv rafe na svakih 6.62 poena... mizerna razlika koja je prezentovana kao nzm koliko drasticna... novak danas pravi iznudjenu gresku na svakih 13.14 poena, a protiv rafe na svakih 4.48 poena! statistiko draga

        (da ne shvatis ovo kao licni napad, jako je daleko od toga jer si u uskom krugu ljudi koji ovde pisu postove vredne citanja, ali se bavim statistikom pa sam jako slab po tom pitanju, posebno kad ovako vadis stvari koje ti idu u prilog ... ali, to je valjda i draz igre brojkama, bezbroj mogucnosti i kombinacija )
        Last edited by FeliLopez; 16-11-15, 02:23.

        Comment


        • Sinoć Berdych skoro pa meč života. Federer, sa druge strane, solidan
          Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

          Comment


          • Feli,

            1.
            Ocigledno je da ti i ja imamo razlicite poglede na citanje i intepretiranje statistike. Ti je vidis uglavnom kao laz a ja kao nepotpunu istinu. Ja s tim nemam problema ali ne vidim zasto izvrces neke stvari koje su jasne i ocigledne. npr.
            Keiova iznudjena greska nije poen koji je dosao sa Keiovog reketa nego poen koji je dosao s Novakovog reketa. Svako drugo tumacenje je tesko shvatljivo jer kod iznudjene greske je vazno ovo iznudjena.

            2.
            Niko na ovom forumu nije sporio da je Novak totalno nadigrao Keia. Pitanje je samo da li je Novak bio skoro perfektan a Kai vrlo dobar ili je Novak bio vrlo dobar a Kei (ispod) prosjecan. Ja mislim prvo. Dalje mislim da Novak ne moze da igra bolje nego jucer.


            Originally posted by FeliLopez View Post
            kad je prezentacija statistike u pitanju, NI je sam Bog licno
            Hvala.

            #1 bold.... super brojka, iskreirana da stekne laznu sliku kvalitetnog keija danas... dosta je samo da u taj proracun ubacis cinjenicu da je novak osvojio duplo vise poena od keija i vidis koliko je to nebitan i totalno irelevantan podatak za bilo kakvu analizu.... isto tako mozes da zakljucis da je od novakovih 60 poena, njih 42 doslo sa keijevog reketa (ue+fe) sto je 70%, ali je to skroz obrnuto od cilja zbog kog analiziras sve ovo pa nema nikakve potrebe spominjati....

            To sto je Novak osvoji duplo vise poena pokazuje da je Kei totalno nadigran. Boldovana brojka pokazuje nesto drugo:

            - u razmjenama koje su zavrsile neiznudjenom greskom, Kei je dobio 39% poena.
            - u ostalim razmjenama SAMO 32% (7% manje)

            Ponovicu da to znaci samo jedno. Totalnu inferiornost Keia u razmjenama. Ta inferiornost, a ne neiznudjene greske, je razlog rezultata 6:1, 6:1.

            Ideja da je iznudjena greska dosla od onoga ko je napravio a ne od onoga ko je ucinio iznudjenom je apsurdna.




            #2 bold... najbolje opisuje citav tok meca, tako da nema nikakve potrebe da se lincuje bojana.... rezultat, statistika i tvoj boldovani komentar sami govore da je novak bio odlican, a kei bezvezan

            Ne vidim da je neko lincovao Bojanu. S druge strane njeno konstantno omalovazavanje Novakove igre je iritantno. To nije od jucer. Upravo ta iritantnost je ucinila da naglo reagujem.

            p.s. 14 UE u isto toliko gemova i nije bas zacudjujuce mali broj gresaka... a kad se uzme u obzir da je to 14 poena od ukupno 32 koliko ih je japanac osvojio onda se tek vidi koliko je bio nemocan .... 44% poena dobijes protivnikovim neiznudjenim greskama.... pa jos na to dodas da si svetski top8 i ucesnik WTF-a... e onda si dosta daleko od dobro odigranog meca


            Koliko god pokusavas da sakrijes, i sam si svjestan da tih 44% bodu oci i pokazuju totalnu Keiovu nemoc u izuzetno zestokim razmjenama kojima je obilovao jucerasnji mec. Upravo zestina tih razmjena pokazuje da Kei nije igrao lose jucer.



            za novak-nadal .... ''novak ima daleko veci broj ue'' .... ima 7ue vise, zato sto je odigrano 5 gemova vise, odnosno 47 poena vise .... logicno da je i napravio vise gresaka, cak je to i proporcionalno vise kad se pogleda ukupan broj odigranih poena... protiv keija na svakih 6.57 poena, a protiv rafe na svakih 6.62 poena... mizerna razlika koja je prezentovana kao nzm koliko drasticna... novak danas pravi iznudjenu gresku na svakih 13.14 poena, a protiv rafe na svakih 4.48 poena! statistiko draga

            Napisao sam da Novak ima daleko veci broj IZNUDJENIH gresaka a ti mi odgovaras kao da sam napisao da ima daleko veci broj neiznudjenih. U zaru nisi dobro procitao. Desava se.

            (da ne shvatis ovo kao licni napad, jako je daleko od toga jer si u uskom krugu ljudi koji ovde pisu postove vredne citanja, ali se bavim statistikom pa sam jako slab po tom pitanju, posebno kad ovako vadis stvari koje ti idu u prilog ... ali, to je valjda i draz igre brojkama, bezbroj mogucnosti i kombinacija )

            Ne vadim brojke koje nekome ili necemu odgovaraju. Vadim brojke da bih vidio sto se desilo i napisem samo mali dio cifara koje proanaliziram. Ne zelim da zatrpajem forum brojkama. Inace najintersantnija brojka je sljedeca. Kei je odlucio jucer 40 poena a Novak 52. Dok je dobio 32 a Novak 60. Znaci da se Kei koprcao koliko je god moga ali protiv Novaka nije mogao. Pokusavao je da preuzme kontriolu ali nije islo.

            Dok je u mecu Novak Nadal, Rafa odlucio 63 poena a Novak 76. Novak je dobio 78 a Rafa 61. Imamo skoro perfektan balans brojeva. Sto opet znaci da se Rafa bio pomirio da nista ne moze. Nije forsirao.

            --------------------------


            Originally posted by amnesiac View Post
            Sinoć Berdych skoro pa meč života. Federer, sa druge strane, solidan
            Jos jedan od federeovaca koji se tesko miri sa necim sto manje vise postaje opste prihvaceno misljenje u teniskom svijetu - Novak tenutno igra bolji tenis nego ga je Federer ikada igrao. Nazalost, ironija tu ne pomaze. Razlika je previse jasna.
            Last edited by NI; 16-11-15, 09:17.

            Comment


            • Imam jedno možda pravo pitanje... koliko je vas stvarno gledalo juče ceo meč Novak-Kei?
              Mislim na one koji zdušno ulaze u raspravu, koja traje i traje... jer pročitali smo da i oni koji nisu gledali imaju osvrt na celu situaciju.
              Pitam (se) samo.
              Last edited by miloolja; 16-11-15, 09:23.
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Jos jedan od federeovaca koji se tesko miri sa necim sto manje vise postaje opste prihvaceno misljenje u teniskom svijetu - Novak tenutno igra bolji tenis nego ga je Federer ikada igrao. Nazalost, ironija tu ne pomaze. Razlika je previse jasna.
                NI, da li si ti gledao tenis uopste ranije?
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Originally posted by miloolja View Post
                  Imam jedno možda pravo pitanje... koliko je vas stvarno gledalo juče ceo meč Novak-Kei?
                  Mislim na one koji zdušno ulaze u raspravu, koja traje i traje... jer pročitali smo da i oni koji nisu gledali imaju osvrt na celu situaciju.
                  Pitam (se) samo.
                  Za ostale ne znam, ali sam za Bojanu prilicno siguran da nije, a i za brata Felija isto. Za Akija takodje. Znaci najverovatnije nisu, tj bacili su pogled po malo verovatno....
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Hajde statisticari uzmite meceve Federera gdje ubije nekoga 6-1 6-1 iz perioda 2005-2007 i prebrojte mu ispod 10 ue i preko 30 vinera, plus protivnikovih 10ak ue

                    Sandu ja sam napisao da nisam, ali sam pogledao dio prije Fedovog meca, bio snimak, al i to je jednim okom bilo, morao sam da pisem neki izvjestaj
                    Last edited by maliajnstajn; 16-11-15, 09:39.
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • Originally posted by Sandugp View Post
                      Za ostale ne znam, ali sam za Bojanu prilicno siguran da nije, a i za brata Felija isto. Za Akija takodje. Znaci najverovatnije nisu, tj bacili su pogled po malo verovatno....
                      Gledala sam ceo mec, nisam odgledala samo zadnji gem, tako da se zestoko varas u svojoj proceni.
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        NI, da li si ti gledao tenis uopste ranije?
                        Znalo mi se zalomiti.
                        Last edited by NI; 16-11-15, 10:01.

                        Comment


                        • Originally posted by NI View Post
                          Znalo mi se zalomiti.
                          Da se primetiti...
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Sandu, to je bilo više retoričko pitanje.

                            Ako nastavite sa ovim besmislenim prepucavanjima, zatvoriću temu.
                            Last edited by miloolja; 16-11-15, 09:51.
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Vecina smatra da je Nishikori bio bolji u 2. setu iako je jednako izgubio 6:1 kao i prvi. A pogledajte sto brojvi kazu.

                              Kako su dobijani poeni:

                              Code:
                              			1.set				[COLOR="#0000FF"]2.  set[/COLOR]				totalno			
                              			Novak		Kai		[COLOR="#0000FF"]Novak		Kai	[/COLOR]	Novak		Kai	
                              Dobio poen		17	57%	8	57%	[COLOR="#0000FF"]21	70%	10	56%[/COLOR]	38	63%	18	56%
                              Protivnik izgubio poen	13	43%	6	43%[COLOR="#0000FF"]	9	30%	8	44%[/COLOR]	22	37%	14	44%
                              I u prvom i u drugom setu Kei dobija 43-44% poena Novakovom greskom.

                              Medjutim Novak u 1. set dobija 43% poena Keiovom greskom a u drugom samo 30%. Tako veliku razliku nisam ocekivao. Ona pokazuje istu stvar. U razmjenama Kei nije imao sansu. Ako ne bi napravio neiznedjenu, velike su sanse (otprilike 70%) da bi malo kasnije izgubio pone.

                              (Totalni broj poena je bio 30:14 u prvom a 30:18 u drugom.)
                              Last edited by NI; 16-11-15, 10:19.

                              Comment


                              • Originally posted by miloolja View Post
                                Sandu, to je bilo više retoričko pitanje.

                                Ako nastavite sa ovim besmislenim prepucavanjima, zatvoriću temu.
                                Znam da je ilo cisto retoricko pitanje, ne vise ne manje nego klasicno retoricko, ali nisam mogao da propustim priliku a da ne pecnem Bojanu.
                                Jer naravno ne treba dozvoliti da jednoumlje vlada ovde.
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X