Announcement

Collapse
No announcement yet.

Paris-Bercy 2015

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Da, servis volej, a još je Simon odigrao baš mekan retern i on u trku ovo napravi...ludnica od udarca, nevjerovatno

      Comment


      • Originally posted by NI View Post
        @bojana

        Ja sigurno nisam kukao. A da je podloga spora, jeste. Vidjecemo kakva je u Londonu.


        @Dekson
        Podloga je jako vazna. Cesto presudna. To je potpuno normalno. Svi su oni profesionalci i izvlace maksimum iz sebe i priblizno su jednaki. Dakle odlucuju nijanse. Te nijanse su uslovi: podloga, vjetar, sunce, kisa, nadmorska visina, tezina loptica...
        Ja ipak mislim da je to ipak mit i da su ove nijanse pre izgovori za one koji izgube
        Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

        Comment


        • Originally posted by shminka View Post
          Da, servis volej, a još je Simon odigrao baš mekan retern i on u trku ovo napravi...ludnica od udarca, nevjerovatno
          Da je stojao u mjestu ovo je nevjerovatno, a on je morao da promijeni smjer trzanaj jer ga je Simonov izuzetan ugao iznenadio.

          Comment


          • Reket u ruke u augustu, na šljaku, pa odigraj malo ujutro, pa malo u 14:00, pa malo sa poprskanim terenom, pa malo navečer, pa nek ti kolega neki gigantski ventilator uključi pored terena da puhne i vjetar, pa još i mijenjaj proizvodjača loptica...pa onda reci da je mit

            Paire je baš talentovan, kad bi uspio popraviti forhend i servis učiniti konstantnijim upao bi u prvih 10 bez problema...šteta što im u Francuskoj dopuštaju da igraju kako oni hoće...
            Last edited by shminka; 04-11-15, 09:34.

            Comment


            • Originally posted by shminka View Post
              Reket u ruke u augustu, na šljaku, pa odigraj malo ujutro, pa malo u 14:00, pa malo sa poprskanim terenom, pa malo navečer, pa nek ti kolega neki gigantski ventilator uključi pored terena da puhne i vjetar, pa još i mijenjaj proizvodjača loptica...pa onda reci da je mit
              Licno iskustvo je uvijek najbolje.

              Comment


              • Nek sam i ja cuo da podloga, temperatura, vlaznost zraka, vjetar i kompozicija loptica sluze igracima kao izgovor za izgubljene meceve.

                Sad mogu mirno umrijeti, sve sam vidio ovdje
                sigpic
                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                Comment


                • Naložio se Mertl prije par godina da osvoji challenger u Sarajevu, prvi meč 30 asova...pred drugo kolo Toplane isključe u Zetri grijanje, nije se platio račun...Mertl bez asa...preslušao ga Mektić

                  Kaže nešto su danas loptice teške

                  Comment


                  • Originally posted by shminka View Post
                    Reket u ruke u augustu, na šljaku, pa odigraj malo ujutro, pa malo u 14:00, pa malo sa poprskanim terenom, pa malo navečer, pa nek ti kolega neki gigantski ventilator uključi pored terena da puhne i vjetar, pa još i mijenjaj proizvodjača loptica...pa onda reci da je mit
                    Sve to stoji , ali prvo govorimo o tvrdoj podlozi i o dvoranskim uslovima, naravno da klimatski parametri imaju uticaja, ali su isti za svakog igraca koji je u datoj mikrosredini(teren), i sami igraci im se prilagode svako na svoj nacin, a sad bas da to moze da bude presudno je jako diskutabilno, zato bih ja to pre podveo pod psihologiju i spremnost i nespremnost igraca da prihvati poraz ili trazi izgovore kako bi ocuvao svoje samopouzdanje ako izgubi mec.
                    Last edited by Dekson; 04-11-15, 09:52.
                    Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                    Comment


                    • Ja ne znam kako uopste Nadala stavljate u pricu za osvajanje Pariza, pa usporili podlogu zbog njega.
                      Nek prodje on Rosola danas, za pocetak.

                      Comment


                      • Originally posted by Niki View Post
                        Ja ne znam kako uopste Nadala stavljate u pricu za osvajanje Pariza, pa usporili podlogu zbog njega.
                        Nek prodje on Rosola danas, za pocetak.
                        Nema sanse Rosol, presporo je ovo za njega
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Nema tu nikakve prilagodbe na tvrdoj podlozi. Nek je razlika u temperaturi minorna, nek je vani malo veca vlaznost zraka, unijet ce je ljudi plucima svojim u dvoranu. Sve to zavisi, eto valjda sinoc Nole nije imao dubinu u udarcima kolko sam cuo, nisam gledao. Sta je kod njega problem, loptica teza, a protivnik malo jace udara i ne mozes da proizvedes taj counter punch jer ne osjecas ni loptice kako treba, em su uslovi drugaciji za obojicu ponaosob u zavisnosti od igrackih sposobnosti.

                          Eto napisao shminka sta bude kad iskljuce grijanje

                          Fed se moze svemu prilagoditi, osim nedostatku servisa.
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Vezivanje Rafe za spore podloge je također smiješno, a pogotovo će biti kako vrijeme odmiče...ova podloga mu neće odgovarati, jer se spin ne prima

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              Nema sanse Rosol, presporo je ovo za njega
                              Hahaha
                              Koja je razlika ove podloge u odnosu na Bazel?

                              Comment


                              • Originally posted by Niki View Post
                                Hahaha
                                Koja je razlika ove podloge u odnosu na Bazel?
                                Bazel je meni bas cudna podloga, ali u svakom slucaju je mnogo brza od ove, a i mislim da je ona slabije primala slajs od ove.
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X