Announcement

Collapse
No announcement yet.

2018 FIFA World Cup Russia - Kvalifikacije

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A Sandu, jesi gledao izjavu Kjelinija prije nekoliko nedelja kako je Gvardiola unistio ddfanzivce u Italiju sa playing out of the back i sta mislis o tome? I kako je takav trag ostavio u zemlji u koju nije ni krocio (trenerski naravno), i kakav je onda trag ostavio po Njemackoj i Spaniji i ubrzo Engleskoj... Bas mi je ta izjava bila luda od Kjelinija, koji je onako miran momak koliko mi se cini.

    Sent from my LG-H818 using Tapatalk

    Comment


    • Nisam gledao tu izjavu. Medjutim to samo govori koliki uticaj ima Pep i njegov stil. Opet sa druge strane logicno je da ce to Kijelini da izjavi jer je on klasican stoper onaj malo staromodniji tip. Sto cudi jer je jedno vreme igrao beka pa bi pas igra trebala da mu bude na makar malo vecem nivou. Ali sve se to kroz karijeru menja. Dok na primer sa druge strane ima Italija i Bonucija i Barzaljija koji umeju sa loptom mnogo vise od toga da je sprece da prodje. Imaju pas, a i odlicni su kada je rec o branjenju svog gola i protivnickog napada, pozicioniranju citanju igre.
      E sada fudbal kao i sve ostalo se menja - evoluira (ne samo zbog Gvardiole i njegovog uticaja na igru, nego i zbog mnogih drugih faktora) pa je logicno da necemo vise toliko cesto sretati klasicne stopere koji umeju da dodaju samo otvorenom igracu na pet metara od njih. Vec daleko univerzalnije igrace, koji ce biti odlicni pozadi ali ce i te kako moci da uticu na igru svog tima i u napadu, preciznije kada ekipa ima loptu u svom posedu.

      Evo sada sam pogledao izjavu. Mislim de ipak malo pogresno interpretiran Djordjo. Ne kritikuje on Gvardiolu sto forsira takav stil igre svojih stopera, vec italijanske fudbalere i trenere koji pokusavaju da rade to isto. Da se prilagodjavaju necemu cemu po njemu ne treba da se prilagodjavaju - pokusavaju da primenjuju isto sto i Pep.
      Last edited by Sandugp; 14-11-17, 09:05.
      sigpic

      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

      Comment


      • Nema veze moja objektivnost, ovo je prica svedskih medija, svedskih fudbalskih radnika, ispred Friends Arene stoji Zlatanova statua, najbolji je strijelac u istoriji Svedske, proglasen za drugog najboljeg svedskog sportistu Svedske svih vremena, prvi je Borg naravno. Ja sam Henrika obozavao, ali ni on nema dilemu ko je najbolji.

        Raiola tells Swedish fans: I'll deliver Ibrahimovic personally to World Cup

        Super agent Mino Raiola has told Swedish fans he'll do all he can to convince Manchester United striker Zlatan Ibrahimovic to quit his international retirement.

        Just moments after Sweden's stunning World Cup playoff triumph over Italy last night, thoughts went to Ibrahimovic and the prospect of him joining the squad in Russia.

        His agent, Raiola, texted Expressen to say: "I cannot say for Zlatan's behalf that he would say no if the national team called.

        "If it's up to me, I'll deliver him personally,"

        Sweden team manager Lars Richt says it was not the time to discuss Ibra.

        "It is clear that I cannot say anything about it. We are celebrating today and are not talking about next year. Now is now. Let's enjoy this," said Richt.

        Meanwhile, Hull City midfielder Sebastian Larsson also remarked: "We will take on that matter another day."
        sigpic

        Comment


        • Nema nista bez SUPER AGENTA i njegovog strucnog misljenja.
          Ne vidim u tom citatu Henrikovo misljenje?
          Mada je to da li je ili nije najbolji Svedski igrac svih vremena uopste nije bitno. Da ne pominjem da je vrlo tesko odredivo, mozda i nemoguce.
          Last edited by Sandugp; 14-11-17, 13:03.
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • To sto je on izglasan od strane novinara za najboljeg,sportistu/osobu svih vremena Svedske svih vremena stoji ali. isto tako imamo i listu po meni objektivnijeg caspoisa u svetu fudbala 442 i listu od 100 najboljih ikada,gde je Nordal najbolji Svedjanin 54 mesto,za mene je merodavnije,a citajuci fudbalske knjige,malo i izjave malo starijih ljudi iz sveta fudbala iz tog vremena ,tesko da ce iko staviti Zlatana ispred

            To sto je on najbolji strelac je drugo i sto ima najvise titula najbolje Svedskog fudbalera,je i manjak konkurencije i znatno slabija ekipa Svedske od 1994 godine

            Covek je i dalje najbolji strelac u istoriji Milana,i osvajac Zlata na Olimpijskim igrama sa Svedskom 1948 i najbolji strelac turnira(tad su Olimpiske igre svi igrali top sastav u fudbal nije bilo ogranicenja sa godinama)

            Al ok sve je do licnog stava,ko se kome svidja ,ko sto danas imas klince u Fransuskoj koji znaju samo za Pogbu,a o Zidanu i Platiniju su samo slusali,eventualno pogledali po neki gol ,za njih su Pogba i Grizman top,i vrv ce kroz 10 godina,ako nastave sa dobrim karijerama, biti price dal su najbolji,sto je smesno i porediti,pa i sa Anrijem a ne Zidanom ,Platinijem

            Za nekog ce u Srbiji najbolji biti Milosevic kao najbolji strelac,ili mozda Stankovic sa najvise nastupa i sigurno naboljom internacionalnom karijerom,al opet gde su tu Piksi,Dejo,Dzajic itd

            Ja se samo trudim da budem objektivan i nemam razloga da ja negiram Zlatana, samo mislim iako ga volim ko igraca ,da nije najbolji fudbaler Svedske svih vremena.

            @Sandugp meni je Brazil bio prvi favorit jos od kad ih je Tito preuzeo posle smene Dunge,za mene najdraza reprezentacija na svetu posle Italije.i nema to veza sto je Italija ispala,i da je prosla isto bi rekao,ovaj tim Italije plus Ventura ,kidanje bi bilo da prodju grupu da su se plasirali,objektivno,a realno po TOP 3 za osvajanje Brazil,Spanija,Nemacka...stavio bi mozda Francuze kao prve ,jer objektivno najsiri roster,sa najvise kvaliteta,ali Desamp...Kod Nemaca vidim problem u pravom spicu Werner jos je mlad ,ne verujem da ce ga forsirati kao prvu opciju,iako ga volim ko igraca,ostaje Miler ili opet Gomez,tanko sa losom sezonom,i mislim da za Lama zamenu nisu nasli ogroman hendikep,stoperi dobri al bez zamene,sredina pakleno jaka.

            Comment


            • Francuska je bas lagana, odnosno bas je lako saznati ko je najbolji. Oni imaju tri velike titule, sve su osvojili zato sto su imali najboljeg igraca Evrope ili svijeta koji ih je vodio do titule. Prvo Platini donio Euro, potom Zidan donio Mundijal i Euro, zamalo jos jedan Mundijal kao starac. Posle Platinija isto kao i posle Zidana, kakve god igarce da su imali, a imali su i imaju fenomenalne, ne mogu da pucaju na titulu jer nemaju tog jednog igraca oko kojeg se sve vrti i koji sve oko sebe cini boljim.

              UEFA Golden Jubilee Poll koji je biran 2004. godine i tu nemas nijednog Svedjanina. Da je birano 2014. imao bi samo Zlatana. U FIFA 100 isto nema nijednog Svedjanina, isto je 2004. godina u pitanju cini mi se. Od 2005. do danas Zlatan je izabran svake godine sem 2006. za najboljeg svedskog igraca godine. I naravno rekorder je Svedske.
              sigpic

              Comment


              • A sto mislite za Spaniju,ko bi bio najbolji?Sad kad neki pomenu Raula povraticu.

                Comment


                • Moze cuveni univerzalac Kimih Dzosua da zameni Lama .... Moze da igra sta hoce.
                  Imaju francuzi odlicnu repku, ali loseg selektora. Imaju i Brazilci i spanci takodje, ali Nemci imaju najhomogeniju ekipu uz lika koji ih vodi godinama i nemojte da vas iznenadi u koliko odbrane titulu. Videcemo bice zanimljivo svakako.
                  Bez Italijana nazalost, ali sta je tu je, gledacemo Ibrahimovica i njegovo kurcenje. Da su otisli Zabari onda ne bi imali privilegiju taj sou da pogledamo.
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Svih vremena? Iniesta

                    Comment


                    • Cavi ili Inijesta.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Sandugp View Post
                        Moze cuveni univerzalac Kimih Dzosua da zameni Lama .... Moze da igra sta hoce.
                        Imaju francuzi odlicnu repku, ali loseg selektora. Imaju i Brazilci i spanci takodje, ali Nemci imaju najhomogeniju ekipu uz lika koji ih vodi godinama i nemojte da vas iznenadi u koliko odbrane titulu. Videcemo bice zanimljivo svakako.
                        Bez Italijana nazalost, ali sta je tu je, gledacemo Ibrahimovica i njegovo kurcenje. Da su otisli Zabari onda ne bi imali privilegiju taj sou da pogledamo.
                        Otkud sad ovo? Ja koliko sam razumeo on ne ide na SP

                        Comment


                        • Cavi ili Injesta takodje,ali dajem prednost Caviju nekako od kad njega nema nestala je ona magija u igri i Barse i Spanske repke.

                          Comment


                          • Originally posted by Ivan_pg View Post
                            A sto mislite za Spaniju,ko bi bio najbolji?Sad kad neki pomenu Raula povraticu.
                            Najbolji spanac? Pa Injesta i Cavi.
                            Neprikosnoveni Di Stefnoo naravno. Voleo sam Butragenja Emilija verovatno zato sto sam ga zakacio dok sam bio klinac pa sam bio impresioniran.
                            A sto ti se povraca od Raula? Raul je legenda i spada u sam vrh spanskih fudbalera.
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Pa nestao je bitan sraf ali isto bi se desilo i da je ostao on a da je otisao Iniesta. Vrlo slicni igraci ali ipak Iniesta mnogo lepsi pas u dubinu.

                              Comment


                              • Originally posted by Vladan View Post
                                Francuska je bas lagana, odnosno bas je lako saznati ko je najbolji. Oni imaju tri velike titule, sve su osvojili zato sto su imali najboljeg igraca Evrope ili svijeta koji ih je vodio do titule. Prvo Platini donio Euro, potom Zidan donio Mundijal i Euro, zamalo jos jedan Mundijal kao starac. Posle Platinija isto kao i posle Zidana, kakve god igarce da su imali, a imali su i imaju fenomenalne, ne mogu da pucaju na titulu jer nemaju tog jednog igraca oko kojeg se sve vrti i koji sve oko sebe cini boljim.

                                UEFA Golden Jubilee Poll koji je biran 2004. godine i tu nemas nijednog Svedjanina. Da je birano 2014. imao bi samo Zlatana. U FIFA 100 isto nema nijednog Svedjanina, isto je 2004. godina u pitanju cini mi se. Od 2005. do danas Zlatan je izabran svake godine sem 2006. za najboljeg svedskog igraca godine. I naravno rekorder je Svedske.
                                Da jeste ima ih 11,nema 2006 pre 2004 Larson oni to biraju tako,ali opet to samo sto nema konkurencije realno,ko sto naredih 6-7 uzeti Forsberg,a Ibra je i sad bolji od Berga koji je otisao u Emirate,sto mu dodje ladovina mozda i gora nego ovo sto se Zlatanu desilo,samo je pitanje dal ce vracati posle oprostaja,ja verujem da hoce

                                Inace ovo je lista casopisa 442 iz 2017,100najbolji ever,sad je cini mi se Platini ispred Zidana,treci Francuz je Rajmon Kopa,za koga mnogi Francuzi(ljudi) kazu da je najbolji ,opet dok Platini nije dosao nisu mogli da osvoje nista,meni licno mozda zato sto sam njega gledao od starta do kraja karijere najbolji Zidan,ali opet postujem strucnije sta znam

                                Za Spaniju licno ako bi morao izmedju ta dva igraca da biram Cavi,ali bas minimalno,

                                Di Stefano jeste zvanicno,Spanac i najbolji ali on je bas Argentinaca ali ajde preteca ovog sto imam danas

                                Sto se Spanije tice bitno ce biti sta ce se desavati sa Costom,(Brazilac) ali ajde ,donosi novu dimenziju ako bude igrao ,plus Morata,bilo bi zanimljivo to gledati

                                p.s.
                                UEFA Golden Jubilee Poll,jbg to ti je on line anketa ,i gle 2004 pobedio Zidan u jeku top forme,nije to meni objektivno
                                Last edited by 61563; 14-11-17, 15:58.

                                Comment

                                Working...
                                X